DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



RE: > A sto cinis: - ZerO - 02-04-2016

Malo preuredio neki stariji projekt o kojem je ovdje bilo  riječi.
  Odnosno dodao mu Borin Standard

  
   
 
  
   



RE: > A sto cinis: - TDA - 02-04-2016

Ovo je stereo LM3886 sa SMPS napajanjem koji si skopio ako se dobro sećem pre nekih 2-3 godine.
Odlično izgleda!
Kao i svaki tvoj rad i ovaj treba da predstavlja standard ka kojem bi trebalo da teže i svi ostali.

Bravo ZerO!


RE: > A sto cinis: - Dual - 02-04-2016

(02-04-2016, 11:37 AM)ZerO Wrote: Malo preuredio neki stariji projekt o kojem je ovdje bilo  riječi.
  Odnosno dodao mu Borin Standard               

Moram i ovde da se divim... BRAVO!!! 41 Imaš svoj stil, poznaje se izdaleka...


RE: > A sto cinis: - Makso - 02-04-2016

Stvarno nemam riječi za ZerO-ove projekte. Vrh!

O kojem je SMPS-u riječ?


RE: > A sto cinis: - ZerO - 02-04-2016

Makso

Sve imaš ovdje:

http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=202


RE: > A sto cinis: - Makso - 02-04-2016

Da li postoji dokumentacija o motanju trafo i ostalih namotaja, koji se jezgro može koristiti, da li se može staviti veće jezgro za dobitak više snage?


RE: > A sto cinis: - ZerO - 02-04-2016

Imam urađen PDF za sve to daj meil da ti pošaljem čini mi se da je malo veći
ne može da stane ovdje.


RE: > A sto cinis: - Braca - 02-04-2016

(02-04-2016, 11:37 AM)ZerO Wrote: Malo preuredio neki stariji projekt o kojem je ovdje bilo  riječi.
  Odnosno dodao mu Borin Standard

Lep rad, nema šta.

Čestitam!

Pozdrav


RE: > A sto cinis: - TDA - 02-04-2016

(02-04-2016, 04:56 PM)ZerO Wrote: Imam  urađen PDF za sve to daj meil da ti pošaljem čini mi se da je malo veći
ne može da stane ovdje.

Koliki je?


RE: > A sto cinis: - ZerO - 02-04-2016

Imam 2.
Jedan je sa 2 trafoa malo veći, a ovaj o kojem je riječ 3Mb


RE: > A sto cinis: - Bocko - 02-04-2016

Predivan rad!
Jednostavno i lepo, bravo! Smile


RE: > A sto cinis: - TDA - 02-04-2016

.pdf može do 6MB.
Kači ga slobodno.


RE: > A sto cinis: - ZerO - 02-04-2016

Evo ide. mam negdje i fajlove u Sprintu, pa ću i njih zakačit



 
.pdf   SMPS.pdf (Size: 2,98 MB / Downloads: 39)


RE: > A sto cinis: - ZerO - 02-05-2016

I ovo može nekom zatrebati.

  
.lay   SMPS.LAY (Size: 99,91 KB / Downloads: 5)


RE: > A sto cinis: - Makso - 02-05-2016

Možda bi se mogla pokrenuti nova tema za ovaj SMPS, što se mene tiče ja sam za izradu ka moj prvi SMPS Smile, bar se za mene čini jednostavan, samo da mi neko pojasni kako se namotava trafo i prigušnica koji smjer i te neke osnovne stvari koje su bitne?

EDIT
Da li bi bilo dobro da se poveća kapacitet poslije storage prigušnice tj. na izlazu za stabilniji napon?


RE: > A sto cinis: - ZerO - 02-05-2016

Makso

O tom SMPS-u je bilo dosta riječi na ovom ili forumu koji je prethodio ovom. Bilo je
riječi i na "ES" forumu. Bilo je  dosta kritika na njegov  računu zbog  jednostavnosti i navodne nepouzdanosti.
Zbog toga je prije dvije godine i ovdje  poktenuta tema da se napravi nešto dobro, ali nikako da se taj projekt
i završi  i čini mi se nikad i neće. Čekam i ja da se napokon pojavi neki dobar SMPS za samogradnju ali uzalud.

U međuvremenu napravio sam 4 ovakva za napajanje LM ... ova i svi rade besprekorno iako su "nepouzdani".
Ovo što ti predlažeš  bilo bi vraćanje unazad i hod po već pređenom putu. Zato odustani od toga. Pregledaj
temu na pomenute forume i naći ćeš sve što treba.


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 02-05-2016

Jedno staro ATX napajanje koje sam prilagodio potrebama budućeg vlasnika. Standardna procedura refresha, ispuhivanje, mijenjanje svih elkosa u izlazu i kresanje viška žica koje nisu potrebne. Napajanje nakon svega toga je dobilo +0,5V na svakom railu i slika na skopu puno bolje izgleda. Izvodi su napravljeni za 3,3 5 i 12V i služiti će za pogon aku alata kojima je baterija otišla k vragu. Čas posla a i neka zarada se spremila u džep. Tongue 








RE: > A sto cinis: - TDA - 02-05-2016

Odlično!
Većina PC PSU ima problem sa automatskim gašenjem kod naglog opterećenja. Da li si uspeo da rešiš taj problem?


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 02-05-2016

Nemam pojma... ja to napravio kako bi se reklo plug&play refresh. Uštekao sam i svoju aku bušilicu koja je sada žična i muški stisnuo njezinu glavu i napajanje nije zatrokiralo. Inače imam dva mala napajanja od LCD monitora koja sam sebi prilagodio u istu svrhu i kod njih imam taj problem da se ugase povremeno ali u roku od pola sekunde se upale...tako da relativno govoreći problema nema. Big Grin


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 02-06-2016

Nekako sam vrijedna pčelica ovih dana,evo ča malo radnog momenta,materijal na lageru urade. Smile
Već sam prije par mjeseci uzeo A3 plastifikator kojemu je nedugo nakon toga otišao zupčanik u motoru, motor bio naručen i čekao sigurno mjesec i po u ćošku. Danas sam se prihvatio posla i napravio adapter da mogu motor montirati u palstifikator.