DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



Upravo stiglo - Marshall - 01-29-2014

<p>Da..idem lagano ..malo po malo ..oduvek sam imao zelju na ovako nesto i evo danas mi se ostvarila posle 20 god Smile</p>



Upravo stiglo - mikikg - 01-30-2014

<p>E ovo su "pravi" konektori za BatoMM AMP&nbsp; Wink</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>[attachment=7016:IMG_3444.JPG]</p>



Upravo stiglo - Marshall - 01-30-2014

<p>O pa da .. drugi kontakti na Spikon mogu da se koriste za remote sense ..</p>



Upravo stiglo - TDA - 01-30-2014

<p>To je i ideja...</p>



Upravo stiglo - Bocko - 01-31-2014

<p>Nije loše za prve samplove od TI, svaka im čast! Malko me buni jedan papir, treba li ga platiti, (PDV na carinsku osnovicu)?&nbsp;<br>
Kurir uredno doneo, naplatio 280 dinara...</p>



Upravo stiglo - Bocko - 01-31-2014

<p>Biće Bato MM...&nbsp;</p>
<p>&nbsp;Danas obiđem reciklažu u okolini i isprsim se celih 700din: &nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>A ovo zadnje papirče, treba li ga plaćati?</p>
<p>&nbsp;</p>



Upravo stiglo - TDA - 01-31-2014

<p>Pa to si platio kad si preuzimao paket.</p>
<p>Oni plaćaju poštarinu.</p>



Upravo stiglo - Bocko - 01-31-2014

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TDA" data-cid="19722" data-time="1391183369">
<div>
<p>Pa to si platio kad si preuzimao paket.</p>
<p>Oni plaćaju poštarinu.</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Tako sam i mislio, no, velju, da pitam!&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>po svemu sudeći dobar "pazar"!&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Sad ste me "zarazili" i semplovima! Postaviću temu i o tome...&nbsp; :hyper:</p>


Upravo stiglo - AcaJevtic94 - 01-31-2014

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Bocko" data-cid="19719" data-time="1391180367">
<div>
<p>Biće Bato MM...&nbsp;</p>
<p>&nbsp;Danas obiđem reciklažu u okolini i isprsim se celih 700din: &nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>A ovo zadnje papirče, treba li ga plaćati?</p>
</div>
</blockquote>
<p>Dobri su,na ž ima kukica na na č nema Big Grin</p>
<p>A hladnjake uzeo malo da razladiš? Big Grin</p>



Upravo stiglo - mikikg - 01-31-2014

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Bocko" data-cid="19724" data-time="1391186250">
<div>
<p>Tako sam i mislio, no, velju, da pitam!&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>po svemu sudeći dobar "pazar"!&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Sad ste me "zarazili" i semplovima! Postaviću temu i o tome...&nbsp; :hyper:</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Samo nemoj "preterivati" sa narucivanjem semplova a ni slucajno da se dalje preprodaju!</p>
<p>Mogu ocas-posla da nas sve "banuju" i dzaba smo krecili onda ...<br><br>
Texas Instruments je retka firma za IC-ove koja posluje trenutno sa Srbijom direktno (kupovina online i free semplovi).</p>
<p>Nekoliko firmi koje su pre radile sa nama su nas "odkacile" zbog raznih mahinacija sa semplovima.</p>


Upravo stiglo - mikikg - 01-31-2014

<p>Ulazni konektori za BatoMM AMP Wink</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>[attachment=7039:IMG_3445.JPG]</p>
<p>&nbsp;</p>



Upravo stiglo - BeliNinja - 01-31-2014

A sto XLR?


Upravo stiglo - mikikg - 01-31-2014

<p>&gt;&gt;&nbsp;<span style="color:rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;">A sto XLR?</span></p>
<p>
Pa iz nekoliko razloga:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>- mogu paricu da realizujem sa mikrofonskim kablom</p>
<p>- mozda u neka doba stavim balansirajuci ulazni buffer (Braca / Hypex)</p>
<p>- kompatibilnost sa PRO opremom&nbsp;</p>
<p>- imam balansirajuci izlaz iz zvucne kartice</p>
<p>- kvalitet konektora</p>
<p>- ne "uzgajam" chinceve vise u kuci Smile</p>



Upravo stiglo - BeliNinja - 01-31-2014

OK.


Upravo stiglo - mikikg - 01-31-2014

<p>BTW: Oko XLR, upravo sam sastavio par kablova, stereo bana 6.3mm na XLR sa kojim povezujem zvucnu sa trenutnim aktivnim studiskim monitorima. Pre toga sam imao (isti mikrofonski kabal) stereo banana sa obe strane i imao sam nekakve probleme da mi se culo neko sitno krckanje i puckanje koje je dolazilo iz racunara. Svasta sam probao i nisam mogao da odklonim. Da li je do samih banana bio problem (nisu bile preterano kvalitetne) ili nesto drugo, ne znam. Sad kada sam samo sa jedne strane kabla stavio ove Neutrik XLR sve je proradilo "kako treba", nema nikakvih smetnji (na monitorima imam i banane i XLR za ulaz).</p>



Upravo stiglo - TDA - 01-31-2014

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Bocko" data-cid="19719" data-time="1391180367">
<div>
<p>Biće Bato MM...&nbsp;</p>
<p>&nbsp;Danas obiđem reciklažu u okolini i isprsim se celih 700din: &nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>A ovo zadnje papirče, treba li ga plaćati?</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Gde si našao ovaj hladnjak za TO3?</p>


Upravo stiglo - Dude - 02-01-2014

<p>Za probe...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>[attachment=7044:c.jpg]</p>



Upravo stiglo - Bocko - 02-03-2014

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TDA" data-cid="19789" data-time="1391206170">
<div>
<p>Gde si našao ovaj hladnjak za TO3?</p>
</div>
</blockquote>
<p>Svratim na neki private otpad u N Pazovi i iskopam ispod snega, nov, "neprskan", 40cm hladnjak.&nbsp;</p>
<p>Vaki* *ladnjaka imam još koji, sa rupama, no, nijedan mi nešto ne paše za Bato MM, svi su horinzontalni, a leglo bi mi dva od po 30x12x5 sa vertikalnim "sitnim nutom", pa, ako ima kakva kombinacija, da se "ponovimo"...&nbsp; :ahappy:</p>


Upravo stiglo - TDA - 02-03-2014

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Bocko" data-cid="19993" data-time="1391444856">
<div>
<p>Svratim na neki private otpad u N Pazovi i iskopam ispod snega, nov, "neprskan", 40cm hladnjak.&nbsp;</p>
<p>Vaki* *ladnjaka imam još koji, sa rupama, no, nijedan mi nešto ne paše za Bato MM, svi su horinzontalni, a leglo bi mi dva od po 30x12x5 sa vertikalnim "sitnim nutom", pa, ako ima kakva kombinacija, da se "ponovimo"...&nbsp; :ahappy:</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Pitam samo. Nisam skoro video takav. Za TO3 obično koristim L profil pa ga šrafim na neki hladnjak. Sa takvom hladnjakom bi TO3 tranzistori morali da budu van ploče kao što se nekad radilo.</p>
<p>Slab sam i ja sa hladnjacima da bi imao neki za trampu. Zato obično koristim hladnjake od procesora pa ih spajam...</p>


Upravo stiglo - midji84 - 02-04-2014

Za Sigmu, cika postar doneo, Dude poslao!<br /><br />https://www.dropbox.com/s/czznld2m08ce7mx/IMAG0565.jpg<br /><br />Hvala Dude!