DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - Bocko - 11-26-2019

Da te u zdravlju služi novo sokoćalo, nego, kakav je kabl, mekan, tvrd, dovoljno dugačak, kako leži drška? (na prethodni niz pitanja, molim kolege šaljivdžije da se uzdrže opscenih komentara Big Grin )...
Koje si vrhove poručio, Braco, standardno ponuđeni komplet, ili birane oblike? Koliko sam načitao, snaga vrhova je max oko 75W?


RE: Upravo stiglo - gimba - 12-01-2019

Relativno skoro sam se zaludeo za T+A uredjaje. Sve je pocelo tako sto sam hteo oca da castim necim i onda sam krenuo u potragu za zvucnicima, jer je slusao muziku sa nekih zvucnika za kompjuter. Beli Ninja i ja smo se vozili malo po Shumadiji i naleteli na T+A Spectrum ADL2 zvucne kutije. Poslusali smo ih na nekom Accuphase pojacalu, odusevio sam se kako to zvuci i naravno odmah sam ih kupio.
Nakon toga sam poceo po netu da pratim razne T+A uredjaje i da citam o njima. 
Vrlo malo stvari ima na internetu za starije T+A uredjaje jer nisu toliko popularni ali to cega ima je sve uglavnom u superlativu. To me je naterale da potrazim pojacalo za sebe i pazario sam T+A PA1230R. 
Naravno pojacalo sam preslusavao poslednja 2 dana i odusevljen sam. Opet naravno morao sam i da ga rasturim i vidim kako je spakovano, od cega je spakovano i kako to izgleda unutra. Mogu reci da je to Nemacki kvalitet. Sve je prepedantno, sve je jako kvalitetno i svuda su nalepnice od kontrole kvaliteta. U preampu su korisrtili AD797 op-ampove, napajanje je odvojeno za levi i desni kanal, samo je trafo isti....
Uz pojacalo sam dobio i T+A daljinac koj moze da se koristi za celu seriju 1200, znaci za CD, za Tuner, za Preamp....
Uslikao sam pojacalo iznutra i imate slike u prilogu.


RE: Upravo stiglo - gimba - 12-01-2019

Sliku preampa ne mogu da izbacim, nesto me zeza.  Sad


RE: Upravo stiglo - Dragan83 - 12-09-2019

Stigle aku busilice, danas vrsio povrsne testove nisam imao mnogo vremena , ova standardna nema sta mnogo da se prica kao i svaka druga, a ova udarna to je vec druga prica zavrtao sam danas u bukov panj holsafe za drvo 5,5 x 80mm nepita ih jel hoce ili nece, probao sam da zavjam i u sam cvor drveta tu kad ne moze vise da zavija kida glavu od srafa pri samom vrhu.


RE: Upravo stiglo - ManicP - 12-09-2019

(12-09-2019, 08:52 PM)Dragan83 Wrote: Stigle aku busilice, danas vrsio povrsne testove nisam imao mnogo vremena , ova standardna nema sta mnogo da se prica kao i svaka druga, a ova udarna to je vec druga prica zavrtao sam danas u bukov panj holsafe za drvo 5,5 x 80mm nepita ih jel hoce ili nece, probao sam da zavjam i u sam cvor drveta tu kad ne moze vise da zavija kida glavu od srafa pri samom vrhu.

Dobre alatke.

Za tu udarnu imaju i neki posebni bitovi, koji izdržavaju nekih 200Nm momenta ako krečana nije izdala. Nabasao na paket na nekoj akciji po ceni manjoj od dva bita pojedinačno, neki kovani-uvijani-kaljeni i to vredi novaca. Običnom šrafilicom ih nemilice koristim, nisam uspeo ni boju da im ogulim kako valja.


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 12-09-2019

ko može da nabavi bilo šta od Parkside alata iz Lidla u Nemačkoj neka se ne dvoumi nego samo kupi. taj alat zavrće uporedo sa Makitom,seče kružna testera,buši bušilica...a za mnogo manje novca uz tri godine garancije,i sa baterijama od oko 40Wh. nije tako elegantna kao Makita ni u kojem slučaju,ali radi posao naročito za kućne varijante! kupio kolega sve što su nudili i ja probao-za taj novac nema boljeg alata...za hobi varijantu.
na poslu od poslodavca tražim (na njegovo zadovoljstvo) Makita alat,a kolega Hilti. bila je situacija kad je Makita zavrnula šraf u ekstra tvrdi materijal (šraf od samo 25mm!) jedno 700 puta do kraja,a da ga po karakteristikama jednak Hilti (a skoro tri puta skuplji) nije uspeo ne samo jednako da zavrne,nego ni iz više puta odvrne! sa druge strane,Hilti jeste malo zgodniji za rad,nešto je niža mašina i malo bolje lezi u ruci - ali Makita i dalje buši i zavrće za dužinu nosa bolje i brže od Hiltija.
imaš odličan profi alat,samo gledaj da nije napravljen u USA,jer su im prekidači boljka. dok ne zamenis prvi fabrički u garantnom roku,nisi miran. sve ostalo radi kao švajcarac. baterije puni do kraja i prazni do kraja,pa onda opet puni do kraja ne drži ih dugo prazne niti u hladnom. sve ostalo će te samo obradovati! naročito kad se dohvatiš 15cm dugih šrafova za drvo,oko 5mm širine i sa toreksom koji ne omiče dok ti ne kažeš KRAJ. i tako xy puta,srećnog lica. odličan alat si kupio!


RE: Upravo stiglo - NIXIE - 12-13-2019

Vifa NE225W-08 iz daleke Kine, pristiglo DHL-om. Sredjotonci Vifa NE123W-08 i visokotonci Fountek NEOCD 3.0 još putuju običnom poštom, ko zna kad ću to videti sad kad pošta ne fercera.


RE: Upravo stiglo - Jevrem - 12-13-2019

d3004/660000 za novi projekat


RE: Upravo stiglo - branko tod - 12-16-2019

(12-13-2019, 08:12 PM)NIXIE Wrote: Vifa NE225W-08 iz daleke Kine, pristiglo DHL-om. Sredjotonci Vifa NE123W-08 i visokotonci Fountek NEOCD 3.0 još putuju običnom poštom, ko zna kad ću to videti sad kad pošta ne fercera.
Koliko evrića i koliko dinarčića ovima našima.


RE: Upravo stiglo - Zvu - 12-16-2019

(12-13-2019, 08:12 PM)NIXIE Wrote: Vifa NE225W-08 iz daleke Kine, pristiglo DHL-om. Sredjotonci Vifa NE123W-08 i visokotonci Fountek NEOCD 3.0 još putuju običnom poštom, ko zna kad ću to videti sad kad pošta ne fercera.

Podržavam izbor. Izvrsni drajveri.


RE: Upravo stiglo - Želja - 12-16-2019

(12-09-2019, 09:37 PM)ManicP Wrote: Za tu udarnu imaju i neki posebni bitovi, koji izdržavaju nekih 200Nm momenta ako krečana nije izdala.

Može neki link ?
ili bar pun naziv


RE: Upravo stiglo - NIXIE - 12-16-2019

(12-16-2019, 09:13 AM)branko tod Wrote:
(12-13-2019, 08:12 PM)NIXIE Wrote: Vifa NE225W-08 iz daleke Kine, pristiglo DHL-om. Sredjotonci Vifa NE123W-08 i visokotonci Fountek NEOCD 3.0 još putuju običnom poštom, ko zna kad ću to videti sad kad pošta ne fercera.
Koliko evrića i koliko dinarčića ovima našima.

Driveri NE225W-08 su 85 dolara komad, poštarina 90 dolara DHL (ne može običnom poštom zbog težine paketa), carina i PDV oko 9000din, DHL troškovi oko 3200din. Ukupno oko 370 dolara za par drivera. Kinez nije hteo ni da šalje za Srbiju, ali sam ga ubedio dopisivanjem. Zbog DHL sam platio punu cenu i preko toga, ali ne može drugačije. Za Hrvatsku je recimo poštarina duplo manja. Ima tih drivera i u EU, našao sam i neke opcije donošenja iz Nemačke i Italije, samo što se ne isplati jer su oko 200eur komad, tako da je ovo ispalo najpovoljnije. Kod drugih Kineza su čak i skuplji, oko 120 dolara komad, kod ovoga su na velikom popustu dok se ne rasproda.

Kod istog Kineza sam kupio i visokotonce NEO CD3.0, cena 140 dolara za par sa poštarinom, obična pošta, tu makar neće biti puno dažbina. U EU su oko 65 eur komad + poštarina.

Srednjotonce NE123 W-08 sam kupio kod Madisound, bili su na nekom popustu 49 dolara komad (sad su vratili na 63), ukupno 156 dolara za par drivera sa poštarinom. Pošto idu iz USA, tu ću platiti punu carinu i PDV jer oni uz robu prilažu pravi račun. U EU su oni oko 80 eur komad + poštarina. Kod Kineza ih trenutno nema, i neće ih skoro biti, a viđao sam ih ranije.

Što se ovih dodatnih troškova tiče, šta da se radi, treba pomoći nejaku državu finansijski, ko koliko može.


RE: Upravo stiglo - Bocko - 12-16-2019

(12-16-2019, 09:29 AM)Želja Wrote:
(12-09-2019, 09:37 PM)ManicP Wrote: Za tu udarnu imaju i neki posebni bitovi, koji izdržavaju nekih 200Nm momenta ako krečana nije izdala.

Može neki link ?
ili bar pun naziv

Kupio garnituru Milwoki za udarnu u Metalflexu u Novoj Pazovi, nije baš jeftilen, a napravili su par garnitura raznog sadržaja, pa ako se želi baš sve, i bitovi i gedorice i torexi, sa nosačima, spremiti se na oko 10000 u tri garniture...
A može se kupiti od istog i komadno a ima i Bosch... 
pogledaj i na linku: 
https://www.shopperalati.rs/proizvodi/pribor-za-alate/bitovi-i-pinovi 

a sam sam uzeo sličan ovome: 
https://www.shopperalati.rs/udarni-bitsevi-set-33-1-shockwave-milwaukee


RE: Upravo stiglo - NIXIE - 12-16-2019

(12-16-2019, 09:28 AM)Zvu Wrote:
(12-13-2019, 08:12 PM)NIXIE Wrote: Vifa NE225W-08 iz daleke Kine, pristiglo DHL-om. Sredjotonci Vifa NE123W-08 i visokotonci Fountek NEOCD 3.0 još putuju običnom poštom, ko zna kad ću to videti sad kad pošta ne fercera.

Podržavam izbor. Izvrsni drajveri.

To će da ide u ove kutije, stare drivere vadim napolje, skretnice prerađujem.


RE: Upravo stiglo - branko tod - 12-17-2019

(12-16-2019, 10:21 AM)NIXIE Wrote: Srednjotonce NE123 W-08 sam kupio kod Madisound, bili su na nekom popustu 49 dolara komad (sad su vratili na 63), ukupno 156 dolara za par drivera sa poštarinom.

Što se ovih dodatnih troškova tiče, šta da se radi, treba pomoći nejaku državu finansijski, ko koliko može.
Hvala ti na odgovoru. Meni Madisound nije hteo ni da odgovori Sad

Što se sirote države tiče, jadna ona, treba joj pomoć.
Jesu li ti tražili kopiju lične karte u DHL-u?


RE: Upravo stiglo - NIXIE - 12-17-2019

(12-17-2019, 10:38 AM)branko tod Wrote: Srednjotonce NE123 W-08 sam kupio kod Madisound, bili su na nekom popustu 49 dolara komad (sad su vratili na 63), ukupno 156 dolara za par drivera sa poštarinom.

Što se ovih dodatnih troškova tiče, šta da se radi, treba pomoći nejaku državu finansijski, ko koliko može.
Hvala ti na odgovoru. Meni  Madisound nije hteo ni da odgovori Sad

Što se sirote države tiče, jadna ona, treba joj pomoć.
Jesu li ti tražili kopiju lične karte u DHL-u?

Ja sam se registovao na Madisound i platio, bila je prilika kad su bili na popustu, nigde nije bilo jeftinije. 

DHL ti traži redom:

1. Nalog za carinjenje fizička lica - popuniti i potpisati

2. Izjava opisna – popuniti i potpisati

3. Kopija lične karte (ako ima čip lična karta mora biti očitana)

4. Obavezan je order confirmation/porudžbenica sa jasnom naznakom vrednosti robe i transporta kao i dokaz o uplati prema pošiljaocu 
   (odštampao sam transakciu sa Alija u .pdf i prosledio sam im SMS koji sam dobio iz banke kao dokaz uplate)

Potpisane i popunjene dokumente nam možete poslati putema email-a kao kopije.

(ja sam dokumenta elektronski potpisao, a može i klasično pa se slika ili skenira i pošalje)
 

Procedura je sledeća:

 
- Kada dostavite traženu dokumentaciju  dobijamo preliminarni obračun carinskih dažbina za koje smo dužni da Vas obavestimo  pre nego da započnemo proceduru carinjenja

- Ukoliko se saglasite sa carinskim dažbinama počinjemo proces carinjenja

- Kada se pošiljka ocarini dobijate instrukcije za uplatu carinskih dažbina i usluge špedicije putem mail-a od odeljenja finansija

- Račun je potrebno da uplatite u banci, pošti ili elektronski

- Kada uplatite i Uprava Carine i DHL evidentiraju uplate u mogućnosti smo da organizujemo dostavu na navedenu adresu


Usluga carinjenje za fizička lica putem DHL špedicije i posredovanje u carinskom postupku  iznosi 2.700,00 rsd + PDV ( 3.240,00 rsd).


RE: Upravo stiglo - ManicP - 12-17-2019

(12-16-2019, 09:29 AM)Želja Wrote:
(12-09-2019, 09:37 PM)ManicP Wrote: Za tu udarnu imaju i neki posebni bitovi, koji izdržavaju nekih 200Nm momenta ako krečana nije izdala.

Može neki link ?
ili bar pun naziv

Mislim da je ovo bio moj set https://www.bosch-professional.com/rs/sr/pakovanja-pick-and-click-impact-control-nastavaka-za-odvrtace-2672584-ocs-ac/

Bacio sam pakovanje odavno. U Wobiju su bili na akciji oko 500din, došao sutradan po još, planuli...


RE: Upravo stiglo - NIXIE - 12-18-2019

Fountek NEO CD3.0, konačno je stiglo, bez carine, očekivao sam nešto da platim (1000-2000din) ali ispade skoro pa ništa, platio sam samo 100din. Pretpostavljam da je to za otvaranje paketa, teško mi je da shvatim kako su došli do te cifre. Ostaju još srednjotonci pa da krenem na radove. Pošto ovde ništa nisam platio, osećam da ću za naredno da platim dobro.  Big Grin


RE: Upravo stiglo - Zvu - 12-18-2019

Jedino mi je izbor visokotonaca malo nejasan.

Pored domaćih RAAL 64-10 visokotonaca koje imaš u lokalu, odeš preuzmeš, kvalitet je vrhunski i još neko ovde primi platu - ti kupiš kineske, a pišeš o pomoći državi Smile

Mislim, ne bih kupio Ei Svrljig ili RIZ zvučnike ni za kakve pare - nikada to nismo znali da napravimo. Ribone Aleksandar radi, najblaže rečeno, veoma dobro.


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 12-18-2019

@NIXE

Izvor, cena?