DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 07-10-2019

@Bocko

Sve skolski i apsolutno tacno.


RE: > A sto cinis: - Аритон - 07-10-2019

khm, u ovoj varijanti sa marinijumom, da li se marinijum zalemljuje ili se lemi pitanje je sad...


RE: > A sto cinis: - Zvu - 07-10-2019

Letuje se.


RE: > A sto cinis: - Аритон - 07-10-2019

znaci isto kao sto je nekada Ljuba Moljac letovao...


RE: > A sto cinis: - euronymous - 07-10-2019

Lemi, ali ne Kilmister  Tongue


RE: > A sto cinis: - Аритон - 07-10-2019

Lemmy, tj Mile...

Piše Hund, al piše i Mile...


RE: > A sto cinis: - pinco - 07-12-2019

Napravija san jedno malo pojačalo za radionu, dijelove, trafo, kutiju itd. san ima doma, tako da nije bilo dodatnih troškova.
Bezbroj puta mi je tribalo slično pa san kombinira sa 100 žica, sad iman sve na mistu.
Ništa specijalno, izlaz je sa LM3886, ima jedan pre sa NE5532 ( ima san i dr. opampova, al mi se činilo zgodno njega iskoristit, za ovu potribu i on je više nego dovoljan ). Nisan ima potenciometar dupli, loga, baren išta ispravno, pa san naša doma 2 mala od 50k, i možda je i bolje za ovaj projekt imat sve odvojeno.
Sa 2 kip prekidača ima nekolko kombinacija, direkt LM, onda LM sa pot na ulazu, LM sa 20db pre sa ili bez pota.


RE: > A sto cinis: - Braca - 07-12-2019

Vrlo lepo izgleda, a svidja mi se i što su na ulazu BNC konektori, kao i fleksibilnost regulacije pojačanja.

Puno zadovoljstva pri slušanju!


RE: > A sto cinis: - zbotic - 07-13-2019

Restaurirao sam još jedan Thorens TD125. Ima bolji subtanjur (teflon) s osovinom, regulaciju napajanja, modificiranu Sansui ručku, okvir od hrastovine (samo na prvoj fotografiji) itd...






RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 07-13-2019

Jel si ti to ugradio bolje napajanje koliko vidim?


RE: > A sto cinis: - Braca - 07-13-2019

Čestitam, odlično izgleda!
Nisam znao da postoji ovaj teflonski kaišnik, mislim da je to dobra ideja.

Puno zadovoljstva pri slušanju!

Pozdrav


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 07-13-2019

Pretpostavljam da ga je Zbotić napravio/dao napraviti. Nije to ništa novoga. Ima "luđaka" koji rade takve stvari i od keramike.  Koliko košta ne želim da znam a kamoli da pitam. Big Grin


RE: > A sto cinis: - zbotic - 07-13-2019

Subtanjur sam dao napraviti zajedno sa novom osovinom koja je dosta preciznija od prijašnje, možda na 5/100 dosjeda u čahuru. 
Nije bilo lako upasovati plastiku i metal pa sam na kraju napravio veću rupu u plastici napunio je epoksidom i onda je "in situ" dinamički balansirao.
Kasnije sam dodao i recke za stroboskop. Zalijepio isprintanu foliju.




Napajanje je regulirano sa LM317/337 pa tek onda ide na originalnu Thorensovu pločicu. Bilo mi je i jeftinije nego tražiti originalni transformator jer sam većinu dijelova kupio kao krš na Ebayu.
Ovaj toroidni trafo i manje zrači, a još je pričvršćenn na anativibracijske gumene distancere.
Motor sam imao potpuno novi - konzerviran četrdeset godina Smile

O svemu opširnije ima i hr forumu https://www.diyaudio.com.hr/viewtopic.php?f=8&t=1767


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 07-13-2019

(07-12-2019, 12:45 PM)pinco Wrote: Napravija san jedno malo pojačalo za radionu, dijelove, trafo, kutiju itd. san ima doma, tako da nije bilo dodatnih troškova.
Bezbroj puta mi je tribalo slično pa san kombinira sa 100 žica, sad iman sve na mistu.
Ništa specijalno, izlaz je sa LM3886, ima jedan pre sa NE5532 ( ima san i dr. opampova, al mi se činilo zgodno njega iskoristit, za ovu potribu i on je više nego dovoljan ). Nisan ima potenciometar dupli, loga, baren išta ispravno, pa san naša doma 2 mala od 50k, i možda je i bolje za ovaj projekt imat sve odvojeno.
Sa 2 kip prekidača ima nekolko kombinacija, direkt LM, onda LM sa pot na ulazu, LM sa 20db pre sa ili bez pota.

pravo laboratorijski!


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 07-13-2019

Polagano se popunjava i pločica za Hafler DH200 koju sam dizajnirao prije dosta vremena. Nije bilo hitno tako da sam ju stavio u ladicu dok ne dođe na red. PCB je manje više popunjen sada samo treba odlemiti stare tranzistore iz pojačala,provjeriti ih jel valjaju i ako da ugraditi ih na PCB.




RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 07-16-2019

Dovršen frankenštajn phono. Mc dio je nekakav diy a mm za sansuia 317(nisam mu ja izvadio crijeva   Tongue ).
Nakon malo igranja standardni problemi sa masom i brumom riješeni. Stavljeni su potovi na izlaze oba kanala. Tek kada sam spojio njihova kućišta na uzemljenje phono je do kraja utihnuo.






RE: > A sto cinis: - pakonja - 07-21-2019

Posle skupljanja hrabrosti i uzimanja pistolja u ruke kutije su dobile konacni vizuelni identitet... Smile






RE: > A sto cinis: - Аритон - 07-21-2019

paaa,
podseca na mahagoni...
malo...


RE: > A sto cinis: - zare - 07-21-2019

Odlicno, svaka cast Wink.


RE: > A sto cinis: - Zvu - 07-21-2019

Kutije podsećaju na nešto što bi Sonus uradio sa drvenarijom. Dakle jako su lepe. Visokotonac je jako upušten u prednju stranicu što će se merno i slušno negativno odraziti - mada je popravljivo uz podmetanje dodatnih prstenova ispod visokotonca. Imam nekoliko pitanja:

Ima li grešaka koje se na slikama ne vide/koje su ?
Zašto, pored toliko truda da se koristi eko koža i to uspešno jer se ne vide nabori, postoji 6 rupa na prednjoj stranici ?
Šta ti je bilo najveći izazov kod ovih kutija?
Je li prednja lepljena ili šrafljena za ostatak kutije ?