DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 08-25-2019

@Ariton
Mogu samo reći da iako kažeš da je u tako lošem stanju, nažalost sam znao viđati i pse u 10x gorem stanju,jedan poznanik je baš pobornik životinjskih prava i kači sve i svakakve slike na facebook i teško ih je gledati. Sad
Ja za sebe odmah mogu reći da nisam baš takav tip osobe da držim kućne ljubimce jer bi sigurno zaboravio na njih i ne bi se bavio njima na dnevnoj bazi tako da bolje ih ne onda ne imati nego da se svako malo viđaju ovakvi prizori. Još bi najrađe imao mačku ali koliko god su one "samostalne" imaju tendenciju da ti smetaju baš kada si zaposlen. Tongue


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 08-25-2019

(08-25-2019, 08:36 PM)Аритон Wrote: juce dolutala, istraumirana, kost i koza, polomljenog repa, prebijene zadnje noge, sa zicom oko vrata umesto ogrlice...

Rekao bih Cane Corso. Ako jeste, dobio si neverovatnog prijatelja.


RE: Upravo stiglo - marija12 - 08-25-2019

(08-25-2019, 09:08 PM)Khadgar2007 Wrote: @Macola
Ja recimo nemam nekih problema sa carinom tj. iznos carine mi je uvijek nekako prihvatljiv i onih par puta koliko sam morao platiti bila je fer cijena pa zašto bi se natezao. Kod Elecrowa sam oba puta platio malo veću poštarinu jer je išlo preko Fedexa ili DHLa ali s obzirom na količinu PCBa to je zanemarivo. Baš sam se u zadnje vrijeme dosta igrao sa gerberima tako da mi to više ne predstavlja problem. Jedini "problem" je taj što većinom radim po narudžbi uređaje pa mi onda zatreba svega par primjeraka nekog PCBa na što mi se ne isplati plaćati carinu i kineze pogotovo ako je PCB veći od euro formata, pa onda na kraju "PCB by Khadgar" firma bude jeftinija. Wink
Jedino sam u zadnjoj narudžbi uz Bracin ton generator uzeo dosta PCBa jer su bile dvoslojne,a neke su bile tipa 2x2cm u oko 100 primjeraka pa mi se ne da piliti tako nešto na cirkular da ne bi imao nekoliko prsti manjka. Tongue
 
@Marija12
Lijepo je čuti da ima žena koje rade ovaj posao. Do sada na sve i jednom forumu ako je i koja "zalutala" to je bilo po savjet-dva i nakon toga niti riječi. Pa evo da poželim dobrodošlicu novoj ČLANICI!!  Smile
U kojem EAGLEu radiš novoj 9.x verziji ili 7.x ili još možda starijoj? Već sam spominjao ovdje na forumu od kada je Autodesk preuzeo EAGLE nimalo mi se ne sviđa,ima opcija koje su baš dobre ali u globalu držati ću se Cadsoftovog EAGLEa.



RE: Upravo stiglo - Аритон - 08-25-2019

Da, lici na Corso...

Imao sam dobermana 18 godina, znam raditi sa takvim psima.
Pas je dolutao u garazu i bice tamo, danas sam je obisao, nismo se videli od juce popodne, danas je to vec drugi pas.
Polako se da tako kazem resetuje i ponovo postaje stene.
Sutra dolazi Mita pasmajstor da je pregleda.

danas
https://youtu.be/iAjKEjfIlM0


RE: Upravo stiglo - marija12 - 08-25-2019

@Khadgar2007
Zahvaljujem na dobrodošlici. Koristim Eagle 7.6.0. za Linux i mislim da je sasvim OK kada se na njega navikneš. Da li možda znaš neki 3d viewer za PCB koji mogu koristiti u toku rada? Ranije sam u tu svrhu koristila pregledač na linku http://3dbrdviewer.cytec.bg/, medjutim on nije u funkciji već neko vreme.


RE: Upravo stiglo - me[R]a - 08-25-2019

(08-25-2019, 09:56 PM)marija12 Wrote: Zahvaljujem na dobrodošlici. Koristim Eagle 7.6.0. za Linux i mislim da je sasvim OK kada se na njega navikneš. Da li možda znaš neki 3d viewer za PCB  koji mogu koristiti u toku rada? Ranije sam u tu svrhu koristila pregledač na linku http://3dbrdviewer.cytec.bg/, medjutim on nije u funkciji već neko vreme.

Kad ste vec brzinski presli sa Tango na Eagle mozda da "bacite" oko na KiCAD odlican je i besplatan radi na svim platformama OS-a  ima sve na jednom mestu pa i 3D viewer.


RE: Upravo stiglo - Vlada021 - 08-26-2019

Možeš na JLCPCB sajtu da upload-uješ gerbere pa da ih pogledaš...., a mislim da imaju i neki program da se skine.


RE: Upravo stiglo - Dackotronic - 08-26-2019

(08-25-2019, 08:36 PM)Аритон Wrote: juce dolutala, istraumirana, kost i koza, polomljenog repa, prebijene zadnje noge, sa zicom oko vrata umesto ogrlice...

He he Smile

Slicna situacija i kod mene pre oko mesec dana , dodje od nekuda braon kuca , mrsavo kost i koza , gladno zedno ,  kad  krenem rukom ka njemu ono bezi zaleze ( garant neko tukao ) dodje i neodlazi .
I ja sta  cu zao mi ga , kad hranim moje pse ja hranim i njega ... normalizovalo se i popravilo za  mesec dana .
Nacisto  lludo , tumara po dvoristu laje nikako ne  miruje , dok Malamut samo spava Tongue
Neznam koja je ovo  rasa izgleda kao mesanac od nekog lovackog psa.



RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 08-26-2019

dobra dela dobrih ljudi... ?


RE: Upravo stiglo - Macola - 08-26-2019

Quote:Neznam koja je ovo rasa izgleda kao mesanac od nekog lovackog psa.

Batočinski jogunasti gonič :-)


RE: Upravo stiglo - Dackotronic - 08-26-2019

(08-26-2019, 06:28 PM)Macola Wrote:
Quote:Neznam koja je ovo  rasa izgleda kao mesanac od nekog lovackog psa.

Batočinski jogunasti gonič :-)

Big Grin


RE: Upravo stiglo - Аритон - 08-26-2019

Khm
Izvestaj sa fronta..
danas smo vec poceli da trcimo i prvi put smo pustili glas, cudno, mandovi su bili meta laveza...

@Dacko, ta je one rase koja ne kuca, nego provaljuje u srce...


RE: Upravo stiglo - Ubledeli - 08-26-2019

@marija12:
svaka cast za linux i eagle, vidim da je u upotrebi nesto starija verzija dok jos nije potpao pod autodesk,
moram se pridruziti predlogu za kicad, ja sam poceo na eagle-u (recimo verzija 5) i pre par godina dok sam jos crtkao plocice sporadicno presao na kicad
upravo zbog odlicnog 3D prikaza, u 2D se mora koristiti openGL prikaz zbog lepsih boja i svega toga.
predlazem svakome ko crta plocice da mu da sansu, ja kad opet budem crtao prvo cu kicad da probam
narano on je takodje predvidjen za linux


RE: Upravo stiglo - branko tod - 08-26-2019

I ovaj se dovukao od pored nekog kontejnera i postao Meda, marke prekoplotni gonič

Pet puta je pametniji od firmiranog Lea, gospodina zlatnog retrivera



RE: Upravo stiglo - pakonja - 08-28-2019

Psi koji se tako pojave u vasem zivotu obicno ostanu do kraja uz vas...


RE: Upravo stiglo - emiSAr - 08-28-2019

(08-26-2019, 09:54 PM)branko tod Wrote: I ovaj se dovukao od pored nekog kontejnera i postao Meda, marke prekoplotni gonič.

Pet puta je pametniji od firmiranog Lea, gospodina zlatnog retrivera

Moj drug Paja, imao nekad zenku snaucera sa pedigreon od nekoliko stranica. Ujutro, kada je izvede do Velikog
parka, imao samo jedan semafor proci, kaze: ulicari cekaju zeleno za pjesake, a moja Lili mene tegli na
ulicu....
pOz


RE: Upravo stiglo - ronovar - 09-02-2019

Stigle dvije "bebice" 30VA 2x24VAC firma TRAFO iz Svete Nedelje je radila cijena odlična kvaliteta još bolja. Za pohvalu!

[Image: attachment.php?aid=30862]


RE: Upravo stiglo - Zvu - 09-02-2019

(08-28-2019, 12:14 PM)emiSAr Wrote: Moj drug Paja, imao nekad zenku snaucera sa pedigreon od nekoliko stranica. Ujutro, kada je izvede do Velikog
parka, imao samo jedan semafor proci, kaze: ulicari cekaju zeleno za pjesake, a moja Lili mene tegli na
ulicu....
pOz

Da je ispred tog pedigriranog par puta divlje zakočio auto, ili bi naučila (kao ti uličari) ili je ne bi bilo. Darvinizam na delu - na ulici je neophodno za preživljavanje da pas bude pametan, a za takmičenja da bude lep i da zna da stoji Smile Za inteligenciju ne treba kriviti pasminu nego ljude koji su je oblikovali.


RE: Upravo stiglo - gorankg - 09-10-2019

Nije baš upravo ali se sad setih meni vrlo simpatičnog detalja. Mojim osnovcima stigli udžbenici za novu školsku godinu pre desetak dana.
Listamo ih zajedno, ja kažem kako su lepši nego moji, šareniji.
Primetim ih da udišu onaj miris novih knjiga. Sviđa im se, kažu.
Setim se da sam i ja tako voleo taj miris.
Samo, nešto ipak moram da dodam.
Njihove ne mirišu tako lepo kao naše! SmileSmile


RE: Upravo stiglo - Zvu - 09-10-2019

Meni je miris, kada otvorim đačku torbu, sendviča iz crvenog kioska (pošto odstoji u torbi do velikog odmora) verovatno najomiljeniji ikada. Iako sam svestan da to neću osetiti više. Ovi sendviči ne mirišu kao naši Smile