DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 10-21-2015

Aha na tu refleksiju svjetla si mislio. Pa pofarbam rubove PCBa sa crnim markerom. Tongue


RE: Upravo stiglo - Bocko - 10-22-2015

Ma, koja , bre, refleksija na obe strane PVB pod punim bakrom, koje se osvetljavaju?
Vas dvojica, ko da ste se sinoćke zapili Smile
Jedino ako će se PCB i iznutra oslojavati i osvetljavati? Tongue


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 10-22-2015

Hahahah bockooooooo Big Grin

Znam da je prijatelj probavao oko dvoslojnih plocica i osvetljavanja sa neonkama. Znam da mu je u nekoliko slucajeva unistilo tj osvetlilo (preslikalo) sa jedne na drugu stranu i da je taj problem resio stavljanjem papira preko stakla. I tada mi je on to rekao za pertinex gde je vadio bolje rezultate i vitroplast gde je imao gore rezultate i pominjao reflexije. Moje iskustvo sa foto postupkom su bile svega 6-7 plocica. Inace dvoslojnu cu uraditi i termo postupkom ali za sada nisam imao tolike potrebe za 2 layers Big Grin

Pijan ma neeeeeeee umereno doziran Big Grin


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 10-22-2015

But then I taste RAKIJAAAAAA...

Big Grin


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 11-02-2015

Danas me poštar obradovao sa dva paketa. U jednom su podnožja za neonke. Kineska i za 8$ koliko dođu malo preskupa jer na prvu ruku izgledaju stvarno jeftino, ali kada ih stavim u pogon vidjeti ću kako će to izgledati.


A drugi poštar me iznenadio na ugodniji način. Stigao mi A3 plastifikator o kojemu sam govorio na forumu. Odmah je uslijedilo šrafnciger u ruke i rastavljanje da vidim kako to izgleda iznutra i ako zapne pločica da vidim di je problem. Pločica nije nigdje zapela, imam dvije debljine 1,1mm i 1,5mm i obje su prošle bez problema. Bye bye A5 plastifikator,hello A3. Big Grin  Ja ne bi bio ja da nisam uspio potrgati osovinicu na kojoj leži gumbić za promjenu temperature jer nisam vidio da je gumb prišarafljen sa imbusom a ne samo nataknut,ali sve to ide u rok službe. Undecided  Lako ćemo nešto zDIYati da to riješimo.






RE: Upravo stiglo - tesla017 - 11-02-2015

Upravo stiglo Big Grin


RE: Upravo stiglo - dejansd - 11-02-2015

Khadgar2007
Fin ti taj laminator koliko love to zapalo ?
Na prvu loptu izgleda kao ovaj a4 kod mene iznutra.
Tesla to je bolje da je upravo nestalo Smile


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 11-02-2015

Upravo stiglo - upravo nestalo Big Grin

Sada gasim zedj i OFFkam po kuci malo mi muka ali dobro Big Grin


RE: Upravo stiglo - LordZi - 11-02-2015

(11-02-2015, 08:03 PM)tesla017 Wrote: Upravo stiglo - upravo nestalo Big Grin

Sada gasim zedj i OFFkam po kuci malo mi muka ali dobro Big Grin

Stipska...? Big Grin


RE: Upravo stiglo - TDA - 11-02-2015

@tesla017
Nešto ti čudna ta "pica"... Angel
Nekako mesnato i masno deluje... Tongue


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 11-02-2015

Dejansd,
Koštao je oko 60€. Novi takav kod nas dođe preko 150€. I da mehanizam i sve je identično,samo zbog toga sam ga uzeo na neviđeno jer je prodavač dosta udaljen od mene,nekih 200km.


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 11-02-2015

@LordZi apsolutno... Big Grin

Znas za koliko vremena mozes da jedes dobru pastrmajliju u Sveti Nikole? Za oko 20min dok je taxi isporuci iz Stip-a Big Grin

@TDA Upoznaj pasrmajliju Big Grin

Pizza je smesna u odnsu na ovo Big Grin

Slatke muke Wink


RE: Upravo stiglo - LordZi - 11-02-2015

(11-02-2015, 10:27 PM)tesla017 Wrote: @LordZi apsolutno... Big Grin

Znas za koliko vremena mozes da jedes dobru pastrmajliju u Sveti Nikole? Za oko 20min dok je taxi isporuci iz Stip-a Big Grin

Hahaha Big Grin , nemoj da te Denis cuje...  Wink


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 11-07-2015

Nije jos stiglo al ajde Wink


RE: Upravo stiglo - LordZi - 11-07-2015

Loging kesica, vidim da si se opametio... Wink


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 11-07-2015

Levo i tabla gac desno login Smile

Na greskama se uci Smile


RE: Upravo stiglo - LordZi - 11-07-2015

Inace nedavno sam primetio da su Loging namalili cene za mnoge stvari, sto me zacudilo jer su bili uzasno skupi...
Ovaj BTA41 koji mi treba je za punih 1,5e. jeftiniji u Loging nego u Gac, a ima deset puta vise sanse da je original, videcemo dali ce se razleteti kod prvog pustanja... Wink


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 11-10-2015

Danas mi stigle nekakve "pipalice" sa ebaya. Ovo je već treći takav kompletić da naručujem. Veoma zgodno jer se nastavci šarafe na kablove pa se mogu dobiti razne kombinacije.




RE: Upravo stiglo - zare - 11-10-2015

Moze li link za 'pipalice'?


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 11-10-2015

Ne može jer bi to onda bila reklama. Tongue

 Inače sam kabel nije baš nešto mekan i savitljiv ali mu je izolacija dosta debela,sve u svemu dobro potrošenih 4$.
http://www.ebay.com/itm/291306301949?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT