DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



RE: > A sto cinis: - TDA - 10-28-2016

Ipak nisam okačio slike... Big Grin
http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=159&pid=46555#pid46555

@Samuki
Nemam pojma. Nešto što je već bilo u elektronskoj cigareti koju je koristila moja devojka. Tongue


RE: > A sto cinis: - samuki - 10-28-2016

Moras nacin odgovarajuci okus , okus duhana npr i naravno odgovarajucu cigaretu, ti sto dodju uz cigaretu nevaljaju.


RE: > A sto cinis: - TDA - 10-28-2016

Ne moram. Smile


RE: > A sto cinis: - Gosha - 11-04-2016

Cistite na vreme vase bojlere ne cekajte kao ja dok ne izgori grejac.




RE: > A sto cinis: - LordZi - 11-04-2016

Uh jbt, moji nije otvoren 12 godina, strah me hvata kad gledam ovo... Confused


RE: > A sto cinis: - skrstic - 11-04-2016

Ovako izgleda svaki bojler posle par godina. Strašno.


RE: > A sto cinis: - TDA - 11-04-2016

Takav bojler troši mnogo više struje od čistog.
Treba dosta energije da se zagreje taj kamenac... Smile


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 11-04-2016

trebalo bi da isto toliko energije odaje i dok se hladi...


RE: > A sto cinis: - Gosha - 11-04-2016

Hebi ga kad nisu napravili Calgon za bojlere vec samo za ves-masine Smile


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 11-04-2016

ma jbg,bojler je potrošna roba i odlično je ako dohvati petu godinu. meni je prošli "no name" navodno italijanski trajao punih 15 godina, i nakon toga je procurio. grijač je zamjenjen u sedmoj godini reda radi,a kamenca je na kraju imao veoma malo. uvijek je bio na pola ekonomik opcije,mada oko kamenca najviše utiče sama voda.
sada imam neki "gorenje",smučilo mi se kad sam vidjeo da ima garanciju od... zaboravih tačno ali više od sedam godina (ako se zove servis da mijenja ono nešto što ga kao štiti) a spolja već porđao! već sam trebao da idem ovamo pa nisam imao volje da teram mak na konac,ali sam poslao mejl i fabrici i udruženju za zaštitu potrošača. reagovali i jedni i drugi.


RE: > A sto cinis: - zbotic - 11-06-2016

Prošle  godine napravio sam cijevni preamp i phono. Preamp je katodno sljedilo sa fiksnim biasom sa E88CC Telefunken, a phono je a la EAR834 sa unaprijeđenim napajanjem i Tungsram ECC83 cijevima.

Ovih dana sam napravio i kutiju pa da se pohvalim i možda nekom dam ideju.





[Image: pr1_zps643s0k2h.jpg]
[Image: kmear3_zpsf6jm20wt.jpg]
[Image: kmear4_zpszka29abk.jpg]
[Image: kmear5_zpsfr0qxvle.jpg]

Gramofon je Thorens TD125 MKII sa DAS Acoustic bazom, Jelco SA 250 ST ručkom i Grado Sonata zvučnicom. Polica isto samogradnja.


RE: > A sto cinis: - Makso - 11-06-2016

Znači kutija je sami vrh, svaka čast na izradi!
Jel imaš još slika od izrade kutije i kakav si koristio taj providni gornji dio?


RE: > A sto cinis: - Dackotronic - 11-06-2016

Gosha
Cistite na vreme vase bojlere ne cekajte kao ja dok ne izgori grejac.

[Image: attachment.php?thumbnail=21647]   

Heeee he , ja nemam tih problema   Smile svake godine obicno na leto mi crkne grejac od udara groma  Big Grin pa stalno menjam  35

Zbotic

Svaka cast na izradi , veoma pedantno oodradjeno  113


RE: > A sto cinis: - zbotic - 11-06-2016

(11-06-2016, 10:01 AM)Makso Wrote: Znači kutija je sami vrh, svaka čast na izradi!
Jel imaš još slika od izrade kutije i kakav si koristio taj providni gornji dio?

Ništa specijalno. Prijatelj mi je na glodalici napravio utor u tikovini u koji sam ubacio staklo. Prva ideja je bila staklo 5 mm pa sam promijenio na staklo od 4 mm i mali L profil od mesinga (Bauhaus) tako da staklo može klizati prema nazad.
Ja sam mu crtao Smile
Poslije sam malo polirao i bajcovao tikovinu sa Sadolin orahom i to je sve.

[Image: tik1_zpsxcxmpjac.jpg]


RE: > A sto cinis: - TDA - 11-06-2016

Vrhunski.
Na prvi pogled ne je potsetio na neki matori Iskrin gramofon... Smile


RE: > A sto cinis: - TDA - 12-21-2016

(10-28-2016, 08:16 PM)TDA Wrote: Pošto ostavljam duvan, morao sam ovih dana da nađem i neku terapiju kad se vratim sa posla...
Koliko god sam bio umoran našao sam bar po 15-20 minuta dnevno da se malo pozabavim ovim parčetom istorije.




1968. godine posle filma "A Space Odissey" je u svetu nastala UFO manija što je uticalo na stvaranje karakterističnog dizajnerskog stila.
Uređaj sa slika je Weltron 2007 koji se proizvodio između 1970. i 1973. godine.
Navodno ih je na svetu ostalo manje od hiljadu i cene im variraju od 600USD za sam uređaj bez stalka i zvučnika  do 1200USD za kompletan uređaj.

Ja sam ovaj primerak dobio pre godinu, godinu i po dana u nešto lošijem stanju nego što je sada.
Detaljno je očišćen spolja i iznutra. Sve elektronske komponente su u odličnom stanju.
Potrebno je zameniti gumice na kasetofonu, automatika za ubacivanje ploča nije u funkciji i potrebno je još malo očistiti i podmazati gramofon.
Jednom dugmetu fali gornji metalizirani deo.

Nisam previše oduševljen zvukom, ali ovo opet nije audiofilski već dizajnerski uređaj.

Verovatno ga neću zadržati već ću polako početi da mu tražim novi dom.
Nadam se da ću malo i zaraditi i pri tome usrećiti nekog kolekcionara. Smile

Pošto sam ga završio a nemam neke pretenzije da se bavim kolekcionarstvom rekoh da ga udomim... Smile
http://www.ebay.com/itm/Weltron-2007-/302163725165?hash=item465a5c8b6d:g:MvUAAOSwJ7RYTZ9-


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 01-04-2017

Malo se radilo... i još imam nedovršenog posla. Big Grin  




RE: > A sto cinis: - nole15 - 01-04-2017

Postao si prava mala fabrika za izradu PCB-ova![Image: smile.gif]


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 01-04-2017

Daleko od toga jer me kinez sa cijenom prešiša samo tako ali ako se nekome ne da naručivati od kineza ili su neke "čudne dimenzije" ili treba dizajnirati PCB i napraviti ga tu sam. Wink

A vjerujem da me susjedi obožavaju kada upalim u podrumu zgrade cirkular sa kojim režem vitroplast. Big Grin


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 01-16-2017

napokon "učinio" paypal nalog,nakon xyz muka... pokušao sam preko mobilnog i imao nebrojeno muka sa otvaranjem naloga,a sve zato što mobilni Chrome pretraživač nije sposoban kao onaj na računaru i jednostavno ne odradi zadati posao kako treba. tek nakon nekoliko dana pokušavanja pade mi na pamet da preko play ▶ store skinem paypal aplikaciju - i završim posao za minut i po! sad još samo da sa listinga banke dobijem taj potrebni kod i napokon mi je taj dio posla gotov!