DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - Bocko - 05-27-2015

A meni je svojevremeno prvi "Elektropionir" predstavljao nov-novcijat cevni radio prijemnik sa gramofonom "Melodija"...
Kad me matori nije tad prebio...Smile A baš sam ga lepo "presložio" u delove...


RE: Upravo stiglo - TDA - 05-27-2015

Vrh! Smile


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 05-27-2015

Meni danas stiglo nekoliko lijepih ruskih podnožja. Kineska sam odavno otkantao i ne radim ništa sa njima tako da kada naletim na neko rusko podnožje na ebayu i da ima ovakav tip pinova di se lampa utakne kupujem bez razmišljanja. Jest da mi retaineri ne trebaju ali kako su ovakva podnožja rijetka biljka na ebayu oni su mi najmanja briga.  Tongue
Treba malo vremena da se pinovi razlabave ali za to imam jednu "testnu" noval lampu koja služi samo u te svrhe pa onda nekoliko puta gurnem lampu u podnožje pa van dok pinovi malo ne popuste ali za razliku od kineskih u ovima se lampa ne klima i stoji čvrsto na mjestu.






RE: Upravo stiglo - Dragan83 - 05-28-2015

Stigli rekviziti za B500....


RE: Upravo stiglo - samuki - 05-28-2015

(05-28-2015, 11:20 AM)Dragan83 Wrote: Stigli rekviziti za B500....

Lijepo Smile


RE: Upravo stiglo - Bocko - 06-04-2015

Kolega išao na Vašar, ja se prikrpio: 
po običaju, jagnjećo i prasećo pečenje prkosi, i ko da odoli! Smile 

U šator na kraju šora se ne može ni priviriti od kibicera, 
a kaže mi kolega da je i prethodno veče bilo krcato, čova spremio bunt para i kiti "pevaljku" u / bez gaća... Smile 

A ja navato nešto jeftilena: 

trebalo bi na ove hladnjake stati po 6 komada ili i po 8, od LM3886 fele by Macola&Dragan100 najnoviji projekat Smile


RE: Upravo stiglo - Macola - 06-04-2015

(05-27-2015, 11:46 AM)mikikg Wrote: Upravo stiglo Big Grin

Elektro, elektro-pionir … Elektro, elektro-pionir ...



Malo dok to izgustira, posle prelazimo na PIC-eve Big Grin

He he ala će Jeja da uživa :-)


RE: Upravo stiglo - Rade - 06-04-2015

Upravo stigla ego-t električna cigareta Big Grin .....ono , treba se malo i opustiti ....inače mnogo su dobre slušalice ie-80 ....za 15 evrića poprilično izbalanasiran zvuk .......a stiglo mi je i 40 OP ne5532 ..kineski za 5 evrića 40 komada sa sve oznakom TI Cool .....da se igram malo sa elektronskim filterima


RE: Upravo stiglo - Rade - 06-05-2015

http://it.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Bluetooth-MP3-Decoding-Board-Module-w-SD-Card-Slot-USB-FM-Remote-Decoding-Board/2015908225.html

ovo je po planu predviđeno ako prođe test Cool / a proćiće sigurno / da stoji bočno na kutiji Macolinog pojačala .....kažem bočno , da se ne vidi . Praktično je uzet zbog FM radia da se ne bi koristio telefon .....zgodan je radi celodnevnog slušanja muzike preko radio programa .
Simpatična naparava koja je veća nešto više od upaljača Hocemo jos

Primena može biti i drugačija , recimo za ozvučavanje kuhinje ....staje u razvodnu kutiju , u plafon mali pojačivač i zvučnjaci i domaćica dok mesi testo može da sluša radio Milevu . Postoje i skuplji i kvalitetniji modeli , i to je stvar ukusa i mirisa Smile .......uglavnom za moderne prostore koji su puni onih gipsanih šupljih zidova .

Principijelno ovaj način primene menja centralizovan sistem ozvučenja naprednih kuća i čini ga vrlo individualnim Rolleyes .....i vrlo jeftinim ......i po gabaritima vrlo malim .......i tako .
PS za nešto više od 5 evrića dobija se i daljinac sa sve baterijom


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 06-05-2015

ako dobro kontam - ovo može da prihvati bluetooth signal sa bilo kojeg uređaja i da ga reporodukuje na izlazu? ovako nešto bi mi baš trebalo,za u autu i na poslu...


RE: Upravo stiglo - Rade - 06-06-2015

Ima i bluetooth , samo ga nisam probao .
Dakle zvuk je na nivou očekivanja ......ono za neobavezno slušanje radio programa i muzike sa USB-ea a da se nema neke velike dodatne sklamerije okolo .
Uz neki dodatni mali d klase pojačivač i nekim diskretnim zvučnjacima može da se dobije odličan sistem za svakodnevno slušanje radia i gledanje TV-a , onako neobavezno .
Ja sam ga predvideo za bočnu ugradnju u pojačalo .....ne vidi se , ne traži posebna napajanja , ne traži posebnu kutiju i ne traži poseban ulaz ......a ima se radio FM ....


RE: Upravo stiglo - Marshall - 06-11-2015

Meni stiglo ovo .. Audio Signal Generator TS-382F/U U.S. Corp. Jos ga nisam testirao .. od 20Hz do 200Khz ali ne znam dal ima za odabiranje vrste oscilacije, kako vidim izgleda da daje samo sinusoida 



RE: Upravo stiglo - branko tod - 06-11-2015

Evo ti šeme za tog "novog" dinosaurusa. Nadam se da su cevi na svom mestu.

http://elektrotanya.com/us_military_ts382_audio_oscillator_sm.djvu/download.html


RE: Upravo stiglo - Marshall - 06-11-2015

Ohoo hvala puno ..sve je tu na mesto nego ima problem..donja poluperioda je malo vise iskrivena mozda ima kond na ulaz na neku lampu ostecen


RE: Upravo stiglo - branko tod - 06-11-2015

Biće da su kondenzatori malo stariji  24

Traži deda malo dužne pažnje, moraćeš da mu se malo posvetiš.


RE: Upravo stiglo - Marshall - 06-11-2015

Apsolutno da .. ovih dana cu da modmladim dedu Big Grin


RE: Upravo stiglo - TDA - 06-11-2015

(06-11-2015, 03:29 PM)Marshall Wrote: Apsolutno da .. ovih dana cu da mudmlatim dedu Big Grin
Big Grin


RE: Upravo stiglo - Marshall - 06-11-2015

AHAhahaha epa tako .. mod kao modifikacija i mladim zna se sta je modmladjivanje Big Grin


RE: Upravo stiglo - saggit - 06-11-2015

(06-11-2015, 03:29 PM)Marshall Wrote: Apsolutno da .. ovih dana cu da modmladim dedu Big Grin

P ti su kondezatori iz doba Ajzenhauera Big Grin


RE: Upravo stiglo - Marshall - 06-11-2015

Pa treba da jesu Smile .. jer je iz drugog svetskog kao sto znam ..