DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



RE: > A sto cinis: - Dackotronic - 01-24-2017

Evo resio malo da  cinim  Shy plocice ispale dobro , prsti na levoj ruci jos bolje  43 

Sve privedem kraju i ajde da presipem kiselinu u jednu staru flasu ali nigde levka  106 i onda naravno flasa u levoj kadica u desnoj . . . . . divota   Tongue





RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 02-13-2017

Nešto se napokon radi vezano za audio. Prijatelj mi je već prije skoro godinu dana donio pojačalo 2x60W sa 2n3055/mj2955 koje je radio za maturalni rad da mu ga prepakiram u drugu kutiju i dodam neki cijevni buffer,DAC i sl...
Malo zbog lijenosti, malo zbog odlučivanja od kuda da nabavim lampe oteglo se to do sada...a kutija još nije na vidiku.

Napravljen je novi ispravljač za pojačalo, Salas LV shunt za DAC,običan 7805 za grijanje lampe. Buffer je sa lampom 6aj5 i napaja se sa istog ispravljača kao i pojačalo, samo se sa zenericama spusti napon na 27V.






RE: > A sto cinis: - vojinilic - 03-10-2017

Zavrsen izlazni stepen za elektronski stimulator koji ima funkciju da osposobi pacijenta da vozi bicikl i cilju neurorehabilitacije. Napajanje LiPoly baterija 7.2V/2000mAh. 8 strujno kontrolisanih kanala struje do 150mA. Izlazni napon 350V.


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 03-10-2017

plemenit cilj... itekako!


RE: > A sto cinis: - TDA - 03-10-2017

Da. Nadam se da će nekom spasiti život.
Obično bude kasno...


RE: > A sto cinis: - enaB - 03-11-2017

Stigle komponente za DAC, sve zalemljeno...jedino sto je crklo  Confused Imao sam propust kod DC-DC konvertora. Soft-start je bio toliko kratak kao da nije ni postojao pa je struja bila veca nego sto je trebalo. Ne znam da li je zbog toga, ali jedna polovina (ona sto pravi negativan napon) od nesrecnog LT3471 vise nije u ispavnom stanju. Ajd sto je crklo, nego jos dve nedelje dok stigne drugi....


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 03-11-2017

za tebe je svaki previd nikad više nova škola samo strpljivo...


RE: > A sto cinis: - enaB - 03-11-2017

Valjda je tako sa svima  Smile A jbg, biće dobro ako nema još neki propust.
Pošto sam lemio i proveravao prvo napajanja, radilo je sve OK dok nisu polemljeni operacioni pojačavači sa još malo kondenzatora, pa povukli koji mA, DC-DC nije hteo da po počne da radi sa ograničenom strujom na izvoru. Kad sam je polako povećao do oko 1,5A tu je proradio, potrošnja opala, napon u redu, ali pre nego što sam uspeo sve da izmerim iz nekog razloga je skiknuo.


RE: > A sto cinis: - enaB - 03-25-2017

Model naprave za odabir jednog od cetiri ulaza, sa atenuatorom Smile Privremena konstrukcija, dok ne stigne kutija i dugmad za potenciometre sa Aliexpress-a Smile


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 03-25-2017

Meni je takav atenuator prvi suove pri prekasku sa koraka na korak... Javi utiske...


RE: > A sto cinis: - enaB - 03-25-2017

Nisam ukapirao, sta se desava pri prelasku sa koraka na korak?  Undecided


RE: > A sto cinis: - Zvu - 03-25-2017

(03-25-2017, 09:18 PM)enaB Wrote:
(03-25-2017, 09:07 PM)BeliNinja Wrote: Meni je takav atenuator prvi suove pri prekasku sa koraka na korak... Javi utiske...

Nisam ukapirao, sta se desava pri prelasku sa koraka na korak?  Undecided


Moj haragei kaže da je Ninja mislio na - pravi šumove pri prelasku sa koraka na korak (:


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 03-25-2017

Kuckam sa telefona Big Grin
Šuštanje se javlja u medjukoracima.


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 03-25-2017

Hvala Zvu Wink


RE: > A sto cinis: - enaB - 03-25-2017

Koristim ga već neko vreme, samo što je bio zalemljen na kablu. Nisam primetio nikakve šumove. Dosta se teško okreće, ali ima za sada dobre kontakte. Za ovaj manji preklopnik sa 4 položaja to već ne bih mogao da kažem


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 03-26-2017

ti manji crni englezi su loši tu nema govora,plus nisu "make before break" tipa kontakata, možda ti zato šušte?


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 03-26-2017

Obavezno za atenuator moraju da budu "make before break" tipa inače će biti šumova/pucanja u zvučnicima.


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 03-26-2017

U pitanju je Siemes preklopnik 3 x 25 polozoja. Ja nabavio 2 komada pa napravio jedan sa 2 i jedan sa 4 sekcije. Sastavio ovaj sa dve sekcije kao redni atenuator 50k, 64dB, i kada preskace sa koraka na korak on zašušti.



I jeste make before bracke.


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 03-26-2017

imam takav u predpojačalu,ali moj nije "make before break" tip. to je lako provjeriti unimerom.


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 03-26-2017

Provericu ponovo!? Mozda sam blesav... Big Grin