DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - milepa. - 07-12-2022

Hvala na lepim željama.
Zna li možda neko koja je šifra tog konektora?
Rekao bih da je ručka original i da je nekorišćena.


RE: Upravo stiglo - gorso69 - 07-12-2022

Meni ručka baš ne deluje kao original a možda grešim.Uporedi tvoju ručku sa slikama na Weller-ovom sajtu.Koliko si platio ako nije tajna?


RE: Upravo stiglo - milepa. - 07-12-2022

Ovo je stariji model ručke, odnosno TCP, a noviji je ako se ne varam WTCP.
Stajala je među krš robom iz zapadnih kontejnera... unutar svoje kutije, teško uočljiva. Slučajno je drugar primetio, a pošto se on ne bavi lemljenjem, pripala je meni nakon cenkanja za čitavih 500 din.
Baza je bila oko 30 evrića


RE: Upravo stiglo - emiSAr - 07-12-2022

To je ovakvo kao u sredini.
pOz


RE: Upravo stiglo - gorso69 - 07-13-2022

Čudan mi je taj logotip na ručki .Moja ručka ima preko 25 godina a imam još dve Wellerice matore nigde tog logotipa.



RE: Upravo stiglo - Braca - 07-15-2022

Stigli su mi INA849 od Digikey-a, a sutra preuzimam i neke druge delove koje sam naručio kod TI (OPA1632, OPA1655, JFE2140 itd.)

Interesantno je koliko se ponašanje špediterskih firmi (u mom slučaju UPS i DHL) promenilo u poslednjih godinu dana.
Ranije su se utrkivali ko će da mi pošalje više informacija o tome gde se pošiljka trenutno nalazi i kada će biti uručena, a kada mi je stave u poštansko sanduče u narednih pet minuta sledi informacija o tome.
Ovoga puta sam dobio samo email od prodavca (TI i Digikey) da je pošiljka predata špediteru, a praćenje sam morao da radim ručno.
Nije neki problem, ali je jasno da su prinuđeni da krešu troškove, a ovde čitam i da su kuririma znatno povisili norme.


RE: Upravo stiglo - ronovar - 08-09-2022

Upravo stigao vrhunski lem, jedva sam ga nabavio u chipoteci (bio na akciji za vikend), i stvarno je vrhunski..razlika kod lemljenja se osjeti....topla preporuka...cijena je bila 52eura...

Nabavit olovni lem u EU je noćna mora, ali eto kako je zbotić napisao dok se ne isprazne stare zalihe ih ima u HR, u RS sam gledao ima tocno takvog lema koliko hoces...i to olovni i vrlo kvalitetni...


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 08-20-2022

moj novi jako dobar drug od 5e;



i još jedan koji me obradovao cenom od 15e, ispravnošću i činjenicom da baš davno nisam video uređaj tog proizvođača:




JVC SEA-33 verujem da će biti mesta za unapređenje iznutra nekim modernijim delovima,a čišćenje prekidača i klizača mu svakako ne gine. svakako,i ovakakv kakav jeste radi kao violina!


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 08-21-2022

Od kada to nisam video 😁


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 08-21-2022

i još tranzistorac u duši! Smile

poprilično lepe cifre stoje kao obećane:

  • Manufacturer: JVC
  • Model: SEA-33, component of the overall system JVC GX 333
  • Type: SEA Equalizer
  • Years of construction: 1983 - 1986
  • Manufactured in: Japan
  • Colour: silver / black (also available in all black as JVC SEA-33 B)
  • Power Consumption:
  • Dimensions (WxHxD): 435 x 61 x 279 mm
  • Weight: 3kg
  • New price approx.: 399 DM

connections
  • Number of inputs:
    • Line In: Input impedance: 47 kOhm
    • Tape In: Input impedance: 47 kOhm
    • Microphone: sensitivity > - 72 dB, output impedance < 1 kOhm
  • Number of exits:
    • Line Out: 2V/max. 7V, Output Impedance: 100 ohms
    • Tape Out: 2V/max. 7V, Output Impedance: 100 ohms

Technical specifications
  • Frequency response: 10 Hz - 50 kHz (+0, -2 dB)
  • Distortion: 0.005% (20Hz - 20kHz)
  • Signal-to-noise ratio: 115 dB
  • Tone control with 10 sliders L + R each
  • Equalizer center frequencies:
    • 31.5Hz, 63Hz, 125Hz, 250Hz, 500Hz, 1kHz, 2kHz, 4kHz, 8kHz, 16kHz
    • Control Range: ±12dB
  • SEA DEFEAT: 0dB, SEA ON: 0dB, ATTENUATOR ON: -6dB



RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 08-21-2022

Veoma interesantan uređaj


RE: Upravo stiglo - djuma89 - 08-28-2022

Fluke 8600A
Bas je zgodnih dimenzija. U dobrom je stanju vizuelno, probao sam samo omski range i radi ok.
Iskustva? 

Uzeo sam i dva Atmel:
Atmega16A i Atmega328P : 150 din

AD558JN 2 komada 20 din

Svasta se nadje na pijaci😊


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 08-28-2022

još jedan lep uređaj spasen od propasti!


RE: Upravo stiglo - mikikg - 08-28-2022

(08-28-2022, 03:32 PM)djuma89 Wrote: Fluke 8600A
Bas je zgodnih dimenzija. U dobrom je stanju vizuelno, probao sam samo omski range i radi ok.
Iskustva? 

Uzeo sam i dva Atmel:
Atmega16A i Atmega328P : 150 din

AD558JN 2 komada 20 din

Svasta se nadje na pijaci😊

Ako ti zatreba za tog Fluka, imam višak 3 modula, Ohm-metar modul, naponski pretvarač i displej sa zakrivljenom pločicom, ispravno sve.

Meni je stradao A/D i onda sam ga prepravio na STM32 sa 6x7SEG (30.000 / 300.000 count) i to mi preteklo Smile

[Image: attachment.php?aid=38291]


RE: Upravo stiglo - djuma89 - 08-29-2022

@mikikg kako si zadovoljan sa radom? Malo ima informacija na netu o njemu, znam da Fluke generalno ima dobar standard i merenje. Video sam na netu komentarisu da je na ovom modelu losije napajanje...

Nisam ga jos testirao detaljno, a iskreno ni nemam sa necim dobrim da ga uporedim


RE: Upravo stiglo - mikikg - 08-29-2022

Generalno Fluke su odlični instrumenti (kada su ispravni), uglavnom se svi drže specificirane tačnosti tokom celog radnog veka, ima kvalitetne komponente i dobru referencu.
Najtačniji je naponski opseg pa onda svi ostali.

Nisam se mnogo bavio testiranjem tog Fluke-a, od kad sam nabavio HP3456A nisam imao potrebe za drugim preciznim instrumentima ... Wink


RE: Upravo stiglo - ronovar - 08-29-2022

Upravo stigle iz Kine kljesta za krimpanje konektora za PCB utikace....cijena sjajnja ali kvaliteta nije...bolje da sam uzeo Knipex multicrimp. Ali u buducnosti cu uzeti Knipex, jest da je skuplji ali vrijedi svakog centa, i dolazi sa svim nastavcima.

[Image: attachment.php?aid=38292]


RE: Upravo stiglo - mikikg - 09-01-2022

Nov komplet baterija za UPS, ta WP1236W je malo bolja specifično za UPS-ove i malo je skuplja.

Trenutni komplet koji mi radi nije u lošem stanju mada svakako menjam sa novim a taj stari videću kako da iskoristim, najbolje bi bilo da ga dodam kao externi paket koji mora da ima i svoj punjač, imam priključak UPS-u za dadatne baterije, mada mešanje starih i novih baterija ne znam koliko je dobro ...

[Image: attachment.php?aid=38305]

[Image: attachment.php?aid=38306]


RE: Upravo stiglo - ddanijel - 09-01-2022

paralelno "mesanje" ne smeta , problem je mesanje u serijskoj vezi i tu mora da budu celije priblizno istih performansi.


RE: Upravo stiglo - mikikg - 09-01-2022

Prvo moram da prebrodim konektor, problematičan je i specifičan, da trazim da mi prodaju samo konektor sa parčetom kabla nema pojma, drugi neki konektori za te struje isto problem, jedino što može da završi posao su banana utikači sa stezajućom maticom, kao za ispravljače ali dobar bakelitni (military) i to 4 komada, svaki da trpi max 25A sa papučicom na kablu što je OK za njih jer trpe i do 40A, i da se stave 2x25A automatski osigurač ali sa strane baterije na kraju 4-žilnog kabla, to bi bila varijanta sa eksternom baterijom za taj UPS.
Mora i dodatan punjač da se odradi, 80V oko 2-3A jer njihov interni pokriva jedan paket baterija, treba praktično još jedan isti punjač za drugi paket baterija.

Mada nije loš ni 4-polni SPEAKON, on može da trpi tu struju, 4 kontakta taman, izolovano sve, tako ću da uradim!