DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - tesla017 - 02-04-2015

Kosa pobelela jos u 24 godini valjda zbog Balkana ili Brbije nisam tacno siguran emirsar Big Grin  Veliki pozdrav za cika Boru Wink Koliko sam ja propustio na ovom forumu Big Grin

Bocko po toj logici ja imam pravo da Štip-kam Wink  Smile Tongue


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 02-04-2015

pored računa za POLARIS MEDIA i TELENOR Huh  došla i dva paketića:



Smile

za prvi ću se obratiti staroj majci i google-u oko rasada,a prije svega zahvaliti velikodušnom prijatelju koji mi je ovako lijep poklon uručio! ovaj koverat i pismo (bez sjemenki Smile ) biće spakovani za budućnost,kao podsjetnik kako se to nekada radilo. veliko veliko hvala druže!

za drugi paket - moram naći termostat odgovarajuće temperature i veličine - stigao laminator slavni! Smile


RE: Upravo stiglo - saggit - 02-04-2015

(02-04-2015, 08:31 PM)11277 Wrote: za drugi paket - moram naći termostat odgovarajuće temperature i veličine - stigao laminator slavni! Smile

Odmah na gornjem kućištu od laminatora, dokle ti je raskupusan, izbuši 6 rupa fi10mm (rasporedi rupe po dužini kućišta). Tako će da odvodi toplotu, i plastika se neće deformisati, kao kod mene.
Gledaj da nađeš termostat potenciometar za ringlu. Minimum 350 stepeni.


RE: Upravo stiglo - TDA - 02-04-2015

Ekstra! Sve lepo radi i prolazi pločica kroz njega?

Za papričice, jedva čekam degustaciju a nadam se da će i Tesla017 da nam se pridruži do tada...
Ako neće da jede ljuto (što čisto sumnjam, s obzirom na geografsko poreklo) ima da mu guzicu natrljam! Big Grin


RE: Upravo stiglo - Milan_kg - 02-04-2015

Kad smo vec kod paprike.....


Ovo je prava stvar. Smile


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 02-04-2015

Некој тука саде пипер да праве буковец? Уште Македонско пиперче па како да ве одбијам тоа не е можно Smile Среќа пак јас јадам луто иначе ќе има трлкање од страна на ТДА Smile  Али јас без ракијчка и месце некоје или некоја скаричка не можам убаво да функционирам Smile 

Ќе има за некој ден уште некоја пратка сега е веќе у Врање Smile


RE: Upravo stiglo - TDA - 02-04-2015

@Tesla017
Zaboravih da ti kažem da mi brat od strica živi u Skoplju...
I on zaboravi Srpski kad se iznervira... Big Grin
U pravu si, nema ništa bez rakije i mesa.. Big Grin

@Milan_Kg
E sad mi i ti praviš zazubice... Big Grin


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 02-04-2015

Za tvog brata znam da je u Sk Big Grin

Ne zaboravljam ja i nisam ljut taman poso vise iz zezanja meni su jezici i dijalekti kao kad menjas kanal na tv-u Big Grin


RE: Upravo stiglo - TDA - 02-04-2015

Znam. Zato se i zezam... Wink


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 02-04-2015

Nemoj da se Čačkaš da ne počnem da Štipkam Big Grin Smile Tongue


RE: Upravo stiglo - TDA - 02-04-2015

Big Grin


RE: Upravo stiglo - zare - 02-07-2015

Taze, jos se pusi  Big Grin .


RE: Upravo stiglo - TDA - 02-07-2015

U što su simpatični! Big Grin
Koliko i kako se čuju?


RE: Upravo stiglo - TDA - 02-07-2015

Dobih danas paketić od tesle017. Big Grin
Kompletić za Kesatnet lemnu stanicu, pločicu za TDA1562Q sub za traktor Big Grin i PCB za PICKit2 za 11277.
Biće još posla ovih dana... Smile


Hvala Dragane!


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 02-07-2015

sad videh i poruku na skajpu - hvala puno obojici! Smile


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 02-07-2015

(02-07-2015, 07:18 PM)zare Wrote: Taze, jos se pusi  Big Grin .

Zare odlicni zvucnici i mene interesuje cena pa ako nije tajna ili poklon pisi a jos bolje postolje za audio opremu i PC Big Grin Ko nema ovakav oramar taj u Jugoslaviji nije ziveo Big Grin

@TDA u zdravlje da se sluzis brate moj hteo sam da te iznenadim i da ti napakujem celu lemilicu i posaljem komplet ali rasejan sam i bez potrebnog alata tako da gde ja stadoh ti produzi (proveri LED diodu da nije Blink, grec ako koristis trafo 18V/2A iz video rekordera ako imas 24V/2A onda ti ne treba po lemnom stapu cemo da izvrsimo izmene mada mozda se desi i da ih ne bude uopshte podseti me da ti posaljem prednju masku za kuciste ATX ako je nisam postavio u namenskoj temi) Za traktor cu se raspisati u posebnoj temi kao sto sam obecao ne brini.

Malopre ceprkao po kutiji sa kesicama (pomesane i moje i tvoje na jedno brdasce socno) i nadjem prekidace za ovaj programator odvojene u posebnoj kesici mogao sam i to da posaljem 11277-u al j*biga naci ce on to vec na nekoj staroj ploci ne sumljam ja u njega Big Grin

Sta da vam kazem momci Happy soldering Smile Uzevsi u obzir da smo u razlicitim drzavama i brzo je stiglo sreca pa je moja draga odmah sutradan poslala Wink


RE: Upravo stiglo - TDA - 02-07-2015

Ma hvala ti i na ovome. Snaći ču se već nekako....


RE: Upravo stiglo - zare - 02-07-2015

(02-07-2015, 09:32 PM)tesla017 Wrote:
(02-07-2015, 07:18 PM)zare Wrote: Taze, jos se pusi  Big Grin .

Zare odlicni zvucnici i mene interesuje cena pa ako nije tajna ili poklon pisi a jos bolje postolje za audio opremu i PC Big Grin Ko nema ovakav oramar taj u Jugoslaviji nije ziveo Big Grin

Ormar je od trpezarije i od presudne vaznosti je za kvalitet zvuka  Big Grin .

Zvucnici ce biti 100 ili nesto manje evra, za sada su na probi kod mene. Nisam bas previse vremena imao danas da ih slusam ali ovih sat-dva veceras kazu da su uglavnom odlicni. Odmah mi se nesto nisu svideli srednji tonovi tj. glasovi su nekako povuceni i previse tamni ali im ne fali detaljnosti. Visoki su odlicni, jasni, otvoreni a ni na niske tonove nemam neke zamerke. Obzirom da zvucnici dugo nisu radili bacio sam ih na XLO Burni In mucenje par puta i srednji su se nesto "izvukli" ali su i dalje tamni i realno i za moj ukus  Confused .  E sad da li je zvucnik zamisljen da tako svira ili ne ne bih znao. Ima ljudi koji vole takav tip zvuka, nije to nista neobicno. 
Ja tipujem na kondenzatore u skretnici jer sigurno nisu u cvetu mladosti a i ne verujem da su previse kvalitetni. Nisam ih otvarao, nisu jos moji. Pretpostavljam da bi novi i kvalitetniji kondenzatori bitno ublazili ako ne i potuno resili "problem". A mozda i 7-8 sati rada dnevno narednih dana donese neke promene, videcemo. 

(02-07-2015, 07:55 PM)TDA Wrote: U što su simpatični! Big Grin
Koliko i kako se čuju?

Nije im bar kod mene,  namena da gruvaju ali mogu i te kako, nije problem  Tongue . 

E da. Vezacu ih ovih dana kada stignem i u "veliki" sistem pa da vidimo kako ce u nekoliko klasa boljem okruzenju da se nadju.


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 02-07-2015

Hvala zare na informacijama. Moguce je da su kondenzatori problem nista cudno ako imas ESR metar i mozes neprimetno da ih otovoris i dodjes do njih proveri za svaki slucaj bolje pre nego posle kupovine Wink

Gde je gornji deo ormara? Big Grin Kod mene je bas takav i bas u trpezariji i prepun je elektronike i alata Big Grin


RE: Upravo stiglo - zare - 02-08-2015

Ma nema na cemu Wink. Nemam ESR metar a i da imam sigurno je da su kondenzatori ili bipolarni ili mnogo losiji od onih koje bih ja stavio. Tako da mi merenje ne bi puno znacilo. Nista bez probe.
Vidi se kroz bas reflex otvor da je kutija potpuno ispunjena damping materijalom sto mi je malo cudno. Sad nesto ne mogu da se setim (jbg, ispao sam iz ove price) da li i kako predampirana kutija utice na srednje tonove. Ali cini mi se da moze samo da ih ugusi, da ih istakne sigurno ne moze?

Gornji deo ormana na istom ovakvom donjem delu samo malo levo Smile.