DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - ackopk - 07-29-2023

Mikikg , jedva cekam da uradis neki test snage za ovaj amp. Imam dve dvosistemske kutije i Z906 woofer koje planiram da uparim i napravim 2.1 sistem ali sam jos uvek u potrazi za pojacalom koje ce pogoniti woofer. Originalni TAS5162 koji se nalazi unutar kutije je znatno jaci na papiru ali nemam nacina da ga iskoristim jer koristi digitalni ulaz, nemam gde da mu dovedem analogni signal.

Inace imao sam prilike da koristim vise puta te kineske ploce sa TPA3118 i TPA3116D2 i mogu reci da prilicno lepo to radi.


RE: Upravo stiglo - savan - 07-30-2023

(07-28-2023, 04:35 PM)mikikg Wrote: Pogledaj onda ovaj primerak, to je sa jednim TPA3255 i BT SoC + DSP, sa sve aluminiumskom kuticom za nekih 55Eur Smile

Pokusavan naci dali je ovde dsp zaseban ic ili je to Kalimba dsp u blututu, u svakom slucaju ja verujem da su dobri ovi TPA pogotovo sa ovako necim . Miki kako ide DDPD, trebace mi smps uskoro za onaj diskretni dsc sa bombon napajanjem da mogu da ga probam sa ucd...


RE: Upravo stiglo - mikikg - 07-30-2023

Sva bitna merenja sam odradio na malom DDPD, napajanje i drugi veliki GaN modul nisam stigao da detaljno prečešljam.

U sustini mogu da ti pošaljem to sve nazad i poslao bi ti i ovu pločicu da se ti malo poigraš, treba dodati 4 prigrušnice (imam jezgra) i 4 kondenzatora i to bi trebalo da bude sve, samo da se priključi i proba.
Mislim da imam jos par komada tih TAS5630 IC, ako nekome treba da pravi ovakav AMP neke se javi.

Sa privatnim poslom mi je malo gužva, trenutno imam dosta aktivnosti oko toga pa ne mogu puno vremena da odvojim za druge stvari.

[Image: attachment.php?aid=40847]


RE: Upravo stiglo - savan - 07-30-2023

Necu imati vremena sad definitivno za bilo sta drugo, stizu mi delovi i plocice imacu posla oko toga mesec dana, mini ddpd reviziran ide u kutiju a nisam jos zavrsio sa crtanjem nikako da se dohvatim toga, ddpd frontend stoji nedocrtan ni to nikako da zavrsim, onda gan ddpd treba probati, j.d. regulatori na bombonici, diskretni dsc... ima tu posla


RE: Upravo stiglo - skrstic - 07-31-2023

(07-27-2023, 08:28 PM)mikikg Wrote: Stigao je i LLC 600W 36V, to ne smem da priključim na ove kutije! Smile

Može li link tog napajanja?

Što se tiče D klase moj predlog Fosi Audio V3. Nisam još uvek kupio ali ...
Lepo bi bilo kada bi ulazni deo (OP ampovi) mogo totalno da se isključi i umesto njega stave lampe. D klasa je hladna.


RE: Upravo stiglo - nik - 07-31-2023

Da, nahvalili su Fosi Audio V3. Poznati sajt ne-komercijalnih recenzija 'TNT audio' čak nudi i kod za popust 'FAV3MKT12' 
u vrednosti US$12 pa verzija sa napajanjem 32V bude US$ 78 a verzija 48V bude US$ 98 i na sve to - besplatna dostava.


RE: Upravo stiglo - mikikg - 07-31-2023

(07-31-2023, 08:22 AM)skrstic Wrote:
(07-27-2023, 08:28 PM)mikikg Wrote: Stigao je i LLC 600W 36V, to ne smem da priključim na ove kutije! Smile

Može li link tog napajanja?

To je LusyaTechnology Store, kupio sam tu par nekih spravica, dobri su:
https://www.aliexpress.com/item/1005005678222452.html


RE: Upravo stiglo - savan - 07-31-2023

Ne mogu da poverujem da su mi 5 paketa stigli isti dan, 3 sa lcsc i dva sa jlcpcb, u roku od osam dana, uh koliko je sada brze sa jlcpcb nakon sto su zamenili prevoznika sa airmail, osam dana treba da stigne paket za razliku od predhodnog prevoznika gde je to trajalo i trajalo vise od mesec dana. Imace se sta raditi. Kutijica za DDPD mini, prvo sto sam primetio nisu mi obojili alu ivicu oko displeja i dugmadi a to sam im napomenuo, tj ofarbali su pogresne plocice, ofarbali ove sto idu nazad umesto prednje plocice : ( pa cu morati da im posaljem kritiku, i drugi put cu morati deblji materijal da se ne uvija, ruzna mi je prednja ploca morace drugaciji dizajn, verovatno na beloj povrsini sa crnim fontom : ) Uglavnom sve staje u kutijicu! Stigla je i bombonica i j.d. regulatori pa cu to prvo da radim, jedva cekam : )


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 07-31-2023

Odakle stigla kutija?


RE: Upravo stiglo - savan - 07-31-2023

Kutija nije danas stigla imas ih na Aliju, danas su stigle pcb plocice i delovi. Bice tu posla jer nisam namerno zavrsio pcb, morao sam prvo da saznam koliko mesta imam na raspolaganju kada se uguraju konektori sa zadnje strane, cini mi se da staje sve kako sam planirao, sledi docrtavanje revidirane ddpd plocice, u kutijici ce da bude kao roj mrava u mravinjaku : ) SMA konektori su veci nego sto stoji u datasheet pa moram da razbusujem rupe, ali dobro nebi znao na cemu sam dok nisam uradio probne plocice. Ako ovo uspe i svira podjednako dobro kao prva verzija ddpd mini sledi ista ovakva kutijica sa frontendom, u njoj ce da bude 4 opticka ulaza, usb i bluetooth, kutije idu jedna na drugu, to je cela zamisao. Daljinski upravljac i uzivancija : )


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 07-31-2023

Hvala, uživaj Big Grin


RE: Upravo stiglo - mikikg - 08-01-2023

Otvoriću novu temu oko ovih TPA Class-D ...

Probali smo XY-S350H 2.1 channel TPA3251, probna postavka je ovakva bila:

[Image: attachment.php?aid=40854]

- XY-S350H 2.1 AMP (desno izmedju dve kutije)
- LLC 600W 36V (ispod AMP plastična kutija)
- 4 x JBL Control 1C
- 1 x JBL Control 1G (sub woofer iznad monitora)
- 1 x 15'' Peavey Bass kutija (crko amp, ostala kutija i zvučnik, ispod stola)

Prvo smo probali sa 1G woofer, radilo sjajno samo počele da iskaču neke krpe i sundjeri iz zvučnika Big Grin, hoće da se raspadnu i skontali smo da je to preslabo i onda smo priključili 15'' Peavey zvučnik na woofer kanal, maaa strašno, brutalno kako to radi, trese se cela prostorija ...

Po specifikaciji za impedansu mogao bi da se priključi još jedan takav komplet zvučnika na isti AMP, woofer kanal ide do 2Ω, stereo kanali do 3Ω.

Kako li tek radi TPA3255 na 48V?! Smile


RE: Upravo stiglo - skrstic - 08-01-2023

LLC ili Meanwell pitanje je sad.

P.S. Hvala za link.


RE: Upravo stiglo - Vlada021 - 08-01-2023

Ja bih pre išao sa ovima ovde. https://connexelectronic.com/product/smps300rs/
mada ima i drugih modela.


RE: Upravo stiglo - NIXIE - 08-01-2023

(08-01-2023, 01:05 AM)mikikg Wrote: Kako li tek radi TPA3255 na 48V?! Smile

Koliko znam jako dobro u odnosu na uloženo. Slušao sam jedan ozbiljan primerak i jedan skromniji.  Yoda2


RE: Upravo stiglo - NIXIE - 08-02-2023

Uzeh u Lindi za 1999din. Ne znam ni šta će mi, ali ipak kupih.


RE: Upravo stiglo - mikikg - 08-15-2023

Napokon je stigao NanoVNA V2.2, dugo priželjkivani merni instrument, sjajna mala sprava, radi sve što piše da radi, cena je oko 50E bez dodatnih troškova.
Spakovan je sa GD32 kineskim kontrolerom (klon STM32), ima Si5351 u sebi : ) i još potrebne fazno/naponske detektore na oba porta, pravi mali VNA.
U kompletu se dobiju ti plavi koaksialni kablovi koji su kruti i tvdi kao neka tanka bakarna cev, short/open i 50Ω čepići za SMA, olovkica za touch i trzalica za muzičare Smile

Za primer sam uzeo hand-made antenu za GPS koja bi trebala da radi na oko 1.5GHz, scan-start 1.4GHz i scan-stop 1.6GHz.
Scan opseg mož da se podešava u rasponu od 150kHz do 3GHz.

Predobro za te novce Smile

https://www.aliexpress.com/item/1005005487751599.html

[Image: attachment.php?aid=40886]


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 08-15-2023

Moguće da je to semi rigid koaksijalac.


RE: Upravo stiglo - Bocko - 08-18-2023

Ovih dana se ponovismo za neke slušno-vizuelne stvarčice:


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 08-18-2023

ču stvarčice - dinamit! 😀