DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



RE: > A sto cinis: - samuki - 09-10-2014

Keramika sa hladnjakom tj tus kabinom Smile


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 09-10-2014

vodeno hlađenje na tri i po bara! Smile


RE: > A sto cinis: - Marshall - 09-11-2014

Molim za pomoc ! doneli su mi domaci telefon VTECH Sinus C33 koji daju iz T-Mobile i ne pali uopste .. kao sto sam primetio otpao mu je kristal a kutija mu je bila otvorena naverojatno tresnut od patos Smile .. trazio sam po kutijama dan je tu negde ama nema .. i sad kako da znam koji kristal treba tu da bude ?..


RE: > A sto cinis: - Jevrem - 09-11-2014

imao sam sinus i bio je identican siemens gigaset seriji, probajte da pronadjete njihove seme


RE: > A sto cinis: - Marshall - 09-11-2014

Hvala puno .. potrazicu..


RE: > A sto cinis: - Marshall - 09-11-2014

Nikakve podatke nema na netu ..e sad u baznoj stanici gde stoji telefon ima procesor i kristal do njega .. dali je to mozda ista vrednost kao u telefon .. dali se poklapaju vrednosti ?


RE: > A sto cinis: - TDA - 09-11-2014

Moguće. Baci mi par sličica pa ću na poslu pogledati u rasturenim Gigasetima...


RE: > A sto cinis: - Marshall - 09-11-2014

Odma...




RE: > A sto cinis: - TDA - 09-11-2014

OK. Uporediću sutra sa modelima kojima imam pristup pa ti javljam.
99% je da je isti kristal kao i na bazi, ali bolje da se uporedi...


RE: > A sto cinis: - Marshall - 09-11-2014

Onaj u telefon je SMD a u bazi klasicno postaven .. ok .. vidi pa kazi ..


RE: > A sto cinis: - TDA - 09-11-2014

Ja kod kuće imam Gigaset A580 IP, ali skroz drugačije izgleda...
Jedina sličnost je što su oba IP telefoni.


RE: > A sto cinis: - Marshall - 09-11-2014

Samo da proveris dali je ista vrednost kristal, za drugo nije problem


RE: > A sto cinis: - TDA - 09-11-2014

oke Wink


RE: > A sto cinis: - TDA - 09-13-2014

Proverio sam. Smile

Na kristalu piše: Y31 JYEG 1006


RE: > A sto cinis: - Marshall - 09-13-2014

Ahaha ok .. znaci isti je kristal i na bazi i na telefon ?


RE: > A sto cinis: - TDA - 09-13-2014

Jbg. Bazu nisam imao rasturenu. To ću proveriti u ponedeljak kad kolega koji radi sa njima bude bio tu.


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 09-27-2014

e ovo činim ovih dana,nešto što do sad nisam radio a graniči se sa skoro nemogućim,barem u poslu kojim se bavim:



vidjećemo kako će na kraju ispasti. radi se o spiralnom plafonu iznad stepeništa a između greda koje nose stepenište. ploče se krive ne samo po širini ili visini nego u obe varijante istovremeno,pa sve to u krug. aluvijalna spiralna površina - ako se to tako kaže. ali,da ne bi bilo lako - radi se "plivajući" tj od greda je bočno udanjen za 13mm sa sve četiri strane,pa se on sam mora učvrstiti tako da bude "mrtav" jer ako se na dužini od oko 6-7 metara (koliko ima od početka do kraja stepeništa) pomjeri i 2-3mm u jednu stranu,na toj će strani biti razmak od grede 9 a na suprotnoj 16mm što je itekako vidljivo.
,
najjače je što imam još dva a moguće i tri takva ispred sebe...


RE: > A sto cinis: - TDA - 09-27-2014

Svaka čast Aco!
Ja bi ga za*ebo na pola. Ozbiljno.
Ovo je težak triper od posla. Nadam se da si uhvatio fintu pa da ti je lakše nego u samom početku i da si uspeo da adekvatno naplatiš svoj rad.

Svaka čast još jednom!
Ovo je prvi put da vidim kako izgleda tvoj rad a da nije nešto vezano za elektroniku i mogu reći da si odličan i u ovome.
Slikaj par sličica kad bude sve bilo završeno... Wink


RE: > A sto cinis: - saggit - 09-27-2014

(09-27-2014, 04:38 PM)11277 Wrote: e ovo činim ovih dana,nešto što do sad nisam radio a graniči se sa skoro nemogućim,barem u poslu kojim se bavim:



vidjećemo kako će na kraju ispasti. radi se o spiralnom plafonu iznad stepeništa a između greda koje nose stepenište. ploče se krive ne samo po širini ili visini nego u obe varijante istovremeno,pa sve to u krug. aluvijalna spiralna površina - ako se to tako kaže. ali,da ne bi bilo lako - radi se "plivajući" tj od greda je bočno udanjen za 13mm sa sve četiri strane,pa se on sam mora učvrstiti tako da bude "mrtav" jer ako se na dužini od oko 6-7 metara (koliko ima od početka do kraja stepeništa) pomjeri i 2-3mm u jednu stranu,na toj će strani biti razmak od grede 9 a na suprotnoj 16mm što je itekako vidljivo.
,
najjače je što imam još dva a moguće i tri takva ispred sebe...
Аууууу пријатељу, ного сте га искомлоковали са профилима.
То сте могли много безболније да одрадите, што се кружног (спиралног) дела тиче. Засецаш профил на сваких 5цм, и само их шрафиш у спиралу.
Ебга, свака школа се плаћа.


RE: > A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 09-28-2014

koji profil zasjecati na svakih 5cm i gdje ga montirati?