DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - ronovar - 01-28-2019


Stigao mi je danas RIGOL DS1052E, evo kako radi komepnzacija probi, prva slika je pretkompenzirano a druga je slika nakon podesavanja na sondi trimer tocno kako treba biti kompenzacija OK.


RE: Upravo stiglo - vojinilic - 01-28-2019

Nek te lepo sluzi. Dugo ga koristio.


RE: Upravo stiglo - ronovar - 01-28-2019

Hvala.


RE: Upravo stiglo - mikikg - 01-28-2019

Čestitam! Da te lepi i tačno služi Wink


RE: Upravo stiglo - Milan94 - 01-29-2019

Pridruzujem se cestitkama Wink


RE: Upravo stiglo - pakonja - 02-02-2019

Upravo stiglo ali izgleda da ce se brzo vratiti odakle je doslo... Sad




Od 4 I2S izlaza jedan ne radi... u softveru se vidi da vumetar skakuce i da ima signala ali nema nista na izlazu iz DAC-a Sad

Sad peripetije sa slanjem nazad paketa u Francusku... pa troskovi slanja... pa kad se vrati ponovo carina 7000 dinara....... smorio sam se najstrasnije... Sad


RE: Upravo stiglo - Zvu - 02-02-2019

Skuplja dara nego mera.


RE: Upravo stiglo - nik - 02-02-2019

Hebaga. Imas uvoznu deklaraciju pa jedan primerak posalji nazad u FR i trazi da bude prilozena uz novu fakturu i istovremeno insitiraj da ti isporucioc napravi
fakturu u kojoj se navodi reparacija - popravka uredjaja a ne zamena za novi. Naravno da vrednost popravke treba da bude mala, par eura svega. Bitno je da
kod otvaranja paketa vide da je uredjaj vec bio uvezen, carinjen.


RE: Upravo stiglo - pakonja - 02-04-2019

Update:

Proradio i taj izlaz... Nakacio sam na logic analyzer i proverio pinove... svi rade... ponovo nakacim taj data pin na DAC - svira muzika........ Smile

Ili je bio los spoj, ali ne verujem da je to jer sam par puta stavljao konektor i proveravao da li radi taj pin i svi pinovi su uvek radili samo taj par puta nije hteo da radi.... ILI je hladan lem na ploci negde pa je pri promeni temperature "zalepio" i privremeno drzao kontakt... sacekacu i videcu da li ce se ponavljati problem... generalno juce sam slusao ceo dan preko tog pina i sve je radilo bez ikakvih problema.

@nik, hvala ti na savetu, veoma je koristan... bas sam se bio ubedacio kada sam video da ne radi.


RE: Upravo stiglo - progster - 02-04-2019

Nije baš upravo stiglo, ali stiglo je relativno skoro... Big Grin



RE: Upravo stiglo - euronymous - 02-04-2019

Znači rešio si da se ne ženiš? Tongue

Odlična, samo tamburaj!


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 02-04-2019

odlično, samo treniraj prste! bravo!


RE: Upravo stiglo - progster - 02-04-2019

(02-04-2019, 09:00 PM)euronymous Wrote: Znači rešio si da se ne ženiš? Tongue

Odlična, samo tamburaj!
Ma sviram ja gitaru već 8 godina, samo sam rešio malo da se uozbiljim kad je instrument u pitanju. Smile


RE: Upravo stiglo - Ubledeli - 02-04-2019

meni se svidja
Big Grin


RE: Upravo stiglo - mancube - 02-04-2019

Prelep Les Paul,nema šta Smile
Liči na ESP?


RE: Upravo stiglo - vsavic - 02-28-2019

Stigao I-Extruder Smile Valjda ce plocice sad da budu malo profesionalnije sa ravnomernijim doziranjem solder paste. 

[Image: vd085J1.jpg]

Inace, isto ovo cudo u DIY varijanti ima na tindie-u i ovde.


RE: Upravo stiglo - vojinilic - 02-28-2019

Vladice,

skalamerija ti izgleda vrhunski. Molim te da podelis detalje oko nabavke, impresija i cene. Jedan savet kada radis sa pastom i sa iglama (ne znam da li ta sparava ima tu mogucnost). Pasta za lemljenje, koliko god je dobra, toliko je i gadna. Ima vise razloga. Pastu uglavnom koriste ljudi koji se iskljucivo bave lemljenjem. Ukoliko kupis pakovanje, a slabo ga koristis, zapekne i mozes da je bacis slobodno. Postoje preporuke da se pasta cuva u frizideru. Drugi problem su igle kojima nanosis pastu na lemna mesta. Posle upotrebe paste, igle moras savrseno da ocistis, inace ce pasta u njima da zapekne i mozes da ih bacis. Ovo ti pricam iz iskustva. Ja koristim kompresor i programator sa noznom papucicom, ispravka mala, koristio. Od kada sam otkrio masinsko lemljenje, vise i ne koristim to. Pasta je generalno odlicna, ali vodi racuna.
Takodje bitna stvar kod paste je da ako je ne rastopis dobro, moze da ti pravi kratke spojeve.


RE: Upravo stiglo - vsavic - 03-01-2019

Vojine, nabavljeno je odavde: https://www.i-extruder.com/en/i-extruder-dispenser/2-i-extruder-solder-paste-dispenser.html iskreno ja ovo ne bi kupovao (zbog cene) jer se ne bavim profesionalno lemljenjem kao sto i sam spomenu, ali posto se vec firma ponudila da plati, rekoh sto da ne. Smile 

Koristio sam pastu bez problema do sad i rucno, ovde moze da se uzme u malom spricu, sa plasticnim uskim vrhom i sa metalnim sirim, a cena je pristupacna, ne secam se tacno al mislim da bese oko 20-tak CAD (ChipQuick). 
[img=300x300] https://media.digikey.com/Photos/Chip%20Quik%20Photos/MFG_TS391AX.jpg[/img]

SDS koji dolazi uz pastu i uz kalaj za lemljenje obicno naglasi bar kako sam ja video da je kalaj malo vise stetan (isparenja ona) (ako si pod tim mislio da vodim racuna (uzeo sam zato jedan fume extractor plus)), a sto se tice toga da zapekne vremenom to sam primetio, al nije neki problem, odradi svoje, a svoju drzim na hladnom tako da izgura po par meseci i meni je to i vise nego dovoljno. Lemio sam njome bez problema komponente u pakovanju 0402.

Inace u onom cudu koliko sam video po netu ide STM32 unutra da kontrolise motorcice, display i sl.


RE: Upravo stiglo - Marshall - 03-03-2019

Poklon od sestre, danas stiglo pa sad ih slusam ..



RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 03-03-2019

lep poklon! ?