DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 12-18-2021

nije teško spržiti (daleko lakše ako nemaš taj razdvojni trafo) ali baš bi bila šteta! lepa spravica,renomirani proizvođač,pošteni korisnik će ga nadam se koristiti dugo srećno i u zdravlju meriti uspešne projekte! baš lepo!


RE: Upravo stiglo - pakonja - 12-18-2021

(12-18-2021, 02:29 PM)BeliNinja Wrote: Ljudi, jedva sam ga odgovorio. Rešio čovek da pređe u švajsere pa to ti je Tongue
Ti bi da varis a neces da delis sa ekipom... nije to lepo... Smile

(12-18-2021, 02:46 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: nije teško spržiti (daleko lakše ako nemaš taj razdvojni trafo) ali baš bi bila šteta! lepa spravica,renomirani proizvođač,pošteni korisnik će ga nadam se koristiti dugo srećno i u zdravlju meriti uspešne projekte! baš lepo!
Vec duze vreme planiram da napravim jedan "testni steker" sa sijalicom vezanom na red... sad imam dodatnu motivaciju da to uradim... Smile

P.S. Crv mi nije dao mira dok ga nisam otkljucao na 100 MHz i uradio upgrade FW na poslednju verziju... sad mogu mirno da spavam... Smile


RE: Upravo stiglo - Bocko - 12-18-2021

Čačkaj, čačkaj, a posle Smile
Odvojni trafo bar nije teško nabaviti, ili nabudžiti, (ja moj nabudžio i čak jednog druženja nosio u Kg) Smile

U radost i (sa)znanje da ga koristiš!


RE: Upravo stiglo - branko tod - 12-19-2021

(12-18-2021, 02:09 PM)pakonja Wrote: Resih da se malo pocastim pred kraj godine... Htedoh prvo aparat za varenje... pa porazgovarao malo sa Belim... ipak sam zavrsio na osciloskopu... Smile 

Kada ti razgovaras sa Belim o samopoklonu za novaka umesto da
https://www.executivelimousine.org/sex-and-the-city-do-it-limo-style/


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 12-19-2021

@branko tod

Auuu, ovo se zove proslava

@pakonja

Snaš ono, nema mesta za tebe Tongue


RE: Upravo stiglo - gimba - 12-19-2021

(12-18-2021, 02:09 PM)pakonja Wrote: Resih da se malo pocastim pred kraj godine... Htedoh prvo aparat za varenje... pa porazgovarao malo sa Belim... ipak sam zavrsio na osciloskopu... Smile 





Kad sam rekao drugaru da sam uzeo odmah mi je poslao ovaj video.. kao da sam ja nekada nesto sprzio... dobro... jesam... ponekad... ponesto... ali osciloskop NISAM... bar ne jos uvek... ! Big Grin 
EEVblog #279 - How NOT To Blow Up Your Oscilloscope! - YouTube

Bravo. Nek te lepo sluzi! 😃


RE: Upravo stiglo - Braca - 12-19-2021

Neka te lepo i dugo služi!
Za kvalitetno bavljenje ovim hobijem obavezna su dva instrumenta: dobar multimetar i osciloskop.
Imam sličan (1074z) već nekoliko godina i ne mogu da se požalim.
A što se tiče ovih neaktiviranih opcija, to ne bi trebalo da bude neki problem Wink 

Pozdrav


RE: Upravo stiglo - vladd - 12-19-2021

Neka te u zdravlju sluzi.
Eto uradio si apgrejd, manje ili vise potreban, sada ipak procitaj uputstvo za konkretan skop, ako treba i par puta, iako to naravno nije obicaj ni za jednu spravu, Smile  a zatim neku brosuru o merenju osciloskopom. Pa ako nesto nije jasno, baci u diskusiju, da razmatramo.
Rastavni trafo ti nece trebati u bar prvih nekoliko godina merenja a verovatno ni posle. To su za diy za retka i specificna merenja kada masa treba da se izdigne na neki napon iznad uzemljenja. 



(12-18-2021, 08:37 PM)pakonja Wrote: P.S. Crv mi nije dao mira dok ga nisam otkljucao na 100 MHz i uradio upgrade FW na poslednju verziju... sad mogu mirno da spavam... Smile



RE: Upravo stiglo - pakonja - 12-19-2021

(12-19-2021, 11:12 AM)Braca Wrote: A što se tiče ovih neaktiviranih opcija, to ne bi trebalo da bude neki problem Wink 
Vec je sve otkljucano osim "500uV Vertical" jer koliko sam razumeo njegov hardver ne podrzava... tako da tu opciju nisam aktivirao. Wink

(12-19-2021, 11:46 AM)vladd Wrote: Neka te u zdravlju sluzi.
Eto uradio si apgrejd, manje ili vise potreban, sada ipak procitaj uputstvo za konkretan skop, ako treba i par puta, iako to naravno nije obicaj ni za jednu spravu, Smile  a zatim neku brosuru o merenju osciloskopom. Pa ako nesto nije jasno, baci u diskusiju, da razmatramo.
Rastavni trafo ti nece trebati u bar prvih nekoliko godina merenja a verovatno ni posle. To su za diy za retka i specificna merenja kada masa treba da se izdigne na neki napon iznad uzemljenja. 
Citanje uputstva ce biti obavezno iako mi to nije praksa... obicno prvo probam pa ako ne ide onda citam, ali ovaj put cu morati jer ima dosta toga sto trebam da naucim i nije za eksperimentisanje vec treba da se zna sta se radi...
Rastavni trafo bi da ubacim da ne bi slucajno napravio glupost sa masom, ali koliko sam cuo isti ovakav uredjaj je preziveo iako je sprzio GND kabal na pipalici jer je pogresno bio postavljen tako da se nadam da ima dobre integrisane zastite... Smile


RE: Upravo stiglo - progster - 12-20-2021

Nije upravo, stiglo u subotu. Smile




RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 12-20-2021

Top, odlična spravica.


RE: Upravo stiglo - Bocko - 02-09-2022

Ovih dana stigao neki zeleniš i neka smola: Smile


RE: Upravo stiglo - Macola - 02-09-2022

(12-20-2021, 10:02 AM)progster Wrote: Nije upravo, stiglo u subotu. Smile

Imam dva komada i sasvim su dobri za taj novac. Neka te lepo služi!


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 02-10-2022

(02-09-2022, 09:49 PM)Bocko Wrote: Ovih dana stigao neki zeleniš i neka smola: Smile

Planiraš da održavaš gudačke instrumente u nekoj filharmoniji Big Grin


RE: Upravo stiglo - progster - 02-10-2022

(02-09-2022, 11:46 PM)Macola Wrote:
(12-20-2021, 10:02 AM)progster Wrote: Nije upravo, stiglo u subotu. Smile

Imam dva komada i sasvim su dobri za taj novac. Neka te lepo služi!

Odlična sprava stvarno. Smile


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 02-10-2022

(02-09-2022, 09:49 PM)Bocko Wrote: Ovih dana stigao neki zeleniš i neka smola: Smile

hah kad se u istoj rečenici spomenu Albanija i smola, sledeća asocijacija je cigaret papir,a ne gudalo! 😀😀😀


RE: Upravo stiglo - pmiroslav81 - 02-10-2022

(02-09-2022, 09:49 PM)Bocko Wrote: Ovih dana stigao neki zeleniš i neka smola: Smile

Čiko, čiko, daj jedan kond  Smile


RE: Upravo stiglo - Bocko - 02-10-2022

Eeeeh, drugari, poručiš tri stvari, kalafonijum žuti, pa taj, komšijski crni, skuplji, i masažno ulje, i to sve u pisanoj poruci i to nedvosmisleno, i oni pošalju samo ulje i crnu smolu Sad
A kurir, Aks, deru...
Pošaljem ti ja ponovo, nedvosmislenu poruku kritike, i naglasim to za kurira,i oni napišu, da će o svom trošku poslati žutu smolu...
Sledeća poruka: spakovana i poslana crna smola Smile Smile Sad
Nazovem, reko, ja namerno šaljem poruke, da ne dođe do nesporazuma, kad ono, sve naopako, kao u skeču...
Jao, dobro ste nazvali, nije još otišlo, zamenićemo i poslati žuti...

Imam nameru, da napravim od oba kalafonijuma fluks, pa koji se bolje pokaže Smile
A na zelene Muse sam se (doduše lako Smile ) dao nagovoriti posle Aritonovog a i Jevremovog pisanija u temi BatoMM Smile
I ne koštaju "zmijskog znoja", sa kurirskom maržom, oko 100din komad...
Mislim, da nas više košta zamena na BatoMM vremena i zezanja, nego 4,7uF Musa...
Miroslave, lako do Muse, pošaljem ti (broj čoveka sa KP Smile Smile Smile ), i ti zažmuriš i poručiš... Smile


RE: Upravo stiglo - pmiroslav81 - 02-10-2022

Ma šalim se imam 2 takva. Ako je Toma iz KŠ imam broj, a ako je neko nov može broj  Smile
Mene vise muci čime da ih dikaplingujem a da je nabavljivo kod nas  a koliko sam skapirao treba vrednost 10nf za veći  i sa još jednim  manjim od oko ? pf


RE: Upravo stiglo - pinco - 02-17-2022

Kupija ovo napajanje za 50e na oglasniku, došlo danas. Djeluje očuvano, postoji kompletan service manual na netu. 60V 5A, ima veliki trafo C jezgra, prigušnicu, teško je 13 kila. Ima predregulator, ža mi ga bilo propustit, nemoš trafo za te pare.