DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - BeliNinja - 03-28-2020

Hvala Deki.
Sve sto sam napisao je iz moje prakse i prakse mojih kolega i drugara zavarivaca. Svi smo nadrljali mnogo puta zbog lose opreme, ali dosta puta i zbog nediscipline Sad


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - Vlada021 - 04-01-2020

Polako se završava aktivna 15-ka kao dodatak manjim kutijama... 

P. S. taman da istestiram D200B na +/-72V.


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - HomeMadeAudioProject - 04-01-2020

očima milina!


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - pakonja - 04-01-2020

Evo... malo se radilo... cisto da stampac ne bude u praznom hodu a ujedno da se uradi neko dobro delo... Smile

https://www.teslavs.edu.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=306:2020-3dstampanje&catid=8&Itemid=101&fbclid=IwAR00fuCFzxk_t8fjA7jyfDX3CHf8dFb4KDMexOe-WVa6HwuIMAZkeqN9q98


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - branko tod - 04-01-2020

Od koje folije su viziri?


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - Sir Oliver - 04-02-2020

Ne bih da vam kvarim volju ali mi malo čudno korišćenje high teck uredjaja za pravljenje vizira
Evo šta mi pravimo na poslu.


Toškovi 0 ( lastiš iz gaća, folija iz neke fascikle, par distancera od sundjera, pene, kolko da se spreči maglenje, uheftano, može i sašiveno)


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - HomeMadeAudioProject - 04-02-2020

istina,brže jeftinije a i neretko sigurnije.


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - Sir Oliver - 04-02-2020

Diy verzija 2



RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - pakonja - 04-03-2020

(04-01-2020, 09:13 PM)branko tod Wrote: Od koje folije su viziri?

Izvini tek sad videh... prozirna folija je od PET ili PETG, a ram je printan sa PLA...

(04-02-2020, 08:38 AM)Sir Oliver Wrote: Ne bih da vam kvarim volju ali mi malo čudno korišćenje high teck uredjaja za pravljenje vizira
Evo šta mi pravimo na poslu.

Toškovi 0 ( lastiš iz gaća, folija iz neke fascikle, par distancera od sundjera, pene, kolko da se spreči maglenje, uheftano, može i sašiveno)
Moze i tako, naravno, samo rekose da se te folije sto koristite kao i one iz grafoskopa jako brzo naelektrisu i prikupljaju prasinu... onda je malo nezgodno za koriscenje... U principu ovo sto mi radimo je uzasno spor proces i radimo samo da se premosti do pocetka brizganja (koje treba da se desi uskoro). Ljudi se snalaze na raznorazne nacine...


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - branko tod - 04-04-2020

Odslušajte pažljivo



RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 04-10-2020

Evo što se radi zadnih par godina... Kako nemam uvjete(prostorne) za raskopati veće pojačalo a kamoli raditi zvučnike ovi se rade na etape već zadnje dvije-tri godine. Možda sam ovo već okačio. Kod jednog prijatelja na balkonu smo poljepili kutiju da ima oblik.



Onda su kutije odnešene kod drugog prijatelja koji se u međvremenu preselio iz malog stana u ogromnu kućerinu sa hrpom pomoćnih prostorija tako da se može na miru raditi kako on ima vremena. Nešto smo zajedno odradili nešto on sam. Za sada je kutija obljepljena u 6mm bukovu šperu koja tu "glumi" furnir. Sada trebamo složiti okvir za prednju i stražnju mrežicu jer su zvučnici otvoreni sa stražnje strane.Nakon toga ide na red kitanje nekih oštećenja i rupa koje su na spoju prednjeg okvira i špere pa onda farbanje prednje ploče u crno,a špera će se bajcati u crvenu i prelakirati bezbojnim 2k PU lakom. Malo farbanja,malo šmirglanja i tako 2-3 puta. Ne idem na klavirlak finiš pa ne treba pretjerivati sa slojevima i šmirglanjem.





E sada što ide unutra. Ne ne idu driveri koji koštaju $$$$$$$$, jer se nema para za tako nešto. Ide ovalni westra jeftikaner od nekih 8€ po komadu, osjetljivosti oko 94dB što sve skupa daje nekih 100dB osjetljivosti za gotovu kutiju. Čuo sam te zvučnike i meni su se svidjeli tako da nije da radim projekt napamet. Ići će i još visokotonci orion mst-50 na vrh kutije kako ne mogu naći nikakve parametre za njih količinu koju ću staviti ću odrediti na uho.


RE: > A sto cinis: - ziki - 04-10-2020

S kojim pojačalom se planira slušati?


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 04-11-2020

Koje mi dođe pod ruku,diy naravno. BatoMM imam složen samo treba u kutiju. DAH-1 za njega trebam presvući sa šelakom kompletno drvenu kutiju. Zeznuo sam u postupku i sada moram nanovo pošmirglati sve dolje, bajcati itd. prevedeno treba skupiti voljnog momenta za krenuti ispočetka... Polemiti DAH-1 je jedan dan posla tako da to nije problem,sve dijelove imam samo se čeka kutija.


RE: ...a što činiš?! - zbotic - 04-30-2020

Restauriram jedan poprilično devastirani Thorens TD160 MKII. Za početak, sređena geometrija ručke Smile




RE: ...a što činiš?! - Khadgar2007 - 04-30-2020

Tko ti je dao oružani list za taj laserski nišan? Tongue


RE: ...a što činiš?! - zbotic - 04-30-2020

Hehehe, Lidl Smile


RE: ...a što činiš?! - Khadgar2007 - 05-08-2020

Nema žurbe. Okviri za mrežice su gotovi.




RE: ...a što činiš?! - branko tod - 05-09-2020

Nećeš valda da staviš novine umesto mrežice? Cool


RE: ...a što činiš?! - Khadgar2007 - 05-09-2020

Naravno,papirnati driveri i papirnata mrežica da sve bude u revijalnom tonu.  Big Grin
Ići će neka "vintage" mrežica za gitarska pojačala ili tako nešto,trebam vidjeti koliko su te mrežice "porozne" da nisu debele poput tepiha i da nemaju metalne niti su sebi. Trebam se čuti sa kolegom sa foruma što on kaže na to jer je on dizajnirao ove zvučnike a osim toga izrađuje odlična gitarska pojačala pa zna kakve su te mrežice u odnosu na onu koju je stavio. On je stavio neku dosta poroznu od nekakve firme Xscorpion audio accessories.


RE: ...a što činiš?! - zbotic - 05-17-2020

Zadnjih godinu - dvije uhvatila me manija izrade i restauriranja gramofona. Ima dovoljno za izložbu, a ima ih još  - u garaži Smile
Stavio na drugi forum pa evo i ovdje ako nekog nešto bude zanimalo iz iskustva.....