DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



RE: > A sto cinis: - nik - 05-25-2016

@ZerO
Ima ih nekoliko firmi koje nude online prodaju npr. "Alati" zatim "Wobyhouse" itd. Ja sam nabavljao u radnji uvoznika, Vojislava Ilica ulica blizu 'Vera'. Sa'ce dopunim info.


RE: > A sto cinis: - nik - 05-25-2016

Uvoznik za Wolfcraft itd: Stridon Group, Vojislava Ilica 141g (niz malih radnjica nakon 'Vera' i raskrsnice. Google mapa lepo prikazuje (radnjica u sredini): https://www.google.rs/maps/@44.7858971,20.5004735,3a,40.4y,74.5h,83.43t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-Jhk07gKvX-3snjBYriuOA!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1
a kaze imaju i novo prodajno mesto Altina, Ugrinovacka 212. Stridon Group sajt

'Alati i masine' - online prodaja


RE: > A sto cinis: - ZerO - 05-25-2016

OK Hvala


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 05-25-2016

(05-24-2016, 10:42 PM)TDA Wrote: Pravim nacrt za novi radni sto...


Nemam ama baš nikakvo iskustvo u ovome pa ću morati da se konsultujem sa rođakom koji se bavi ovim.
Nemam pojma koje su tehnike spajanja materijala, koliko je potrebno ostaviti zazora oko vrata, kako se naručuje materijal...

Nadam se da ću ga napraviti ove godine... Smile

Ja bih ove police sa leve strane pretvorio u fioke.
Znam da oduzimaju malo vise prostora ali su prakticnije od police.


RE: > A sto cinis: - TDA - 05-25-2016

I meni je to palo na pamet, ali mi je jeftinije i lakše ovako.
Police mogu premeštati tako da prilagodim prostor po potrebi. Nakačim vrata i to je to... Smile


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 05-25-2016

Pa ako te police ne povade finansijski nista nece Big Grin

Ne zezaj, fioke nece da dupliraju cenu radnog stola a nije normalno kako su elegantnije od police.

Ubedjen sam da ce na tom stolu da bude nesto vezano za DIYELEC i da sigurno nece biti neke knjige iz psihologije ili sociologije ili daleko bilo Venova zbirka NEresenih zadataka 4 Tongue

Skoro pa mogu da zamislim da ces te fioke popuniti raznim delovima ili alatima i instrumentima a sve je to najlakse spakovati u fioke.


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 05-25-2016

Ne znam više da li sam ovdje okačio svoje viđenje ladica. To nije neka montaža za ladice jedna iznad druge ali za nekoliko manjih ispod stola dušu dalo. Cijena materijala cijelih 3€ koliko sam platio dva para vodilica, a drvenariju sam imao. Našao sam relativno ok a jeftine vodilice i što je najbolje način njihove montaže mi je najviše pasao ili ladica "visi" na njima ili može "sjediti". Ladice su relativno male nekih 26x30cm ali za ono što ih koristim sasvim ok. Možda dodam još jednu manju za alat da mi ne stoji na stolu.












RE: > A sto cinis: - TDA - 05-25-2016

Nagovorićete me... Smile


RE: > A sto cinis: - BeliNinja - 05-26-2016

Pa i jeste poenta da te zeznemo da ne pogresis Tongue


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 05-28-2016

Malo reverse engineering...

Prijatelj kojemu trebam srediti ono pojačalo sa 2n3055/mj2955 ima u planu ugurati nekakav DAC/USB player zajedno za pojačalom u kutiju. Kako sam ja odmah opazio da taj DAC nije DAC već ima i T-amp u sebi nije se niti razmišljalo o ničemu drugome osim da negdje poslije DAC čipa izvučem van signal i od tamo ga gurnem u izlazno pojačalo te tako izbjegnem smetje od T-ampa.

Nakon malo više pikanja sa skopom našao sam vovode kojima ide audio signal. Kao prvo bez daljinca ovaj uređaj ne radi  kako treba. Tj. na daljincu se može birati jedan od tri ulaza a inače je po defaultu selektiran AUX(analogni ulaz preko činčeva). Jučer sam stavio mp3cu na USB i rekoh da pustim i naravno ćorak na izlazu pojačala ama baš ništa, sada razmišljam da li sam ja lud ili koji je đavo. Danas sam spojio cd player na AUX i evo signal se pojavio tako da sam počeo pikanje sa skopom po kojim vodovima ide audio signal.
Sada razmišljam budući da imam signal poslije DACa da odlemim T-amp i odstranim taj izvor smetnji a na sve elkose stavim po jedan blok kond od 100n. Dalje ne bih išao tweakati jer niti imam šemu, niti previše iskustva a sve je u SMDu.








RE: > A sto cinis: - Macola - 05-29-2016

Neki orman za halogeno grejanje, u vezi PET mašina.

Upravo u sred pakovanja.

Ono što je poenta ove priče je da PIC18F radi u neposrednoj blizini 8 kanala faznog zaseka, snage 16KW, a alternativno se može dodati još jedan blok od 8 kanala i još 16KW u isti orman (sumarno do 16 zona i 32KW).

Naravno, nije prvi takav i samo sam hteo nešto reći oko imunosti na smetnje...

Unutra (pločica sa MCU ide na "sprat" na drajversku pločicu, samo sam je spustio u orman i to zbog onog current-fed napajanja koje sam skoro predstavio na forumu, i naravno omiljeni Eprom trafoi):



Hlađenje na "leđima" (jedan blok od 16KW):



Malo "teške" mašinerije u filigranskom audio svetu :-)


RE: > A sto cinis: - mikikg - 05-29-2016

Evo i ja da dam moj skroman doprinos procesima automatizacije Wink

Mehanika je samo pokaznog karaktera, sluzi za razvoj SW-a, mnogo sporo se krece (F1000), "prava" mehanika ce da se krece cca 30x brze sa tom postavkom i imace 0.7kW servo motore umesto ovih sitnih motorcica Wink

https://youtu.be/CKM7wUCG6lE


RE: > A sto cinis: - TDA - 05-29-2016

Bravo! Big Grin


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 05-30-2016

Friško napravljeno. Napajanje za Camp amp za Zikija i Borin Low THD gen za mene. Još mi je ostalo cirka 2/3 A3 formata tiskanih da se naprave.




RE: > A sto cinis: - Milan94 - 06-06-2016

Povodom grmljavina i udari groma koji su bili cesti u proteklih nekoliko dana uzrokovali su kvarove na tv i DVBT2 prijemnike.

Posto su dosla 6 komada DVB-T2 kod mene na servis od posledice groma svima je riknula mreza koja snabdeva kompletnu elektroniku sa 5V 600mA.

Kako nisam imao mogucnost nabavke IC PN8136 u kracem roku resio sam da se upustim u egzibiciju sa pomocnim napajanjem iz ATX u sta sam i uspeo da osposibim sve resivere i to radi odlicno.

Jedna stvar koju sam zapazio je ta da je dosta imun ostatak elektronike na ovim prijemnicima osim napajanja.
Zabelezio sam nekoliko slika za drugare sa foruma  Smile 




RE: > A sto cinis: - TDA - 06-06-2016

To se zove snalažljivost. Smile
DVB-T2 koje sam ja viđao imaju naponski modul 5V 2A koji je izdvojen od glavne ploče pa je i zamena/prepravka bila jednostavnija.
Za zamenu sam koristio pločice iz napajanja starih ASUS rutera.
Bilo je i situacija gde su tražili da im prepravim STB da radi na DC 12V. Tu je poso završavao LM317 ili LM7812 pojačan sa nekim tranzistorom...


RE: > A sto cinis: - samuki - 06-06-2016

A mogli bi i adapteri od mobilnih aparata 5v 2A.


RE: > A sto cinis: - TDA - 06-06-2016

Ma da. Ko šta ima u šteku...
Sviđa mi se što se Milan 94 setio da iskoristi deo pločice iz ATX napajanja.


RE: > A sto cinis: - vojinilic - 07-04-2016

Orman i kompletan sistem za ispitivanje vibracija kotrljajnih lezajeva. Sutra ce biti svezijih fotografija. Ovo je u toku semiranja.


RE: > A sto cinis: - Аритон - 07-07-2016

Malo igranja sa furnirom i lakovima... + svasta nesto

[Image: 183.jpg] [Image: 1838.jpg]

[Image: IMG_0425.jpg] [Image: IMG_0433.jpg]
[Image: IMG_0435.jpg]