DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - ManicP - 10-03-2014

(10-03-2014, 08:10 AM)Bocko Wrote: Nisam odoleo, a da ne podelim sa vama:
kolega sinoć na poslu mi uručio poklon...
I ovo spada u jednu od mojih ljubavi, uzgajanje i konzumacija ljutih paprika. Ovo čedo u sredini je Ginisov rekorder sa preko 1.000.000 jedinica Skovilove ljutine, (dok naše "domaće" postignu max 30.000!)Blush

Bhut Jolokia?


RE: Upravo stiglo - TDA - 10-03-2014

O.... Bocko, i ja sam zaiteresovan ako ostane neka semenka. U svakom slučaju imam i ja neke od kojih se štuca... Smile


RE: Upravo stiglo - mikikg - 10-03-2014

(10-03-2014, 08:10 AM)Bocko Wrote: Nisam odoleo, a da ne podelim sa vama:
kolega sinoć na poslu mi uručio poklon...
I ovo spada u jednu od mojih ljubavi, uzgajanje i konzumacija ljutih paprika. Ovo čedo u sredini je Ginisov rekorder sa preko 1.000.000 jedinica Skovilove ljutine, (dok naše "domaće" postignu max 30.000!)Blush

To je otprilike lepo samo da se gleda Smile

Nemoj posle da bude ko sa ovim likom … Smile

http://www.youtube.com/watch?v=2MDqUPB500A

To nije za zezanje! Za srcane bolesnike moze da bude pogubno!!!


RE: Upravo stiglo - Marshall - 10-03-2014

Stigle kutije za ono sto treba sve da se skutija a nije malo..Dimenzije na jednog tipa ..420 X 350 X 115 i druge 420 X 350 X 80 deblina lima 1.3mm elektrostatski farbane crna sjajna ..




RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 10-03-2014

jednostavno i korektno!


RE: Upravo stiglo - Marshall - 10-03-2014

Tacno ! nisam hteo nesto ovo-ono, neko zanasanje ..bas kao sto si napisao ..


RE: Upravo stiglo - Bocko - 10-03-2014

Što se tiče ljutine, koristio sam nagu, iliti zmijski ujed, iliti but jolokiu pre tri godine i nije mi se nešto dopala, sama ljutina, nikakav ukus.
E, sad, ova čokolada ima aromatičan ukus, na koji baš nismo svikli, no daljom konzumacijom, možda sviknem... Smile
A što se tiče semenki, koliko bude, podelićema, a svako nek' svoju seje i pazi, pa ko uspe, dogodine deli semenke i/ ili paprike...
Meni lično je najdraži ukus i ljutina Vezenke, iliti makedonski frinko, karmin crvena sa zlatnim poprekim prstenčićima.
Ukusna, pikantna i dovoljno ljuta...


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 10-03-2014

meni je bitno da su ljute kad se prave kobasice. tad se dobiju ljute kobasice boje mesa umjesto da je paprika količinom(da bi se dobila ljutina) oboji svojom bojom,a tad i sama kobasica dobije gorak ukus.


RE: Upravo stiglo - TDA - 10-03-2014

Ove zadnje što Bosko spominje su mi jedne od najdražih. Ja ih stavljam na pizzu. Smile


RE: Upravo stiglo - Marshall - 10-04-2014

(10-02-2014, 09:40 AM)ronovar Wrote: Malo čas stigle i preostale pločice za napajanje...
Ovakve plocice hteo bi da imam i za druge uredjaje koje sam zapoceo .. dali ima neku sansu da se ovo ponovo nabavi ili kako i da je ?.. Molim vas da me informirate ako ima nesto ..


RE: Upravo stiglo - ronovar - 10-04-2014

(10-04-2014, 07:11 PM)Marshall Wrote:
(10-02-2014, 09:40 AM)ronovar Wrote: Malo čas stigle i preostale pločice za napajanje...
Ovakve plocice hteo bi da imam i za druge uredjaje koje sam zapoceo .. dali ima neku sansu da se ovo ponovo nabavi ili kako i da je ?.. Molim vas da me informirate ako ima nesto ..

sad sam tek vidio posto...plocice ce treba da se rade sa nekim group buyem i naravno prije traziti dozvolu od Bore, pa ako se dobije dozvola...dobijete gerber filove za izradu...vidim bit ce to jos jedan group buySmile)


RE: Upravo stiglo - Marshall - 10-04-2014

Lepo izgledaju plocice sa zelenom zastitom i sve ukupno.. nema sta..plus u kombinaciju sa plocice koji mi poklanja HMAP pun pogodak .. i naravno iskoristio bi koju za T-Ref.. tako da nije lose da se imaju ..


RE: Upravo stiglo - ronovar - 10-04-2014

(10-04-2014, 11:07 PM)Marshall Wrote: Lepo izgledaju plocice sa zelenom zastitom i sve ukupno.. nema sta..plus u kombinaciju sa plocice koji mi poklanja HMAP pun pogodak .. i naravno iskoristio bi koju za T-Ref.. tako da nije lose da se imaju ..

Sa moje strane nije problem..ja to imam precrtano i spremno...ali nije moje vlasnistvo da djelim bez dozvole, nabolje bi bilo ako mozes da pises Bori dali moze dozvola za group buy i ako Bora da zeleno svjetlo mozemo pokrenuti group buy temu na kojoj ce se clanovi predbiljeziti...


RE: Upravo stiglo - Marshall - 10-04-2014

Apsolutno se slazem stobom ..mozda ce da nam kaze Bora ako slucajno vidi ovaj razgovor.. ako ne, sutra ili prekosutra ja cu da mu posaljem PP..


RE: Upravo stiglo - Bocko - 10-05-2014

Da i ja malko krenem! Blush
Malko belosvetskog "krša" sa E-beja stiglo i meni...
Uz malko doterivanja biće tu i BatoMM i Dragan100/Macola puš-pul...Hocemo jos


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 10-05-2014

ooooo...da nije grijeh tačno bi bio ljubomoran sad! Smile odličan štek druže, odličan! Smile


RE: Upravo stiglo - Bocko - 10-05-2014

Ne žalim se Smile
Pozvan si na aldomaš i papriku, a ono između se podrazumeva!
E, da, nisu osci mali, no je trafo ooooogromaaaan! Bole ruke dok ga digneš, moraće kolica na točkovima da se koriste za seobe uređaja Cool
Ovaj najmanji trafo stigao prekjuče od kolege iz Beograda, navodno 250W na uređaju pisalo, (Hitači poj.), ja ga testirao, već na 120W ima pad napona od 7posto, a sa 100W tačno 5posto! Ni japanski Wati nisu veći od kineskih Vaistinu
Sad jurimo brata blizanca, pa barem za jedan 2xmono = stereo BatoMM da budeZjeee


RE: Upravo stiglo - samuki - 10-06-2014

2.5 euraSmile Da li bi neko sa nekim boljim instrumentom da izmjeri napon nove baterije od 1,5v da uporedim. meni pokazuje 1.6v Smile


RE: Upravo stiglo - Bocko - 10-06-2014

Samo sa strane dodaš 0/1 prekidačić od baterije, da malko prištediš preklopnik, imam isti taki! Smile


RE: Upravo stiglo - samuki - 10-06-2014

(10-06-2014, 07:40 PM)Bocko Wrote: Samo sa strane dodaš 0/1 prekidačić od baterije, da malko prištediš preklopnik, imam isti taki! Smile
Koliko je tocan ? Unutra sve smd komponente Confused