DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 02-18-2022

najs!


RE: Upravo stiglo - Аритон - 03-05-2022

stigli danas kondenzatori 100V za bato mm koje mi je ustupio Mikikg i puno mu hvala na tome.
Kada sam porucivao komponente skroz sam na njih zaboravio pa me miki spasio.
Gimba je bio ljubazan da mi ih dobaci do Beograda i njemu hvala za dostavu. Taman smo kafu popili i malo se ispricali.
Jos jednom Hvala momci.


RE: Upravo stiglo - Bocko - 03-05-2022

Barem malko druženja! Smile


RE: Upravo stiglo - gorso69 - 03-05-2022

Upravo stigle



RE: Upravo stiglo - mikikg - 03-15-2022

>>>
Ovde premešteni postovi oko signal generatora FY6900
https://forum.yu3ma.net/thread-2701.html


RE: Upravo stiglo - Ebe - 03-21-2022

Normalni ljudi trce u prodavnice, prave zalihe ulja, brasna i secera, a ja kondenzatora.

 



RE: Upravo stiglo - Boban - 03-21-2022

Nema lepše Smile


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 04-18-2022

(02-09-2022, 09:49 PM)Bocko Wrote: Ovih dana stigao neki zeleniš i neka smola: Smile

moram da navedem ovo,čovek je zaslužio; u jednoj od tema smo se dogovorili kako ćemo se menjati za pločice,ja njemu APEX D200 a on meni APEXFH9 TH verzija. međutim ne bi Bocko bio Bocko kad ne bi doturio još po neku miloštu uz dogovoreno - poslao je 4 TH pločice pa još dva para smd FH9 a onda i još pregršt skoro bezbojnog prelepog kalafonijuma kakvog još u životu nisam video! pored akcija takvih ljudi se osećam poput digitrona,sračunato hladno i bezosećajno. Bocko stvarno si sjajan čovek,misliš na druge,nesebičan si i od retke po svemu sudeći izumiruće vrste! 

    113  Vaistinu    77


RE: Upravo stiglo - Bocko - 04-19-2022

De, de, imaš tu i od Pmiroslava81 ponešto, a grumenje, paaa, svakako mi je previše 1kg za jedan život, koji je ionako već na polovini Smile Smile Smile 

Aaa, ko ne voli da ponekad nešto (nenadano) dobije na poklon. (nekad je to bio i triper, iliti kapavac, pa lečenje, pa sramota, al se je lepo setiti prilike, kojom si "dobio" poklon)  Tongue 24 24 24


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 04-19-2022

heh pa,jesmo dobri ali ne baš i za takve darove 🤣😂🤣
šalu na stranu,veliko hvala čovek!


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 04-25-2022

Upravo će stići... Da mi moj BBC M2042 ne bude usamljen i da imam nešto manjega i autorange, neki dan sam naletio na ebayu na M2007 i sada se čeka da stigne iz njemačke.


RE: Upravo stiglo - nik - 04-27-2022

Friško ispod čekića. Ovaj, ispod glodala. Novo odelce krojeno i sašiveno u poznatom 'Leonardo' butiku. 




RE: Upravo stiglo - Bocko - 04-27-2022

Ooo, dobro došao u klub Smile Ono moje kutiče se još orijentišu elektroni, nikako da se nakanim polemiti, sve čekam na juniora Smile


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 04-28-2022

Svaka čast Leo, idemooo Nik 😀


RE: Upravo stiglo - NIXIE - 04-28-2022

(04-27-2022, 08:46 PM)nik Wrote: Friško ispod čekića. Ovaj, ispod glodala. Novo odelce krojeno i sašiveno u poznatom 'Leonardo' butiku. 

DJ Niče, nožice ti ne valjaju te gumene ...  Big Grin


RE: Upravo stiglo - nik - 04-28-2022

@NIXIE
Ima da bude zamena sa silikonske u stilu 'Nuprime' nogica al' ne o'ma Smile

[Image: attachment.php?aid=37485]


RE: Upravo stiglo - Leonardo - 04-28-2022

NIXIE, stalno nešto petlja oko nogu, kao da je ginekolog    Smile


RE: Upravo stiglo - NIXIE - 04-28-2022

Znači nesam iz struke, al mogu da pogledam.  Big Grin


RE: Upravo stiglo - Sir Oliver - 04-29-2022

Pristigla nova skalamerija
WiFi , blutut, Airplay, linein zvucnik.

Dva zvučnika po 15W i dva (visokotonca) po 10W. Ukupno 50W  Confused
Bije to solidno. Odlicno čak za jedan lifestyle gadget.
Nije da sam ga uzeo što mi treba (ne znam šta ću više sa skalamerije) nego ne odoleh novom WiFi , multiroom, all-round capable izvoru zvuka.
Prvi utisci više nego povoljni. Malo problema oko povezivanja na WiFi.  Opirao se pa sam ga turio prvo na UTP , IpScanom ga našao, otvorio u WebBrowseru njegov IP i podesio i WiFi parametre. 
Aplikacija koja ide uz njega, AudAir, iako u manualu poše da podržava Tidal, nema Tidal opciju u meniju. Aplikacija za onaj moj omiljeni Arylic (4Stream) ga pronalazi i može da streamuje na njega. Čak i Tidal. Zjeee 
Svi problemi rešeni

Pronalazim još aplikacija koje služe za bežične zvučnike (npr iLive ) a podržavaju i Tidal
Sve aplikacije  su neverovatno slične, skoro identične i neodoljivo sugerišu da su generički pisane, da svi WiFi zvučnici imaju iste WiFi module ili bar isti protokol.

Uglavnom ono što mi se najviše svidja  je mogućnost da se veoma lako napravi multiroom sistem. Lako se konektuju svi WiFi zvučnici na mreži u jedinstvenu aplikaciju, lako sinhronizuju da sviraju simultano istu muziku ( može i različitu doduše) i povrh svega može da se izabere samo levi ili samo desni kanal da se reprodukuje na pojedini zvučnik. Znači sa dva identična WiFi speakera, lako napravi stereo kombinacija. Jednome se šalje L a drugome R signal.Zbogom kablovi.


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 05-04-2022

Jučer stigao novi za "kolekciju" i to stvarno brzo. Prodavač iz Njemačke poslao u petak i za 4 dana DHL pokucao na vrata.



Ovaj manji M2007 je taj novi i fino ta spravica radi.Jedina mana je spora zujalica ali izgleda da je to boljka svih Mettrawatovim instrumentima iz tog doba ali mi osobno ne smeta. Što se tiče točnosti po papirima M2007 je točniji od Fluke 179.