DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



RE: > A sto cinis: - branko tod - 12-06-2019

Ja nosim ožiljak na nozi od brusilice ...


RE: > A sto cinis: - Dackotronic - 12-06-2019

(12-06-2019, 12:17 AM)Bocko Wrote: Dacko, nisu baš svi upoznati sa načinom loženja sistema "kraljice peći", napuniš peć skoro do vrha, predviđena je za ugalj, na vrhu staviš drva i potpalu, i odgoreva do dole... Smile

Malko mi bzvze da sirim temu o peci na forumu za elektroniku  39  ako sam dosadan tj preteram s mojim svastarijama izvinjavam se  106  upozorite me .

Bocko nisam ni ja upoznat bas sa tim nacinomm lozenja , a nebih je ja punio do vrha iz bezbednosnih razloga , jer ceo objekat koji bi ona trebala  da greje je od drveta paaa da ne bude da se ugrjem jednokratno Tongue

Kako god kod mene  ce da trosi drva , nasao sam delove koji  su nedostajali a to je resetka , pepeljara i nekakva unutrasnja pregrada , tako da je pec sada kompletna.

Imala je napuknut element , uspeo sam da zavarim nekako jedva ( navodno gus elektrodom ) ispostavilo se da to i nisu gus elektrode nego prohromske to je potvrdio nas clan BeliNinja .
Ja  sam otisao do obliznje gvozdjare i objasnio prodavcu za sta mi i koje elektrode trebaju i on mi dade te ... ocigledno da smo obojica durdubani Tongue

Pecka sad izgleda ovako Shy



Khadgar2007 pec ima samo ta vratanca dole , a gore moze da se podigne onaj  ravni poklopac medjutim mislim  da nije predvidjeno za lozenje odozgo ...


RE: > A sto cinis: - branko tod - 12-06-2019

Loži se samo na vratanca, gore se ne dira osim kada dođe odžačar.
Ja ložio sas drvo


RE: > A sto cinis: - Leonardo - 12-06-2019

Još levak, punjač, regulator za pelat i 2-3 džaka pelata... Bog da te vidi, nema zime. Pećka izgleda fenomenalno. Možeš je najmiti za snimanje istorijskih filmova i serija Wink


RE: > A sto cinis: - Dackotronic - 12-08-2019

Grejanje radnoog prostora konacno reseno trud se isplatio , e sad mogu ko covek u toplom da se bavim i elektronikom Tongue



RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 12-08-2019

Sa srecom. I molim te nemoj da brusis onu krpacinu, nego do godine kad odjugovi daj da ti zavarimo kako treba Big Grin


RE: > A sto cinis: - branko tod - 12-08-2019

Нови начин шаловања са навојним шипкама и лептир матицама.
Не иде ми са оним моткама и жицама, овако је лакше и боље.




RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 12-08-2019

Trebao si da vidis kako smo Gimbi salovali temelj za nadgradnju radionice. Iverica je cudo, ne verujes kako glatke povrsive se dobijaju Big Grin

Kad se samo setim kakva je to akcija bila. Nas nekolicina, a znanje o dundjerstvu taman kao za pola jednog gradjevinca i to onog sto nosi malter i dodaje blokove Big Grin


RE: > A sto cinis: - branko tod - 12-08-2019

Ја сам морао да се правим да знам, син је радио а ја као знам.
Али без шале јако добро је испало ово са шрафовима. Јако и
нигде нема шансе да мрдне бетон.


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 12-08-2019

Ma fora je vrhunska. Poseces breyone i neka su unutra Big Grin


RE: > A sto cinis: - Gosha - 12-08-2019

(12-08-2019, 07:54 PM)BeliNinja Wrote: Trebao si da vidis kako smo Gimbi salovali temelj za nadgradnju radionice. Iverica je cudo, ne verujes kako glatke povrsive se dobijaju Big Grin

Kad se samo setim kakva je to akcija bila. Nas nekolicina, a znanje o dundjerstvu taman kao za pola jednog gradjevinca i to onog sto nosi malter i dodaje blokove Big Grin

Beton preko koga ide nesto, malter ili fasada, ne treba da bude gladak. Ako je to "lice" onda ok.


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 12-08-2019

Gosha, ne citas dobro, kao i ja u vecini slucajeva Big Grin

TEMELJ Smile


RE: > A sto cinis: - Gosha - 12-08-2019

(12-08-2019, 08:58 PM)BeliNinja Wrote: Gosha, ne citas dobro, kao i ja u vecini slucajeva Big Grin

TEMELJ Smile

Procitao sam ja dobro, ali i preko temeljnog betona  ide zavrsna fasada (obicno kulirplast), preko onog nadzemnog dela.


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 12-09-2019

(12-08-2019, 10:46 PM)Gosha Wrote:
(12-08-2019, 08:58 PM)BeliNinja Wrote: Gosha, ne citas dobro, kao i ja u vecini slucajeva Big Grin

TEMELJ Smile

Procitao sam ja dobro, ali i preko temeljnog betona  ide zavrsna fasada (obicno kulirplast), preko onog nadzemnog dela.

Ma jok, ovde je bas bio cilj da ostane lepo i glatko i da se ne ulaze u sminkeraj.


RE: > A sto cinis: - Gosha - 12-09-2019

(12-09-2019, 07:07 AM)BeliNinja Wrote:
(12-08-2019, 10:46 PM)Gosha Wrote:
(12-08-2019, 08:58 PM)BeliNinja Wrote: Gosha, ne citas dobro, kao i ja u vecini slucajeva Big Grin

TEMELJ Smile

Procitao sam ja dobro, ali i preko temeljnog betona  ide zavrsna fasada (obicno kulirplast), preko onog nadzemnog dela.

Ma jok, ovde je bas bio cilj da ostane lepo i glatko i da se ne ulaze u sminkeraj.
To je onda  natur beton, beton koji je gladak i ostaje vidljiv. 

p.s Prvi posao mi je bio gradjevina Smile


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 12-09-2019

E bas tako.
Ma i ja sam prebacio betona od Banje do Subotice. Vise ne volim ni rupu u zidu da probusim.


RE: > A sto cinis: - branko tod - 12-09-2019

(12-09-2019, 07:50 AM)Gosha Wrote: p.s Prvi posao mi je bio gradjevina Smile

Vozač na japaner? Cool


RE: > A sto cinis: - Gosha - 12-09-2019

(12-09-2019, 11:38 AM)branko tod Wrote:
(12-09-2019, 07:50 AM)Gosha Wrote: p.s Prvi posao mi je bio gradjevina Smile

Vozač na japaner?  Cool

Tako nekako, mada su tu bila i druga vozila: lopata, kofa za malter......... Smile


RE: > A sto cinis: - Macola - 12-09-2019

Misliš,, "građevinski konobar" ? :-)


RE: > A sto cinis: - Gosha - 12-09-2019

(12-09-2019, 08:01 PM)Macola Wrote: Misliš,, "građevinski konobar" ? :-)

Hahaha, i "konobar" i "sudopera". Najvise sam mrzeo pranje alata na kraju dana, vec dobro umoran.