DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - progster - 10-28-2020

(10-28-2020, 10:27 AM)Khadgar2007 Wrote: E to je već posao. Košta ali se isplati.
Doduše imam par riječi vezane za stalak ali to ću zadržati za sebe. Wink

Reci slobodno, nećemo da se ljutimo. Smile

EDIT: Što se cene tiče, nije kupljeno kod nas, pošto je uvoznik bezobrazno skup, tačnije, ovaj komplet košta preko 200e, a u Nemačkoj košta oko 130e... Probao sam da kontaktiram RC Srbija, ali mi nisu odgovarali na mejl...

Moji utisci za stalak su dosta pozitivni, otprilike to što sam očekivao za te pare. Nije savršeno odrađen, ali nakon što sam ga naštelovao su nestali svi zazori u konstrukciji (osim u lenjiru, ali to meni nije bitno), mada sam video da se dosta ljudi žali po forumima...


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 10-28-2020

Dvije riječi- DIY stalak, cijenovno pa skoro džabe. Već sam to rekao bezbroj puta kada vidim da netko kupi i stalak od Proxxona. Big Grin  Ako ćeš bušiti samo okomite rupe onda ti ne treba mogućnost rotacije kao što ovaj stalak ima.

I da, ja sam definitivno da zamijeniš steznu glavu za čahure ako je to moguće, to imam na svojoj bušilici od Proxxona i odlično je.


RE: Upravo stiglo - ZASto - 10-28-2020

Karbidne burgije imaš u Kelco, KP, ...
Prihvat 3,175mm (1/8") što mu dođe neki standard.
Samo da znaš, vitro se buši sa MAX brojem obrtaja Smile


.pdf   schnittwerte1_8_sv_en.pdf (Size: 111,09 KB / Downloads: 8)


RE: Upravo stiglo - progster - 10-28-2020

Hvala!
Za broj obrtaja sam pretpostavio, zato sam i išao na ovu kombinaciju, a ne na TBM 220 stubnu bušilicu, činilo mi se da je 8500 rpm dosta malo za 0.3-0.5 mm burgije... A moram da priznam da mi se više sviđala. Smile

@ronovar
A to... To je već stvar ličnog izbora, sigurno da je moguće nešto napraviti, i potpuno podržavam tu inicijativu. Smile

Mogućnost rotacije mi je jedna od opcija koja nije neophodna, ali je bila poželjna, pošto neće služiti samo za PCB, a dobra stvar je što može da se rotira za 90 stepeni, tako da služi kao držač dok se nešto polira, brusi itd. Naravno, za to može da se iskoristi i obična stega, ali eto, ovo je elegantnije rešenje...


RE: Upravo stiglo - ZASto - 10-28-2020

Pre nego što počneš da bušiš PCB karbidnim (vidija) burgijama bušilica mora da ti bude strogo vertikalna.
Vidije pucaju k'o staklo pri iole većim bočnim opterećenjima.
Pucaju i na ovome, kada ih vadiš iz cangle i zabodu ti se u prs'

https://youtu.be/jYrJSjSaITY


RE: Upravo stiglo - Ubledeli - 11-02-2020

android multimedija za golfa i parking kamera:
recimo da sam ceo vikend proveo na parkingu skidajuci sve sto moze da se skine od plastika po gepeku i napred oko kasete (glove box) na kraju je morao da leti i branik
a zadnji deo auta (metalne delove) sam morao da busim
i naravno po braniku sam dodavao rupe.
jos da provalim kako se instaliraju neke mape za navigaciju i bice kompletirano


RE: Upravo stiglo - Makso - 11-04-2020

Kako se ponaša ta Android multimedija, mene taj Android toliko odbija Smile ne volim ga pa to ti je.?
Da li si ubacivao kameru u sami znak kao original ili onu malu kinesku na branik?
Ako te bude nešto interesovalo oko sređivanja/dogradnje opreme na Golfu, slobodno se javi, ja sam na svojoj mk5 dosta stvari izmjenio, i još ne planiram stajati... Big Grin Big Grin


RE: Upravo stiglo - Ubledeli - 11-04-2020

onu malu za branik, pa sam je usrafio iznad tablice
odlucio sam se za model sa ledicam i dobro je u mraku, posluzi.
ta u znaku moze da padne ako ikad budem dokon to da pravim

android se ne ponasa nikako posto ga i ne koristim osim za kameru
videcu neke mape da dodam pa da vidim kako mu radi gps

sto se izmena tice, nista ja tu ne bi dirao Big Grin
mozda promenim pk kais da ne skripi Tongue


RE: Upravo stiglo - YU2MYG - 11-17-2020

Weller Ak51 nosač za WTA 50 pincetu i vrhovi.Upravo doneo iz pošte.Poslao kolega radioamater iz Amerike.Stiglo za 20 dana.


RE: Upravo stiglo - YU2MYG - 11-17-2020

Slika



RE: Upravo stiglo - Zvu - 11-17-2020

Očigledno neophodno prilikom potrage za nekretninom.

[Image: IMG-20201117-212336.jpg]
https://i.postimg.cc/CLb4BY0D/IMG-20201117-212336.jpg


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 11-17-2020

svakako,vlaga je žešći problem u svakom slučaju kad je stanovanje u pitanju.
(please,samo slike stavi u sam post,ovo sa pomoćnih stranica obično nestane u magli... 😀 🤧 😀 )


RE: Upravo stiglo - euronymous - 11-17-2020

Brzopleto sam zaključio da je u pitanju laserski daljinomer.  Big Grin

Što se vlage tiče, četvore oči otvori i dobro nos izbaždari.


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 11-17-2020

😀 Google translate je opcija... 😀
kao i kod automobila,ako je stvar preterano našminkana, obavezno upotrebiti sva moguća čula i sredstva.


RE: Upravo stiglo - Zvu - 11-18-2020

Gledao sam neki stan/kuću i povedem ozbiljnog starijeg majstora (ženin ujak). Meni izgledalo sve super. Sveže okrečeno, miriše na novo. Međutim odmah mi je krenuo - ovo ovde je premazano Sika *** to možeš da namažeš na mokar zid i nećeš godinu dana znati da imaš vlagu dok ne probije opet. Izvadi Trotek iz džepa (stariji model) i odmah dokaže tvrdnju.

Sledeći korak - tražim po Srbiji. Ima ali košta 14k din. Odem na Trotekov sajt i tamo 51 evro plus 32 za poštarinu. Za dva dana mi je stiglo UPS-om. Odlična spravica.

https://youtu.be/IoHINWTuu8g


RE: Upravo stiglo - Ubledeli - 11-18-2020

@Zvu
odlicno si se dosetio, za kuce pogotovo


RE: Upravo stiglo - Zvu - 11-18-2020

(11-17-2020, 10:26 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: (please,samo slike stavi u sam post,ovo sa pomoćnih stranica obično nestane u magli... 😀 🤧 😀 )

Hteo sam. Moj telefon pravi fotke od 4-5MB pa nisam uspeo da prikačim na forum.


RE: Upravo stiglo - branko tod - 11-18-2020

Smanjivanje slika: http://www.simpleimageresizer.com/upload#.X7WKKEe1ujR

Vrlo interensantna spravica, ustvari jako me interesuje princip na kome radi


RE: Upravo stiglo - NIXIE - 11-19-2020

(11-18-2020, 09:37 AM)Zvu Wrote: Međutim odmah mi je krenuo - ovo ovde je premazano Sika *** to možeš da namažeš na mokar zid i nećeš godinu dana znati da imaš vlagu dok ne probije opet. Izvadi Trotek iz džepa (stariji model) i odmah dokaže tvrdnju.

Sika i slični penetrati ako se dobro primene i ako je zid mehanički dobar trajno presecaju put vlage. Koriste se kod starih objekata gde nema hidroizolacije ali i kod novih, samo ne može se znati koliko je dobro urađena sanacija kod starog objekta. Zato izbegavaj te stare objekte, jer osim hidroizolacije nemaju najčešće ni dovoljno betona sa armaturom da vas zaštiti u slučaju zemljotresa.


RE: Upravo stiglo - Zvu - 11-19-2020

Ovo što smo gledali su kuće u nizu, gradila SFRJ i dodeljivala kao što je i stanove - nije privatna gradnja pa računam da je pravljeno po JUS-u. Građeno je 75-te, da je mlado, nije.

Inače, ne želim da "presecam" put vlage nekom mazalicom. Hoću da je nema. Tj. ako je ima, onda mene nema.