DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - dlalkovic - 05-14-2015

(05-14-2015, 07:39 PM)dlalkovic Wrote:
(05-14-2015, 02:30 PM)Gosha Wrote:
(05-14-2015, 12:58 PM)TDA Wrote: To su stari orginali. 100% su OK.

Pa novih nema vec odavno, fabrika PP otisla u aut Smile

 fabrika PP==  fabrika poluprovodnika



RE: Upravo stiglo - Bocko - 05-14-2015

Lepih se pojačala svojevremeno 150-250 Wata pravilo baš sa Niškim 3773 i nije bilo nikad problema Smile


RE: Upravo stiglo - mikikg - 05-14-2015

Uh te trandze su za jedan QUAD 405 ko rodjeni Smile


RE: Upravo stiglo - TDA - 05-14-2015

(05-14-2015, 09:23 PM)mikikg Wrote: Uh te trandze su za jedan QUAD 405 ko rodjeni Smile

Ili BX100... Big Grin


RE: Upravo stiglo - viktor1986 - 05-22-2015

(09-30-2014, 10:55 AM)ronovar Wrote: Danas stiglo 4parova MJL4302AG/MJL4281AG...na ebayu je pisalo da su upareni pa me zanima kako da ih provjerim dali su upareni. Imam doma onaj breadboard experimentalnu pločicu na koju sam stavio taj jedan tranzistor i povezao sa tri zicama na hfe kod multimetra ali mi multimetar pokazuje 0.00 za hfe...koliko vidim nije mi dobar kontakt zice na hfe konektora koji se nalaz na multimetru..pa me zanima kako vi spajate te velike tranzistore na multimetar.

Evo i slike....

Ovo su fake tranzistori! Kuciste tranzistora mi lici na Fairchild.

Ronovar, nadam se da nisi ugradio ove tranzistore?


RE: Upravo stiglo - ivanlukic - 05-22-2015

Nisam siguran da su fake! Koliko sam ja skužio ovi ON tranzistori se rade u Kini u ISC fabrici. U istoj fabrici se prave ovi tranzistori sa oznakom ISC i tada koštaju samo 5 centi manje za komad (pošto su to isti tranzistori). Vrlo je moguće da su originali ali taj hfe što izmeriš na DMMu ne znači ništa dok ga ne izmeriš na velikim strujama - tranzistor mora da bude na hladnjaku. Tek tad možeš da znaš da li je fake. Mada, sad sam bolje pogledao fotografiju ovi zaista liče na fake!


RE: Upravo stiglo - ronovar - 05-22-2015

(05-22-2015, 02:50 PM)viktor1986 Wrote:
(09-30-2014, 10:55 AM)ronovar Wrote: Danas stiglo 4parova MJL4302AG/MJL4281AG...na ebayu je pisalo da su upareni pa me zanima kako da ih provjerim dali su upareni. Imam doma onaj breadboard experimentalnu pločicu na koju sam stavio taj jedan tranzistor i povezao sa tri zicama na hfe kod multimetra ali mi multimetar pokazuje 0.00 za hfe...koliko vidim nije mi dobar kontakt zice na hfe konektora koji se nalaz na multimetru..pa me zanima kako vi spajate te velike tranzistore na multimetar.

Evo i slike....

Ovo su fake tranzistori! Kuciste tranzistora mi lici na Fairchild.

Ronovar, nadam se da nisi ugradio ove tranzistore?

Meni se cine da su originali....upareni ti nisu PNP i NPN...upareni su ti samo PNP i PNP  i NPN i NPN to sto taj pise na ebayu zaboravi....originali suSmile

Ja sam kompletirao plocicu jednu za SIGE sa tim tranzisotirma (jedan par) i narucio sa ebaya soft start sa tipkalom ali taj soft start zeza pa nemogu jos d aprobam sige tj napravim prvo ukljucenje.

Kod soft starta mi se dogadja da kada pritisnes taster ukljuci prvi relej i za tri sekunde ukljuci i drugi relejj sto je ok..jer dobivam na izlazu iz tororida 36,4VAC onda prtisinem jos jednom tipkalo sklocnu oba releja na off i onda opet sklocnu oba releja za sekundu i na izlazu imam 19,6VAC a treba da bude 0VAC...jeli ko zna gdje da trazim gresku na softstartu? Jeli mozda NE555 neispravan?


RE: Upravo stiglo - viktor1986 - 05-22-2015

Prvo sto mi je sumnjivo kod njih je oblik kucista. Strasno me podsecaju na Fairchild 2SC5200 koje sam imao ranije. Druga stvar je oznaka SPC45. Upravo sam trazio na ON podatke za ovaj tranzistor i naisao na jednu zanimljivu stvar, a to je oznacavanje. Naime, neka serija ovih tranzistora je proizvedena u drugoj fabrici. Evo sta pise

CHANGED PART IDENTIFICATION:
Product from SP Semiconductor will be identified by SP site code marking

Dakle otud ona oznaka SPC45...Moze biti da je original ali je sumnjiv na oko.

Postavi semu.


RE: Upravo stiglo - ronovar - 05-22-2015

Evo taj soft start sam kupio sheme nemam...ali to je klasika sa NE555 kao kolo sa kasnjenjem i dva releya..prvi okida fazu...a drugi sa deleyem kratkospaja termistore...

http://www.ebay.com/itm/150919631611?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

A evo i slike napajanja sa LM317/LM337 gdje je dobiveno finih +/-56V...Smile


RE: Upravo stiglo - samuki - 05-22-2015

Ronovar, izgleda da nisi dobro povezao , mozes li nacrtati kako si povezao?


RE: Upravo stiglo - ronovar - 05-22-2015

(05-22-2015, 09:09 PM)samuki Wrote: Ronovar, izgleda da nisi dobro povezao , mozes li nacrtati kako si povezao?

budem sutra nacrtao...

L1_IN
N1_IN 
.... idu na uticnicu na zidu.

L1_OUT
N1_OUT
... ide na toroid

i dolje lijevo prva dva pina kada se kratko spoje ukljucuju i iskljucuju softstart.


RE: Upravo stiglo - ronovar - 05-23-2015

Evo ovako je povezano kao naslici..samo sto nisam koristio ove tempreaturne u TO220 kucistu...i LED diodu...tako je spojeno.

I fali mi jos hladnak za testiranje pojacala koje bude radio i kasnije...trenutno za SIGE mi treba.

Dali bi ovo bilo dovoljno za testiranje pojacala da narucim 1kom:

http://www.ebay.com/itm/1pcs-aluminum-E-Heatsink-for-Power-amplifier-DIY-152-5-35-50mm-AQ-/121286436643?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c3d3c2723

dimenzije su 152.5*35*50mm


znaci plocice pojacala su oko 160mm duzine a i ovo 50mm bi trebalo da bude dosta za snaznija pojacala. Ako nije dovoljno koji hladnjak da uzmem?


RE: Upravo stiglo - samuki - 05-23-2015

Kod soft starta mi se dogadja da kada pritisnes taster ukljuci prvi relej i za tri sekunde ukljuci
i drugi relejj sto je ok..jer dobivam na izlazu iz tororida 36,4VAC onda prtisinem jos jednom
tipkalo sklocnu oba releja na off i onda opet sklocnu oba releja za sekundu i na izlazu imam
19,6VAC a treba da bude 0VAC...jeli ko zna gdje da trazim gresku na softstartu? Jeli mozda
NE555 neispravan?

Ili je do releja ili ide napajanje preko tih tiristora pa samo opadne napon. NE555 da nije ispravan nebi radilo ukljucenje i zakasnjenje!


RE: Upravo stiglo - TDA - 05-23-2015

Ukoliko nisi okačio trafo na soft start neće ti ni raditi...


RE: Upravo stiglo - ronovar - 05-23-2015

prikljucen je trafo na soft start i na izlaz toroida sam prikljuci multimeter koji mjeri AC napon na izlazuSmile Mislim da mi je kinez poslao neispravan softstart Smile


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 05-23-2015

Pozdrav Wink

Mislim nije bas upravo ali bitno da je stiglo Wink Ortak je namotao trafo za neke smesne pare (nemojte reci Samukiju) sa mojim rastavljanjem i sastavljanjem ispao je manje od 200din samo nadoknada za zicu Big Grin Drug TDA poslao plocicu i od cika saggit-a jedan MCP619 Smile Smile Smile Hvala drugari od srca. Trafo je ispao 25V oko 2,3A Smile 
Izvinjavam se sto kasnim sa slikama ali imao sam dosta zubnih a i drugih problema Wink


RE: Upravo stiglo - samuki - 05-23-2015

Necemo mu reci !


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 05-23-2015

Xexe samuki znas da se salim tako mi ugaonih G profila Big Grin 

Salu na stranu moracu nesto bolje da smislim za nosace trafoa ovo nije najbolje resenje. Inace imam viska 3 x E i 3 x I koje nemogu nikako da uguram u jezgro. Mada trafo ne zuji i bez srafova i stezanja, cak sam mu stavio 2 sijalice za auto i svetlele su celu noc trafo je jutros bio onako blago mlak. Napon je oko 25V bez opterecenja a sa opterecenjem se normalizuje na oko 23,X - 24V mislim da je to za lemilicu sasvim OK Wink


RE: Upravo stiglo - mikikg - 05-27-2015

Upravo stiglo Big Grin

Elektro, elektro-pionir … Elektro, elektro-pionir ...



Malo dok to izgustira, posle prelazimo na PIC-eve Big Grin


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 05-27-2015

Tako treba MikiKg Smile

Da mene kao malog nije interesovala struja i elektricni uredjaji otac me nikad ne bi odveo kod Cika Makse na zanat Smile Sada bih bio samo jos jedan Trgovinski tehnicar ili sto bih ja rekao na Vranjanskom "Kasirka sa KUTLAVIM nogama" Big Grin Big Grin Big Grin