DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - Robert63 - 02-18-2016

(02-18-2016, 06:17 PM)TDA Wrote: Roberte, molim te da se malo suzdržiš...

Nisam Te baš najbolje razumeo u toj " OPOMENI" ???

Samo mi navedi u čemu treba da se "Sudržim" ?---ako se to tako zove,
--------------------------------------------------------------------------------------------

Da nisi pomešao nešto ?

Ja iskreno odgovorih na pitanja a Ti odmah "Opomenu" ?!?!

Možda ne shvatam, možda ne kapiram ?

Treba da se SUDRŽAVAM ČEGA ?

Šta sam loše savetovao ili rekao ?

pOz


RE: Upravo stiglo - TDA - 02-18-2016

Možda sam imao samo takv utisak zbog VELIKIH SLOVA, koje obično u ovom vidu konverzacije znače povišen ton.

U svako slučaju ne dopuštam bilo kakav vid vređanja dugih članova niti njihovo omalovažavanje.
Već sam primetio da znaš da budeš malo oštriji pa sam te vođen time sada upozorio.

P.S.
Dragan je lepo rekao da ne poznaje princip rada UPS-a a tesla017 i saggit su izjavili da je mrežni napon 220V zato što kod njih i jeste tako... Big Grin
Dobro, negde između 210V i 230V zavisno od doba dana.... Big Grin


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 02-18-2016

Ima već tjedan dana da mi je stigla nova "igračka", ovaj puta ispravna jedino ča treba je refresh jer se vidi da skop nije stajao i bome je korišten. Biti će ćišćenje preklopnika i potova ali ima vremena. Sada imam pluginova na bacanje...3 diferencijalna pojačala, 2 vremenske baze te jedno četverokanalno pojačalo. 








RE: Upravo stiglo - Robert63 - 02-18-2016

(02-18-2016, 06:58 PM)TDA Wrote: Već sam primetio da znaš da budeš malo oštriji pa sam te vođen time sada upozorio

Ne znam na osnovu kojih Loših postova ?

..ali Hvala Ti na Upozorenju. Naravno, možeš kako hoćeš, kod tebe su i " Nož i Pogača",

pOz


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 02-18-2016

(02-18-2016, 01:43 PM)nik Wrote: Evo i ja da se pohvalim. Nisam imao 10 inch bass u kuci pa sam prosto - mor'o d'uzmem ovo Big Grin  Big Grin

volim ? takve... koji su ovo?


RE: Upravo stiglo - nik - 02-18-2016

Dual CL-181. Slusao manje (CL-172) i iznenadio se sta izlazi iz njih. Graditeljski, tviter i mid bi trebali biti na ravnoj ploci a bass
izvucen napred (fazno uskladjivanje) ali ovo je za ne-kriticko slusanje, umesto slusalica, puno me vezuju za komp i stolicu.
Ovako jos mogu malo i da djuskam Smile


RE: Upravo stiglo - TDA - 02-18-2016

U kakvo su stanju drajveri s obzirom na godine?
Trebalo bi da je sve OK pošto imaju gumeno vešanje, ali rekoh ajde da pitam... Smile


RE: Upravo stiglo - Dragan83 - 02-18-2016

(02-18-2016, 06:14 PM)tesla017 Wrote: Pregledaj ovo imenjace Wink

Evo sad malo prostudiravam pdf...


RE: Upravo stiglo - Dragan83 - 02-18-2016

(02-18-2016, 06:17 PM)TDA Wrote: Roberte, molim te da se malo suzdržiš...

Dragane, prvi uređaj ti je stari Nokia modem. Prava relikvija i nema nikakvu upotrebnu vrednost.
Možda ćeš moći da iskoristiš displej, kutiju i napajanje.

UPS možda i možeš osposobiti zamenom baterija, ali je pitanje da li je punjač baterija u njemu ispravan.
Često se desi da na njemu nastane kvar kada se baterije rasuše.
Taj trafo sa jedne strane ima namotaje za mrežni napon i ima više izvoda da bi mogao prako njih da reguliše napon na ostalim izvodima. Ujedno služe i kao izlaz od 220-230V kada je UPS i invertorskom režimu.
Sa iste strane bi trebalo da imaš izvode za punjenje baterija a sa druge strane debele izvode koji daju isti napon kao i ti manji ali se na njih kači izlaz sa invertera.
Kao takav sumnjam da ti može biti od koristi, ali ga možeš premotati i dobiti dobar trafo od nekih 400W (odokativno).
Iz UPS a možeš iskoristiti i ostae delove sa elektronike. Izbegavaj releje pošto su sigurno već istrošeni.

P.S.
Ona dva mala žuta trafoa možeš iskoristiti za napajanje nekog preampa ili slično.

Baterije su prsle skroz napon ispod jednog volta i nereaguju na punjenje obicnim punjacem, trafo sam cisto eksperimentalno probao na 2 halogene sijalice od kola povukle su negde oko 18A trafo ladan ko spricer inace na tih 13v sto sam merio ima kvadratnu zicu 3x2mm presek jezra je identican snazi od 400w mozda malo vise, a na delu gde sam kacio 220v zica je tako oko 0,8mm mozda malo vise i ima jos jedan izvod tu kad zakacim onda vamo ima 15v onda sijalice sijaju ko lude..
E sad ono sto je mene u stvri bunilo je to sto nisam znao da trafo za gvozdenim jezgrom ili ti limovima moze da radi u tom rezimu da pretvara dc na ac napon al eto sad znam , hvala jos jednom svima na odgovorima..


RE: Upravo stiglo - nik - 02-18-2016

(02-18-2016, 09:04 PM)TDA Wrote: U kakvo su stanju drajveri s obzirom na godine?
Trebalo bi da je sve OK pošto imaju gumeno vešanje, ali rekoh ajde da pitam... Smile

Odlicno se drze. Kalota jednog mid drv. je malo pipana prstima pa je manje sjajna u odnosu na drugu (lepljiva je povrsina, mozda skidane trunke necistoce)
a bass drajveri su perfektno sacuvani, nema diskoloracije na njima, guma i dalje mekana. Papir je vrlo interesantan, barsunast na dodir, nesto slicno imam
na P.Audio koaksijalcima, svega nekoliko decenija kasnije Smile


RE: Upravo stiglo - Аритон - 02-18-2016

Odlicni su zvucnici slusao sam ih.
Tu bi bilo dobro presloziti skretnicu i proveriti kondenzatore, takodje i ispunu kutije zameniti.


RE: Upravo stiglo - nik - 02-18-2016

Pod obavezno menjam elektrolite za nesto bolje. Jos ih nisam otvorio. Za ispunu ja koristim bitumenske ploce 2-3mm zalepljene na zidove kutija
a zatim sundjer otvorene strukture (open cell foam) 3cm. Malo poskupo ali nema igranja kod mene. Samo profi rad Big Grin


RE: Upravo stiglo - TDA - 02-18-2016

(02-18-2016, 09:20 PM)nik Wrote:
(02-18-2016, 09:04 PM)TDA Wrote: U kakvo su stanju drajveri s obzirom na godine?
Trebalo bi da je sve OK pošto imaju gumeno vešanje, ali rekoh ajde da pitam... Smile

Odlicno se drze. Kalota jednog mid drv. je malo pipana prstima pa je manje sjajna u odnosu na drugu (lepljiva je povrsina, mozda skidane trunke necistoce)
a bass drajveri su perfektno sacuvani, nema diskoloracije na njima, guma i dalje mekana. Papir je vrlo interesantan, barsunast na dodir, nesto slicno imam
na P.Audio koaksijalcima, svega nekoliko decenija kasnije Smile

Znao sam ja da ti ponešto znaš o zvučnicima... Smile
Ako nije tajna koliko su te koštali?


RE: Upravo stiglo - Аритон - 02-18-2016

(02-18-2016, 09:32 PM)nik Wrote: Pod obavezno menjam elektrolite za nesto bolje. Jos ih nisam otvorio. Za ispunu ja koristim bitumenske ploce 2-3mm zalepljene na zidove kutija
a zatim sundjer otvorene strukture (open cell foam) 3cm. Malo poskupo ali nema igranja kod mene. Samo profi rad Big Grin

Bas to, plus obavezno zarotiraj zavojnice.


RE: Upravo stiglo - nik - 02-18-2016

(02-18-2016, 09:34 PM)TDA Wrote: Znao sam ja da ti ponešto znaš o zvučnicima... Smile
Ako nije tajna koliko su te koštali?

Sa sve kurirskom dopremom - manje od 60e. Iiii sad nastupa Darko Rundek: Dzaba!



I da, obavezno rotiranje zavojnica!


RE: Upravo stiglo - Aca93 - 02-18-2016

Veselo...  Angry




RE: Upravo stiglo - Dragan83 - 02-19-2016

(02-18-2016, 10:12 PM)Aca93 Wrote: Veselo...  Angry

Jel ovo original spulna ili vec premotavana nesto se ovaj papir beli mnogo Smile


RE: Upravo stiglo - emiSAr - 02-19-2016

Izgleda original. @Aca93, ako me stare oci ne varaju, profilisana pravougana zica motana na "kant"?

pOz


RE: Upravo stiglo - Aca93 - 02-20-2016

Da li je premotavan nisam siguran ja sam do sada mislio da jeste, zica nije pravougaona obicna je...

Nije preterano sa snagom i zica nije pregrejana samo je prestao da radi, na samom kraju je prekinuta.

I namotaji nisu bas cvrsto zalepljeni jedan do drugog...


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 02-20-2016

koji proizvođač, koji zvučnik ? ?