DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - ziki - 09-04-2014

Šta ne uzmeš ONsemi iz Farnella, s njima si siguran.


RE: Upravo stiglo - ronovar - 09-04-2014

(09-04-2014, 04:21 PM)ziki Wrote: Šta ne uzmeš ONsemi iz Farnella, s njima si siguran.

Tamo su mi dosta skupi...pa sam mislio ako ima koja alternativa jeftinijih...ali uzet cu onda od njih.


RE: Upravo stiglo - ziki - 09-04-2014

Dobro, to je drugo. Ja sam ih uzimao iz Farnella i nikad nije bilo problema.


RE: Upravo stiglo - djera - 09-06-2014

(08-28-2014, 07:48 PM)euronymus Wrote: Naručeno iz Kine pre nekih 20ak dana, cena 37 evropljana, naravno, procenjeno je da podleže carini.

Probao sam merenje elko, ovaj je 22uF 400V po specifikaciji.

Ja zadovoljan Zjeee

i ja danas porucih isti za 50$ Smile


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 09-07-2014

nije baš "upravo" ali jeste još "vruće",ni sam ne znam kako je ovo ptičica donijela...teško bre! Smile




RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 09-07-2014

Na kojoj to potocari ima instalirana motalica za trafoe za UPS Big Grin


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 09-07-2014

da je ´bem ako znam,samo sam to našao u gepeku stare mi toyote juče ispred kelco-a... Big Grin

ne mota samo trafoe,nego i one mrežice za ispred ventilatora,pravi pločice LM pojačala i uredno ih sklapa... interesantna jedna ptičica,svakako! Wink Smile


RE: Upravo stiglo - euronymous - 09-09-2014

(09-02-2014, 07:33 PM)Makso Wrote:
(08-28-2014, 07:48 PM)euronymus Wrote: Naručeno iz Kine pre nekih 20ak dana, cena 37 evropljana, naravno, procenjeno je da podleže carini.

Probao sam merenje elko, ovaj je 22uF 400V po specifikaciji.

Ja zadovoljan Zjeee

Do koliko može da mjeri kapacitet, kakve su preporuke?

PS
Ja kontao nešto da kupim neki Fluke-ov al su skupi.

Imao sam obaveza velikih, pa nisam posećivao forum.

Specifikacija kaže:
Measuring Capacitance Range: 22nF/220nF/2.2mF/22mF/220mF/2.2mF/22mF/220mF

Pitanje je koliko je to tačno, mnogo velike vrednosti su date, a ja nemam elko tolikog kapaciteta da proverim, mada prilično tačno je ozmerio onaj od 22uF.

(09-06-2014, 06:45 PM)djera Wrote:
(08-28-2014, 07:48 PM)euronymus Wrote: Naručeno iz Kine pre nekih 20ak dana, cena 37 evropljana, naravno, procenjeno je da podleže carini.

Probao sam merenje elko, ovaj je 22uF 400V po specifikaciji.

Ja zadovoljan Zjeee

i ja danas porucih isti za 50$ Smile

Lepo, nadam se da ćeš biti zadovoljan i da će te dobro služiti!


RE: Upravo stiglo - djera - 09-09-2014

kod kojeg prodavca si kupio? ja sam kupio kod "honestshop01" kod njega je najjeftinije tj 50$


RE: Upravo stiglo - euronymous - 09-09-2014

(09-09-2014, 12:56 PM)djera Wrote: kod kojeg prodavca si kupio? ja sam kupio kod "honestshop01" kod njega je najjeftinije tj 50$

Kod "he xiaoli's store", ovaj, izabrao sam ga zbog najviše pozitivnih ocena, a i malo je jeftiniji od tvog Tongue Big Grin


RE: Upravo stiglo - djera - 09-09-2014

aaa.. ti si sa Ali-ja porucio. ja sam nesto sigurni u E-bay Smile


RE: Upravo stiglo - Jevrem - 09-09-2014

ovih dana ebay je pun nekih novih fluke 15b, 17b, 16, 106... unimera po jako niskim cenama. Da li je neko probao ove instrumente i kakva su iskustva? Imam 3 fluke-a ali me vuku da ih kupim


RE: Upravo stiglo - djera - 09-09-2014

pa i nije bas niska cijena.. nisu to TRUE RMS multimetri, a cijena im ide od 80 do 120 dolara... inace, ima i dosta kineskih kopija, tako da ako naidjes na neki mutimetar tipa fluke 15B a on bude 35 dolara znaj da je kopija i to zesca Smile


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 09-11-2014

...na popravku - rekao sam momku da ako se ikada odluči da proda to pojačalo prvo meni da se javi!



prvi utisak je masa samog uređaja,nije baš lako držati ga u jednoj ruci što govori o uloženom materijalu u njega,a drugi prvi utisak je kvalitet izrade svega u njemu. sve stoji kao da je juče napravljeno,nema klimanja,nema cvrcanja,lufta,lupkanja,ništa ne cvili... možda je raspored iznutra mogao biti i bolji,možda sa nešto manje žica ali opet tu je dobar transformator na kojem se nije štedilo,dva pozamašna elko u napajanju,to3 u izlazu na pomalo mršavim hladnjacima ali to bi bila ujedno i jedina zamjerka. neko je servisirao jedan kanal i postavio neke to246 zamjenu za jedan i to3 za drugi tranzistor,radi to ali...mislim da uređaj zaslužuje bolje.
.
ako-kad jednom dođe kod mene u vlasništvo,dobiće pun tretman podmlađivanja iznutrica tj čišćenje svh prekidača,potenciometara,zamjena elko-a... nikad nisam radio podmlađivanje uređaja ali ovog bi tako rado i sa uživanjem podmladio!


RE: Upravo stiglo - TDA - 09-11-2014

Imaš dobar ukus. Baš je muški urađen. Smile


RE: Upravo stiglo - djera - 09-11-2014

prosto sam lud za ovim raritetima Smile nadam se da ce doci u tvoje vlasnistvo Smile


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 09-11-2014

(09-11-2014, 12:53 PM)TDA Wrote: Imaš dobar ukus. Baš je muški urađen. Smile

heh,ukus su mi razradili BoroMileNikkoMacolaDragan100 svojim pisanjima i savjetima oko napajanja,snage,hlađenja...nema pojačala bez te tri cjeline,sam izlazni stepen je opet druga priča i svaki ima "nešto svoje". kad uzmeš nešto što nije smps ni d-klasa,da bi očekivao makar nešto to mora da teži... Smile

(09-11-2014, 01:30 PM)djera Wrote: prosto sam lud za ovim raritetima Smile nadam se da ce doci u tvoje vlasnistvo Smile

eh da znaš da te podržavam u ovome! Smile pitaću ga kad ga budem popravio (samo je prekidač trenutno u pitanju,neću mu tražiti pripadajuće tranzistore) koliko bi ga on cjenio kadbi ga prodavao,čisto da imam neki uvid. to je klinac koji nema nešto pojma oko realne vrijednosti zapuštenog rariteta pa tu procjena može biti svakakva : od "dž" do nebesa... vidjećemo.


RE: Upravo stiglo - djera - 09-11-2014

bio je jedan na pik.ba sajtu za nekih 25e pokvaren Smile ali nisam mogao da ga preuzmem


RE: Upravo stiglo - HSP - 09-12-2014



Ovih dana stiglo.....
Ruski instrumnet U4313 1975g masina malo rec-najbolji sto sam imao a mozda i imati Smile sprava tezi preko 1kg sve njegovo orginalno,sa semom i kutijom metalnom sam ulovio sve to za smjesne pare...i konacno osc sam zbavio VOLTCRAFT 10MHz sa dvije orginalne sonde 1X-10X ...


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 09-12-2014

da te dugo i dobro posluži druže! Smile