DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



RE: > A sto cinis: - ZASto - 10-21-2019

Jbg, ako sam promeniš gajtan na pegli, pa ti onda ženu ista ubije, a ti nemaš "ćagu", možeš i da zaglaviš iza rešetaka. Ako imaš ćagu još možeš da dobiješ i kompenzaciju od osiguranja. Smile


RE: > A sto cinis: - Vlada021 - 10-21-2019

(10-21-2019, 09:16 AM)ZASto Wrote: Jbg, ako sam promeniš gajtan na pegli, pa ti onda ženu ista ubije, a ti nemaš "ćagu", možeš i da zaglaviš iza rešetaka. Ako imaš ćagu još možeš da dobiješ i kompenzaciju od osiguranja. Smile

Dobro si me podsetio da treba ženu da osiguram! ?


RE: > A sto cinis: - Vlada021 - 10-22-2019

Završeni kablovi kao što rekoh, startovao mašinu, HOME je odradila super, proverio sam dali su na istoj poziciji nosači alata, sve ih pokupi kako treba, i sve je bilo super dok je nisam PARKIRAO, e ondak su servopack-ovi otišli u POT/NOT na Y osi...,malo sam guglao šta to znači i došao do zaključka da je riknuo prekidač, tačnije zaribao od neupotrebe pa su ga sad grebeni za aktivaciju sabili. 
Sva sreća imao sam još jedan negde pa sam odmah promenio, i naravno sve iz početka, proveea svih alata jer je sad prekidač za zericu na drugom mestu...., to je sve prošlo kako treba i sve radi kako treba, nemam neke error-e na ekranu, pumpe rade kako treba (za divno čudo), sad je ostalo da obradim kompletan radni sto (aluminijum) da bude lepo ravno i da promenim posle Origin i to je to... 

Malo nije User Friendly ali navići ću se,i treba namenu da joj nađem.

P. S. Električar još nije došao


RE: > A sto cinis: - ZASto - 10-22-2019

Svaka čas'Smile


RE: > A sto cinis: - Vlada021 - 10-22-2019

...upravo se dešava ?



RE: > A sto cinis: - pakonja - 10-23-2019

Bravo!


RE: > A sto cinis: - Leonardo - 10-23-2019

Bravo Vlado! Imaš Herca i Mooda.


RE: > A sto cinis: - gorankg - 10-23-2019

Bravo Vlado!


RE: > A sto cinis: - Vlada021 - 10-23-2019

Hvala drugari!, evo posla i za sutra, malo da se očisti. 



RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 10-23-2019

Vlajko,
Pre svega svaka cast. Za sta je ova plocevina?


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 10-23-2019

Prednja ploča za Alepha. Tongue


RE: > A sto cinis: - Vlada021 - 10-23-2019

Ma to je radni sto same mašine, nije radila preko 8 godina, doživela je par dobrih zemljotresa...., pa baš ne verujem da je sve ostalo "upucano", mislim između mašine i radnog stola. Posle ovoga se isto oderu i vakum stopice da bude sve bar na 0.05mm tolerancije da ne izgorim gumene alate za poliranje kamena...


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 10-23-2019

Jasno. Extra.


RE: > A sto cinis: - Leonardo - 10-23-2019

(10-23-2019, 09:58 AM)Vlada021 Wrote: Ma to je radni sto same mašine, nije radila preko 8 godina, doživela je par dobrih zemljotresa...., pa baš ne verujem da je sve ostalo "upucano", mislim između mašine i radnog stola. Posle ovoga se isto oderu i vakum stopice da bude sve bar na 0.05mm tolerancije da ne izgorim gumene alate za poliranje kamena...


Kamo sreće da smo bliže, pa da pravimo ozbiljne plintove za gramofone i HiFi police od livenog akril-kamena.   Smile


RE: > A sto cinis: - branko tod - 10-27-2019

Pogrešna tema, molim brisanje


RE: > A sto cinis: - Dackotronic - 10-28-2019

Shupenzi napreduje  Tongue




RE: > A sto cinis: - Аритон - 10-28-2019

Lepo si to osmislio i odradio.


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 10-29-2019

@Dacko

Kada ces da probijas prozore Big Grin


RE: > A sto cinis: - pakonja - 10-29-2019

Ne bi ja otvarao prozore, gde je tu privatnost kada svako moze da zvera sta radis unutra Smile

BTW, bravo dackotronic, samo napred! Super ce to da bude...


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 10-29-2019

Kažeš lako za susjede i prolaznike, problem je kada ti obitelj gleda unutra,klima glavom i pita "a što si sada kupio?".