DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



RE: > A sto cinis: - Bocko - 04-14-2018

Baš je gust raspored radova, sinoć smo pustili u rad dotičnu kondenzacionu sušaru na bazi toplotne pumpe, i nijedna nije ista, ili, kako kaže "komercijalni" deo ekipe: Hoćete li vi napraviti nekad dve iste komore?,
nijedna nije isto napravljena, mora malko i da se promenama nekih elemenata, po količini ili podešavanju, vidi, gde su granice...

Ovde smo malko zašli u granice, pa danas malko prepravki oko hladne komore, pa probno sušenje jabuka u čips, dame već uveliko peru i seckaju, treba oko 200 kila jabuka, koliko stane u obliku čipsa,u ovu komoru od 500kg...
Sledi vikend test i isporuka u Makedoniju...

Branko, moraš ti da primetiš "mazivo", ih, ta nasuvo se ništa ne radi, jedino se u toku izrade manje maže, a sinoćke smo za probu a posle podešavanja, baš dooobro podmazivali a "vakumirali", još sam u krevetu, jbga, nemam ti ja kondicije za količinska podmazivanja Smile


RE: > A sto cinis: - ognjan - 04-14-2018

(12-09-2017, 01:54 PM)Braca Wrote: Letenje me zanima još od srednje škole, kada mi je otac zabranio da se prijavim na jedriličarski kurs pri Aero klubu u Kragujevcu. Teorija leta mi nije nepoznata, kao ni sastav i oprema aviona, ali me PC simulatori nisu oduševljavali.

Ja sam imao više sreće, moj otac je bio i padobranac i jedriličar i motorni pilot na aerodromu u Prijedoru, tako da sam odrastao na aerodromu i samostalno poletio sa 16 godina davne 1982. godine. I danas letim na jedrilicama i jedva čekam da počne sezona letenja. Sljedećih 3-4 mjeseca je to najvažnija aktivnost... Smile


RE: > A sto cinis: - deksi - 04-14-2018

Quote:Branko, moraš ti da primetiš "mazivo", ih, ta nasuvo se ništa ne radi, jedino se u toku izrade manje maže, a sinoćke smo za probu a posle podešavanja, baš dooobro podmazivali a "vakumirali", još sam u krevetu, jbga, nemam ti ja kondicije za količinska podmazivanja 
Moraćeš bocko da prešteluješ presostate  Big Grin Wink


RE: > A sto cinis: - Bocko - 04-14-2018

Deksi, danaske "štelujemo" na fino, i dame su prisutne, no neke od njih imaju bolju kondiciju od mene u sauganju Smile


RE: > A sto cinis: - deksi - 04-14-2018

Šta reći , osim da srećom štelovanje Smile


RE: > A sto cinis: - Braca - 04-20-2018

(04-14-2018, 07:56 AM)ognjan Wrote:
(12-09-2017, 01:54 PM)Braca Wrote: Letenje me zanima još od srednje škole, kada mi je otac zabranio da se prijavim na jedriličarski kurs pri Aero klubu u Kragujevcu. Teorija leta mi nije nepoznata, kao ni sastav i oprema aviona, ali me PC simulatori nisu oduševljavali.

Ja sam imao više sreće, moj otac je bio i padobranac i jedriličar i motorni pilot na aerodromu u Prijedoru, tako da sam odrastao na aerodromu i samostalno poletio sa 16 godina davne 1982. godine. I danas letim na jedrilicama i jedva čekam da počne sezona letenja. Sljedećih 3-4 mjeseca je to najvažnija aktivnost... Smile
Tek sada videh ovaj prilog...
Čestitam i pomalo zavidim Smile .
U februaru sam ponovo bio u simulatoru i uz pomoć kapetana uspeo da spustim B737 na pistu 30 u Surčinu. Nije baš bilo perfektno, kapetan me ubedio da avion vodim ručno (FD mode) čak i tokom prilaska pisti. Pošto mi je visina bila nešto veća, spustio sam se nekih 100m dalje od TDZ i ne baš po sredini piste, ali smo se na vreme zaustavili.
U maju idem na popravni...

Pozdrav


RE: > A sto cinis: - Bocko - 04-20-2018

Ponavljanje je majka uspeha... Smile


RE: > A sto cinis: - Braca - 04-20-2018

(04-20-2018, 08:37 PM)Bocko Wrote: Ponavljanje je majka uspeha... Smile
Dobro je što u avionu nije bilo putnika... Big Grin


RE: > A sto cinis: - Marshall - 04-22-2018

Zdravo drugovi ,

Pre neki mesec zavrsio sam Elektorovo PA300, pa da pogledate kako je ispalo , kutija iz neki satelitski prijemnik ( neko je to sam pravio ) , ladnjaci iz dva Samsung sistema, morao sam tako da postavim jer nema ladjenje kutija je celosno zatvorena, napajanje ono  nase sa IR2153, napon +/-72V izbacio sam storage jer je mnogo padao napon , ovako sam ga podosta maltretirao i nije bilo problema, fino svira pa evo slike :



RE: > A sto cinis: - deksi - 04-22-2018

Monza - konza .
Meni se jako dopada


RE: > A sto cinis: - Marshall - 04-22-2018

(04-22-2018, 02:38 PM)deksi Wrote: Monza - konza .
Meni se jako dopada

Hvala drug , na gornji poklopac pise Monza microwave technologies - RX microwave TV link , nesto za u TV stanici valjda, ali unutar je bio satelitski prijemnik obican pa nesto kombinovano , poima nemam .


RE: > A sto cinis: - deksi - 04-22-2018

U svakom slučaju ima kutiju i zadovljan si sa zvukom kako si napisao. Wink


RE: > A sto cinis: - Marshall - 04-22-2018

(04-22-2018, 03:18 PM)deksi Wrote: U svakom slučaju ima kutiju i zadovljan si sa zvukom kako si napisao. Wink
" Ima kutiju " je prioritet , jer mi je sve razbacano na sve strane Smile)


RE: > A sto cinis: - dlalkovic - 04-22-2018

...pogledate kako je ispalo

Odlicno je ispalo Wink
Kada stavis uvo u zvucnik i nista se ne cuje-jos bolje...


RE: > A sto cinis: - Marshall - 04-22-2018

(04-22-2018, 04:37 PM)dlalkovic Wrote: ...pogledate kako je ispalo

Odlicno je ispalo Wink
Kada stavis uvo u zvucnik i nista se ne cuje-jos bolje...

E bas to se desava , nista se ne cuje Big Grin


RE: > A sto cinis: - Bocko - 04-23-2018

Ma, ispalo je do j-ja! Smile


RE: > A sto cinis: - Marshall - 04-23-2018

(04-23-2018, 06:42 AM)Bocko Wrote: Ma, ispalo je do j-ja! Smile

Haaha hvala Bocko Smile nije lose..


RE: > A sto cinis: - Milan94 - 06-17-2018

Danas sam jedan Alternator prepravio u Brushless Motor stavio nove lezajeve, cetkice i klizne prstenove tako da je sada takoreci nov motor.

Stator je bio vezan u zvezdu a ja sam to sada vezao u trougao i probao preko trofaznog trafoa 3x12v jer trenutno nemam kontroler. Motor radi sa malom brzinom zbog frekvencije koja je samo 50Hz a motor je sa 6 pari polova ali zato ima ogroman obrtni moment.





RE: > A sto cinis: - Ubledeli - 06-17-2018

a sta je tu brushless ako si zadrzao cetkice?


RE: > A sto cinis: - Milan94 - 06-17-2018

Cetkice imaju funkciju samo da napajaju rotor jednosmernom strujom jer je rotor elektro magnet nije sa stalnim magnetima.