DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - Bocko - 03-29-2023

Radio sam i jedno i drugo, nekako mi je bolje sa polumesecima za izolovane a sa trnom za gole...
Naravno, treba uskladiti presek kabla sa otvorom, što tešnje, to bolje... Iii, ja lično uvrćem licne, mišljenja sam, da tako mehanički bolje drži...


RE: Upravo stiglo - progster - 03-29-2023

(03-28-2023, 09:08 PM)ddanijel Wrote: Pomenuta klešta sam uzeo najviše zbog rj45 jer prethodna sa kojima sam radio su bila bez prenosa, pa kada se krimpuje utp cat5e punog preseka (koji zapravo i nije predvidjen za krimp na konektor) dešavalo se da iako sam sve kao odradio, da ipak neka parica ili nema spoj ili je spoj loš jer jednostavno koliko god jako pritisnuo sila je bila nedovoljna. Na preporuku sam uzeo ovo i iskreno svanulo mi od tad, a onda pošto ih već imam nabavio i ostale dodatke i to je to. Neko će reći i da običnim kleštima može da krimpuje bilo šta, što nije daleko od istine ali problem kada treba odraditi količinu nečega je u ponovljivosti, da sve bude identično i pouzdano.
Ono što je isto jako bitno, kada se odradi lošim alatom sam spoj može da bude odličan i ako je na mestu gde nema pomeranja kablova držace doveka, ali ako je na nekoj mašini koja je pokretna do izražaja dolazi i kvalitet drugog dela krimpa kojim je obuhvaćena izolacija kabla! Tu ako nije dobro džaba dobar kontakt kada se kabal pokida posle kratkog vremena.

Meni je svanulo kad sam shvatio da kabl punog preseka nije predviđen za krimp konektor, a onda mi se smrklo kad sam video koliko koštaju cat 6-7 konektori za krimpovanje bez alata... Big Grin

Sve se slažem, ali mislim da problem oko ponovljivosti i kvaliteta spoja nije vezan direktno sa tipom alata, nego kao što si rekao, kvalitetom.

Drago mi je da za 20e mogu da se kupe dobra klešta (bez uložaka), takvu informaciju bi trebalo negde sačuvati na forumu. Smile

Moje ranije iskustvo sa jeftinim krimp kleštima je katastrofa, većina je krivila konektore, a kad se smanji pritisak onda nije bilo dobrog spoja...


RE: Upravo stiglo - Dragan83 - 03-29-2023

Po meni i za izlolovane i neizolovane buksne su bolja klesta sa trnom, ja sam nekad koristio klesta sa polumesecima ili kako vec se zovu ali ako zica ima imalo lufta unutar hilzne to se veoma brzo olabavi naravno kvalitet krimpa zavisi i do samog kvaliteta hilzne, klesta sa donje slike sam kupio polovna pre 3..4godine i tada su bila 20e kod preprodavca koji se bavi prodajom ajde da kazem polovnog ali kvalitetnijeg alata iako ne deluju kao neka markirana ili slicno su me posluzila i to dobro sobzirom da u zadnje vreme svi neki spojevi idu na usice, buksne hilzne itd.



RE: Upravo stiglo - Dragan83 - 03-29-2023

Skoro sam uzeo i ovo dvoja nova bila su jako povoljna i neznam koji djavo mi bese da ih uzmem ali cu se valjda jednog dana opametiti, ova za krimpovanje standardnih buksni sa oznakom AN-03B ne kostaju bukvalno da se bace .



RE: Upravo stiglo - gorso69 - 03-29-2023

Za 1.5mm2 pa na više davno kupljene ali 
dobro upamćena kupovina.Cenjko sam se sa trgovcem na prezentaciji te da spusti cenu za keš,bez računa pa da skine PDV,nemože sad javiće ako nešto iskrsne.Za dve nedelje javlja može bez PDV ali da dođem u NS po njih.Odem po njih u NS i sav sretan idem kući jurim da stignem pre posla da ih malo testiram i naletim na radar😢.Šta da vam kažem bolje da sam odmah kupio sa PDV-om.

Ove za fine stvari sa Alija za sitne pare ali rade posao.




RE: Upravo stiglo - ronovar - 03-29-2023

Ja sam kupio ove za krimpanje RJ45 i preporodio sam se, krimpaju UTP 5 i 6 bez problema, a i imaju dodatnu ostricu za sijeckanje zicica kod krimptanja, tako da se mogu koristiti i rj45 konektori kroz koje zice ide van konektora na prednjoj strani pa mozes lakse prekontrolirati boje zica.

A ako se ne koriste throughtwire rj45 konektori fino krimpas i joz sjece na prazno, dakle kao obican krimper.

Odavno sam izostavio kljesta sa oprugama i duga jer mi je trebala i druga ruka da sa obje ruke stisnem kljesta..ovako sa ovim novijim to odradim u šaci jednim pritiskom...plus kupio i 10 rezervnih nozeva da mogu ih mjenjat....ali eto krimpao sam 20konektora i rezao zica i jos su nozevi ko novi.

US $22.21 36%OFF | YPAY rj45 crimper network tools pliers cat5 cat6 8p rg rj 45 ethernet cable Stripper pressing wire clamp tongs clip rg45 lan
https://a.aliexpress.com/_mKsSJrg


RE: Upravo stiglo - djuma89 - 05-12-2023

Ne mogu da skontam ko je proizvodjac, nema nikakva informacija. Koja je ovo nasa firma proizvodila? Na ploci od LCD pise MEC-mainland.com
Nervira me jer nema limitiranje struje, kada kratko spojim - i+ ne mogu limit da podesim...


RE: Upravo stiglo - milepa. - 05-13-2023

Pa kada kratko spojiš + i - svaki limit je već prevaziđen...


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 06-03-2023

opet subota,opet buvlja pijaca
po tri evra ploče,lepo sviraju i nemaju mnogo šuš-buš. svakako će ići dodatno na pranje.

čakija nije neka poznata marka ali mi se baš jako dopala
i odmah je atestirana - seče i lubenicu i dinju kao ništa 🤭😀😀


RE: Upravo stiglo - Bocko - 06-03-2023

Kanda će seckati i slaninicu na po nekom izletu Smile


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 06-03-2023

ha - lako moguće! Smile


RE: Upravo stiglo - Sir Oliver - 06-08-2023

Nova prelepa pridošlica u kolekciju lampaša
Zjeee


Mali hotelski lampaški zvučnik. Ima selektor kanala i UKLJ-volume pot.
Ima li neko ideju kako ovo pustiti u funkciju? 
https://www.radiomuseum.org/r/autophon_hf_telefonrundspruch_ger.html


RE: Upravo stiglo - NIXIE - 06-09-2023

Moraš mu dodati bluetooth nekako. Trabaće ti mali trafo i napajanje 5V. I da napraviš mono od stereo izlaza sa bluetooth risivera.  Siroma
A pre toga detaljno pretresti, zameniti elektrolite (i lampe verovatno), skicirati šemu i otkačiti beskorisni tuner (Long Wave and/or Very Low Frequency (VLF). 
Probati ton generatorom da li radi pojačalce, ako su lampe ispravne, onda samo elektroliti moraju biti zamenjeni. Možda i potenciometar, ali uzeti klasičan, a prekidač staviti pozadi posebno.
Pazi na uzemljenje, nema ga sigurno,  ja bih prvo tu šasiju uzemljio na šuko GND pa onda čačkao ostalo.
Koliko vidim tu desno kad makneš tuner ima mesta za dodatne sklopove.


RE: Upravo stiglo - gorso69 - 06-12-2023

Stiglo mi dva puta po 1m koaksijalca.

Ustvari talasovod spoljni prečnik 27mm,unutrašnja cevka fi 7/10mm.

Šta korisno uraditi sa ovim?


RE: Upravo stiglo - emiSAr - 06-12-2023

Ima li na plasticnom plastu ikakva oznaka? Lici ma na kablove koji su polagani kroz antenske stubove od prostorije sa uredjajima do
mjesta montaze antena, kako za TV tako i radiodifuziju. Kad sam pocinjao raditi svi antenski stubovi po ćukama tako bili
opremljeni, tada bila aktuelna impedansa 60 Oma, poslije TV migrirao na 75 Oma, a radiodifuzija na 50 Oma.-

pOz


RE: Upravo stiglo - ManicP - 06-13-2023

(06-12-2023, 02:03 PM)gorso69 Wrote: Stiglo mi dva puta po 1m koaksijalca.

Ustvari talasovod spoljni prečnik 27mm,unutrašnja cevka fi 7/10mm.

Šta korisno uraditi sa ovim?

Ti koaksi se koriste za bazne stanice mobilne telefonije. Sa tim prečnikom tražiti kao 7/8 coax cable. Karakteristična impedansa je 50 Ohm ako je za mobilnu.


RE: Upravo stiglo - mikikg - 06-13-2023

Stigla lemilica, Quecoo Smart Soldering Iron + GaN Power Supply USB-C + nekoliko vrhova.
Nije ovo loše, radi fino, vrlo brzo zagreje na zadatu temperaturu jedno 3x brže od Erse, vrhovi sa grejacem "rade" i to je sve OK.
Ergonomija jeste malo kineska/plastična (lakša od Erse) i dosta je dalji vrh od prstiju, tu ne može da se poredi sa Ersom ali sve ostalo "radi", "topi kalaj" i generalno završava posao.
https://www.aliexpress.com/item/1005005396286064.html




RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 06-13-2023

"za u džep" prva liga!


RE: Upravo stiglo - ronovar - 06-13-2023

Prije par tjedana stigla qianli mini soldering iron snage 20W, mjenjao smd konektor na kameri musteriji i fino to radi sa solder wickom...a i vrhovi su top!

Jedino je adapter bijeli qc3.0 sranje jer zuji pa sam kupio adapter crni sa GanFET adapterom i to radi hladno i brzo grije vrh..za smd lemljenje perfekt!

Fali mi MX385 mikroskop za 350€ pa ako ko ima viska moze mi kupit Smile

[Image: attachment.php?aid=40429]


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 06-13-2023

Za mikroskop pogledaj banggood, oni maju skladišta u EU pa poštarina može da bude skoro nikakva.