DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 03-19-2021

Canton Quinto 530,da probam i kompresiju;


RE: Upravo stiglo - Dackotronic - 03-19-2021

Ohoo hoo  Smile  lepe kutije , ocuvane  Rolleyes


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 03-19-2021

bile "u komšiluku",na 15km od mene i spustio sam cenu za nekoliko,bez mnogo razmišljanja. prodavac je uslikao daleko lepše slike (ima šlifa za fotografiju) a moje slike su ispod nivoa realnosti. kao što to često bude,istina je u sredini,i trebalo bi jedno sat i po šlajfanja pa da se ponovo prelakiraju,i izgledale bi kao nove. nisam imao opciju prave provere već samo unimerom,pa je ispalo da jedan srednjotonac ne radi,ali sam ga rastavio i našao problem,pa koristeći prvo brdo strpljenja a onda i naočale našao problem i rešio stvar. kao i obično,pukla je licna blizu kalema,zalemio je i utisnuo u (još uvek,nakon 40 godina!) "živ" lepak u kojem je stajalo i pre popravke. kontam da mi sledi zamena kondenzatora u skretnici prosto zbog starosti,ali na prvu ne dominira basom ali su srednji i visoki odlični. slušao ih do sad ukupno 20 minuta,pa koliko mi je i meni samom verovati... uglavnom bar za početak- nisam razočaran!


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 03-19-2021

Čestitam za zvučnike Aco.
Nemoj da brineš za bas, koliko vidim to je kompresija tu mora biti prelepog basa. Obrati pažnju na stalke. Takve kutije traže stalke ali treba videti koja visina im odgovara.


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 03-19-2021

tu gde sam i nemam nikakve opcije biranja visine ni udaljenosti od zida jer delim sobu sa kolegom.ipak,imam volju da ih nosim kući u Srbiju pa da to lepo isprobam u svojem "habitatu",u nadi da ću naći bolji zvuk prostorije nego što ga imam sad. hvala ime!


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 03-19-2021

Uživaj u refrešovanju zvučnika, naći će im se mesto. Zavidim ti Smile


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 03-19-2021

nemoj,smrtni je greh 😀 a i prostor kući (Srbija) mi je problem i još uvek sam u potrazi za rešenjem... prostor mi je ubica dubokog basa ☹️ tu imam problem i nakon skoro desetine različitih parova zvučnih kutija različitih izvedbi.


RE: Upravo stiglo - Аритон - 03-20-2021

(03-19-2021, 07:23 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: Canton Quinto 530,da probam i kompresiju;
Manufacturer: Canton
Model: Quinto 530
Production year: 1981
Produced in: Germany
Color/Finish: Black, White, Walnut
Measurements: 285 x 460 x 270 mm (WxHxD)

Cabinet Style: 3-Way Closed, Bookshelf Speaker
Drivers:

    Woofer: 26 cm
    Midrange: 2,8 cm Dome (Nr. 1086)
    Tweeter: 2 cm Dome (Nr. 1087)

Load Carrying Ability: 80/120 W (RMS-/Peak)
Sensitivity:
Frequency Range: 25 - 30.000 Hz
Crossover Points: 1000 / 5000 Hz


tweeter= 5.6µF
midrange= 15µF
midrange= 18µF
woofer= 68µF

tweeter= 0.16mH, 0.7R
midrange= 0.25mH, 0.6R
midrange= 0.40mH, 1.3R
woofer= 1.31mH, 0.2R


https://www.hifiengine.com/manual_library/canton/quinto-530.shtml


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 03-22-2021

toliko mi se dopao zvuk srednjih i visokih tonova kod ovih kutija,i ta neka detaljnost u zvuku da sam poručio u Srbiji jedan par sličnih,ali za broj većih i ne baš sjajno očuvanih Quinto 540:


RE: Upravo stiglo - Braca - 03-26-2021

Ponovih se, iznenada.
Bio kod Conrad-a zbog nekih sitnica i na putu ka kasi videh kutiju, a na njoj cena od 25 SFr (oko 22 evra) i pečat "Bez garancije, za popravku". U kutiji neotpakovana strujna klješta Fluke i200 s dokumentacijom. Na kasi odbiše još i rabat od 20% jer su radnju nedavno ponovo otvorili.
Proba kod kuće: klješta potpuno ispravna, rezultat unutar deklarisane tolerancije.
Normalna cena ovih klješta u CH je oko 200 evra.

Neko u toj radnji je očigledno napravio popriličnu grešku...



RE: Upravo stiglo - dlalkovic - 03-26-2021

(03-22-2021, 08:48 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: toliko mi se dopao zvuk srednjih i visokih tonova kod ovih kutija,i ta neka detaljnost u zvuku da sam poručio u Srbiji jedan par sličnih,ali za broj većih i ne baš sjajno očuvanih Quinto 540:

Ma dobar je CANTON. Slusam KARAT 40 kutije koje su bas refleks. Za moj ukus nema basa bez kompresione kutije. Ona traži više struje a to svakako za samogradnju nije problem.


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 03-26-2021

(03-26-2021, 05:07 PM)Braca Wrote: Ponovih se, iznenada.
Bio kod Conrad-a zbog nekih sitnica i na putu ka kasi videh kutiju, a na njoj cena od 25 SFr (oko 22 evra) i pečat "Bez garancije, za popravku". U kutiji neotpakovana strujna klješta Fluke i200 s dokumentacijom. Na kasi odbiše još i rabat od 20% jer su radnju nedavno ponovo otvorili.
Proba kod kuće: klješta potpuno ispravna, rezultat unutar deklarisane tolerancije.
Normalna cena ovih klješta u CH je oko 200 evra.

Neko u toj radnji je očigledno napravio popriličnu grešku...

Kad je neko rodjen pod srećnom zvezdom Smile


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 03-26-2021

Kažeš...

https://www.youtube.com/watch?v=86a22VBxEHc Big Grin


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 03-27-2021

(03-26-2021, 05:24 PM)dlalkovic Wrote:
(03-22-2021, 08:48 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: toliko mi se dopao zvuk srednjih i visokih tonova kod ovih kutija,i ta neka detaljnost u zvuku da sam poručio u Srbiji jedan par sličnih,ali za broj većih i ne baš sjajno očuvanih Quinto 540:

Ma dobar je CANTON. Slusam KARAT 40 kutije koje su bas refleks. Za moj ukus nema basa bez kompresione kutije. Ona traži više struje a to svakako za samogradnju nije problem.

nikako za sebe ne mogu reći da sam neki sluhista - ali ove za moj ukus stvarno imaju odličnu reprodukciju srednjih i visokih tonova.


RE: Upravo stiglo - Milan94 - 04-09-2021

Upravo stigao programator Microchip PM3 polovan i neispitan.

Da li se neko susretao sa ovim programatorom i kakva su iskustva.

 



RE: Upravo stiglo - ronovar - 04-12-2021

Upravo stigle Knippex 78 71 125 ESD klješta za sjeckanje nožica elemenata kod lemljenja....sječe MAX Cu 1,6mm i Fe 1,2mm...pošto su nožice elemenata koje koristim od 0.5mm to 1.2mmm mislim da je ovo pun pogodak....klješta su jako precizna i jako dobro drže odrezani element (ne odskače odrezana nožica po sobi prilikom sjeckanja), i za tu potrebu ima onaj mali metalni shield sa oprugom...u ruci baš fino prijanjaju i dužina od 125mm je savršena (nije prekratko ni pre dugo).

Drugi dio sam uzeo pincetu za SMD lemljenje Knippex 92 08 78 ESD koja će služiti za pozicioniranje SMD elemenata na PCB prilikom zagrijavanja pištoljem na vrući zrak (lemna stanica)...ima malo nos pod kutem od 45° pa sam zato uzeo..jer one sa ravnim nosom su malo nezgodne kod držanja SMD elementa jer ih moraš držat ravno u ruci..dok ovo je 45° se drži u ruci da bi SMD bio ravno pozicioniran na PCB.

Nisu bila jeftina investicija...ali na duže staze će se isplatiti....oboje su ESD i dužine 120-125mm...gledao sam nekve kineske PLATO Model 170 koje se prodaju po $2.39 ali recenzijom na youtube i čitanje iskustva korisnika, raspadnu se nakon 100 odrezanih nožica elemenata i brzo se zatupe...kako bi rekli..."koliko para toliko muzike"....zato sam se odlučio za knippex (mada prvi puta čujem za tu njemačku firmu) i recenzije i opisi korisnika po forumima su visoka. Radi se o firmi koja izrađuje visokokvalitetan alat. Najbolje što sam dosad kupio..preporučam svima koji žele kvalitetan alat a na duže staze da pogledaju ponudu KNIPPEX alata.

[Image: attachment.php?aid=35600]


RE: Upravo stiglo - mikikg - 04-12-2021

@ronovar

Za secice tu-i-tamo, to je medju boljima u nizoj klasi ali verujem da ce dobro da sluze.

Za pincete mislim da si imao mnogo bolju ponudu od firme Idea Tek (Swiss) po vrlo vrlo pristojnim cenama, na primer ova je slicna toj koju si uzeo, vrhunsko parce alata:
https://export.farnell.com/ideal-tek/sm117/tweezer-smd-handling/dp/3480604?st=idea-tek

I ova nije losa
https://export.farnell.com/ideal-tek/sm107/tweezer-smd-handling/dp/3480562?st=idea-tek

Ima i titaniumskih pinceta, to ne mogu da vam docaram kako je dobra i ugodna za rad, laka kao perce, zilava, precizna ...

Inace uzeo sam i njihove secice E5341, vrhunske, to su secice za elektroniku ...


RE: Upravo stiglo - progster - 04-12-2021

Ideal-Tek inače pravi pincete i sečice za Lindstrom. Smile


RE: Upravo stiglo - ronovar - 04-12-2021

https://uk.farnell.com/ideal-tek/e5341-crbg/cutter-tapered-1mm-125mm/dp/2428968

Duplo su skuplje od Knipex-a a jenom kada se oštrica zatupi mislim da može da se baci i kupi novi alat....nisam baš poznavao firme koja je bolja (jer najbolja ne postoji firma), ali za skoro duplu cijenu kupim još jedne knipex kad bude potrebe, pa novo je novo..kao i oštrica na novim knipexima....možda ko je vrlo precizni majstor za brušenje može klješta nabrusit da budu ko nova...ali pošto su to tako sitni razmaci i osjetljiv materijal..za nas hobby usere je to nemoguća misija u kućnim uslovima.

Znam da nije knopix vrh...ali best buy po mom mišljenju je...ja sam mislio da je srednja klasa, a sada znam da je viša niža klasa....za novce od 25€ nemože se ni očekivat bolje.

Hvala za info oko Ideal-Tek za buduću kupnju kad budem kupovao isprobat ću je u dućanu da vidim koliko su bolje ili iste od knopix što sada imam.


RE: Upravo stiglo - mikikg - 04-12-2021

@progster Tako nekako, to je taj kvalitet, nema sale ...
http://www.farnell.com/datasheets/1832334.pdf