DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - Jevrem - 01-08-2016

(01-04-2016, 08:47 PM)Аритон Wrote: Preko brda preko brega,
i debelog snega....

[Image: SAM_1324.jpg]

Blagodarim HMAP!
Mislim da u komsiluku, koji minut peske, kod Nika imate LM koji su mu visak


RE: Upravo stiglo - Аритон - 01-08-2016

Hvala Jevreme.


RE: Upravo stiglo - pinco - 01-08-2016

Njuškalo, ka kupujem prodajem kod vas, čovik tražija 200E, našli se na 130e, nisan mislija kupit al za te pare nisan moga odbit.


RE: Upravo stiglo - Аритон - 01-09-2016

(01-08-2016, 04:57 PM)Jevrem Wrote:
(01-04-2016, 08:47 PM)Аритон Wrote: Preko brda preko brega,
i debelog snega....

[Image: SAM_1324.jpg]

Blagodarim HMAP!
Mislim da u komsiluku, koji minut peske, kod Nika imate LM koji su mu visak

Dopuna br1
[Image: SAM_1334.jpg]
[Image: SAM_1342.jpg]


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 01-09-2016

Nik je odustao od izrade...?


RE: Upravo stiglo - Аритон - 01-09-2016

Koliko sam ja ukapirao covek vec ima jedan zavrsen, ovo mu je bilo visak.


RE: Upravo stiglo - nik - 01-09-2016

Red je da malo stanem sa megalomanisanjem Smile Dva kompleta TH (Roederstein, Beyschlag) plus jedan finito dvosl. SMD (Panasonic, Chemicon, ...)

[Image: attachment.php?aid=17787]


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 01-12-2016

Stigla NOS podnožja made in SSSR. Hebeš kinesku robu. Ovo kada uhvati cijev nema klimanja dotične u podnožju i pinovi su posrebreni. Koštaju nešto ispod 2€ po komadu(poštarina uračunata) ali to je to nema se što bolje tražiti. Lokalno kod nas kineski novali dođu nešto skuplje od 2€ tako da se nema ča razmišljati.
Jedini zaheb koji sam napravio je sa onim novalim sa oklopom, to je izgleda za neke cijevi koje su niže(jer ecc88 ne mogu staviti unutra) od standardnih duplih trioda(ecc88,6n1p,...),a baš sam ih kupio za jedan phono di treba ići 6gk5(veličina ista kao i ecc88).




RE: Upravo stiglo - tesla017 - 01-12-2016

Pali se na stednju Big Grin


RE: Upravo stiglo - samuki - 01-12-2016

(01-12-2016, 05:49 PM)tesla017 Wrote: Pali se na stednju Big Grin

Tesla, a jeli se kod tebe cuje kako kuca ovaj mehanicki tajmer ? Htion sam da pravim za Ta pec ali se kod mene cuje kako kuca ovaj tajmer pa sam odustao.
Da mi kuca pored glave jos kad spavam.


RE: Upravo stiglo - TDA - 01-12-2016

(01-12-2016, 05:49 PM)tesla017 Wrote: Pali se na stednju Big Grin

Dobar načim da ga pojačaš... Smile
Mene nerviraju ti mehanički jer se zaustave kad nema struje.


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 01-12-2016

Skljoca mi ovaj tajmer (zubac 30min) vec par dana stonu lampu ne cuje se toliko ali to je mozda zato sto je nov i nije radio skoro uopshte Big Grin
Generalno gledano kada se stavi uvo na njemu cuje se kada si udaljen od njega 20-30cm ne cuje se nista ali opet kazem to vremenom pokaze bolje je koristiti digitalni tajmer razloga je puno program 7 dana ima bateriju pamti podesavanja i slicno mozda za neki upgrade Big Grin Iseckao sam danas na poslu kutijicu atx-a imam jednu duplu uticnicu jedna za tajmer druga neka je za ventilatore Wink
Trofazni kabal (5 x 2,5mm licnasti) uticnica za u zid posle toga ulazi sa zadnje strane kutije (rupa sa zateznom plastikom gde su izlazile zice iz ATX sto idu ka maticnoj) i iz one rupe odmah izlazi jos jedan kabal koji ide u pec. Kontaktor je skroz cakan i simpatican probao sam ga skakuce po stolu kad opali Big Grin
Nego iz njega se cuje brujanje kad je pod naponom da li se taj problem moze resiti nekako dodavanjem RC clana na 220V kalemu kontaktora?


RE: Upravo stiglo - samuki - 01-12-2016

Stavi Rele j Smile


RE: Upravo stiglo - euronymous - 01-12-2016

(01-12-2016, 09:07 PM)tesla017 Wrote: Skljoca mi ovaj tajmer (zubac 30min) vec par dana stonu lampu ne cuje se toliko ali to je mozda zato sto je nov i nije radio skoro uopshte Big Grin
Generalno gledano kada se stavi uvo na njemu cuje se kada si udaljen od njega 20-30cm ne cuje se nista ali opet kazem to vremenom pokaze bolje je koristiti digitalni tajmer razloga je puno program 7 dana ima bateriju pamti podesavanja i slicno mozda za neki upgrade Big Grin Iseckao sam danas na poslu kutijicu atx-a imam jednu duplu uticnicu jedna za tajmer druga neka je za ventilatore Wink
Trofazni kabal (5 x 2,5mm licnasti) uticnica za u zid posle toga ulazi sa zadnje strane kutije (rupa sa zateznom plastikom gde su izlazile zice iz ATX sto idu ka maticnoj) i iz one rupe odmah izlazi jos jedan kabal koji ide u pec. Kontaktor je skroz cakan i simpatican probao sam ga skakuce po stolu kad opali Big Grin
Nego iz njega se cuje brujanje kad je pod naponom da li se taj problem moze resiti nekako dodavanjem RC clana na 220V kalemu kontaktora?

Evo moja verzija ikebane za bojler Big Grin



U suštini zadovoljan sam tajmerom, tačan je, ne pravi buku, ali desi mu se da se neki put zaglupi skroz, pa moram ispočetka da podešavam uključenje i isključenje.
Ali zato kontaktor diže iz mrtvih, toliko se jako čuje kad kotva opali, da me probudi (uključuje se 5min posle ponoći) i što je najgore zuji špulna da razbija.

Već neko vreme planiram kontaktor zameniti SSR-om kome je komandni napon 220VAC, pa dve žice direkt u tajmer i ćao, ili da napravim svoj SSR od dva triaka i da ih pokrećem optokaplerima, postoji šema u DS od MOC.
Naravno kod druge opcije mi treba mali trafo i stabilizator da okine LED u optokaplerima, a uzeta je u razmatranje samo zbog razlike u ceni.

Ako imate neki predlog slobodno recite.


RE: Upravo stiglo - branko tod - 01-13-2016

(01-12-2016, 10:29 PM)euronymous Wrote:
(01-12-2016, 09:07 PM)tesla017 Wrote: Generalno gledano kada se stavi uvo na njemu cuje se kada si udaljen od njega 20-30cm ne cuje se nista ali opet kazem to vremenom pokaze bolje je koristiti digitalni tajmer razloga je puno program 7 dana ima bateriju pamti podesavanja i slicno mozda za neki upgrade Big Grin Iseckao sam danas na poslu kutijicu atx-a imam jednu duplu uticnicu jedna za tajmer druga neka je za ventilatore Wink
Nego iz njega se cuje brujanje kad je pod naponom da li se taj problem moze resiti nekako dodavanjem RC clana na 220V kalemu kontaktora?
Evo moja verzija ikebane za bojler Big Grin
U suštini zadovoljan sam tajmerom, tačan je, ne pravi buku, ali desi mu se da se neki put zaglupi skroz, pa moram ispočetka da podešavam uključenje i isključenje.
Ali zato kontaktor diže iz mrtvih, toliko se jako čuje kad kotva opali, da me probudi (uključuje se 5min posle ponoći) i što je najgore zuji špulna da razbija.

Tesla, taj tajmer sa motor mi se ne sviđa. Nema memoriju, za razliku od ovog digitalca. Ja sam radio sa digitalnim, za dve TA. Jedna slopka je
zujila, pa je prestala kada je crkla. Ja sam koristio manje i one su tiše.
Euronymous, baš si ga skarabudžio. Ja sam dodao 47 nf paralelno namotaju, da se ne bi ponekad resetovao. i na napajanje u tajmeru sam
dodao neki kondenzator. I sada radi bez problema.
U BG JEFTINIJA STRUJA JE OD 11 DO 7 Pogledajte strujomer.

Evo mog tajmera. Digitalni tajmer je isečen i sa sklopkom ubačen u kutiju.



RE: Upravo stiglo - branko tod - 01-13-2016

(01-13-2016, 12:40 AM)djera Wrote:  Sve mi se cini da ce drug "Crveni" na vjecni pocinak Smile

Sve dok daje neku liniju popravljiv je.


RE: Upravo stiglo - AcaJevtic94 - 01-13-2016

(01-12-2016, 10:29 PM)euronymous Wrote:
(01-12-2016, 09:07 PM)tesla017 Wrote: Skljoca mi ovaj tajmer (zubac 30min) vec par dana stonu lampu ne cuje se toliko ali to je mozda zato sto je nov i nije radio skoro uopshte Big Grin
Generalno gledano kada se stavi uvo na njemu cuje se kada si udaljen od njega 20-30cm ne cuje se nista ali opet kazem to vremenom pokaze bolje je koristiti digitalni tajmer razloga je puno program 7 dana ima bateriju pamti podesavanja i slicno mozda za neki upgrade Big Grin Iseckao sam danas na poslu kutijicu atx-a imam jednu duplu uticnicu jedna za tajmer druga neka je za ventilatore Wink
Trofazni kabal (5 x 2,5mm licnasti) uticnica za u zid posle toga ulazi sa zadnje strane kutije (rupa sa zateznom plastikom gde su izlazile zice iz ATX sto idu ka maticnoj) i iz one rupe odmah izlazi jos jedan kabal koji ide u pec. Kontaktor je skroz cakan i simpatican probao sam ga skakuce po stolu kad opali Big Grin
Nego iz njega se cuje brujanje kad je pod naponom da li se taj problem moze resiti nekako dodavanjem RC clana na 220V kalemu kontaktora?

Evo moja verzija ikebane za bojler Big Grin



U suštini zadovoljan sam tajmerom, tačan je, ne pravi buku, ali desi mu se da se neki put zaglupi skroz, pa moram ispočetka da podešavam uključenje i isključenje.
Ali zato kontaktor diže iz mrtvih, toliko se jako čuje kad kotva opali, da me probudi (uključuje se 5min posle ponoći) i što je najgore zuji špulna da razbija.

Već neko vreme planiram kontaktor zameniti SSR-om kome je komandni napon 220VAC, pa dve žice direkt u tajmer i ćao, ili da napravim svoj SSR od dva triaka i da ih pokrećem optokaplerima, postoji šema u DS od MOC.
Naravno kod druge opcije mi treba mali trafo i stabilizator da okine LED u optokaplerima, a uzeta je u razmatranje samo zbog razlike u ceni.

Ako imate neki predlog slobodno recite.

A zašto nebi jednostavno tajmerom okidao triak direktno, ne treba dodatni psu i sl.


RE: Upravo stiglo - Dackotronic - 01-13-2016

Pozdrav svima 

Kupim za neke smesne pare neki uredjaj zbog rek kutije da bih u nju upakovao neki amp .
I sad to stigne ja otvorim kad unutra neki SMPS  Undecided

Prodavac je u opisu dao da je to kontroler led rasvete ?? na uredjaju pak pise LIGHT and MOTION takodje pise da je 1000VA .

Koliko ja shvatih ovo na izlazu ne daje nizak napon nego visoki , sad koliko ??? neznam , a radi na 110v samim tim nemogu ni da probam uredjaj .

Sa kutijom znam sta cu ali sta s ovim smpsom ?? boga pitaj  106

Smps je meni jos uvek nepoznato polje elektronike i malo se tu ja nesto razumem.

Tkodje desna mala plocica je nekakav kontroler kontrolisan AT mikrokontrolerom .






Svaki predlog i pojasnjenje je dobrodosao  Huh


RE: Upravo stiglo - Macola - 01-13-2016

(01-13-2016, 04:43 PM)Dackotronic Wrote: Pozdrav svima 

Kupim za neke smesne pare neki uredjaj zbog rek kutije da bih u nju upakovao neki amp .
I sad to stigne ja otvorim kad unutra neki SMPS  Undecided

Prodavac je u opisu dao da je to kontroler led rasvete ?? na uredjaju pak pise LIGHT and MOTION takodje pise da je 1000VA .

Koliko ja shvatih ovo na izlazu ne daje nizak napon nego visoki , sad koliko ??? neznam , a radi na 110v samim tim nemogu ni da probam uredjaj .

Sa kutijom znam sta cu ali sta s ovim smpsom ?? boga pitaj  106

Smps je meni jos uvek nepoznato polje elektronike i malo se tu ja nesto razumem.

Tkodje desna mala plocica je nekakav kontroler kontrolisan AT mikrokontrolerom .






Svaki predlog i pojasnjenje je dobrodosao  Huh

Pa ovako sa sličica se baš ništa ne može reći o tom SMPS.
Nekada, odavno, kada sam hteo saznati o čemu se radi u nekom sklopu, ja bih seo i skinuo šemu na papir, bar onog energetskog dela (Bulk, primar, sw. tranzistor(i), sekundar, diode i izlazni kond).
Onda se bar može doneti zaključak o topologiji i snazi koju to može napraviti.

Probaj bar to da skineš na papir i onda ti možda mogu dati neke korisne info.

Pozz


RE: Upravo stiglo - Dackotronic - 01-13-2016

Macola

Tako ce to i da ide , jer ovo LM1000  i ono sa poledjine ploce smpsa google ne prpoznaje , prevrtoh net i ne nadjoh nista vezano za ovo sto je kod mene .

Pokusacu da sklepam neki 110v naizmenicnih pa da probam dali radi a kad se dobije vise slobodnog vremena precrtacu ga i postovacu semu.

Hvala u svakom slucaju Smile