DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 11-15-2019

Došli tranzistori koji su bili neispravni te sam pustio u pogon pojačalo. Kanal koji je bio ispravan je već bio u pogonu i radio je nekih 10tak minuta probu, i dobro izgleda. Neispravan kanal je na stolu i nakon promjene tranzistora za sada pokazuje da je sve ok. Unatoč tome žarulja je u primaru trafoa za svaki slučaj. Tongue
Nakon lagane probe u leru biti će spajanje na signal generator da se vidi detaljnije jel sve ok.
 




P.S.
Trebati ću stvoriti neki lager tih žarulja jer ako ih ovi prestanu proizvoditi što će mi služiti kao sigurnosni "osigurač" pri puštanju uređaja u pogon. Big Grin


RE: > A sto cinis: - nole15 - 11-15-2019

Khadgar samo napred,milina je ovo pojacalo vratiti u zivot.I ja se spremam ovih dana jednog NAD-a 2030 da vratim u zivot.


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 11-15-2019

Da taj NAD nema TDA2030 u sebi? Tongue 

Inače imam jedno pojačalo Lenco A50 koje sam dobio na poklon, ništa posebno ali lijepo izgleda, treba ga popraviti i napraviti kompletan refresh. Nije da se isplati ali je dobra vježba da se sakupim nešto iskustva. Već mi stoji ispod kreveta sigurno 4-5 godina, jer ako ga krenem rasturati to znači da ne mogu ništa drugo raditi jer će mi zauzeti kompletan radni prostor pa samo odgađam...




RE: > A sto cinis: - nole15 - 11-16-2019

Dobro je to pojacalo,ne kao ovo sto upravo radis ali solidno.Radio sam recap tog pojacala pre par godina ima neki svoj poseban smek u zvuku.


RE: > A sto cinis: - nole15 - 11-16-2019

Znam da je neisplativo ulagati u to ali je to zelja da se tim starim stvarima produzi bar jos malo radni vek.Juce mi stigli elektroliti za NAD-a skoro 40 eura i dok dodam jos nesto sitnica bice skuplje od pojacala ali iskustvo i osmeh kad ponovo proradi su neprocenjivi.[Image: smile.gif]


RE: > A sto cinis: - mikikg - 11-18-2019

Evo sa cime se ja poslednjih dana igram, pravim GUI za nadgledanje rada LIDAR-a (laserskog daljinometra, SICK LMS100) za neku masinu ...
LIDAR prati prostor oko sebe i daje rezultate merenja daljine po uglu (0° - 180°, 0.5° korak), skaniranje je 50 puta u sekundi, oko 30-40MBbit trafick preko LAN-a.

Moj program iscitava podatke sa LAN-a, radi konverziju sfernih u planarne koordinate, nalazi minimalno rastojanje po Y osi i vraca ugao te tacke.

Veoma zanimljiva tema, jos zanimljivije je postavka programa, pisano u low-level C++, imam "daemon" proces koji se bavi posebno komunikacijim i racunom i preko SHM (/dev/shm shared memory) razmenjuje podatke sa GUI programom koji je takodje pisan u C++ sa RAYLIB grafickom bibliotekom, bare-metal OpenGL, radi bez X11! Sve ovo je pisano preko Cmake build skripti iz CLion- IDE-a.
Super-optimizovan code (zbog brzine), minimalno resursa trosi, "samo prpori" kako radi Smile

Extra dobro radi, na RPi3 to sve vozi/meri/iscrtava sa neverovatnih 60FPS! Naravno imam BUILD i za desktop/macOS ...
GUI program se prevodi (build za sitne izmene) za 1 sekundu, izvrsni fajl je velik 723KB, i trosi oko 300KB RAM-a na Linuxu ili macOS.
Preveden izvrsni fajl za kolekciju podataka i rad sa LIDAR-om je velik 23KB Smile

[Image: attachment.php?aid=31432]


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 11-19-2019

Miki,pravicu se da znam sta praviš! ???


RE: > A sto cinis: - mikikg - 11-20-2019

(11-19-2019, 07:23 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: Miki,pravicu se da znam sta praviš! ???

To je bio odgovor na pitanje "gde je X" vezano za ovo Smile

[Image: attachment.php?aid=31419]

Moj program bukvalno pokazuje "evo tu je", u PIXEL nanišanio Smile


RE: > A sto cinis: - zbotic - 11-26-2019

Dok se spremam početi raditi na onom senzoru za pretpojačalo, stigao mi je jedan Nuforce IA7 koji se vjerojatno ne može popraviti. Stoga je pala odluka iskoristiti što se može, a umjesto izgorenih Nuforce modula ugradio sam IcePower od 2 x 50w. Sve fino radi, a zvuk se ne čini nimalo "digitalan". Zvuk je tehnički ispravan, timbralno korektan, bez ekscesa bilo koje vrste, onako kako bi rekli studijski, neutralan. Kutija je zbilja fensi šmensi pa je bilo šteta ne iskoristiti, zajedno sa mogućnošću daljinskog upravljanja....


RE: > A sto cinis: - Bocko - 11-26-2019

Divno, rekao bih hirurški ogoljeno a radi za medalju!


RE: > A sto cinis: - Sir Oliver - 11-27-2019

(11-26-2019, 09:10 AM)zbotic Wrote: Dok se spremam početi raditi na onom senzoru za pretpojačalo, stigao mi je jedan Nuforce IA7 koji se vjerojatno ne može popraviti. Stoga je pala odluka iskoristiti što se može, a umjesto izgorenih Nuforce modula ugradio sam IcePower od 2 x 50w. Sve fino radi, a zvuk se ne čini nimalo "digitalan". Zvuk je tehnički ispravan, timbralno korektan, bez ekscesa bilo koje vrste, onako kako bi rekli studijski, neutralan. Kutija je zbilja fensi šmensi pa je bilo šteta ne iskoristiti, zajedno sa mogućnošću daljinskog upravljanja....

Koji IcePower modul ste koristili?


RE: > A sto cinis: - zbotic - 11-27-2019

50ASX2

https://www.ebay.com/itm/ICEPOWER-50ASX2-SE-AMPLIFIER-2-X-50W-4OHM-NUOVO/173871797582?hash=item287b91154e:g:3tMAAOSw9vlcsYoG


RE: > A sto cinis: - Sir Oliver - 11-29-2019

(11-27-2019, 12:40 PM)zbotic Wrote: 50ASX2

https://www.ebay.com/itm/ICEPOWER-50ASX2-SE-AMPLIFIER-2-X-50W-4OHM-NUOVO/173871797582?hash=item287b91154e:g:3tMAAOSw9vlcsYoG

Jeste li merili snagu ovog IcePowera?
Povezan na reaktivni reactive load (4 pa posle 8 Ohms), preamp narihtan do pojave klipinga.
Na 4 Ohms U=70Vpp, 24.7VRms, I=6.2A Rms P=153W
Na 8 Ohms U=80Vpp, 28.3V Rms, I=3.5A Rms P=99W
"Nešto" malo manje od deklarisane snage (250W/4 125W/8)
Možda bi sa potentnijim PSU dosegao i deklarisanu snagu.
Ja uglavnom zadovoljan. Dobio sam mnogo više od onog što mi je trebalo (50W recomended 70W desired)


RE: > A sto cinis: - zbotic - 11-30-2019

Nisam mjerio, ali uspoređujući sa drugim pojačalima koje imam vjerojatno je slučaj tako nekako kao i kod tebe. Ovaj ima integrirano napajanje pa je vjerojatno i "nabildan" koliko tranzistori mogu računajući maksimalni deklarirani napon....
Ovo ide u spavaonicu kao lifestyle noćni HI-FI pa mi neka snaga i ne treba... (Raspberry, ovo, radio streaming, Jazz Groove itd.... Smile


RE: > A sto cinis: - Dackotronic - 12-04-2019

Ne ne ne ... Big Grin nije to furuna , to je najsavremeniji krematorijum  Tongue

Da vam se pohvalim sto sam nabavio pecku za supu , od kako je donesoh ko god je video umro je od smeha  24


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 12-04-2019

Prekrasna je. Smile
Pretpostavljam da je kompletna od metala?


RE: > A sto cinis: - Dackotronic - 12-04-2019

Jeste cela je metalna , debljina zidova oko 4 5 mm.
Raspade mi se cetka inace bih je ocistio celu , sutra cu da uzmem drugu i ono sivo da je ofarbam .
Fali mi resetka pepeljara i jedan element je malko naprso , pokusacu da zavarim gus elektrodom ...


RE: > A sto cinis: - Zvu - 12-04-2019

Peskiranje bi lepo palo.


RE: > A sto cinis: - Zoksy - 12-04-2019

Dobra.


RE: > A sto cinis: - branko tod - 12-04-2019

(12-04-2019, 06:31 PM)Dackotronic Wrote: Ne ne ne ... Big Grin nije to furuna , to je najsavremeniji krematorijum  Tongue
Da vam se pohvalim sto sam nabavio pecku za supu , od kako je donesoh ko god je video umro je od smeha  24

Umrećeš od mene, a ne od smeha : Shy . Vređaš mi uspomene iz rane mladosti. Kao klinci smo se u
dedinoj kući za vreme zimskog raspusta lepo grejali na takvim pećima, Deda je zidao kuću 1912, kada je
kupio i četiri peći. Do danas su preživele dve. Nalaze na zidanom šestouganom postolju koje je visine oko
dvadeset santimetera. Fali ti fijoka za pepeo. Grb bi trebao da bude Kraljevine Srbije. Greju super, ali troše
isto tako - super puno. Nisu baš jeftine.