DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



RE: > A sto cinis: - Dackotronic - 12-04-2019

He he Branko  , ma nisi ti mene skontao a i ja volim da se salim Wink

Meni da je bila smesna ja je nebih uzeo inace su hteli da je daju sakupljacima , nekako mi je bilo zao kad su mi je pokazali svu  zardjalu i nikakvu punu prasine .
A meni ne treba mnogo da  mi zasija lampica iznad glave  Tongue pa reko daj ti to komso vamo ja ionako trazim pecku za supu ...

Od bureta je bolja 100 puta, plus skroz je neobicna , verujem da lepo greje a i da trosi posto vidim da nema  nigde gde se  zatvara ona korpa odozdo tako da bice to grejanje na mamlazni pogon  Big Grin


RE: > A sto cinis: - nik - 12-04-2019

Možda najbolje pokazati u ovoj temi. Dakle, Vertu Audio Design, mala proizvodnja audio spravica, realizovana uz veliku pomoć nekoliko drugara sa ovog i još nekih foruma.
Prvi projekat je nešto što sam hteo da uradim još pre dve godine otprilike ali sam malo oklevao, malo više bio okrenut seoskoj kućici i tako dalje. Lenština u stvari Smile

Dakle, već veoma poznati modul IcePower 1200AS-2, cca 2x620W na 8 Ohm i cca 2x700W na 4 Ohm. Na modulu je i napajanje tako da nema mnogo razmišljanja već
više dizajnerski i limarski zadatak. Sve je rađeno na CNC mašini, čak i drvene ukrasne obloge od egzotičnog drveta, ovde konkretno - Merbau, polu-tvrdo drvo. Gornja i
donja strana 5mm aluminijum, bocne i prednja 10mm aluminijum, zadnja zbog XLR (ili ne razmišljanja dovoljnog) 3mm aluminijum. Ideja je takođe bila, mislim da može
i sada, da se prekombinuje bez većih teškoća, da se čak dva modula ugrade na bočnim stranama pa dobije ludilo od 2x1200W pojačala.

Evo sllika sa ovogodišnjeg HiFiles sajma te nešto iz radione

 
 
 
 
 
 
 



RE: > A sto cinis: - Dackotronic - 12-04-2019

Svaka cast Nik , ovo izgleda vrhunski Smile


RE: > A sto cinis: - Jevrem - 12-04-2019

Nik sta znaci "objets"?


RE: > A sto cinis: - Zvu - 12-04-2019

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Objet_d%27art


RE: > A sto cinis: - nik - 12-04-2019

@Zvu - Правильный ответ Smile
U engleskom vrlo odomaćen izraz


RE: > A sto cinis: - Jevrem - 12-04-2019

Hvala, bilo mi je nelogicno da se mesa francuski i engleski u jednoj recenici ali nisam znao da je to u engleskom odomaceno. Onda je i Vertu iz francuskog


RE: > A sto cinis: - nik - 12-04-2019

Verovatno. Evo šta kaže Merriam-Webster rečnik (poslužio za slogan): Vertu


RE: > A sto cinis: - Sir Oliver - 12-05-2019

Što si se Niče razbacivao smatrijal? Mogo si 4 modula da turiš unutra. Za bioskop dušu dalo. Kutiče moglo mnogo manje da bidne.


RE: > A sto cinis: - nik - 12-05-2019

A be taki ima već, ko kuteja za cipele Smile Meni lepo kad vidim komponente standardnih dimenzija. A kad malo brojke provrtiš, 1200W snage sa iskoristivošću 85% recimo. Ostaje 15% koje ide u toplotu. Na 1200W to je čitavih 180W disipacije. Teoretski naravno, ovo bi bilo samo na koncertu nekom ali isto tako znam da prethodno pravljeni pojačavač na ovim prostorima ima problema sa pregrevanjem. Dodavali još jednu ploču ispod ali nisam siguran da neće letos na nekoj višoj temperaturi termalna zaštita da proradi. Srećom, ovde ima i termalne i naponske i overload zaštite.

EDIT:
Idući projekat koji planiram biće mono blokovi dimenzija 12cm x 14cm x 5cm a snage oko 140-160W svaki. Jedva vidljivi a sa još boljom specifikacijom od IcePower-a.


RE: > A sto cinis: - Sir Oliver - 12-05-2019

To bre. Japanski kanistar.


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 12-05-2019

(12-04-2019, 06:41 PM)Dackotronic Wrote: Jeste cela je metalna , debljina zidova oko 4 5 mm.
Raspade mi se cetka inace bih je ocistio celu , sutra cu da uzmem drugu i ono sivo da je ofarbam .
Fali mi resetka pepeljara i jedan element je malko naprso , pokusacu da zavarim gus elektrodom ...

Dobro bre Dacko, peskara ti je ispred nosa u Badnjevcu a ti se akas brusilicom i tom cetkom koja moye oko da ti istera.


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 12-05-2019

@Nik,

Cestitam, svaka cast. Cimacu te za drvo Big Grin


RE: > A sto cinis: - Dackotronic - 12-05-2019

(12-05-2019, 07:27 AM)BeliNinja Wrote: Dobro bre Dacko, peskara ti je ispred nosa u Badnjevcu a ti se akas brusilicom i tom cetkom koja moye oko da ti istera.

Ma meni je zima ispred nosa Undecided  a za tu peskaru neznam , znam za ovu u Lapovu . A  za cetku se ne sekiraj raspade se jer je stara , sem toga koristim zastitni djojzluci Tongue


RE: > A sto cinis: - branko tod - 12-05-2019

НедајБоже



Зато носите заштитне наочаре,
а и осталу разноразну заштиту.


RE: > A sto cinis: - Želja - 12-05-2019

(12-05-2019, 09:09 AM)branko tod Wrote: Зато носите заштитне наочаре,
а и осталу разноразну заштиту.

Moj rodjak je skoro životom platio sličan "geler" sa velike brusilice.
Pogodio ga u čelo i razmrskao čeonu kost na mestu udara u veličini krupnijeg oraha.
Lekari su mu samo povadili te sitne komade kosti, i dan danas živi sa tom rupom na čelu
koja je samo prekrivena kožom.Da mu neko dete samo prstom pritisne to mesto,
zabio bi mu prst pravo u mozak ... Strašno ...


RE: > A sto cinis: - Bocko - 12-06-2019

Niče, pozdravljam akciju, prekrasan projekat!
Malko skromno pričaš o njemu, nismo mi ovdi tolko zamerljivi, a znamo, podrška je uvek bitna!
Prvi kad udaš, da vikaš pivo! A za jagnjećo, to mogu i ja, ima u komšiluku na preporuku planinsko! Smile


RE: > A sto cinis: - Bocko - 12-06-2019

Dacko, nisu baš svi upoznati sa načinom loženja sistema "kraljice peći", napuniš peć skoro do vrha, predviđena je za ugalj, na vrhu staviš drva i potpalu, i odgoreva do dole... Smile


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 12-06-2019

Jel uopće ta peć ima otvor na vrhu di se može staviti ugljen?


RE: > A sto cinis: - nik - 12-06-2019

(12-06-2019, 12:14 AM)Bocko Wrote: Niče, pozdravljam akciju, prekrasan projekat!
Malko skromno pričaš o njemu, nismo mi ovdi tolko zamerljivi, a znamo, podrška je uvek bitna!
Prvi kad udaš, da vikaš pivo! A za jagnjećo, to mogu i ja, ima u komšiluku na preporuku planinsko! Smile

Hvala Bocko, drug moj. Velim, komercijala je ovo, da ne kvarim diy duh. Ima da bude piva, i šljivke dobre povr' toga Smile