DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



RE: > A sto cinis: - gimba - 11-05-2019

Pinco u pravu si za astal za kojim se stoji, posebno ako radis bravariju ili elektroniku. 
Mi se bavimo proizvidnjom namestaja, moramo da se penjemo.jedni drugima na krke kad treba ledja da stavimo na orman. 
Orman dubok 60cm npr. stavis ga na astal od 95 cim onda je vrlo tesko da stavis lesonit. 
Ja elektroniku radim za stolom 75cm i normalna stolica. Zavis za sta je namenjen i kako je ko navikao. Smile
Ako ce sto za vise delatnosti, ne bi trebalo da pretera sa visinom.


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 11-06-2019

meni lično sedeći najviše odgovara visina kuhinjskih elemenata,a mogu reći 8 na stojeći. verovatno je to dosta individualna stvar ali na toj me visini radnog stola svakako leđa najmanje bole.


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 11-06-2019

Stigao od kozmeticera.
Gimba povatao mere.


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 11-06-2019

auh ... već se vidi neki raspored!


RE: > A sto cinis: - Dackotronic - 11-06-2019

Bice stocic "puckica" Rolleyes


RE: > A sto cinis: - pakonja - 11-06-2019

Odlicno... bice to super...!


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 11-06-2019

Sad definitivno moram da iskonstruisem instalaciju.


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 11-07-2019

Napokon je i onaj Hafler DH200 došao na red. Novo ožičenje,novi PCBi,novi pasivni dijelovi,malo čišćenja prašnjavog kućišta itd. Pri premještanju tranzistora sa starih PCBa na nove sam ih premjerio na komponent testeru na osciloskopu i upiknuo u HFE tester na multimetru, dva komada(jedan za bias, a drugi u VASu) na kanalu koji se više grije su sumnjiva,jedan pokazuje HFE od velikih 9, a drugi na skopu ima iskrivljenu liniju.


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 11-08-2019

^
Pedantno


RE: > A sto cinis: - viktor1986 - 11-08-2019

Zna li neko da li Milan iz Nisa jos uvek radi plocice? Poslao sam mu mejl pre jedno 5 dana, juce sam mu poslao sms, ali nema odgovora.


RE: > A sto cinis: - viktor1986 - 11-08-2019

Upravo sam zvao telefonom da proverim sta se desava i zasto nema odgovora. Milanova supruga se javila i rekla mi je da je Milan(Krstic) u bolnici i da bi danas trebao da izadje. Kaze da je imao problem sa perifernim vidom i da je imao operaciju na mozgu.Duze vreme se nece baviti plocicama a mozda se ni nece baviti vise time.

Samo nek se on oporavi, to je najbitnije.


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 11-08-2019

au jbg... želim mu brz oporavak...


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 11-08-2019

Strasno.

@viktor1986
Ako ti ne trebaju dvostrane plocice imamo coveka u Kragujevcu koji radi vrhunske plocice, a cena je slicna Milanovoj.
aca.pcb@gmail.com


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 11-08-2019

@Belininja
Trudim se da što bolje dovedem ožičenje u red kada mogu. Inače prije dosta godina su mijenjani elektroliti u napajanju pa je čovjek stavio ove grdosije od 37000uF umjesto 22000uF koliko ide u originalu, trafo je dosta velik pa mu vjerojatno nije problem da "izdrži" velike struje punjenja/pražnjenja ali ja ne bi stavljao toliko veću količinu uF u odnosu na original.


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 11-08-2019

(11-08-2019, 01:21 PM)Khadgar2007 Wrote: @Belininja
Trudim se da što bolje dovedem ožičenje u red kada mogu. Inače prije dosta godina su mijenjani elektroliti u napajanju pa je čovjek stavio ove grdosije od 37000uF umjesto 22000uF koliko ide u originalu, trafo je dosta velik pa mu vjerojatno nije problem da "izdrži" velike struje punjenja/pražnjenja ali ja ne bi stavljao toliko veću količinu uF u odnosu na original.

Ma od glave višak ne boli Big Grin


RE: > A sto cinis: - Dackotronic - 11-09-2019

Opet ja i moe karabudzevine Tongue 




RE: > A sto cinis: - branko tod - 11-10-2019

SMB   113


RE: > A sto cinis: - Dackotronic - 11-10-2019

(11-10-2019, 12:01 AM)branko tod Wrote: SMB   113

Big Grin noge kakao  24  ma imam preteklih farbi od ranije , al sve nesto pola ili trecina litre i onda da ne bacim , miksujem .

Siva i zuta dadose bledo zelenu a zuta i crna tamno zelenu ....


RE: > A sto cinis: - branko tod - 11-10-2019

Odlično izgleda, nego imaš malo utikača. Ja sam na sto montirao tri razvodnika.
Dva idu preko sklopke od šivaće mašine i kada zavšim sve se gasi u cugu.
Onaj treći služi za stalna napajanja.

[Image: s-l640.jpg]


RE: > A sto cinis: - Dackotronic - 11-10-2019

Dodacu jos shukoa kasnije kako mi za gde bude trebalo , ostaje mi da uradim jos jedan radni sto slican ovome i neke police od materijala sto imam i onda krecem sa ... prebacivanjem svega i svacega sto alata sto delova ...