DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 05-23-2022

(05-22-2022, 06:16 PM)Khadgar2007 Wrote: Ja sam već odavno ukebao hrpu BC550/560 od CDILa jer nije bilo drugih za nabaviti.

(05-22-2022, 07:45 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: pošto su ih plaćao?

(05-23-2022, 08:20 AM)Khadgar2007 Wrote: @HMAP
Nisam zapamtio jer sam to kupio prije sigurno 5-6 godina u TMEu.

(05-23-2022, 08:40 AM)NIXIE Wrote: Ja sam ugrađivao pre par godina 2N5416/2N3439 proizvodnje CDIL u jedno Leach LOW TIM pojačalo silom prilika. Imam još nekoliko parova u rezervi. Originalnih Motorola nije bilo, ni RCA verzija, uglavnom su u ponudi PRC fake sa oznakom ON i Motorola. Za sada ni jedan nije precrko, barem se vlasnik više ne javlja, a zvao bi sigurno.  Big Grin 
Za te BC550/560 proizvodnje CDIL ne znam kaki su. Mislim, radiće to sigurno.

(05-23-2022, 09:05 AM)HomeMadeAudioProject Wrote: ovi koje nabavljam u Reichelt su po 5 centi komad,pa plus 20% PDV.

(05-23-2022, 09:10 AM)NIXIE Wrote: Meni to deluje kao ogromna ozbiljna fabrika, ne prave fake delove nego po licenci. Kvalitet kakav je, pa valjda kao original?

(05-23-2022, 10:15 AM)Boban Wrote: Sporiji su od ON, koliko se sećam. Ostali parametri bi trebalo da su blizu.

(05-23-2022, 11:54 AM)NIXIE Wrote: CDIL kaže Ft min. 100MHz, a ON Ft typ. 300MHz. E sad ... ko zna. U principu pre bi to stavio ako nema drugo,  nego nešto neprovereno sa ebaj.

(05-23-2022, 02:31 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: vidiš nisam to nikad poredio,a eto i zvanično su tu tri puta slabiji. pitanje je koliko je to zvučno moguće čuti,jer je baaas daleko van čulnog opsega. neko verovatno oseti te razlike,mada čisto sumnjam da ja to mogu.

(05-23-2022, 04:36 PM)pinco Wrote: Philips datasheet kaže isto min 100Mhz.
Dosta je tvornica radilo tranziszore sa tin oznakama.
Vjerovatno se svi razlikuju nešto, a ujedno uklapaju u osnovne specifikacije.
Možda bi bilo bitnije za kvalitetu provjerit kolka su odstupanja primjeraka istoga proizvođaća.
Možda bi se u osjetljivijin aplikacijama moga uočit razlika u šumu ili sl.
Mislin da niko od nas nema aparaturu za provjerit specifične karakteristike....
A onda vjerovatno nisu ni bitne za ono šta nama triba.

Još san nešto primjetija da svi ovi generički proizvođaći idu na magnetićne nogice ne na bakrene. Kolko to pravi razliku...

...i eto,nakon xy pokušaja da se dođe do korisnih informacija - napokon se i to desilo! 😀 hvala vam svima!


RE: Upravo stiglo - pakonja - 05-23-2022

Pre neki dan postar obradovao klinca sa AmpCampAmp, a danas mene sa Satori MD60N-6 Smile 



Posto su mnogi pomislili da je visokotonac, evo fotografija pored sake da se vidi koliko je ovo cudo... Smile



RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 05-24-2022

auh! uz šta će ići?


RE: Upravo stiglo - pakonja - 05-24-2022

(05-24-2022, 04:18 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: auh! uz šta će ići?

Evo ovde nove teme... to ce biti mali "dnevnik" Smile

https://forum.yu3ma.net/thread-2729.html


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 06-01-2022

Bila predobra ponuda naspram bilo kakvog DIYa.
Nema nažalost interni OCXO već običan oscilator u to-5 metalnom kućištu ali i to se da riješiti. https://hackaday.io/project/6278-hp5328-counter-ocxo-replacement Big Grin

Trenutačno prikazuje internu referencu i za moje potrebe sasvim ok. Tamo davne 2000te je napravljena kalibracija pa recimo da je kalibriran. Trebalo bi ga očistiti jer se bome nataložilo prašine koja se zaljepila za PCBe ali za sada je bitno da ga isprobam i vidim jel sve radi kako treba.






RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 06-01-2022

nije stiglo ali će doći; ako nekom bude trebalo BC550C 560C iz Indije,imaću koliko prekosutra neku količinu. kvaka je što mogu slati tek kad dođem u Srbiju,druga kvaka što košta poštarinu-ne želim da naplaćujem cenu po komadu. izvor nabavke: Reichelt Nemačka.


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 06-02-2022

(06-01-2022, 08:35 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: nije stiglo ali će doći; ako nekom bude trebalo BC550C 560C iz Indije,imaću koliko prekosutra neku količinu. kvaka je što mogu slati tek kad dođem u Srbiju,druga kvaka što košta poštarinu-ne želim da naplaćujem cenu po komadu. izvor nabavke: Reichelt Nemačka.

stigli:




RE: Upravo stiglo - mikikg - 06-02-2022

(06-01-2022, 09:26 AM)Khadgar2007 Wrote: Bila predobra ponuda naspram bilo kakvog DIYa.
Nema nažalost interni OCXO već običan oscilator u to-5 metalnom kućištu ali i to se da riješiti. https://hackaday.io/project/6278-hp5328-counter-ocxo-replacement Big Grin

Trenutačno prikazuje internu referencu i za moje potrebe sasvim ok. Tamo davne 2000te je napravljena kalibracija pa recimo da je kalibriran. Trebalo bi ga očistiti jer se bome nataložilo prašine koja se zaljepila za PCBe ali za sada je bitno da ga isprobam i vidim jel sve radi kako treba.

PS: U vezi OCXO, možeš njega externo da priključis, ima pozadi BNC za EXT-OSC. To je korisno iz više razloga, možeš da imas jedan OCXO za ceo LAB i da ti sve sprave budu sinhronizovane, sam OCXO bi trebao da se uključi, podesi i ne gasi više (UPS i slično) što je bitan momena za taj HP jer njega poštedi, isključi ga kada ti ne treba jer nema potrebe da se arči samo zbog OCXO.

To je odlična sprava, ne znam koliko je plaćena ali to vredi jer nove sprave nemaju pola opcija koji taj ima, tu je ta desna sekcija sa atenuatorima i finim podesavanjem trigera glavna stvar, HP LED je inače tu prelep i vidim da ima POT za podesavanje sample rate, sjajno, kasnije moze da se proširi i sa HPIB<>USB (Arduino) i da se automatizuju neke komande, odličan brojač.


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 06-03-2022

Još nije ništa plaćeno jer mi je prijatelj koji je to dao drugome zajedničkom prijatelju na čuvanje rekao da ide do 500MHz i ima OCXO,a zapravo nema te opcije,tako da će to sigurno srušiti malo cijenu. Da ima te opcije dao bi mu bez problema 150€ i još nešto više.

Što se tiče OCXOa već se radi na tome.Napravio sam svoj PCB jer pitanje da li ću nabaviti OCXO kojeg je lik upotrijebio a i LM2675 je za sada nenabavijum pa sam stavio LM2595 umjesto njega.
https://hackaday.io/project/6278-hp5328-counter-ocxo-replacement

Sljedeći upgrade bi trebao biti https://www.basic4mcu.com/bbs/board.php?bo_table=gesiyo5&wr_id=612&page=16 da proširim mjerno područje iznad 120MHz(iako mi vjerojatno realno ne treba) samo i tu bi bilo dobro napraviti preinake. Projekt sa linka ide u nekoliko lijevih utora, a ja bi to prepravio da ide u desni koji služi baš za modul za kanal C(kojeg ja nemam) tako da mi lijevi utori ostanu prazni za možda neki drugi modul,kao npr. voltmetar koji se inače stavlja u te utore.

edit:Zaboravio sam napisati da sam isprobao kanal A i sve funkcionira kako treba. Kako nemam dva ton generatora ne mogu isprobati nekakve funkcije koje uspoređuju kanal A i B, ali vjerojatno i to radi kako treba.


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 06-05-2022

E da, nakon što sam malo pogledao dokumentaciju o onom preskaleru do 12GHz mogu reći da će biti "zanimljivo" odraditi to proširenje... U biti u instrumentu treba biti modul za kanal C(500MHz ili 1,3GHz) da se može napraviti ta modifikacija kojega ja nemam tako da to pada u vodu barem za sada. Bilo bi zgodno kada bi se napravio baš modul koji bi išao do 12GHz bez da treba onaj original modul od HPa tako da imam više slobodnih mjesta za još koji dodatak.

Inače probao sam tražiti service manuale za te dodatne module ali ćorak. Koliko mogu se samo kupiti na ebayu u papirnatom obliku ili na CDu kao komplet. Cijena nije strašna pa možda i kupim jedan CD sa uputstvima za sve module.


RE: Upravo stiglo - Bocko - 06-12-2022

Stiglo neki dan, iii prezadovoljni smo:

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/nubert-nuline-30-bi-wiring-rezervisano/oglas/138064834?filter_id=1650023421

Upravo ovi, nije čovek skinuo sa oglasa i koristim priliku, radi se te nešto se i nema vremena slikati i postavljati fotke Smile
Spustio cenu na okruglih 100Eur, super upakovao i na vreme poslao, milina jedna...

Peglaju se preko ranije prikazanog pojačala sa LM4780 i ne stide se jedno drugog, a smešak ne silazi ni omladincu, a ni meni Smile 

Ipak prilažem par kućnih slikica:


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 06-12-2022

najs najs najs!
https://www.hifi-wiki.de/index.php/Nubert_nuLine_30


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 06-16-2022

nije upravo već pre dve i po sedmice,i nije nov nego kao nov - jer sreću čine male stvari:

sav mi je po meri i volji,jedino me nervira stražnje svetlo na kraju blatobrana - izgleda kao okular feldmaršala iz drugog svetskog rata,kad dođem kući u Srbiju kupiću neko lepog pravougaonog oblika.
bajs je prepun lepih detalja,i tehnički tip-top i baš sam srećan i zadovoljan!


RE: Upravo stiglo - enaB - 06-16-2022

Srecna voznja!


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 06-16-2022

hvala Bane!


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 06-16-2022

@HOME

Prelepo, u zdravlju da te služi Smile


RE: Upravo stiglo - Bocko - 06-16-2022

Neka te dobro služi, pa, kada ga budeš probavao, malko okreneš preko Pazove, na piće Smile


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 06-16-2022

hvala drugari hvala... 🖖
Bocko,ovaj mi je za tu gde sam,daleeeeko mi do Pazove i Stare i Nove podjednako... 🙂
za kući u Srbiju sam spremio jedan jako dobar (mada ipak ne kao ovaj) crni Voyage ,kojem sam zamislio da promenim ručke kočnica i menjača,sada su neke plastike od ručica menjača i dešava se da sam od sebe promeni stepen prenosa i to baš kad npr krećem sa semafora ili treba nekog da preteknem,ukratko kad ga dobro pritisnem. kupio sam na buvljaku neke polovne Shimano ručice,probaću da ih postavim pa vidim odgovaraju li samim menjačima. nisam siguran da je to univerzalno,čak i kod istog proizvođača?


RE: Upravo stiglo - Braca - 06-16-2022

(06-12-2022, 02:52 PM)Bocko Wrote: Stiglo neki dan, iii prezadovoljni smo:

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/nubert-nuline-30-bi-wiring-rezervisano/oglas/138064834?filter_id=1650023421

Upravo ovi, nije čovek skinuo sa oglasa i koristim priliku, radi se te nešto se i nema vremena slikati i postavljati fotke Smile
Spustio cenu na okruglih 100Eur, super upakovao i na vreme poslao, milina jedna...

Peglaju se preko ranije prikazanog pojačala sa LM4780 i ne stide se jedno drugog, a smešak ne silazi ni omladincu, a ni meni Smile 

Ipak prilažem par kućnih slikica:
Prethodnik mojih zvučnika (Nuline 32). Išao sam u fabriku da ih kupim (Schwäbisch Gmünd, istočno od Štutgarta).

Neka te lepo i dugo služe!

Pozdrav


RE: Upravo stiglo - pakonja - 06-16-2022

Nedavno stiglo samo nikako da nadjem vremena da se pohvalim... Smile 

Posle dugo razmisljanja i smaranja Nindze oko aparata za varenje resih da uzmem ovaj... Hvala Nindzi oko saveta i cestitam mu na strpljenju i snazi jer je uspeo da saslusa sva moja pitanja/potpitanja i da da odgovor na svako!  Big Grin 

Sad trazim bocu sa argonom i kad je uzmem saljem da vidite prvi var... dobro... ne bas prvi ali prvi koji lici na var... Smile