DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - TDA - 06-11-2015

Au! Matoro bre. Dobro da još uvek radi... Smile


RE: Upravo stiglo - Gosha - 06-11-2015

Sad me Marshall podseti.
Imam i ja nesto iz II Svetskog Rata, nije bas upravo stiglo ali sam mu se veoma obradovao.





Tada je elektronika jos uvek bila u razvoju ali kako je mehanicki odradjena ova sprava, odusevljen sam.


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 06-13-2015



panasonic kapsula i pločice za TDA7294... hvala Aритон! Smile


RE: Upravo stiglo - Аритон - 06-15-2015

Nema na cemu i drugi put.
Hvala tebi, pre svega na strpljenju a i za upc.


RE: Upravo stiglo - Braca - 06-15-2015

Svratih pre par dana u jednu lokalnu starinarnicu gde obično kupujem gram. ploče i u jednom sanduku vidim nešto elektronike, očigledno spremljene za transport u reciklažu. Zape mi pogled za jedan lep instrument i upitah prodavca koliko traži za njega. Tip kaže da je to neispravno, malo je i pokislo (ovde je još uvek prohladno i pada kiša), da nije za prodaju, ali pošto sam lepo pitao mogu da ga dobijem besplatno, al' nemo' posle da se nešto bunim.
Dodjem kući, kad u instrumentu još stoji 6 dobrih baterija. Uključim, i sprava proradi od prve. Sad, meni ne treba neuromuskularni stimulator (tako se sprava zove), ali je kutija profesionalna i vredna ugradnje neke lepe instrumentacije kao, na primer, par preciznih oscilatora za THD i IM merenja, odg. "notch" filtera i sl.

U svakom slučaju, sigurno je neću da idem u starinarnicu i da reklamiram Vaistinu .

Pozdrav



RE: Upravo stiglo - TDA - 06-15-2015

Slična spravica mi je pomogla kod bolova u kolenu.
Memoj da me pogrešno shvatiš, ali je možda bolje da je sačuvaš za stare dane... Wink


RE: Upravo stiglo - Braca - 06-15-2015

(06-15-2015, 01:56 PM)TDA Wrote: Slična spravica mi je pomogla kod bolova u kolenu.
Memoj da me pogrešno shvatiš, ali je možda bolje da je sačuvaš za stare dane... Wink

Nema šanse da te pogrešno shvatim - prvi napad išijasa doživeo sam sa 27 godina na ulici, i da u blizini nije bilo jednog drveta verovatno bih se srušio. Na svu sreću. naišao je drugar iz Radio kluba u "fići" i spasao me muka.
Sličnom spravom amaterske izrade "podigao" me je pre nekih 20 godina čuveni čika Spale iz Kg.
Medjutim, sam se ne bih usudio da to radim.

Pozdrav


RE: Upravo stiglo - TDA - 06-15-2015

Kad bolje raznislim, biće to lepa kutija za neku novu spravicu.... Smile


RE: Upravo stiglo - Gosha - 06-15-2015

(06-15-2015, 01:35 PM)Braca Wrote: Svratih pre par dana u jednu lokalnu starinarnicu gde obično kupujem gram. ploče i u jednom sanduku vidim nešto elektronike, očigledno spremljene za transport u reciklažu. Zape mi pogled za jedan lep instrument i upitah prodavca koliko traži za njega. Tip kaže da je to neispravno, malo je i pokislo (ovde je još uvek prohladno i pada kiša), da nije za prodaju, ali pošto sam lepo pitao mogu da ga dobijem besplatno, al' nemo' posle da se nešto bunim.
Dodjem kući, kad u instrumentu još stoji 6 dobrih baterija. Uključim, i sprava proradi od prve. Sad, meni ne treba neuromuskularni stimulator (tako se sprava zove), ali je kutija profesionalna i vredna ugradnje neke lepe instrumentacije kao, na primer, par preciznih oscilatora za THD i IM merenja, odg. "notch" filtera i sl.

U svakom slučaju, sigurno je neću da idem u starinarnicu i da reklamiram Vaistinu .

Pozdrav

Jedno dvadesetak uredjaja sam kupio na niskom buvljaku bas zbog kutije. Iznutrice sam povadio, sto je vredelo ostavio, ostalo pobacao, i sad tako kutije cekaju i cekaju........
Nadam se da ces bitio vredniji od mene Smile


RE: Upravo stiglo - danibosn - 06-15-2015

stigle zdjele





RE: Upravo stiglo - tesla017 - 06-15-2015

Uf uf kako lepi zvucnici Smile Koji Brand su i ako moze oznaka Wink

U zdravlju da te sluze druze Wink 


RE: Upravo stiglo - danibosn - 06-15-2015

Beyma 12BR70

pozdrav


RE: Upravo stiglo - Aca93 - 06-15-2015

Kad smo kod kutija...



Unutrasnjost vece je za jednog clana a manje dao bih ali ne verujem da ikome treba...




RE: Upravo stiglo - danibosn - 06-15-2015

kad smo kod kutija evo da vidite kako mi je žena dobra





RE: Upravo stiglo - TDA - 06-15-2015

Big Grin


RE: Upravo stiglo - Zvu - 06-17-2015

Nisam mogao da se suzdržim. Sveže pristiglo. Biti će neki ProAc Tablette reference 8 inspirisani zvučničić.

Za sad samo kupljeni, pošto vremena ni za disanje kako treba nemam.

[Image: DSC_0077.jpg]  [Image: DSC_0078.jpg]  [Image: DSC_0079.jpg]


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 06-17-2015

@Zvu prelepo... Smile Ima li nekih ideja za kutije? Wink


RE: Upravo stiglo - Zvu - 06-17-2015

Kutije su projektovane i isto u delovima. Tj. naručio sam MDF sa CNC bušenjem rupa. Obe kutijice sa rundovanjem i CNC-om izašle 2615 dinara.


V*Š*D - 27*16*24 

Izgledaće nekako ovako samo sa drugačijim visokotoncem i zaobljenim uzdužnim ivicama.


RE: Upravo stiglo - TDA - 06-17-2015

Uh... Smile
Lepo...


RE: Upravo stiglo - Rade - 06-18-2015

(06-17-2015, 02:04 PM)Zvu Wrote: Nisam mogao da se suzdržim. Sveže pristiglo. Biti će neki ProAc Tablette reference 8 inspirisani zvučničić.

Za sad samo kupljeni, pošto vremena ni za disanje kako treba nemam.

[Image: DSC_0077.jpg]  [Image: DSC_0078.jpg]  [Image: DSC_0079.jpg]

Ti mali seasovi midbasovi su odličan izbor .....stim da je recimo onaj od 15 cm daleko bolji izbor ......baci taj seasov visokotonac u dunav i stavi onaj Ralov visokotonac pa da vidiš kako to radi . Cool