DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



RE: ...a što činiš?! - Boban - 09-10-2021

Kad se pomenu Dragan100 Smile



Još početkom godine smo putem email-a ćaskali na temu nekog hibridnog preampa sa malim pojačanjem. Ideja je vrlo brzo zahvaljujući njemu osmišljena, sprovedena kroz puno simulacija, te zadnjih par nedelja sam se zanimao projektovanjem PCB-a. Gotovo sam pri kraju, ostaje mi samo da proverim rutiranje i da šaljem na rad. Čim budem proverio, otvoriću temu, zakačiti sheme po kojima je crtano (line, napajanje, grejanje), simulacije, a Dragan100 može da iskuca koju reč vezano za projekat Smile .


RE: ...a što činiš?! - HomeMadeAudioProject - 09-10-2021

ho hoo pa OPASNI ste vas dvojica! ovo baš dobro izgleda!


RE: ...a što činiš?! - Boban - 09-14-2021

Uzgred, imate li info ko bi mogao da odradi dvoslojnu PCB bez metalizacije? Milan iz Paraćina obustavio izradu pločica.


RE: ...a što činiš?! - emiSAr - 09-14-2021

Vidi sa http://zastos.com/. Clan je foruma.-
pOz


RE: ...a što činiš?! - ZASto - 09-14-2021

Big Grin U kom formatu su ti fajlovi? Dimenzija?
Najviše obožavam gerber-e, mada može i neki drugi vektorski format (.cdr, .ai, .eps, .ps) uz obavezni drill fajl.
Ili ako imaš projekt u KiCAD-u, uzipuješ i pošalješ. Možda bi mogao da prođe i Protel.
Ako je u Eagle formatu, mora da bude u ASCII (xml) formatu snimljem. Altium ne gajim.


RE: ...a što činiš?! - Boban - 09-14-2021

OK. Pločice sa početka ove stranice Smile

Šaljem PP.


RE: ...a što činiš?! - Khadgar2007 - 09-28-2021

Nakon otprilike nešto više od mjesec dana građevine,seljenja instrumenata sa jedne na drugu lokaciju novi labos je gotov. Znači bila je kompletna renovacija sobe di sam se sada ugnjezdio, nova struja, izolacione ploče na vanjske zidove,mrežica na sve zidove,gletanje itd. Jedino parket nisam mijenjao jer za to treba malo više love,potrajalo bi dosta vremena a zapravo mi u ovom trenutku niti ne treba da bude novi.

Ono što sam zeznuo kod parketa je voskiranje, imao sam nešto voštane politure koju sam daaaaaavno napravio i naravno da mi nije bilo dovoljno za cijelu sobu. Kupio ja pčelinji vosak zamiješao nešto rijeđu polituru sa nešto drugačijim sastavom(vosak+ulje+terpentin,a original je bez ulja). Naravno rezultat je sloj koji nakon poliranja nije onako tvrd kao onaj koji je rađen sa pravim receptom i osjeti se na dodir da je malo ljepljiv... Dodgy   Neka stoji za sada, vidjeti ću kasnije jel se može popraviti situacija ili ne.


RE: ...a što činiš?! - HomeMadeAudioProject - 09-28-2021

pa ti si već učinio! Smile svaka čast!


RE: ...a što činiš?! - Braca - 09-28-2021

Lepo ti ovo izgleda!


RE: ...a što činiš?! - Khadgar2007 - 09-28-2021

"Već" nije baš najbolja riječ...prije bih rekao napokon. Sve zajedno se odužilo sigurno 2 tjedna više od planiranoga. I još nisam prebacio ladičare sa dijelovima a toga ima napretek i trebam smisliti gdje i kako to staviti na zid.

Danas sam samo upalio lemilo i nešto sitno radio,ali sam primjetio da blizina lemila i skopa nije baš najbolja. Imam neke smetnje od otprilike 10-20mVpp na skopu dok mi je lemilo upaljeno. Nije do ručki i njihovih kabela jer mogu ručke isključiti tako da je u pitanju baš stanica. Trebam vidjeti da li je do blizine lemila ili smetnje idu preko mrežnih kablova. Također uzemljiti ću kompletan stol budući da je od željeza.

Što se tiče Weller WX2 stanice, to čudo radi ko ludo. Vrijedi svake kune koju sam dao za nju. 45W ručka bez po frke zalemi kabel na euro konektor koji se montira na šasiju, fercina 2,5mm^2 žicu i to na 350°C.Zadnjih par dana kada sam sređivao kutiju sa utičnicama i danas nešto radio na jednom prijektu vidio koliko je to moćna stanica jer mi je do sada samo stajala u kutiji. Prijatelj koji je kupio dva primjerka(ja sam od njega kupio jedan) i inače ima posla da preko glave kaže da se preporodio sa njome,a koristio je i prije wellerove lemne stanice.
Sjetio sam se dok sam radio u servisu znao sam se itekako namučiti kod nekih mobitela da zamijenim usb konektor zbog velike površine mase,a radio sam sa wellericom od 80W, ponekada je nekako uspjelo sa predgrijavanjem a ponekada sam morao na vrući zrak jer lemilo nije bilo dovoljno jako. Meni se čini da sa ovom tog problema ne bi imao.

Investicija nije mala. Ovaj komplet koji imam košta oko 1150€, ja ga dobio za oko 680€,ali ako čovjek ima posla i bavi se sa time to se isplati samo tako. Prijatelju se niti on ne zna koliko već isplatila.


RE: ...a što činiš?! - ddanijel - 09-28-2021

I posle neka kazu da nema para u elektronici Big Grin


RE: ...a što činiš?! - Jevrem - 09-29-2021

Radimo ko crnci, nigde ne mozemo ici od korone, mora covek imati negde ispusni ventil. Ja prosle godine kupio dva objektiva, 18-35 f1.8 i 24-70 f2.8 za licno zadovoljstvo.


RE: ...a što činiš?! - Boban - 10-15-2021

(09-10-2021, 04:56 PM)Boban Wrote: Kad se pomenu Dragan100 Smile

Još početkom godine smo putem email-a ćaskali na temu nekog hibridnog preampa sa malim pojačanjem. Ideja je vrlo brzo zahvaljujući njemu osmišljena, sprovedena kroz puno simulacija, te zadnjih par nedelja sam se zanimao projektovanjem PCB-a. Gotovo sam pri kraju, ostaje mi samo da proverim rutiranje i da šaljem na rad. Čim budem proverio, otvoriću temu, zakačiti sheme po kojima je crtano (line, napajanje, grejanje), simulacije, a Dragan100 može da iskuca koju reč vezano za projekat Smile .


Pločice stigle, pa možemo uskoro otvoriti temu za projekat Smile


RE: ...a što činiš?! - Bocko - 10-16-2021

Lepo, lepo, šta se čeka sa novom temom Smile


RE: ...a što činiš?! - mikikg - 11-17-2021

Stigli mi potenciometri i malo sam prepakovao elektroniku gitare, postavio sam metalnu mrežicu (odlična od sita, ne oksidiše) ispod maske za GND i gurnuo famozni kondenzator za boju i to je tehnički cela elektronika.

Trebam još srediti prostor u delu gitare ispod magneta isto da se postavi ta mrežica i ona isto ide na GND i to je najbolje što može da se izvuče sa "oklopljavanjem" elektronike, pre toga je sve visilo praktično u vazduhu i bilo je sklono sklupljanju raznih audio/radio smetnji, sad je drastično bolja situacija i poboljšan je signal/šum gitare! Smile

[Image: attachment.php?aid=36589]

[Image: attachment.php?aid=36590]


RE: ...a što činiš?! - mikikg - 11-21-2021

Gore prikazan DAW software je odličan, ali kada se na njega priključi na primer neki ovakav KORG-ov nanoKONTROL Studio koji preko MIDI ima samo dugmiće i koji su na prvu bez konfiguracije odmah izmapirani na tačno sve funkcije u programu, eheee, to postaje jako zanimljivo toliko da je moralo da se priključi i neka KORG-ova klaviaturica da mi je posle na kraju drugar spomenuo KORG Legacy VST/AU plugin koji je ustvari originalni komplet svih KORG-ovih klaviatura do sad, isti zvuk, iste kontrole, ne znam šta da kažem, sjajno ... 

Software, MIDI mixer, 2IN + 2OUT zvučna kartica i to je ceo mali studio Smile

[Image: attachment.php?aid=36593]


RE: ...a što činiš?! - mikikg - 11-21-2021




RE: ...a što činiš?! - branko tod - 11-22-2021

[Image: attachment.php?aid=36597]


RE: ...a što činiš?! - branko tod - 04-01-2022

Gledao sam danas na tv-u da se menjaju kupole na Muzeju 21 Oktobar u Kragujevcu,
koje su ispucale jos pre 20 godina za vreme bombardovanja. Igrom slucaja, u utorak
smo sudelovali u izradi probnih komada i zvanicno pustili u rad masinu koja pravi takve
kupole.
Moj drug Bogdan i ja smo prihvatili posao da elektricno ozivimo tek izradjenu mehanicku
konstrukciju  masine. To smo i uspeli uz lavovsku pomoc Bocka i sina mu bez koga bi mi
ovako matori morali da odustanemo od posla. Bogdanov i moj prosek je 70 godina  Confused.
Sprava greje tablu polikarbonata i onda se duvanjem oblikuje kupola, dok se ivice dobijaju
u alatu.
Prakticno je vec prvi komad bio skoro dobar i svi su cvrkutali od srece.





RE: ...a što činiš?! - pmiroslav81 - 04-01-2022

Ma to je ništa za Vas mladiće Smile svaka čast