DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 07-06-2018

Meni ostalo jos samo da odnesem plocu na cinkovanje jer je od celika.

Sve ostalo je pripremljeno. Moze da prihvati 8 ruku.


RE: > A sto cinis: - vojinilic - 07-06-2018

Komektor stavis vertikalno u obicnu stegu, nakalajises kontakte konektora i zice i onda u jednu ruku zicu, a drugom rukom grejes kontakt u koji zelis da postavis zicu. Sklonis lemilicu i sacekas da se lem ohladi. Na kraju navuces termoskupljajuce buzire i gotovo. Nije potrebna nikakva sprava.


RE: > A sto cinis: - Gosha - 07-06-2018

(07-06-2018, 07:18 PM)vojinilic Wrote: Komektor stavis vertikalno u obicnu stegu, nakalajises kontakte konektora i zice i onda u jednu ruku zicu, a drugom rukom grejes kontakt u koji zelis da postavis zicu. Sklonis lemilicu i sacekas da se lem ohladi. Na kraju navuces termoskupljajuce buzire i gotovo. Nije potrebna nikakva sprava.

A pre toga popijes tri piva, da ne drhte ruke.  Smile


RE: > A sto cinis: - vojinilic - 07-06-2018

(07-06-2018, 08:30 PM)Gosha Wrote:
(07-06-2018, 07:18 PM)vojinilic Wrote: Komektor stavis vertikalno u obicnu stegu, nakalajises kontakte konektora i zice i onda u jednu ruku zicu, a drugom rukom grejes kontakt u koji zelis da postavis zicu. Sklonis lemilicu i sacekas da se lem ohladi. Na kraju navuces termoskupljajuce buzire i gotovo. Nije potrebna nikakva sprava.

A pre toga popijes tri piva, da ne drhte ruke.  Smile

To se podrazumeva.


RE: > A sto cinis: - Bocko - 07-07-2018

Jes, pa posle tri piva vidim duplo više žički za lemljenje Smile


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 07-07-2018

Posle tri piva moze i prst da kalaise bez problema Big Grin


RE: > A sto cinis: - Braca - 07-07-2018

Pri lemljenju je bitno da se posle uklanjanja lemilice delovi koji se spajaju ne pomeraju jedan u odnosu na drugi sve dok lem ne očvrsne jer čak i vrlo malo pomeranje predstavlja uvod u mogući hladan lem.
Nisam siguran da se pri tom svaki put možemo osloniti na stabilnost ruku. Ja znam da ne mogu, iako mi je fina motorika još uvek dovoljno dobra da, recimo, podesim hod mehaničkog ručnog sata.

A što se trećeg piva tiče, ono sigurno ima pozitivno dejstvo. Imali smo u komšiluku molera koji je tek posle treće rakije bio u stanju da vuče prave linije Big Grin .

Pozdrav


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 07-07-2018

(07-07-2018, 08:30 AM)Braca Wrote: .......

A što se trećeg piva tiče, ono sigurno ima pozitivno dejstvo. Imali smo u komšiluku molera koji je tek posle treće rakije bio u stanju da vuče prave linije Big Grin .

Pozdrav

Svi znamo da 3 tacke definisu ravan Big Grin


RE: > A sto cinis: - vladd - 07-07-2018

(07-04-2018, 05:42 PM)mtech Wrote: Na kraju dana trgovac ce imati manjak od 100e u kasi, jer je toliko ukradeno.
To sto se zena vraca i placa istom novcanicom je krajnje nebitno. Mislim da poenta price nije u tome koliku marzu ima prodavac, pa je nesto zaradio na tih 70e ( njegova zarada nije 70e ).
Ako cemo tacno prodavac je izgubio 100e - marza na robu od 70e.

Tako nekako, izgubio je 30 evra, kolicinu evra nabavne cene robe i pripadajuce dazbine za promet.


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 07-07-2018

radnja može biti nije vlasništvo trgovca... bilo kako bilo,radnja je izgubila onoliko koliko je ona odnela na kraju.


RE: > A sto cinis: - pakonja - 07-07-2018

https://youtu.be/qhGuUcFGMLQ


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 08-03-2018

Rečeno mi je u drugoj temi da za Borin Low THD generator stavim BC550/560 sa što većim pojačanjem pa evo. 400 komada BC550/560 spremno za mjerenje hfea. 




RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 08-03-2018

skromno! :-)


RE: > A sto cinis: - mancube - 11-14-2018

Nabavio sam ova dva gitarska zvucnika za smesne novce,u 'valjda ispravnom' stanju.
Propale su im membrane i kalem na jednom od njih.
Nakon nekih mesec ipo-dva igranke i narucivanja deo po deo,skupio sam sve na gomilu.
Odradio recone,sad sviraju za sve pare,za svoju namenu su super Smile
Ako finansije dozvole,u skorije vreme bi trebale i da cucnu u adekvatnu kutiju,da stvar bude kompletna Big Grin



RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 11-15-2018

odlično, bravo!


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 11-27-2018

Zadnjih par tjedana se rastura jedan dtari Tektronix skop. Kupljen za 15eura u ovakom stanju. 



Maca nije dosla sa skopom. Ono sto je doslo su 10tak noval podnozja. Keramicke lemne letvice i 80% pasivnih elemenata. Sve u svemu dovoljno da se isplati ocerupati sasija. 



Većina pasivnih elemenata odlemljena sada je ostalo povaditi letvice, podnožja za lampe, podnožja za tranzistore, ožičenje koje razmišljam baciti ili ne, a budući da ima veoma zgodnih kablova sa opletom baš mi se to ne baca jer vjerujem da su dobre kvalitete. Sve u svemu kada se svi korisni dijelovi zbroje tih 15€ ispada dosta jeftino.


RE: > A sto cinis: - branko tod - 11-27-2018

Ne bacaj kablove! Barem 99% je teflonska izolacija.


RE: > A sto cinis: - Dackotronic - 11-27-2018

Al je skalamerdza  Big Grin al za te novce isplati se itekako Idea


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 11-27-2018

I mislio sam upotrijebiti koaksijalce za ožičenje audio uređaja ali nisam siguran točno što bi napravio sa jednožilnim kojih ima hrpetina. 

Scena je bila ova, dođem ja na Triode festival oko podneva i do predvečer ja i kolega iz Vinkovaca koji smo "rezervirali" ovakve dvije šasije samo čekamo da se pojavi Ilimzn sa gepekom punim "otpada". Dođe on, forumaši se okupe oko njega da pogledaju što je donio, a ja se proguram u prvi red i kakav dobar dan, odmah pitam "di je moja šasija".  Tongue

Smijemo se mi amerima kako polude na crni petak i takve stvar ali niti mi nismo bolji. Daj nam nešto što nas veseli/zanima i gori smo od pirana.  Big Grin


RE: > A sto cinis: - Marshall - 12-07-2018

Pozdrav drugari , da budem kratak , evo slike .. ovo sam zavrsio jos da se skutija ( Mustang iz Elektro casopis ) , Potrebno mi je trafo, toroidni 2.5Kva ( tolko hocu da bude ) 2 X 50V AC , i dva puta po 2 X 18V, ako neko ima ili moze da napravi da narucim ili kako god vec treba da bude, tako ..