DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 09-28-2014

(09-27-2014, 05:21 PM)TDA Wrote: Svaka čast Aco!
Ja bi ga za*ebo na pola. Ozbiljno.
Ovo je težak triper od posla. Nadam se da si uhvatio fintu pa da ti je lakše nego u samom početku i da si uspeo da adekvatno naplatiš svoj rad.

Svaka čast još jednom!
Ovo je prvi put da vidim kako izgleda tvoj rad a da nije nešto vezano za elektroniku i mogu reći da si odličan i u ovome.
Slikaj par sličica kad bude sve bilo završeno... Wink

hvala TDA, ima tih radova poprilično jer se time bavim od 2002ge. bilo je ogromnih zidova,lepljenih obloga što ravnih što oblih,plafona u obliku klavira, elipsi (matematičkih) od 6x1.8m,ispuštenih,upuštenih, krugova...mada spirala je od svega toga najzahtjevnija i najskuplja. ne radim je za sebe već za jednu firmu pa je naplaćujem kroz dnevnice zajedno sa kolegom. inače grdno je to što je ta ploča (rigips / Knauf /nida /eurogips) predviđena za savijanje samo po jednoj osnovi i uvijek se gleda da se savija po širini(120 ili 125,zavisi od standarda i proizvođača) a nikako po dužini. ja je ovde savijam po dužini ploče,i to pod različitim i nepravilnim radijusima na krajevima table. sad me saggit kontaktirao preko pp pa ćemo se čuti kakva je njegova ideja,mada mislim da je propustio detalj da je ova spirala od greda unutar kojih se pravi cijelim obodom potpuno odvojena za 13mm i tablom i profilima,ništa se ne smije vidjeti odozdo osim betonskog plafona / donje strane stepeništa sa kojeg visi. ipak,dobro je čuti i drugo mišljenje i ideju - niko ne zna baš sve a možda mi može olakšati posao.


RE: > A sto cinis: - saggit - 09-28-2014

(09-28-2014, 02:26 AM)11277 Wrote: koji profil zasjecati na svakih 5cm i gdje ga montirati?
Обележио сам ти црвеном бојом УД профил, који би шрафио на зид.
Њега само засеци на сваких 5 до 10 цм, да би лакше пратио спиралу.[Image: 0020-2.jpg]


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 09-28-2014

evo skice gdje se vidi ono šta se zahtjeva,i kako sam te shvatio:



dakle pretpostavljam da će odozgo iznad plafona kojeg radim doći neko osvjetljenje koje će se "probijati" kroz taj prorez od 13mm između plafona i betonskih greda između kojih je sam plafon. zato sam morao kačiti konstrukciju plafona potpuno nezavisno od greda (lijevo i desno) i ukrućivati je drastično da se prilikom pločanja sama konstrukcija ne bi pomjerala lijevo-desno /gore-dolje a i da nakon što sve popločam od grede do grede i olovkom označim/oivičim 13mm naokolo,pa testerom odsječem tih 13mm plafon ne bi pomjerio ni na koju stranu. treba to još i izbandažirati što ne bi bio problem da to radimo kolega i ja jer bi pazili,nego će tu još doći i nekakav moler koji sigurno neće imati obzira na sve gore navedeno... zato tako,i zato "ruski" sistem učvršćivanja...




RE: > A sto cinis: - saggit - 09-28-2014

Сад ми је јасно. Нисам те ја добро схватио, да мора да има луфта од зида.
То само архитекте могу да зас..у, са таквим пројектима, и после се још буне што им наплатиш охохооооо.
А, електричаре сте зајеб..и, само тако, ако буду морали накнадно да развлаче каблове за дифузно светло


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 09-28-2014

Smile zato i rekoh arhitekti ono što ti rekoh preko telefona, da nas je tu "zaklao" na šta je on odgovorio da se tu poznaje majstorstvo. tako da ako uspijem smatraće me jedan arhitekta majstorom,i to onaj od čijih se vizija i ideja moj poslodavac preznojava i cupka na mjestu Smile jedan taj plafon danas sam završio a drugi poučen prethodnim još će nadam se bolje i lakše biti izveden - 10cm gušće postavljeni cd-profili (na 35cm u širem dijelu,manje na užem-kako već "vertikala" na savijenijoj gredi traži),i konačno provaljen sistem ukrajanja bočnih stranica tako da sa skele dajem mjere kolegi i tako ukrojena odmah ili uz mala doterivanja na licu mjesta liježe na svoje mjesto. svejedno, dva puna radna dana i dve majstorske + dve pomoćničke dnevnice (+ zarada poslodavca + zarada arhitekte) ne gine po jednom stepeništu, a onda ide + zarada molera,pa njegovog poslodavca, pa arhitekte... a onda dolazi momenat koji si pomenuo - naplata. e tu ćemo tek vidjeti krajnji domet ljudskosti,maštovitosti,spremnosti svih ostalih isključujući majstore. vaistinu....


RE: > A sto cinis: - Khadgar2007 - 09-28-2014

@11277, sada sam skužio prema skici što zašto je to toliko komplicirano. Bome svaka čast na dobro obavljenom poslu, bome nije bilo lako sve to montirati da "visi" u zraku. A o onome tko je to zamislio rađe ne bi...


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 10-01-2014

(09-27-2014, 04:38 PM)11277 Wrote: e ovo činim ovih dana,nešto što do sad nisam radio a graniči se sa skoro nemogućim,barem u poslu kojim se bavim:



vidjećemo kako će na kraju ispasti. radi se o spiralnom plafonu iznad stepeništa a između greda koje nose stepenište. ploče se krive ne samo po širini ili visini nego u obe varijante istovremeno,pa sve to u krug. aluvijalna spiralna površina - ako se to tako kaže. ali,da ne bi bilo lako - radi se "plivajući" tj od greda je bočno udanjen za 13mm sa sve četiri strane,pa se on sam mora učvrstiti tako da bude "mrtav" jer ako se na dužini od oko 6-7 metara (koliko ima od početka do kraja stepeništa) pomjeri i 2-3mm u jednu stranu,na toj će strani biti razmak od grede 9 a na suprotnoj 16mm što je itekako vidljivo.
,
najjače je što imam još dva a moguće i tri takva ispred sebe...



odlučili su da cijelu površinu pređu još sa rabic-mrežom mada da sam sam odlučivao ne bi tako radio već bi prešao samo spojeve mineralnom trakom. ovako kako su tražili usjecanje od tih 13mm od oboda greda plafon je samo dodatno otkrio njihove nesavršenosti.
.
šta je još gore - tek sad su definitivno odlučili da na obode postavljaju LED osvjetljenje što će za električare biti teška noćna mora prvo jer su profili uglavnom maksimalno blizu oboda plafona pa nema mjesta da se ležerno postavi led-traka a drugo,trebaće im električar koji je ranije radio kao ginekolog da bi sve trake i elektroniku provukao kroz tih 13mm koliko ima od betonskih greda do samog plafona. još sutra sam tamo da dovršim taj treći i poslednji plafon,neka je Bog u pomoći ekipi gipsara koja ostane tamo na garantovanoj krpljačini koja će ih tek čekati.
.
e jesmo organizovani,kao albanski turizam...


RE: > A sto cinis: - acivoj - 10-06-2014

Telefunken TR 550
U razvaljenom buvljačkom stanju, pokidane žice, oksidirani kontakti, naprsla jedna PCB, porikavane sijaličice i još pokisao. Takva bila i cena Big Grin.
Bilo mi žao da ga odmah raskupusam pa sam mu posvetio malo vremena pošto spolja izgleda ok.
Prosvetlio je, FM radi, doduše malo tiše, a stereo uključuje samo kad mu se dodirne vod koji se proteže na 3 PCB.
Kad sve ostalo dovedem u red baciću se na pojačalo. Dosta je budženo pa ga se najviše i plašim.
U donjem levom ćošku druge slike vidi se mali PCB sa 5 LEDara. Potreban mi je ic U244B koji ih vozi.
[Image: DSCF4105_zps9fe57feb.jpg]
[Image: DSCF4104_zps686e4f90.jpg]

Ovo je unutrašnjost Pionirovog TX-5300 tjunera. Dobio komplet sa SA-5300 pojačalom (2X10W) i zvučnicima za neki odrađen posao.
Njemu trebaju samo dve sijalice od po 12V i 24V.
Šta ću kad volem matoro...
[Image: DSCF4101_zps7bb88d91.jpg]
[Image: Image552_zpseef08e9b.jpg]


RE: > A sto cinis: - buca33 - 10-08-2014

Sparta ce sacekati malo dok se ne resim kratkih spojeva na plocici


RE: > A sto cinis: - Marshall - 10-09-2014

Nekako mi se ne spava pa aj reko da se poigram malo .. pa da iznenadim sebe a i vas Smile



RE: > A sto cinis: - Macola - 10-09-2014

He legendo :-)


RE: > A sto cinis: - Marshall - 10-09-2014

Evo kuvam i video .. za koji minut stize Smile




RE: > A sto cinis: - Macola - 10-09-2014

Prijatelju Marshal,

Nadam se da si upoznat da katodna cev sa anodnim naponom iznad dozvoljenog radi kao solidan rentgen.

Bolje je da radi sa nižim ukupnim naponom napajanja i tom metodom skupi sliku levo i desno.
Nikako nemoj smanjivati gabarite slike levo i desno menjanjem vrednosti kondenzatora u kolektoru HV tranzistora ili otklonskog kalema. Tako veoma poraste anodni napon katodne cevi i obično bude propraćen tihim šuštanjem oko andnog priključka.

To je veoma razorno za zdravlje ukoliko se izložiš X zračenju koje može razviti katodna cev sa povišenim anodnim naponom iznad dozvoljenog.

Čuvaj se toga prijatelju.


RE: > A sto cinis: - Marshall - 10-09-2014

Hvala vam puno za korisne informacije ..ovako kako radi nista se necuje, svetlost sam malo pojacao kolko za video i slike . nista drugo ne pipam ..contrast sam nastimao kolko moze da dobijem cistu liniju , a svetlost se smanjuje skroz .. tako da sve to mogu da nastimam kolko .. eto da se vidi nesto ..isto i napon glavni na koji radi fabricki je oko 20V u ovom slucaju sad je 15V.. Uglavnom sve ovo mi se prisvidjalo kao ideja, tako da ne verujem da cu ovo kozna kolko koristiti ..Hvala vam puno jos jedan put !


RE: > A sto cinis: - vdii - 10-14-2014

Sanyo + Nokia peace, friendshipRolleyes


RE: > A sto cinis: - TDA - 10-14-2014

Nisam baš ljubitelj STK kola, ali ovo baš dobro izgleda. Smile

Я не поклонник СТК схем, но это очень хорошо выглядит. Smile


RE: > A sto cinis: - vdii - 10-14-2014

Тханкс ТДА, имају 2 чипова, одлучио да испроба, звук је добар.Smile


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 10-14-2014

(10-14-2014, 10:19 AM)vdii Wrote: Sanyo + Nokia peace, friendshipRolleyes

mnogo mnogo snage u baš baš malom pakovanju! bravo!


RE: > A sto cinis: - Marshall - 10-22-2014



Juce i prekjuce sam imao malo vise vreme da se poigram, pa reko aj i da snimim video sa maksimalna testiranja ovog uredjaja .. mirna struja nesto manje od 10mA, maksimalno opterecenje na 230V 6.5A .. u paraleli dva grejaca od po 800W i tolko sam imao ,,pred to, prvo sam ukljucio malu plocu od sporet 1000W i max struja je bila oko 4.5A, tad mi je probio kondenzator 1uF 630V koji je u red sa trafo..temperaturu nisam mogao da merim jer nemam termometar momentalno, ali diode su se povise zagrejale, trafo onako nista strasno, a trandze u primaru ni mlake .. pri kraju testiranja probila je jedna dioda u primaru ... ali iskreno sam preterao. diode su BY229X 8A 800V.. tako da sam zaboravio da su mala struja i to je to .. u glavnom sam prezadovoljan ..ko iz sale 1500W .. Smile


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 10-22-2014

to je smps od Ludo-a sa diysmps?