DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



RE: > A sto cinis: - Аритон - 03-19-2020

živ je...







RE: > A sto cinis: - zbotic - 03-20-2020

Thorens 125 je inače gramofon koji radi sjajno posebno ako se malo potrudi oko namještanja, ulja/masti, ručke, zvučnice, gotovo je nemoguće kupiti nešto slično ili bolje. Većina basnoslovno skupih skalamerija "nisu mu ni do koljena".


RE: > A sto cinis: - zbotic - 03-20-2020

Iako je naizgled potpuno neobjašnjivo zašto je taj Torens baš tako pogođen model, nakod dugog mozganja rekao bih da im se poklopila neka dobitna kombinacija aluminijske šasije i opruga koja je samoprigušujuća za oscilacije.....


RE: > A sto cinis: - Аритон - 03-20-2020

da radi bas dobro, bas me iznenadio.


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - HomeMadeAudioProject - 03-27-2020

dokon pop jarčeve krsti,tako i ja koji sam pravio u 5 godina tri projekta,sad guram 4 istovremeno a dva pređašnja prerađujem...


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - Vlada021 - 03-27-2020

(03-27-2020, 09:26 AM)HomeMadeAudioProject Wrote: dokon pop jarčeve krsti,tako i ja koji sam pravio u 5 godina tri projekta,sad guram 4 istovremeno a dva pređašnja dosađujem...

Super super, a gde ti je Cirklotron ???


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - BeliNinja - 03-27-2020

Resih da Khadas Tone board DAC castim krstenim napajanjem i kutijom. 
Za sada iscrtane plovice, po podne cimam Acu za izradu. Kad sve sastavim i probam cimacu Leonarda za kutiju. Plan je da se strpa u kutiju kao sto je i BP preamp i da pravimo muzicki stub Big Grin
Nedostaje mi nekoliko tranzistora i sitnica, videcu da li Silken ili Vremeplov salju.
Ideja mi je da resim kvalitetne izvore signala (muzike). Pa onda da nastavim sa pojacalima.




RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - Dackotronic - 03-27-2020

@HMAP  svaka cast  Smile  lepo i pedantno kao i uvek !

@Ninja , ici cu u neko dogledno vreme do Silkena i do ITC-a po neke komponente ... ako ne salju mogu da ti umzmem to sto ti treba ako imaju , pa ti nekako dostavim .
Pusti u viber iili pp sta ti treba ?

Evo moje zaniimacije u protekla 4 dana ... niije elektronika ali ... Confused bice bas "zanimacija"



A kako medjugradski prevoz vise ne funkcionise , na posao putujem sopstvenim vozilom sto dade komociju da usputno drpim i ovo 


Valda ce sad varovi da mi budu lepsi , kad mi obe ruke budu slobodne  Big Grin


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - Vlada021 - 03-27-2020

Ja tipujem da je između 600 i 1100cc,mada bih rekao da je 750cc.


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - Dackotronic - 03-27-2020

(03-27-2020, 11:05 AM)Vlada021 Wrote: Ja tipujem da je između 600 i 1100cc,mada bih rekao da je 750cc.

Da GSX750F , uzet neplanirano pre godinu dana za neke male pare , od tada sam prikupljao delove da ga sredim .
Trebam da mu sredim karburatore , imam 4 seta za reparaciju jedino mi negde na granici zaglavi sinhronizator sto sam narucio preko ali-ja.
Odradicu farbanje , zamenu guma , retrovizora zmigavaca , stop svetla i onda polecemooooo  Big Grin


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - BeliNinja - 03-27-2020

(03-27-2020, 10:58 AM)Dackotronic Wrote: @HMAP  svaka cast  Smile  lepo i pedantno kao i uvek !

@Ninja , ici cu u neko dogledno vreme do Silkena i do ITC-a po neke komponente ... ako ne salju mogu da ti umzmem to sto ti treba ako imaju , pa ti nekako dostavim .
Pusti u viber iili pp sta ti treba ?

........



A kako medjugradski prevoz vise ne funkcionise , na posao putujem sopstvenim vozilom sto dade komociju da usputno drpim i ovo 


Valda ce sad varovi da mi budu lepsi , kad mi obe ruke budu slobodne  Big Grin

Bicemo u kontaktu, moram da sastavim prvo spisak nedostajucih delova.

Sto se maske tice, ona je dosta jeftina i naravno ima razlog za to. Da ne zalazim u kvalitet fotoosetljivog vizira jer nema nekog velkog smisla. Ali, ono sto je bitno, drzi masku pokrivenu krpom kada je ne koristis da ne bi senzor reaogavo na svakojake izvore svetlosti (sijalice, neonke, ledovke, suncevu svetlost...) jer ces mu tako produziti vek. Problem je sto taj senzor vremenom sve sporije reaguje na UV zracenje i sporije zatvara vizir, ono sto je najgore posle izvesnog vremena taj senzor otkazuje u toku zavarivanja pa se filter otvara.
Tesko da ce najobicnija maska sa zatamljenim staklom biti prevazidjena, a pogotovo po vidljivosti. Ne postoji fotoosetljivi vizir kroz koji se proces zavarivanja vidi lepse nego kroz obicno zatamljeno staklo.

Evo malo literature. 
.pdf   Zavarivačke maske.pdf (Size: 890,75 KB / Downloads: 10)


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - Dackotronic - 03-27-2020

(03-27-2020, 12:14 PM)BeliNinja Wrote: Bicemo u kontaktu, moram da sastavim prvo spisak nedostajucih delova.

Sto se maske tice, ona je dosta jeftina i naravno ima razlog za to. Da ne zalazim u kvalitet fotoosetljivog vizira jer nema nekog velkog smisla. Ali, ono sto je bitno, drzi masku pokrivenu krpom kada je ne koristis da ne bi senzor reaogavo na svakojake izvore svetlosti (sijalice, neonke, ledovke, suncevu svetlost...) jer ces mu tako produziti vek. Problem je sto taj senzor vremenom sve sporije reaguje na UV zracenje i sporije zatvara vizir, ono sto je najgore posle izvesnog vremena taj senzor otkazuje u toku zavarivanja pa se filter otvara.
Tesko da ce najobicnija maska sa zatamljenim staklom biti prevazidjena, a pogotovo po vidljivosti. Ne postoji fotoosetljivi vizir kroz koji se proces zavarivanja vidi lepse nego kroz obicno zatamljeno staklo.

Evo malo literature. 

Nisam jos uvek probao da varim s njom , inace drzim je u kutiji u kojoj je kupljena ... za sada .
Koliko para toliko i muzike ... to je uvek bilo tako ... ja neradim neke profi radove nadam se da ce meni za moje potrebe biti dobra . 
Inace hvala za info  Smile


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - nik - 03-27-2020

(03-27-2020, 09:26 AM)HomeMadeAudioProject Wrote: dokon pop jarčeve krsti,tako i ja koji sam pravio u 5 godina tri projekta,sad guram 4 istovremeno a dva pređašnja prerađujem...

Meni uvek bodu oči nepotrebno dugački zavrtnji. Negde sam već postavio al' nije zgoreg da opet navedem: ova univerzalna krimp kljesta
(Kina naravno) i nisu nekog kvaliteta ali imaju super opciju za zavrtnje i makar zbog toga ih vredi imati. Rupe u gornjem delu klješta nisu za
proveru debljine ili sečenje kablova. To su u stvari odlične makaze za sečenje zavrtnjeva na potrebnu dužinu. Jednostavno naviješ do
potrebne dužine, stisneš i cap, evo zavrtnja na merku. Dok se odvija, popravlja se oštećeni navoj pa ne treba turpijanje i sl. Jedino treba
uzeti u obzir debljinu tela makaza kod određivanja potrebne dužine zavrtnja.

Evo sličke i jednog linka radnje u kojoj ih ima za naručiti, nekako mi buvljak u ovo vreme nije opcija, možda KP, nisam listao.

 https://www.elementa.rs/proizvod/24955/univerzalna-krimp-klesta-za-amp-stopice


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - BeliNinja - 03-27-2020

(03-27-2020, 12:41 PM)Dackotronic Wrote: Nisam jos uvek probao da varim s njom , inace drzim je u kutiji u kojoj je kupljena ... za sada .
Koliko para toliko i muzike ... to je uvek bilo tako ... ja neradim neke profi radove nadam se da ce meni za moje potrebe biti dobra
Inace hvala za info  Smile

Ovo je odgovor koji uvek dobijem kad nekom dam savet, ne bitno da li je u pitanju zastitna oprema ili oprema za zavarivanje Big Grin
Kolege @ebe me je poslusao pri kupovini aparata i po zadnjim saznanjima znam da je zadovoljan. A pricali smo dobrih dva sata ako se dobro secam Big Grin

Sledeci put kad budes resio da kupis masku, ili bilo ko drugi, kupit masku marke Varstroj. Ona je taman tolikog kvaliteta da je odlicna za amaterski pristup zavarivanju.
Nemojte sad da me napadnete da reklamiram, bas me briga za to. Kad bih hteo da reklamiram zastitnu opremu reklamirao bih samo i iskljucivo najkvalitetnije (najskuplje) jer tako znam da ne pravim ogroman kompromis, ali ja sam glup da prodam i da naplatim sta god da je u pitanju.

Varstroj preporucujem jer je jeftina i jer znam kako se ponasa u praksi. Njen problem je sto se lose vidi kroz nju, ali senzori su kvalitetni i traju dugo. A i oklop je kvalitetan i trpi padove itd i rezervnih delova (zastitna stakla) ima svuda... Imam jednu takvu u radionici. 

Ako sam se raspricao prebacite ovo u neku novu temu....


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - Macola - 03-27-2020

(03-27-2020, 01:13 PM)nik Wrote:
(03-27-2020, 09:26 AM)HomeMadeAudioProject Wrote: dokon pop jarčeve krsti,tako i ja koji sam pravio u 5 godina tri projekta,sad guram 4 istovremeno a dva pređašnja prerađujem...

Meni uvek bodu oči nepotrebno dugački zavrtnji. Negde sam već postavio al' nije zgoreg da opet navedem: ova univerzalna krimp kljesta
(Kina naravno) i nisu nekog kvaliteta ali imaju super opciju za zavrtnje i makar zbog toga ih vredi imati. Rupe u gornjem delu klješta nisu za
proveru debljine ili sečenje kablova. To su u stvari odlične makaze za sečenje zavrtnjeva na potrebnu dužinu. Jednostavno naviješ do
potrebne dužine, stisneš i cap, evo zavrtnja na merku. Dok se odvija, popravlja se oštećeni navoj pa ne treba turpijanje i sl. Jedino treba
uzeti u obzir debljinu tela makaza kod određivanja potrebne dužine zavrtnja.

Evo sličke i jednog linka radnje u kojoj ih ima za naručiti, nekako mi buvljak u ovo vreme nije opcija, možda KP, nisam listao.

 https://www.elementa.rs/proizvod/24955/univerzalna-krimp-klesta-za-amp-stopice

Samo treba birati malo masivnija. Odnosno sa debljim limom od kog su napravljena. Kad imaju mali zazor to je odlično za kraćenje M3 i M4. Za deblje zavrtnje i nisu dobar posao jer se oštete posle 5 komada.


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - pakonja - 03-27-2020

Ja sam se nedavno pocastio 3D printerom pa nisam mogao da ostanem miran a da ga ne modifikujem... Smile Uradio sam spaner za kais i nosac koji je mnogo bolji nego fabricki... fabricki se mrdao dok je printer radio...

Original:


Modifikacija:
 


A istampan je i spaner za jos jednu osu samo ga jos nisam montirao... ovih dana ce i to doci na red... Smile
 



Zaboravih da kazem da me je Gimba uputio u par tweakova koje bi trebao da uradim i naravno da sam ga poslusao! Smile


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - branko tod - 03-27-2020

(03-27-2020, 05:16 PM)Macola Wrote:  https://www.elementa.rs/proizvod/24955/univerzalna-krimp-klesta-za-amp-stopice
Samo treba birati malo masivnija. Odnosno sa debljim limom od kog su napravljena. Kad imaju mali zazor to je odlično za kraćenje M3 i M4. Za deblje zavrtnje i nisu dobar posao jer se oštete posle 5 komada.
[/quote]

Ja imam Unior dva kom za dve vrste papučica još iz SFRJ. Seku još uvek ko besne, ali
koristim trik da nikada ne isešem šraf do kraja iz cuga. Malo ga načnem pa ga okrenem
za trećinu kruga. Kod debljih iz tri puta, a 3 mm iz dva puta. Manje se operećuju klješta i
presek je mnogo bolji.


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - Macola - 03-28-2020

I ja slično radim. Okrećem ga iz više uglova, samo nisam brojao.
Fata je Fata, ali dva put je dva put :-)


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - Ebe - 03-28-2020

(03-27-2020, 01:36 PM)BeliNinja Wrote:
(03-27-2020, 12:41 PM)Dackotronic Wrote: Nisam jos uvek probao da varim s njom , inace drzim je u kutiji u kojoj je kupljena ... za sada .
Koliko para toliko i muzike ... to je uvek bilo tako ... ja neradim neke profi radove nadam se da ce meni za moje potrebe biti dobra
Inace hvala za info  Smile

...
Kolege @ebe me je poslusao pri kupovini aparata i po zadnjim saznanjima znam da je zadovoljan. A pricali smo dobrih dva sata ako se dobro secam Big Grin
...

Prezadovoljan.  Smile


RE: teška vremena prijatelju moj,đavo ih odnio... - dejansd - 03-28-2020

Beli....
Vezano za maske svaka cast . Jednom sam nadrljao sa nekom sa senzorima i otad samo klasicna sa staklima . Najbolje neka naglavna maska kojoj se otvara prozorce i namestiti tako da se lako zatvara potezom glave. I bas te briga koliko brzo zatvara senzor ,a na kvalitet zavara utice iskustvo ,aparat,elektroda i sama priprema mesta zavara.