DIY Electronic projects
...a što činiš?! - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: ...a što činiš?! (/showthread.php?tid=2357)



...a što činiš?! - HomeMadeAudioProject - 12-11-2013

Reče jedan čovjek :


<blockquote class="ipsBlockquote"> "Možda bi dobro bilo da pokrenemo novu temu kao na primjer <span style="color:#006400;">&gt; A što činiš: Svi mi ponešto raduckamo i to uglavnom ne objavljujemo, a može nekom koristiti. Tako da na jednom mjestu postavljamo i te sitnurije koje ipak kažem nijesu za jedni kompletnu temu gdje će da bude 5,6 ili 15 postova i kraj."

</blockquote>


i evo ga tema : nešto na čemu radim ovih dana...





> A sto cinis: - AcaJevtic94 - 12-11-2013

Ja pravim osciloskop ovih dana,pola gotov Smile



> A sto cinis: - HomeMadeAudioProject - 12-11-2013

može slika,može dapače! Smile


> A sto cinis: - AcaJevtic94 - 12-11-2013

Nemam aparat,bice za desetak dana Wink
Nemas toliko toga da vidis ali mi se vrlo svidja kako radi ovo do sad napravljeno.Bas po mojim zeljama,evo linka: <a data-ipb='nomediaparse' href='http://users.triera.net/zupanbra/osciloskop/osciloskop.html'>http://users.triera.net/zupanbra/osciloskop/osciloskop.html</a>
Naravno sema je malko izmenjena,da se prilagodi mojim potrebama,a i primetio sam nekih par propusta....
Naravno sve je u 3D Big Grin



> A sto cinis: - samuki - 12-11-2013

Quote:Ja pravim osciloskop ovih dana,pola gotov Smile
Dobar ti ovaj osciloskop , mozeli ovde mali Tv  ili crt monitor da se stavi kao ekran ?


> A sto cinis: - samuki - 12-11-2013

Ćinim Apex Quad Smile


> A sto cinis: - AcaJevtic94 - 12-11-2013

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="samuki" data-cid="14415" data-time="1386799758">

Dobar ti ovaj osciloskop , mozeli ovde mali Tv ili crt monitor da se stavi kao ekran ?

</blockquote>
Ne,televizori imaju magnetni a osciloskopi kapacitivni otklon.


> A sto cinis: - AcaJevtic94 - 12-11-2013

Kad vec govorimo o osciloskopima i pojacalima.Vidim da su u osciloskopima relativno proste seme dobrih pojacavaca (AC/DC-10MHz),za audio je i vise nego odlicno.Posto je pojacavac diferencijalni,na izlaze vezati emiter folovere a posto su dva izlaza sve to u most.Kako vam se cini?



> A sto cinis: - AcaJevtic94 - 12-11-2013

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="samuki" data-cid="14415" data-time="1386799758">

Dobar ti ovaj osciloskop , mozeli ovde mali Tv ili crt monitor da se stavi kao ekran ?

</blockquote>
Tu ide drugacija sema ako hoces TV da koristis.


> A sto cinis: - AcaJevtic94 - 12-11-2013

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="samuki" data-cid="14415" data-time="1386799758">

Dobar ti ovaj osciloskop ?

</blockquote>
Uskoro ce biti i moje izmene na tom sajtu Smile


> A sto cinis: - samuki - 12-11-2013

[quote name="AcaJevtic94" post="14420" timestamp="1386801118"]
Tu ide drugacija sema ako hoces TV da koristis.[/quote] Davaj shemu, mozeli na kompjuter kakav osci ?


> A sto cinis: - AcaJevtic94 - 12-11-2013

Ajde na p.p,ovo nije tema za to Smile



> A sto cinis: - boraomega - 12-12-2013

Evo i ja da prijavim da Nebojsa - "npejcic" i ja vrlo intenzivno radimo na nedavno najavljenom novom projektu PIC-Protektora. Slike rasporeda plocica i seme bi mogle vec sada da budu postavljene, ali mislim da treba sacekati da se sve sklopi, ukljuci i potvrdi da radi kako treba. To mozda ne bude islo tako glatko, ali se nadam da nas nece previse muciti.



> A sto cinis: - mikikg - 12-12-2013

Ja trenutno pravim potpuno digitalni SMPS Smile
Za sad je sinhroni buck u pitanju sa DSP PID regulacijom.
Koristim najjacu "mrgu" od procesora koju trenutno imam, STM32F3Discovery kako bi PID (feadback petlju) naterao da se vrti na jedno 20ak kHz a onda samo mozete da predpostavite sta jos to moze da bude osim naponskog regulatora Wink
[attachment=5312:IMG_3357.JPG]

BTW: Za ove sto bi da "prave osciloskop", ova "neugledna" plocica ima na sebi A/D konverter od nekih 4MSPS / 12bit sa kojim bi moglo da se napravi digitalni storage osciloskop do jedno 2MHz. Da ne nabrajam sad sta jos sve ima ova plocica/procesor na sebi, spisak bi bio predugacak.
Cena ove <a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.digikey.com/product-search/en?vendor=0&amp;keywords=stm32f3discovery'>plocice</a> se krece oko 11$ Smile
A inace mu taj A/D konverter radi bolje (tacnije / preciznije) nego kod pola unimera na trzistu Smile



> A sto cinis: - AcaJevtic94 - 12-12-2013

Eto,kad budes zaludan mozes da smislis usb skop,posto moze na komp Smile
2MHz za 10-15e ce retko ko naci gde Smile
A pocetnicima je 2MHz dovoljno,onaj sto ja imam "gleda" do 5MHz,preko je sve zbijeno.Naravno,11$ pcb i jos 10-ak tebi za program,ako se slazes ti,a i ostali Smile



> A sto cinis: - mikikg - 12-12-2013

Pazi, ova plocica je veoma popularna u tim digitalnim krugovima zbog cene/perfomanse i garantujem da negde vec ima gotov projekat za to!
Ja nisam trazio to jer mi nije trebalo ali sigurno ima nesto vec na tu temu.



> A sto cinis: - AcaJevtic94 - 12-12-2013

Ce da potrazimo Wink



> A sto cinis: - enaB - 12-12-2013

Ja ovih dana pravim sintisajzer Rolleyes Digitalni, sa MIDI ulazom, po uzoru na analogne. Problem je trenutno što ovaj dsPIC30F sa 20 MIPS (80 MHz) kako je bilo za RIAA ekvilajzer (na istom hardveru radim) nije dovoljno brz za sve što sam zamislio, a verovatno ne bi bio ni na maksimalnih 30 MIPS (120 MHz) za sve, ali dobro. Da ubacim bar još kontrolu anvelope ako mogne, da zvuči malo lepše, pa mogu nešto i vam ocviram :zorro:



> A sto cinis: - AcaJevtic94 - 12-13-2013

Gotov osc,sad je na redu da se krene na neki ozbiljniji SMPS,imam u planu LLC Smile
Za optokapler za drive cu da odsecem vrh metalnog tranzistora i preko LED da se drajva,za probu.Posle cu smisliti nesto ozbiljnije Smile



> A sto cinis: - antonamp - 12-13-2013

A ja sam prije par sati zavrsio sa domotavanjem dodatnih 70-ak navoja na primar toroidnog trafoa i smanjio napone sa 4x50V na 4x45V. Katastrofa koliko sam se umorio Smile