DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



> A sto cinis: - TDA - 12-27-2013

Big Grin Big Grin Big Grin Ćuti...Imao bih noćne more... Smile



> A sto cinis: - mikikg - 12-27-2013

Ja krenuo da ubivam PC Smile

Taman da probam prvi BESPLATAN OS od Apple-a, OS X Maverick!

<a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.tonymacx86.com/374-unibeast-install-os-x-mavericks-any-supported-intel-based-pc.html'>http://www.tonymacx86.com/374-unibeast-install-os-x-mavericks-any-supported-intel-based-pc.html</a>

Inace ova kombinacija sa UniBeast i predhodnim verzijama OS X mi vec godinama radila savrseno na PC hardveru!
Ovaj installer su momci skroz usavrsili, dakle svodi se sve nekoliko kliokova, nije vise kao pre sto je to bilo silne peripetije oko instalacije. Jedini preduslov za uspesnu instalaciju i pouzdan rad je da se ima Intel bazirana masina.

[attachment=6187:Screen Shot 2013-12-27 at 10.54.24 PM.png]



> A sto cinis: - TDA - 12-27-2013

Aaaaaaaaaa! Ovo moram da probam! Smile



> A sto cinis: - mikikg - 12-27-2013

Probaj obavezno, radi to ko sat ...



> A sto cinis: - mikikg - 12-27-2013

Ustvari sad se setih, nece moci bas tako prosto da prodjes prvi korak …
Naime da bi napravio bootablini USB moras to da odradis na vec nekoj OS X masini, da li kod drugara ili da butas neke virtualizacije samo to da bi odradio …
Ili da ti ja posaljem "spremljen" stick … to je malo zeza tu …
Ali kad to prodjes onda je druga pesma!



> A sto cinis: - Aca93 - 12-28-2013

@mikikg

A da li si na tom istom hw probao win/linux?

Hteo sam to da probam ali su mi rekli oni koji su probali da je neisplatljivo tj. treba odredjeni hw i na kraju kad to sve sklopis da mac radi opet ce win/linux na tom istom hw raditi isto ili verovatno bolje...

Tu sam stao i dalje nisam zalazio :Thinking:



> A sto cinis: - euronymous - 12-28-2013

Ja nisam pokušavao ništa sa bilo kojim OS za mekintoš, ali zato koristim Linux aktivno poslednje dve godine, trenutno instaliram Slackware 14.1, a stari slack 14 radi kao sat.

Jedina razlika koju ja mogu da primetim su različiti programi u odnosu na win, na njih se navikneš i super.

Nema antivirus programa, nema zaglupljivanja pa mora restart dugme, podigne sistem, pokrene skype, chat, dropbox klijent i još neke stvari i zauzeće RAM manje od 200MB, sa svim tim win nagura skoro na 1GB.

I veliki + besplatan je :afro:



> A sto cinis: - AcaJevtic94 - 12-28-2013

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="boraomega" data-cid="16151" data-time="1388178088">

Aca ti je spremio odgovor ali ga je odmah obrisao pa nisi mogao da vidis. Srecom ja kao moderator mogu da vidim obrisane fajlove.... a bolje sto nisi video....

</blockquote>
Ko? ja?
Ne secam se ni sta sam juce jeo a kamo li sta sam brisao Big Grin



> A sto cinis: - enaB - 12-28-2013

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="euronymus" data-cid="16214" data-time="1388235483">

Ja nisam pokušavao ništa sa bilo kojim OS za mekintoš, ali zato koristim Linux aktivno poslednje dve godine, trenutno instaliram Slackware 14.1, a stari slack 14 radi kao sat.

</blockquote>
Kolega po distribuciji Big Grin


> A sto cinis: - Aca93 - 12-28-2013

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="euronymus" data-cid="16214" data-time="1388235483">

Ja nisam pokušavao ništa sa bilo kojim OS za mekintoš, ali zato koristim Linux aktivno poslednje dve godine, trenutno instaliram Slackware 14.1, a stari slack 14 radi kao sat.

Jedina razlika koju ja mogu da primetim su različiti programi u odnosu na win, na njih se navikneš i super.

Nema antivirus programa, nema zaglupljivanja pa mora restart dugme, podigne sistem, pokrene skype, chat, dropbox klijent i još neke stvari i zauzeće RAM manje od 200MB, sa svim tim win nagura skoro na 1GB.

I veliki + besplatan je :afro:

</blockquote>

Koristio Vector Slackvare derivat i dobro to radi Wink

Na lapu trenutno Kubuntu i ok je, dok na (mnogo)starom compu prestao da radi flash kad je izasla 10-11 verzija jer se ne slaze sa starim cpu Sad

Jbg i on zna ponekad da se ne slaze sa hw...


> A sto cinis: - euronymous - 12-28-2013

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="enaB" data-cid="16222" data-time="1388238221">
Kolega po distribuciji Big Grin</blockquote>
Pa gde si koleza?!
Mnogo dobar je logo, Tux sa lulom



> A sto cinis: - mikikg - 12-28-2013

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Aca93" data-cid="16210" data-time="1388233665">

@mikikg

A da li si na tom istom hw probao win/linux?

Hteo sam to da probam ali su mi rekli oni koji su probali da je neisplatljivo tj. treba odredjeni hw i na kraju kad to sve sklopis da mac radi opet ce win/linux na tom istom hw raditi isto ili verovatno bolje...

Tu sam stao i dalje nisam zalazio :Thinking:

</blockquote>

Ja sam probao vazdan nekih operativnih sistema. Svaki ima svoje prednosti/mane i neku osnovnu namenu.

Sto se tice Mac OS X koji se tera na PC HW, to radi jako dobro. Caka je u tome sto je Apple u jednom trenutku presao potpuno na Intel procesore (do tad su koristili PowerPC) i onda su u jednom trenutku pustili u open source njihov kernel. Kad su to pustili sve je krenulo u jednom vrlo zanimljivom pravcu i stiglo dotle da to moze da radi "skoro" na svakom PC HW-u.

Vec 5-6 godina koristim OS X, sto na pravim Apple masinama sto na Hakintoshima. Ljudi, na Windows ja vise ne bih mogao da se vratim ni u ludilu Smile Ma to je banja od OS-a. Kad bas moram da koristim Windows zbog nekih specificnih programa, to turim lepo u Virtualnu masinu i toliko od Windowsa Smile
Linux koristim iskljucivo za servere i tu im nema zamene (Debian, FreeBSD i ponekad Ubuntu).

Sto se tice HW koji moze da tera OS X, klasicna prica kao i za bilo koji drugi PC = koliko para, toliko muzike.
Uglavnom je tu preporuka za Gigabyte maticne ploce koje su inace vrlo kvalitetne i pouzdane, dosta RAM memorije (&gt;=4GB), diskovi ako moze SSD, graficke klasika (ne znam sta se sad tu vrti ali cenovni rang ~50E super radi) i procesor po zelji, od C2D, preko I5 i I7 do Xeona.


> A sto cinis: - euronymous - 12-28-2013

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Aca93" data-cid="16224" data-time="1388240487">

Koristio Vector Slackvare derivat i dobro to radi Wink

Na lapu trenutno Kubuntu i ok je, dok na (mnogo)starom compu prestao da radi flash kad je izasla 10-11 verzija jer se ne slaze sa starim cpu Sad

Jbg i on zna ponekad da se ne slaze sa hw...

</blockquote>
Sve znam, kod mene na starom laptopu štuca flash, ali radi.

I to sa hardware-om je malo specifično, hoće mu se nekad da bira sa čim će raditi, a sa čim ne.


> A sto cinis: - enaB - 12-28-2013

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="euronymus" data-cid="16225" data-time="1388241390">


Pa gde si koleza?!
Mnogo dobar je logo, Tux sa lulom

</blockquote>
Evo Smile Meni je Slack osnovni od verzije 11, sada sam na 13.37. Ranije sam instalirao novije verzije kad se pojave (12.0, 12.1, 12.2, 13.0, na svakih godinu dana kako već izlaze) a onda sam odustao Smile Kad razmislim šta sve to za sobom povlači i ne razmišljam o novoj instalaciji dok sve radi Smile


> A sto cinis: - Aca93 - 12-28-2013

@mikikg

Nije ovo bilo bas skoro i verovatno su od tada dosta napredovali u pogledu mac na obican pc ali opet treba jaca masina...

Lap mi je sa intel cpu 2 jezgra 1.6ghz, ram 2gb i to sa kubuntu radi dosta solidno, koliko stvari otvorim ram nikad nisam video ni da je do pola puna ne stuca mnogo tj. samo kada je nesto sa flash-om i iskreno brze mi ne treba a tu mac verovatno ne bi radeo ili mnogo sporo.

Ali kao sto kaze euronymus linux nekad nece sa nekim hw da radi pa je tu win u prednosti jer ce verovatno da radi, lepo si rekao svaki ima svoje prednosti/mane pa kako kome odgovara Wink



> A sto cinis: - antonamp - 01-07-2014

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="15326" data-time="1387523421">

Evo slika dva modula koja sam nasao a bit ce toga jos samo da se dublje zarovim. Jedan modul je od mog imenjaka iz Australije a drugi je pojacalao sa dva TDA7293 i ono radi jos uvijek.

Ovo FET pojacalo mislim iskoristiti mozda kao gitarsko pa ako ko ima neko dobro i provjereno predpojacalo za gitaru dobro bi doslo. Sa PCB naravno Wink

</blockquote>
Boze sacuvaj, greskom sam svoj post lajkam?

Htio sa reci da sam slucajno nasao i drugu PCB ovog FET pojacala tako da ako bude sve OK i to uskoro stupa na raspored Smile


> A sto cinis: - AcaJevtic94 - 01-09-2014

Znate sta ja cinim?
Pravim vakuumsku cev (lampu) triodu od tegle za krastavce Big Grin
Vakuum pumpa motor od frizidera Smile
Grejanje i katoda vlakno od sijalice 220V 60W
Jos da se namota mrezica i anoda da se postavi i bice neki SE Amp Smile



> A sto cinis: - AcaJevtic94 - 01-09-2014

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="15333" data-time="1387536673">

Evo malo po malo pocinje da lici na nesto. Jos je neuredno, treba i prefarbati prednju stranu i staviti kakvu masku zbog nekih starih rupa...

</blockquote>
Eh,ko nema bar jedan zvucnik na radnom stolu taj se i ne bavi elektronikom Big Grin



> A sto cinis: - TDA - 01-09-2014

Da li ovde ima smajli koji se krsti? Big Grin Big Grin Big Grin
Aco, pa ti nisi normalan! Smile
Jogurt mi je na nos izašao zbog ovoga....



> A sto cinis: - acivoj - 01-09-2014

Da, da..direktno grejana katoda.Uobičajeno u svetu kućnih konstruktora lampi. :hairy:
Ako ti preživi balon od sijalice zainteresovan sam za isti..
Ima na YT tutorijala.