DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 07-12-2020

neka te služi dugo i dobro, odličan izbor!


RE: Upravo stiglo - Vlada021 - 07-12-2020

(07-12-2020, 08:58 AM)pakonja Wrote: Prelep... u zdravlju i veselju da ga vozis... Nego, jel' si ga registrovao na invalida, zbog registracije...predpostavljam da je 2400 kubika ?  Smile Smile
Što na invalida? Da, 2400cc. Ako misliš zbog kubikaže (cena registracije) šta bi tek rekao onda za pajera od 3800cc - benzinac. Ovde je oko 25 eura registracija (u oba slučaja) isto toliko je i tehnički, sem za nova vozila se tehnički radi svake treće godine-mislim. Tako da cena i nije nešto, ali i gorivo je ovde 2.2nzd 95-ica, nju sipam u pajera i 1.1nzd je nafta. Tako da mi nije skupo terati velike kubikaže.


RE: Upravo stiglo - gimba - 07-12-2020

Cestitam! Da se slatko navozas! 😀


RE: Upravo stiglo - pakonja - 07-12-2020

(07-12-2020, 10:03 AM)Vlada021 Wrote: Što na invalida? Da, 2400cc. Ako misliš zbog kubikaže (cena registracije) šta bi tek rekao onda za pajera od 3800cc - benzinac. Ovde je oko 25 eura registracija (u oba slučaja) isto toliko je i tehnički, sem za nova vozila se tehnički radi svake treće godine-mislim. Tako da cena i nije nešto, ali i gorivo je ovde 2.2nzd 95-ica, nju sipam u pajera i 1.1nzd je nafta. Tako da mi nije skupo terati velike kubikaže.
Pa naravno zbog kubikaze i zbog cene registracije... Smile Ti si zaboravio ove nase sheme za muvanje... Big Grin  Pazi, predpostavio sam da je tamo normalnija situacija oko registracije pa sam komentar za registraciju na invalida dao cisto fore radi, ali iskren da budem nisam ocekivao da TOLIKO niska cena registracije... ali gledano sa druge strane, ipak mi imamo veci standard od NZ, vece plate, zato nam je i registracija srazmerno veca... Smile

P.S. Opet sam se iznervirao.... totalno su mi pogresne GPS koordinate rodjenja, morace da se uradi nesto po tom pitanju...


RE: Upravo stiglo - Dackotronic - 07-12-2020

(07-12-2020, 02:53 AM)Vlada021 Wrote: Nije baš upravo ali u petak je stigao. Triton GLSB.
Ooo ho hooo  Smile Cestitam Vlado i da te dobro sluzi  Wink


RE: Upravo stiglo - Vlada021 - 07-12-2020

...sva sreća pa se nisam prijavio kao muzičar ovima u poreskoj..., i još da sam im rekao da ću auto da koristim u svrhe prevoženja opreme za svoj bend..., imao bih i povraćaj poreza svake godine na auto...
Da, ima budućnosti ovde, mada su promenili zakon tako da ko god dolazi vamo a planira jednog dana NZ pasoš mora da dođe na visoku platu (38+nzd/sat). A ima potrebe za kvalitetnim i kvalifikovanim ljudima...


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 07-12-2020

(07-12-2020, 10:03 AM)Vlada021 Wrote:
(07-12-2020, 08:58 AM)pakonja Wrote: Prelep... u zdravlju i veselju da ga vozis... Nego, jel' si ga registrovao na invalida, zbog registracije...predpostavljam da je 2400 kubika ?  Smile Smile
Što na invalida? Da, 2400cc. Ako misliš zbog kubikaže (cena registracije) šta bi tek rekao onda za pajera od 3800cc - benzinac. Ovde je oko 25 eura registracija (u oba slučaja) isto toliko je i tehnički, sem za nova vozila se tehnički radi svake treće godine-mislim. Tako da cena i nije nešto, ali i gorivo je ovde 2.2nzd 95-ica, nju sipam u pajera i 1.1nzd je nafta. Tako da mi nije skupo terati velike kubikaže.

Jaoooo Vlajko.... Pa j........ ti drzavu i lopove i sve... Za Clio 1.5 dci 2002. sam platio registariciju i tehnicki 22000 dinara / oko 190e i to mi je ubedljivo najskuplja registracija za ovih 6 godina.


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 07-12-2020

(07-12-2020, 10:03 AM)Vlada021 Wrote:
(07-12-2020, 08:58 AM)pakonja Wrote: Prelep... u zdravlju i veselju da ga vozis... Nego, jel' si ga registrovao na invalida, zbog registracije...predpostavljam da je 2400 kubika ?  Smile Smile
Što na invalida? Da, 2400cc. Ako misliš zbog kubikaže (cena registracije) šta bi tek rekao onda za pajera od 3800cc - benzinac. Ovde je oko 25 eura registracija (u oba slučaja) isto toliko je i tehnički, sem za nova vozila se tehnički radi svake treće godine-mislim. Tako da cena i nije nešto, ali i gorivo je ovde 2.2nzd 95-ica, nju sipam u pajera i 1.1nzd je nafta. Tako da mi nije skupo terati velike kubikaže.

tehnički i registracija nisu skupi nigde,ono što jeste skupo je osiguranje vozila. koliko se na NZ plaća osiguranje za takav automobil?


RE: Upravo stiglo - Vlada021 - 07-12-2020

Da da u pravu si. Sobzirom da plaćam nedeljno (automatski sa kartice) ni ne znam da plaćam ali sad kad si PODSETIO - sad znam. Cena osiguranja se pravi ili po tržišnoj ili dogovorenoj vrednosti. Meni za nov auto od 51.000 osiguranje je 1000,ali to je zato što ako se desi totalka osiguranje mi daa novi auto, mogao sam mnooogo jeftinije proći da sam se dogovorio da je vrednost 10.000 ali u tom slučaju totalka bi bila isplaćena samo 10.000.


RE: Upravo stiglo - progster - 07-12-2020

Ali to je kasko, a ne osiguranje od autoodgovornosti, koje je tu da namiri štetu koju si ti prouzrokovao, ili je to tamo sve spojeno?


RE: Upravo stiglo - Vlada021 - 07-12-2020

Sve je spojeno, ko god napravio štetu to nema veze, automobili će biti sređeni.... Čak tu je uključeno ako auto rikne (polovan/nov) šlepanje gde god da si, čak i zamena gume ako je probušiš, mislim ako ti se čeka i lenj si. Pošto plaćaš osiguranje - ne plaćaš ništa od gore navedenog. To je ceo paket.


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 07-12-2020

Pretpostavljam da su gorenavedene brojke za osiguranje u eurima?


RE: Upravo stiglo - Vlada021 - 07-12-2020

Nisu, prepolovi i biće euri.


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 07-13-2020

Cekaj, to je 500e. Pa ovde je 300e kasko za skodu oktaviju staru 3 godine.


RE: Upravo stiglo - Vlada021 - 07-13-2020

Problem je što ti razmišljaš u eurima u srbiji po tim platama, meni je sat ovde 30 dolara (nzd) tako da ta hiljadarka je nedeljna plata koju ti razvuku na celu godinu. Znači osiguranje na punu cenu auta je 20 dolara nedeljno. Mada je i moja plata tu tako osrednja, mora malo da se planira. Ovde sva vozila imaju tu vrstu osiguranja, ali je samo pitanje na koju sumu si ga osigurao, ja sve teram u fulu, tako da ako mi se desi totalka na pajeru npr, više ću dobiti od osiguranja nego da ga prodajem sad dok je u super stanju.


RE: Upravo stiglo - branko tod - 07-13-2020

(07-13-2020, 06:37 AM)BeliNinja Wrote: Cekaj, to je 500e. Pa ovde je 300e kasko za skodu oktaviju staru 3 godine.

Toliko je samo kasko, ali moraš da platiš i osnovno, pa ti izađe i ovde 500 evrići.
Drugo, ako osiguraš glanc nov auto, umanjuju mu vrednost za 20%, a pored toga
imaš i učešće u šteti. Ovo su podatci od pre mesec dana.

Bem ti ovu državu, Vlada uradi tamo za nekoliko godina ono što mnogi ne mogu
ovde za ceo život.



RE: Upravo stiglo - YU2MYG - 07-13-2020

Čestitke za ponovljaj i da te služi.


RE: Upravo stiglo - Vlada021 - 07-13-2020

...nisam rekao da je i dodatna oprema dodata u osiguranje po stavkama, kao i putnici bez obzira što imamo posebna životna osiguranja. Ne znam kako funkcioniše to sa osiguranjem ali imao sam prilike da koristim kad mi je snajka svojim kolima opalila pajera. Poslali smo slike na mail osiguranju, snajka je platila premiju za svoja kola (krivac) a mene su zvali posle 2 nedelje da doteram da poprave. Auto posle 3 dana gotov.
Da, evo sad je peta godina 15. avgusta.


RE: Upravo stiglo - branko tod - 07-13-2020




RE: Upravo stiglo - YU2MYG - 07-14-2020

Upravo stiglo iz Kine
Nešto neće slika da prođe

Iz trećeg puta stiglo u Srbiju 6 meseci čekao isporuku
i slika iz 10 puta prošla