DIY Electronic projects
Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata (/showthread.php?tid=2617)

Pages: 1 2


Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - NIXIE - 09-22-2021

Ima li ko mogućnosti da mi očita TAG i kaže ulaznu šifru za bravu na vratima, da mogu samo da ukucam i uđem?


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - ZASto - 09-22-2021

To nije zaposano u TAG-u već u memoriji šifratora na ulaznim vratima.


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - NIXIE - 09-22-2021

Znači ništa od toga. Šteta.


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - ZASto - 09-22-2021

A ti bi baš da budeš lenština Big Grin


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - NIXIE - 09-22-2021

Gradsko stambeno montiralo, ne daju šifre dok ne istekne garancija, a možda i posle. Sad bez ključeva sa onim tagom ne smem nigde da mrdam. Ako ne radi interfon, a povremeno ne radi,  moram da čekam da neko naiđe i otvori vrata zgrade.


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - Sir Oliver - 09-26-2021

Obično 4 cifre i #
broj zgrade, broj zgrade #
probaj


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - ZASto - 09-26-2021

Pa što ne nosiš ključeve Big Grin
2 kluča (ili 3) + tag nemaju 100 kila.


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - NIXIE - 09-27-2021

Pa nekad zaboravim ključeve kad izađem na kratko. Stariji čovek.  Big Grin
A nekad su mi pune ruke, lakše mi da ukucam nego da tražim po torbi ključeve.
Mislim da nije setovano u opšte da radi tastatura.


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - vojinilic - 09-27-2021

Probaj kod obicnog kljucara. U NS svaki kljucar moze da ocita tag.


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - Sir Oliver - 09-27-2021

(09-27-2021, 12:34 PM)vojinilic Wrote: Probaj kod obicnog kljucara. U NS svaki kljucar moze da ocita tag.

Džaba da ga očitaš. Treba da se u tastaturu unese TAG kome će se otvoriti vrata


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - NIXIE - 09-27-2021

Već sam odustao. TAG se može lako očitati i kopirati po potrebi, ali taj kod nema veze sa šifrom koja se unosi preko tastature. Da sam znao ne bih ni pokretao temu. Trebalo je prvo da se informišem.


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - Sir Oliver - 09-27-2021

TAG ne može da se kopira
Svaki je jedinstven


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - ddanijel - 09-27-2021

Vidis koji je model tastature, procitas pdf manual za konkretni model i ako je kao moj reader/keypad koji imam i naravno ako imas pristup zicama mozes uraditi sledece:
Ima reset zica koja resetuje master kod za ulazak u programiranje, izresetujes modul po uputstvu da ne ulazim u detalje kako (videces u uputstvu), ali obratis paznju da li u uputstvu pise da li resetuje i tagove ili ne. Moj modul recimo kod tog reseta ne dira bazu sa tagovima vec resetuje samo master key i to je bitan momenat da ne bi obrisao memorisane tagove.
Posle reseta master keya po uputstvu ulazis sa default keyom (pise u uputstvu za dati model) i kucas novi master key (zapises negde da imas) i nakon toga udjes u pod menu i dodas sifru za otvaranje vrata 4-6 cifre i snimis.
Ukoliko je modul kao ja sto imam, na ovaj nacin si dodao sifru za otvaranje vrata, a nista nisi dirao bazu sa memorisanim tagovima tako da niko nece nista primetiti. Jedino ako nekad neko od ovih koji su postavili ceo hw bude hteo da doda/obrise neki tag nece moci sa starim master keyom da udje u programing mode ali taj deo te ne zanima previse, neka uzmu pa neka resetuju ponovo master key i neka upisu novi, tvoja sifra za otvaranje vrata i tagovi ce ostati.
Pre rekviziti za celu operaciju su da imas dostupne zice, da nema video nadzora i da ti ne naidje neki radoznali komsija, inace si ga ugasio pogotovu ako nesto zajebes Smile .


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - NIXIE - 09-27-2021

(09-27-2021, 06:40 PM)Sir Oliver Wrote: TAG ne može da se kopira
Svaki je jedinstven

Ima ih sa fiksnim kodom, a ima i piši briši.


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - NIXIE - 09-27-2021

(09-27-2021, 06:42 PM)ddanijel Wrote: Pre rekviziti za celu operaciju su da imas dostupne zice, da nema video nadzora i da ti ne naidje neki radoznali komsija, inace si ga ugasio pogotovu ako nesto zajebes Smile .

Tad kad je postavljena brava i tastatura, obaška su i kameru postavili.  137 137 137


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - Sir Oliver - 09-27-2021

ID je jedinstven
Podaci mogu da se dodaju i menjaju( to su neka druga priča a ne ovi za vrata) ali ID ne


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - NIXIE - 09-27-2021

Siroma, pojma nemam. Upravnik mi reče da mogu da mi prekopiiraju ako zatreba. Neću ništa da čačkam naravno, niti želim. Mislio sam da je jednostavnije, ali nije.


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - ZASto - 09-27-2021

Ako je Teh-Tel, ne mora da se prilazi žicama uopšte.
Baza tagova ostaje netaknuta, ali s šifre brišu.

Sir, Imaš i piši-briši tagove, i to u obe varijante, 125kHz i 13.xxMHz. Koštaju na KP šes' banke komad.


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - Sir Oliver - 09-28-2021

TAgovi klase 1 se ne pisu i ne brisu
tastature na vratima samo citaju tagove, ne upisuju


RE: Očitavanje TAG-a za ulazna vrata - NIXIE - 09-28-2021

Teh-Tel su tagovi, plavi,  sa one slike iz prvog posta. Možda su sa fiksnim kodom, ne znam to.  

A video sam i mašinice za očitavanje i kopiranje na Aliexpress, ima skupih ali i jeftinih.

https://www.aliexpress.com/item/32718520545.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.654955300yrk96&algo_pvid=731cfc28-38df-4526-935b-67b4ec488eac&algo_exp_id=731cfc28-38df-4526-935b-67b4ec488eac-1&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2266707485919%22%7D

Čitač je ovaj
https://teh-tel.rs/proizvodi/k5/

Tu kaže da privezak na poleđini ima jedinstveni broj pomoću koga se može prijaviti i odjaviti na čitač bez njegovog prisustva, to sam prvo probao, međutim to ne radi iz nekog razloga. Ima jedan četvorocifreni broj gore, zatim dole jedan trocifreni pa zarez pa jedan petocifreni. Probao sam da ih ukucavam, broj pa # i ništa od toga.