DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - Bocko - 08-18-2023

He, he...
Sada barem "lepo" čujemo, kada LM4780 klipuje! Smile Smile Smile


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 08-18-2023

ne dozvoli mu to nikako! 😄


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 08-18-2023

mala Nubert kutija je samo ton kontrola ili ima i predpojačanje? pretpostavljam da je pravljena da bude usklađena sa zvučnim kutijama?


RE: Upravo stiglo - Bocko - 08-19-2023

https://www.nubert.de/media/58/d7/f0/1662983335/atm-32-bedienungsanleitung.pdf


RE: Upravo stiglo - Braca - 08-19-2023

"Mala kutija", tj. ATM-32, ima nominalno pojačanje od 0dB na oko 60Hz i služi samo za izdizanje ili potiskivanje niskih i visokih frekvencija Nubert-ovih malih kutija.
U konkretnom slučaju, njena NF frekventna karakteristika odgovara samo zvučnicima NuLine-32 (moj slučaj), -30 i NuWave.

Kod nekih snimaka koji su mi u visokom dijapazonu prenaglašeni, dobijam prijatniji zvuk kada malo oborim visoki opseg.
U tom slučaju, može se koristiti i za ove velike zvučnike (Nuline 460), ali je za basove kod tih zvučnika ne bih koristio.


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 08-19-2023

hvala obojici!


RE: Upravo stiglo - Bocko - 08-20-2023

Hvala, Braco! Smile
Ove 460-tice i ne traže neke korekcije, uglavnom je ATM modul povoljno nabavljen, ukazala se prilika za isprobati ga na našim Nuline 34 zvučnicima a i tu se tek neznatne korekcije rade, uglavnom, u zavisnosti od snimka, najčešće omladinac sluša YT, a znamo kakav kvalitet ima...

Još uvek nije nam dostupna "soba za slušne ugođaje", tako, da se "samo" prikuplja (kvalitetna) oprema, kada i koliko je to u mogućnosti džepa...


RE: Upravo stiglo - Sir Oliver - 08-30-2023

Neka akcija na AliExpressu: Kupiš 3 artikla ( iz iste radnje ) i ide sve  upola cene  i free poštarina.
Nije da mi treba i da nemam al uvek će se upotrebi
1. Aneng DM850 multimetar (nije Fluke al će posluži za neka kežual merenja. Da ne grešim dušu, sve ima , i tranzistore meri. Malečak pa ga je lako imati stalno sa sobom. Ili kad nekad treba više vrednosti meriti istovremeno)
2. Blutut  5.0 Receiver/Transmiter (neverovatno malečak uredjaj. 4*4 cm)
3. Neoteck 192 kHz 24Bit DAC (isto minijatura, malo čudna koncepcija; Izlazni kabl sa ženskim činčevima.)
Sve đuture ispod 14 US$. Valjda nije mnogo Angry
stiglo neverovatno brzo, za 15 dana



RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 09-09-2023

17 ploča 30e,videćemo da li ću zavoleti jazz,ili će samo optički "zaobliti" stanje na polici Smile



magnetofon od 17kg i 100gr 15e


https://www.hifi-wiki.de/index.php/Telefunken_M3002L


RE: Upravo stiglo - Аритон - 09-10-2023

Stigli darovi.
Veliko Hvala HMPA!
A posebno Hvala na mikroskopu!




RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 09-11-2023

🤔 ne vidim ti lice - čak ni na mikroskopu! 😄
znaš ti kako ja plaćam: 200 grama kafe,keks domaćica i OTIMANJE novih saznanja... dakle nema besplatnog doručka - slažemo se? 😄😄😄


RE: Upravo stiglo - djuma89 - 09-12-2023

Kupio sam HP3465B na KP u losem stanju je bio, sredio sam ga. Sve ocistio, podmazao i vratio u radno stanje. Da li neko na ovom forumu ima opremu da se odradi kalibracija?


RE: Upravo stiglo - Аритон - 09-12-2023

(09-11-2023, 08:48 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: 🤔 ne vidim ti lice - čak ni na mikroskopu! 😄
znaš ti kako ja plaćam: 200 grama kafe,keks domaćica i OTIMANJE novih saznanja... dakle nema besplatnog doručka - slažemo se? 😄😄😄

eto ti sad...
zar i ti sine malizio..

Nusic je izgleda bio u pravu kad je kazao da ovaj narod sve bratski deli a da jevropa menja coveka do tacke kad pocinje da otima...
ja sam mislio da se sali, kad ono...

ps
lep telefunken


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 09-12-2023

znam matori da je lep - i jedva čekam da radim bliže Konrada pa da kupim "tačka-crta" konektore za zvučnike i da ga testiram u totalu - za sad znam da vrti traku,da VU-metri odrađuju u ritmu čega već na traci i da sam totalno zaljubljen u njega kao spravu-pojavu! oduvek sam želeo tako nešto ali sam uvek smatrao da je to za mene ipak malo (pre)više novca,a na kraju me je našao za 15 evropskih dinara! sreća sreća radost - uživancija!


RE: Upravo stiglo - mikikg - 09-12-2023

Napokon, upravo stiglo, dočekasmo i zvaničan CD!
Zanimljivo je da to izdanje ima redni broj CD 00001 nove muzičke izdavačke kuće Skymusic Entrertainment /SE.
U planu je i LP verzija tog izdanja, "pravi vinil" pa ko kako voli.
Deezer, Tidal i ostale online platforme uskoro.
U planu su video spotovi za sve numere kao i "unpluged" verzija.




RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 09-13-2023

odlično Miki, bravo! kaži mi gde-kako štancujete ploče?


RE: Upravo stiglo - npejcic - 09-13-2023

Bravo @Miki i ekipa!


RE: Upravo stiglo - mikikg - 09-13-2023

HMAP, ne znam trenutno detalje oko toga, rade to negde uslužno i mogu da se rade relativno male serije, 50 ili 100+ komada, to organizuje ekipa iz izdavačke kuće.


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 09-16-2023

upravo stglo:

tri vinila (jedan  dupli) 8e

osciloskop 55e i ton generator 35e.

mali ruski osciloskop ide Aritonu,pa neka i vidi ono što čuje Big Grin


RE: Upravo stiglo - mikikg - 09-16-2023

@HMAP ... Smile