DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - buca33 - 05-29-2014

Kutiju sam za njih namenio,nisu se ugradjivali u ovakve kutije. Smile Ima je oko 40L.


RE: Upravo stiglo - mikikg - 05-29-2014

Heh, stigao mi OCXO (temperaturno stabilisan oscilator) Morion MV89A, 10MHz.
Poslao ga kinez i to jos ispravan, dobro sam prosao Smile

Prva slika je cisto informativno da se vidi velicina, bas je budza …
Ove ostale slike su sa neta (nisam otvarao moj), da vidite sta inace ima unutra …

Budza trosi 1A na 12V dok se ne zagreje, posle trosi oko 0.35A.

Stabilnost frkvencije ocekivana, NE MRDA ni malo!
Ovo je prava stvar za svaki frekvencmetar Wink




RE: Upravo stiglo - Gosha - 05-29-2014

(05-29-2014, 09:25 PM)mikikg Wrote: Heh, stigao mi OCXO (temperaturno stabilisan oscilator) Morion MV89A, 10MHz.
Poslao ga kinez i to jos ispravan, dobro sam prosao Smile
U zdravlje da te sluzi.
Kilkio je iznelo sve franko KG?
I sam se meracim za necim takvim.


RE: Upravo stiglo - acivoj - 05-29-2014

Davno sam radio na nekom ruskom KT prijemniku kom je ceo 1. blok (od 5) bio posvećen upravo tome.
AM,CW i RTTY. Oznake se ne sećam tačno, nešto u fazonu R163-M. Broj sigurno nije tačan jer ne uspevam da ga nađem na internetu. Prošlo više od 20 god...
Uspeo sam da mu dodam kondenzator neke male vrednosti u 3. heterodin pa je radio i SSB pod CW.


RE: Upravo stiglo - mikikg - 05-29-2014

(05-29-2014, 09:39 PM)Gosha Wrote: Kilkio je iznelo sve franko KG?
I sam se meracim za necim takvim.

Nisam imao nikakve dodatne troskove, cena po kojoj sam kupio (ovaj primerak je 35$, malkice je skuplji od slicnih zbog godine proizvodnje) i to je to.
Prodavac je u cenu ukljucio troskove dostave, nije bilo carine a za cudo ni PDV! Stiglo za 20-ak dana.

Evo link prodavca, izgleda vrlo ozbiljan jer prodaje samo te polovne oscilatore, cak mi je i korektno odgovorio na neka moja pitanja, moja preporuka za njega:
http://www.ebay.com/sch/flyingbest/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=


RE: Upravo stiglo - Gosha - 05-30-2014

(05-29-2014, 09:50 PM)mikikg Wrote: http://www.ebay.com/sch/flyingbest/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=

Hvala Miki.
Narucicu i jedan primerak pa mozemo ih na nekom sledecem okupljanju i uporediti.


RE: Upravo stiglo - Marshall - 06-04-2014

Stiglo pre nekoliko sati specijalno i prvenstveno za BatoMM..a naci ce se i za druge stvari ..




RE: Upravo stiglo - TDA - 06-04-2014

Marshal, nisam siguran da li znaš, ali....
Duvaljku nemoj nikada da gasiš zagrejanu!
Prvo joj obori podesi temperaturu na minimum, sačekaj da padne, pa onda gasi. U suprotnom crkava grejač.
Neka te lepo služi!

P.S.
Za Bato MM ti je dovoljna obična lemilica sa tanjim vrhom.


RE: Upravo stiglo - Marshall - 06-04-2014

Hvala puno TDA.. da ti se vrati jos bolje ..prekidac koji gasi duvaljku ukljucuje odma, a za iskljucivanje ako je zagrejana, ne iskljucuje sve dok ne padne temperatura .. tako je automatski podesena ..znaci kad pritisnes taster da se iskljuci, displej jos svetli dok ne padne temperatura i totalno iskljucuje posle nekoliko sekundi..


RE: Upravo stiglo - TDA - 06-04-2014

To je ekstra. Neki modeli nemaju tu opciju.
Ja sam spržio par grejača dok sam skontao.


RE: Upravo stiglo - Marshall - 06-04-2014

Evo bas sad sam isprobavao ..Min. temp. mu je 100 stepena.. kad iskljucis taster sve dok se ne ohladi totalno, ne iskljucuje .. plus nije sa kompresor u kutiji.. vec u samoj rucici ima mali ventilator koji izduvava..totalno je bezsuman ..


RE: Upravo stiglo - enaB - 06-05-2014

Stiglo i meni...štogod Smile


RE: Upravo stiglo - mikikg - 06-05-2014

(06-05-2014, 02:01 PM)enaB Wrote: Stiglo i meni...štogod Smile

Pravi se neki DAC? Smile


RE: Upravo stiglo - enaB - 06-05-2014

Videćemo šta će da ispadne Smile Prikupljam komponente za jednu Nebojšinu pločicu od onih iz KG


RE: Upravo stiglo - mikikg - 06-05-2014

Aha, pa da DAC ... Cim vidim MCP1700 i 3.5mm zenske baanice nema sta drugo da bude Smile


RE: Upravo stiglo - npejcic - 06-05-2014

enaB je ljubazno pristao da se poigra sa mojim, nažalost, nikada završenim FLAC-WAV plejerom. Znam da to ima kod kineza za sitne novce, ali naučiti nešto je po meni mnogo bitnije... za razliku od 2013. godine ova godina mi je donela mnogo više posla u firmi, pa nisam siguran koliko ću imati vremena da se sam bavim ovim uređajem. Nadam se da će enaB imati dovoljno vremena da nastavi rad na projektu. Sve zasluge nadalje treba pripisati njemu, ja sam samo inicijator...

Planirao sam da kada budemo imali neke konkretne rezultate otvorimo posebnu temu za ovaj uređaj... eto, za sada toliko Smile


RE: Upravo stiglo - mikikg - 06-05-2014

Ja sam voljan da pomognem oko toga koliko god mogu, sto u delovima, sto sa savetima, samo da se ne "stidi" da pita.
Najbolje da se otvori nova tema i onda lagano da se isprati projekat.


RE: Upravo stiglo - enaB - 06-05-2014

Mogu samo da kažem da ću pokušati, a nadam se da će proraditi bar u nekoj osnovnoj varijanti.
Hvala Nebojši, i hvala Miki na ponudi Wink


RE: Upravo stiglo - acivoj - 06-06-2014

Loveći delove po lopindima za svoj džabe DAC slučajno naletim na oglas sa visokotoncem za moju obogaljenu RIZ ZK840 kutiju.
Slučajno, jeftino(350din) i slatko. Sad mi u desnoj kutiji umesto nijednog sviraju 2 visoka.
Kao što je kod izgleda svih domaćih proizvoda običaj, dve serije istog proizvoda ne smeju imati iste gabarite.
Novi je nešto laganiji, niži za oko 1mm a može se primetiti da je na starom kalota nešto ispupčenija.




RE: Upravo stiglo - Braca - 06-12-2014

Jutros donese poštar, kaže da je za meneWink...

Par Hypex-ovih regulatora od 12V, vrhunska klasa. Cena im je EUR 15, a pristali su da mi ih pošalju običnom poštom za EUR 4.50 umesto po kuriru za EUR 44,50.
Kada se uzme u obzir da uporediv (sa sense vezom) IC regulator u TO-220 verziji, kao što je napr. LT1963A, košta EUR 6, ovi regulatori nisu skupi.

Ovih 7 LED u prvom planu nisu ukras, već su deo šeme. Tako lepo svetle da bih ih rado stavio na prednju ploču kutije.

Drugu stranu pločica nisam slikao jer je zalivena epoksidom da bi se sprečio "reverse engineering".

Pozdrav