DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



RE: ...a što činiš?! - Bocko - 04-01-2022

De, de, Branko Wink
Bocko i sin su u proseku 37 godina, a sin je pubertetlija!  24 Zjeee Subi Dubi


RE: ...a što činiš?! - Аритон - 07-01-2022

mak na konac...


RE: ...a što činiš?! - BeliNinja - 07-02-2022

Ništa dok ne zavariš žicu za konektor Smile


RE: ...a što činiš?! - Аритон - 07-02-2022

da opalim jedan punkt...


RE: ...a što činiš?! - BeliNinja - 07-02-2022

Bar jedan na masu Big Grin


RE: ...a što činiš?! - Аритон - 07-13-2022

khm...


RE: ...a što činiš?! - HomeMadeAudioProject - 07-14-2022

dobar raspored!


RE: ...a što činiš?! - mikikg - 09-03-2022

[Image: attachment.php?aid=38325]

Stigla dva konektora za HP-IB IEEE-488 sa odsečenim kablom, i šta sa tim da radim, konektor je dvostrani sa uklampovanim žicama (mada mi ne treba druga strana) i kako da iskoristim to a da bude jednostavno?

Našao sam konfiguraciju za Arduino MEGA 2560 da se iskoriti njegov ceo donji red konektora tako da mi je pasovalo i to malo parčence kablova što je ostalo na njima i to sam zalemio na konektor sa raster PCB gde sam vodove provukao sa donje strane pa zaletovao sa gornje (mehanički bolje) i ništa više Smile
Arduino može da ide na kraju u veliki shrink-tubes da se za toliko oklopi i izoluje ...
To bi trebalo da bude USB <-> HP-IB interface, trebam pokrenuti FW, software je u Arduino i podrzava nekoliko Arduino pločica sa različitm pinout konfiguracijama, zavisi ko kakve konektore nabavi i koje Arduino ima na lageru:

https://sigrok.org/wiki/AR488
https://github.com/Twilight-Logic/AR488


RE: ...a što činiš?! - mikikg - 09-04-2022

Nešto ga muči, javlja se Arduino (AR-488) ali HP se ne odaziva na toj adresi 22 (proverio to je ta adr), baahh, moraću da vidim sa osciloskopom šta se dešava na tim I/O linijama ...

[Image: attachment.php?aid=38327]


RE: ...a što činiš?! - Khadgar2007 - 01-27-2023

Došlo i ovo na red da se napravi refresh. Za sada je sređen samo mainframe,a pluginovi će se polagano sređivati kada će se naći vremena za tako nešto.


Uglavnom relativno dosta prljavog posla, a elektronike skoro ništa. Mainframe je bio u dosta prašnjavom stanju tako da sam morao sve vezice/špagu skinuti i pojedinačno svaku žicu oprati,a i većina kućišta je završila u sudoperu.Pri sastavljanju sam povezao sve sa plastičnim vezicama jer špage nemam niti imam iskustva kako da ju dobro opletem oko žica. Neke žice sam malo skratio jer su bile preduge,prelemio sva lemna mjesta na PCBu,napravio adaptere za nove kondenzatore da pašu na originalna mjesta i "najvažnije" da sam zamijenio onu turbinu zvanu ventilator(na 110VAC) sa puno tišim koji radi na 12VDC.

Ostakav fotografija na donjem linku na google photos. Smile
https://photos.app.goo.gl/xFcpHEQMGcXMYA1g8


RE: ...a što činiš?! - HomeMadeAudioProject - 02-19-2023

oooj Bože...kako leđa bole. mešalica ćuti... februar.


RE: ...a što činiš?! - HomeMadeAudioProject - 03-11-2023

moje gradilište danas:




RE: ...a što činiš?! - HomeMadeAudioProject - 03-11-2023

dok je her Žika išao da "Fata ribu",ja ostao u stanu da "fatam"  miša 🐁!
i od svih normalnih miševa u ovom gradu mene i cimera zapadne neki Džeki Čen/Stiven Hoking od miša, inženjer Bog ga video! kupio sam prvo one obične mišolovke pa stavio kuvane slanine. prođe mesec dana,slanina se osušila a on se ne peca. odlučim da mu promenim dijetu pa postavim domaću dimljenu - opet ništa. skinem nju i postavim kulen,prvo pikant,pa ljuti pa blagi - opet ništa. tu je ali se ne peca! onda se naljutim opasno pa kupim još i dve kavez-mišolovke i dve kutije sa otrovom. nađem na internetu da miševi vole orahe,sir,nutelu i slaninu. slaninu odbacim iz kombinacije i u svaku od mišolovki mu postavim švedski sto: dakle pola oraha namazanog sa Milka kremom (takav bio u radnji) i preko toga parče sira(edamer), sve rasporedimo po kritičnim mestima ali manijak se ne da. sad je počeo i da me kulira - dok ja kuckam postove po temama - on laganice izađe ispod kuhinjskih elemenata pola metra napolje,malo njuška,pogleda prema meni pa se laganice vrati ispod i tako par puta!
sad sam promenio mesta mišolovkama,postavio ih tu gde večeras izlazi pa i dalje kuckam,nadajući se da će izaći da nešto i gricne!



zabranili ovde da se koristi lepak za miševe,kazne su u hiljadama evra pa i do par godina zatvora - ali izgleda da ću morati rizikovati robiju 🤨 ako se to ovako nastavi... 🤐
biće interesantno kad budem pričao sa ostalim zatvorenicima,kad me onaj što je obio banku pa dobio 6 godina i onaj što je utajio 4 milke poreza pa dobio 5,budu pitali šta sam ja uradio za tri godine robije... 😂🤣😂


RE: ...a što činiš?! - Sir Oliver - 03-11-2023

(03-11-2023, 10:04 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: d...



zabranili ovde da se koristi lepak za miševe,kazne su u hiljadama evra pa i do par godina zatvora - ali izgleda da ću morati rizikovati robiju 🤨 ako se to ovako nastavi... 🤐
biće interesantno kad budem pričao sa ostalim zatvorenicima,kad me onaj što je obio banku pa dobio 6 godina i onaj što je utajio 4 milke poreza pa dobio 5,budu pitali šta sam ja uradio za tri godine robije... 😂🤣😂

Gde to ovde?


RE: ...a što činiš?! - HomeMadeAudioProject - 03-11-2023

Germanija,Dojčland,Nemačka,grad Mannheim (Манхајм) 😀
i dobro,nije baš "par" hiljada evra - više je "par parova parova" hiljada... 🧐🤔😭

(pogledati pdf)


RE: ...a što činiš?! - HomeMadeAudioProject - 03-11-2023

propisi su propisi,i sve je to u redu. mislim - svakako sam protiv mučenja i mrcvarenja bilo čega živog  pa makar disalo i na list. decu učim da ne oštećuju, ubijaju niti napadaju ništa što im direktno ne preti ili što neće na kraju pojesti,sve je na ovom svetu nastalo sa nekim razlogom.
opet,rado bi ovoga pecao MAKAR i na lepak,kad bi se uhvatio odlepio bi ga i odneo u nekoj kutiji u neki drugi grad - pa neka se tamo lepo ponovo skući i pravi srećnu porodicu 😀


RE: ...a što činiš?! - Sir Oliver - 03-12-2023

A misolovke mogu da se koriste?


RE: ...a što činiš?! - HomeMadeAudioProject - 03-12-2023

da - računaju da to nije mučenje već trenutna smrt. takođe dozvoljene su i one kutije sa otrovom kao i zamke-kavezi,napisah već gore šta kupih (u Bauhaus-u) i šta koristim - neefikasno.


RE: ...a što činiš?! - zbotic - 03-12-2023

Malo kikirikija poprži na par kapi ulja i stavi u mišolovku. Tome neće odoljeti ...


RE: ...a što činiš?! - Khadgar2007 - 11-14-2023

Malo se igram sa sređivanjem jednog Teka 7903 kojeg sam kupio prije nekih 5-6 godina. Kod mene je stajao nekih 3-4 godine u podrumu, dok prodavača tko zna koliko u garaži i naravno tko zna kada je zadnji puta uključen.
Za početak je bila provjera svih napona u njemu i u decimalu su kakvi trebaju da budu. Ono što je zezalo su kontrole na ploči koja je na samome osciloskopu, zapinjale su, nisu se vraćale i sl. Tako da sam nabavio amerčki Deoxit i sa njime lagano našpricao prekidače, koji su na svu sreću otvoreni sa stražnje strane pa čišćenje na taj način nije bilo teško. Također na sreću osciloskop nije stajao u štali pa se unutra nije mogla zazući neka teška prašina. Kozmetički je u odličnom stanju.







Što je sistem okidanja dooooooobar, mislim za Tektronixa nije to nikakva novost, već ono dobro odrađen posao, ALI. Ima taj ALI, na nekim vremenskim bazama ima P-P auto gumbić za okidanje, kada se on stisne pa skoro da ne treba podešavati potenciometar za okidanje signala već on automatski okine. Koliko sam skužio u servisnim uputstvima taj sistem ima neka ograničenja, nešto tipa ispod 200Hz ne radi kako treba a možda ima i neku gornju graničnu ali za sve između radi bez premca.


Sljedće je lagano čišćenje vertikalnog pojačala, popravak još nekoliko vremenskih baza koje imam, ali o tom potom.