DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 09-16-2023

ha ha da znaš da je i meni ista pesma pala na pamet kad sam video album 😂😀😂


RE: Upravo stiglo - Аритон - 09-16-2023

pa dobro bre, dokle vise covece...

ps.
lep zipo, koliko vidim ima lepu boju.


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 09-16-2023

(09-16-2023, 01:42 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: upravo stglo:

tri vinila (jedan  dupli) 8e

osciloskop 55e i ton generator 35e.

mali ruski osciloskop ide Aritonu,pa neka i vidi ono što čuje Big Grin

To ti je buvljak 🙂


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 09-16-2023

(09-16-2023, 04:31 PM)Аритон Wrote: pa dobro bre, dokle vise covece...

ps.
lep zipo, koliko vidim ima lepu boju.

jeste brate,nekoliko godina za redom kupovao sam po jedan Zippo pa ih sad imam 6,i poslednji je boje mesinga samo iz razloga što su svi ostali ili bruseno-matirani ili glat sivi. hteo sam da imam jedan "romski",nemam zlatan zub pa da imam bar takav upaljač 😀 nađem ga kod nas u oglasima kod prodavca iz Batajnice. odem da ga pokupim kad čovek prodavac - rom! 😀 debeli okrugao ovako kao ja - još mi draže bilo što sam ga kupio 😁


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 09-16-2023

(09-16-2023, 05:05 PM)BeliNinja Wrote:
(09-16-2023, 01:42 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: upravo stglo:

tri vinila (jedan  dupli) 8e

osciloskop 55e i ton generator 35e.

mali ruski osciloskop ide Aritonu,pa neka i vidi ono što čuje Big Grin

To ti je buvljak 🙂

jeste ime,nekad se ne nađe ništa specijalno a nekada se nema dovoljno novca - to je još otprilike jedini mesto gde možemo da se osećamo donekle bogato... 🤔


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 09-16-2023

Naši buvljaci su čudo, tu nema nikakvih osećanja 😀


RE: Upravo stiglo - Braca - 09-20-2023

Stigao Topping D10 Balanced, ovde je detaljno merenje:
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-d10-balanced-review-usb-dac.25094/

U prilogu je moje preliminarno merenje u petlji sa Cosmos-ovim ADC-om (opseg 1,7V, dif. veza, izl. generatora 0,5Vrms).
Nisam koristio Asio drajvere, obe periferije su radile u Windows Exclusive mode.

U poređenju sa Viktorovim oscilatorom, rezultati nisu spektakularni, pogotovo kod neparnih harmonika.
Dominacija neparnih harmonika je takođe vidjliva i u rezultatima ASR foruma (v. gornji link).
U REW postoji mogućnost predistorzije signala generatora na bazi rezultata prethodnog merenja - to sam već ispitao kod Motu i znam da poboljšava spektar.

Prag šuma leži na oko 20nV/rtHz - nije loše!

Smetnje ispod 1kHz imaju osnovnu frekvenciju od 125Hz, nisu od značaja, za sada mi nije jasno odakle dolaze.



RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 09-20-2023

Braco,

Pre svega dugujem ti izvinjenje što sam ostao uzdržan kada si najavio kupovinu DACa, ali očekivao sam da ćemo se pre toga videti pa da kao i uvek uz kaficu ispričamo. Na drugom domaćem forumu ljudi su se bavili tim DACom i raznim "friziranjem" i na kraju niko nije bio oduševljen.
E sad, moja uzdržanost je bila uslovljena nepoverenjem u ta subjektivna iskustva i verovanjem u tvoja merenja.
Iskreno očekivao sam da ćeš ti izmeriti nešto drugačije...
Moje najveće impresije u slušanju digitalnih izvora su bile sledećim redom:
1. Rzov ML CDP na prvom skupu, valjda PCM 1704
2. Denon DCD 2560, AD1862N-D preko pojačala ACCUPHASE MODEL E-206
3. DjNik nekakav server COCTAILAUDIO sa ESS9018K2M, BatoMM i one Dynaudio mermerne kutije sa skuoa 2018.

I tu i tamo još po nešto ali sa manjim impresijama


RE: Upravo stiglo - NIXIE - 09-21-2023

Ovo je nov model D10 balasirani, možda je malo bolji od D10/D10S?
Merenja su jedno, a kako svira nešto savim drugo.
Ovi naši pravljeni NOS dakovi su bolji od tih Kineza, ali dosta skuplji i nemaju mogućnost reprodukcije DSD, samo PCM. 
A nije ni mali poso oko nabavke delova i izrade, ima ga prilično.
A na diyaudio forumu ceđena je suva drenovina sa D10. Tu su menjani OPA, dodavano eksterno napajanje i probani razni dobri USB kablovi. Sve to je pomoglo malo, ali na kraju je zamenjen sa znatno boljim (i dosta skupljim) DIY dakom. Ono što sam ja primetio merenjem D10 je da na sampling rate 44.1kHz digitalni filter kreće da seče visoke previše rano, tako da je preporučljivo preći na 88,2kHz, tada nema te pojave i visoki zvuče dosta bolje.


RE: Upravo stiglo - Boban - 09-21-2023

Preporuka, odličan kvalitet!

https://www.ebay.com/itm/145206608658?var=444390226174
https://www.ebay.com/itm/133779214072?var=433224221133




RE: Upravo stiglo - Braca - 09-21-2023

Ja sam ovaj DAC kupio jer mi do sada korišćeni DAC (Oppo BD105D) nije mogao da svira DSD128, a hteo sam da dobijem i izvor multifrekventnog signala za merenja u analognoj sferi.
Kriterijum pri izboru su bila merenja na ASR forumu - između D10b i
Nisam ga otvarao, ali pretpostavljam da je u njemu najnovija verzija ES9038Q2M.

Imam ga tek nekoliko dana, a prvo što sam uradio bilo je da preslušam prvi stav Šubertove "Veličanstvene simfonije" u verziji 24/96 PCM i DSD128.
Nisam imao puno vremena za slušanje, ali za početak da kažem da između Oppo i D10 postoji primetna razlika u verziji 24/96 u korist D10 (slušano sa laptopa, foobar2000, BP preamp sa potenciometrom, poj. za slušalice "Crocodile-2", Sennheiser HD650 Reference).

Između DSD128 i PCM 24/96 na D10 nisam primetio razlike (samo jedno slušanje), ali do sada nisam čuo bolju reprodukciju digitalne muzike.
Imam isti snimak u CD i SACD formatu - u odnosu na HR razlike su velike (blago rečeno).
Tokom vikenda ću imati više vremena...

Što se merenja tiče, ona nisu loša, ali ne mogu da priđu dobrom analognom oscilatoru.
Cosmos ima dominantan treći harmonik, D10 takođe, a kolika će biti rezultanta zavisi od faznog stava.
Pravi test bi bio preko elim. filtra i LNA, ali će to morati da sačeka da napravim Diff/SE stepen (znamo da polovine dif. signala nisu identične, tek u balansnoj vezi dobija se min. izobličenje).


RE: Upravo stiglo - NIXIE - 09-21-2023

Taj balansirani je sigurno bolji od onog SE. DAC ima balansirane izlaze, jedan stepen manje za BAL/SE konverziju.


RE: Upravo stiglo - Brijac - 09-22-2023

(09-21-2023, 09:24 AM)Boban Wrote: Preporuka, odličan kvalitet!

https://www.ebay.com/itm/145206608658?var=444390226174
https://www.ebay.com/itm/133779214072?var=433224221133

Pa mozda za te pare rca ok, ali kontakt je jako los posle par izvlacenja. Koristim ih na folijskim kablovima. 

Za suko ne bih znao, ali sve sto je mesing, da se izbegava. Pogotovu kungfu mesing koji ima ko zna sta i zasto se vopste zove mesing.


RE: Upravo stiglo - Boban - 09-22-2023

Pazi, ne bih ovo zalepio da nisam radio sa njima i pravio kablove koji rade već dosta dugo. Ne brini, možeš slobodno da pazariš. U slobodno vreme se promeni koja žica, pa se oslušne, bude bolje.


RE: Upravo stiglo - Brijac - 09-22-2023

Pravio i ja, zato kazem 😁 A i par njih, koji daju dobru lovu na kablove, jedan i pravi profesionalno, testirali. Da ne imenujem sad Smile Al dobro, za te pare su ok, samo bez previse plug&unplug 😁


RE: Upravo stiglo - mikikg - 09-24-2023

Stigli malo "ozbiljniji" konektori.

RCA činč ne koristim odavno, BNC silom prilika koristim zbog merne opreme ali i oni su problem za sebe tako da sam odlučio da predjem na SMA konektore.

Ima SMA konektora u raznim kombinacijama, razni prelazi za jednog na drugi tip, T-račve, terminatori, ugaoni, krimpovani kablići i tako dalje.

Hehe, nema ništa dok se konektor ne stegne sa ključem da "zadihtuje"! To je "kontakt"! Smile

[Image: attachment.php?aid=41127]


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 09-30-2023



subota - "buvlji dan"  🤭 ovaj put me Bog Igala i plastičnih tragova baš pogledao: obično prečučim pola dana preturajući gomile ploča da bi konačno našao tri četiri pet od kojih jedna dve tri obično završe u smeću jer nisam primetio da su iskrivljene ili da mnogo šušte čak i nakon pranja. ovaj put na dva mesta kupim 14 albuma i to mahom jakih imena. osušili me za 45e i drugu polovinu pijace nisam ni smeo da prolazim. bio je još jedan album "Simple minds - Live",dupli ali druga ploča sa zadnje strane bila je ogrebana,"Stevenwolf - Best" je takođe bio izgreban ali i momački prašnjav pa su otpali sa spiska. sad slušam Karlosa Santanu,zvuči odlično i kao ploča i kao muzika,nisam ga ranije slušao i sad mi uopšte nije jasno zašto 🧐


RE: Upravo stiglo - andrics - 09-30-2023

(09-24-2023, 11:33 AM)mikikg Wrote: Stigli malo "ozbiljniji" konektori.

RCA činč ne koristim odavno, BNC silom prilika koristim zbog merne opreme ali i oni su problem za sebe tako da sam odlučio da predjem na SMA konektore.

Ima SMA konektora u raznim kombinacijama, razni prelazi za jednog na drugi tip, T-račve, terminatori, ugaoni, krimpovani kablići i tako dalje.

Hehe, nema ništa dok se konektor ne stegne sa ključem da "zadihtuje"! To je "kontakt"! Smile

[Image: attachment.php?aid=41127]

Ne vidim moment kljuc za stezanje SMA  konektora na gomili  .
Ja koristim ovakav.



RE: Upravo stiglo - Bocko - 10-01-2023

(09-30-2023, 01:02 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: subota - "buvlji dan" 
...sad slušam Karlosa Santanu,zvuči odlično i kao ploča i kao muzika,nisam ga ranije slušao i sad mi uopšte nije jasno zašto 🧐
To ti je generacijski jaz, meni nije promakao Smile Valja mu malko posvetiti vremena...


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 10-01-2023

(10-01-2023, 07:02 AM)Bocko Wrote:
(09-30-2023, 01:02 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: subota - "buvlji dan" 
...sad slušam Karlosa Santanu,zvuči odlično i kao ploča i kao muzika,nisam ga ranije slušao i sad mi uopšte nije jasno zašto 🧐
To ti je generacijski jaz, meni nije promakao Smile Valja mu malko posvetiti vremena...
slušao sam neke koncerte bluz muzike na kojima je učesnik bio i on,ali baš njegove studijske nisam imao prilike slušati - možda ponešto i jesam ali da nisam znao da je to on.
nego,danas stiglo i ovo:



33e - da se upari sa magnetofonom iz 9og septembra 
[Image: attachment.php?aid=41031]