DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - Alex - 04-28-2018

Bubanj potok pijaca i niški buvljak "kod Tvrđave" treba da se brendiraju kao nacionalno dobro Srbije od posebnog značaja.


RE: Upravo stiglo - progster - 04-28-2018

I pančevački obavezno. Smile
On je posebno značajan, pošto kažu da tamo uglavnom možeš da kupiš kad ti nešto ukradu. Big Grin


RE: Upravo stiglo - mikikg - 05-03-2018

Stigao naslednik, Logitech MX Master 2S (desno), taj jedan menja oba ova misa!!!
Ima napokon aplikacija sa kojom moze da se upare do tri racunara sa jednim misem i moze da se NAPOKON pomera jednim misem na dva-tri racunara i usput copy/paste moze da radi!!!
Ovi predhodni Logitech misevi su mi radili jedno 10 godina (i dalje rade), neka radi i ovaj novi upola od toga pa je super.

Levi mis je Logitech V550, u sredini je VX nano (odlican mis, imam dva takva) i desni je MX Master 2S.
Sva tri su specificna jer imaju "inertni-scroll" ili "fast-scroll" kako ga zovu, metalni tockic koji moze da se zavrti, extremno korisna opcija za recimo programere kada moraju stalno da motaju gore-dole nesto po svojim skriptama i source-code.

[Image: attachment.php?aid=26594]


RE: Upravo stiglo - npejcic - 05-03-2018

Miki u zdravlju da se služiš Smile

Doduše, ima tu jedan problem sa MX Masterom. Kad se čovek navikne na njega, čik neka proba da radi sa nekim "slabijim". Smile

Ja sam dugo godina izbegavao ta skupa rešenja, pa sam dogurao čak i da me ruka hronično boli zbog neadekvatnog miša, i tu sam prelomio. Konačno uzeh MX Master prošle godine.
Nebo-i-zemlja u odnosu na "klasične" miševe. Razlika je primetna, bolovi u ruci su prestali, a udobnost rada i skrolovanja je zaista vrhunska. Sve preporuke, a što se tiče cene... ako se uzme trajnost, zdravlje, profesionalna alatka kojom se zarađuje, 100-ak EURA ipak su dobra investicija.


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 05-03-2018

Samo mi se ne dopada sto je bezzican jer moras da se cimas za baterije. Ja sam tu malo staromodan, jbg...
U zdravlju da se sluzis Miki.


RE: Upravo stiglo - pakonja - 05-03-2018

Istog sam misljenja kao i BeliNinja... nekako mi se vise svidja kabal nego wireless... ali iskren da budem i ja razmisljam da ga pazarim... Smile

Bilo bi dobro da ima wireless charger pa da ne mislis na baterije vec ga samo stavis na postolje od monitora koje je.u stvari wireless charger i tako nema problema sa baterijama...

U svakom slucaju zelim ti puno predjenih kilometara kako skrolovanjem tako i klizanjem po podlozi Smile


RE: Upravo stiglo - npejcic - 05-03-2018

Može da bude i sa žicom Smile
Miš ima integrisane punjive baterije. Uredno prikaže kada su prazne i preporučuje da se priključi punjač. Punjač je žični, microUSB tako da je moguće puniti ga i raditi sa njim istovremeno čime se dobija žični miš. Mojim intenzitetom korišćenja, otprilike ga punim na nekim mesec dana.

E, da... Miš je moguće povezati na više PC računara koristeći Unified Logitech Receiver ili koristeći BlueTooth konekciju... obe rade bez problema, seckanja itd...

Bežični punjač nije loša ideja, ali mislim da bi dodatno povećao cenu.


RE: Upravo stiglo - mikikg - 05-03-2018

Vidi, kod mene imam na stolu 3 monitora i dva racuna, moitori poredjani jedan pored drugog, dakle racunar bukvalno naslonjen na drugi i ja ne mogu da prebacim fajl sa jedno na drugi (mislim karikiram ali nije daleko od toga), ili ne mogu copy/paste da uradim, citam neku dokumentaciju na jednom i hocu nesto copy/paste da prebacim u program i ja to ne mogu nego moram da koristim pastebin.com ili tako nesto, da podatke saljem tamo negde u tri lepe i da prekucavam pastebin adresu a kompjuter opet ponavljam naslonjen jedan na drugi : )
Izmedju ostalog sam ga zbog toga uzeo ...


RE: Upravo stiglo - mancube - 05-04-2018

Stigle pločice za jedno pojačalce,za drugara Big Grin
Hvala TDA za inicijalni dizajn,prepravljen je malo za potrebe pakovanja u kutiju,biće još slika Smile



RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 05-04-2018

Zgodna su ta pojačalca sa TDA2030/50 jako se malo griju i onako za nezahtjevno slušanje odlično. Dok recimo LM1875 ima bome veću struju mirovanja i treba ga okačiti na već malo ozbiljniji hladnjak i još jedna "zamka" sa njime je to da mu frekvencijski opseg zalazi i u MHz pa treba paziti da ne prooscilira.

Napravio sam sebi jedno takvo sa TDA2030 koncept PCBa kao i ove tvoje, "dual mono" ,svaki TDA2030 ima svoje decoupling kondove, napajanje CLC i zgodno je to pojačalce za imati u radioni za ispitivanje svega i svačega.


RE: Upravo stiglo - mancube - 05-04-2018

Ovo sam uzeo da pravim jer je najjeftinije i najsigurnije rešenje,dajem ga drugaru koji baš i nema iskustva sa audio opremom,trafo je 80VA a i biće povelik hladnjak,a čini mi se da ova TDA kola imaju i neke overcurrent zaštite u sebi,tako da je manje-više foolproof,čak i da bude odvrnuto do kraja Smile
Za izlazni konektor sam stavio speakon,kako bih izbegao i mogućnost kratkog spoja pri kačenju i otkačivanju zvučnika ako bude nošeno negde,sve u svemu da bude što prostije a da pritom lepo radi Smile


RE: Upravo stiglo - TDA - 05-04-2018

Više ti košta taj konektor od samog IC. Smile


RE: Upravo stiglo - TDA - 05-04-2018

@mikikg, BeliNinja, pakonja
I ja koristim bežični miš svakodnevno na poslu po 8h, pa baterije menjam jednom u 6 meseci. Smile
WiFi koristi mnogo manje energije od BT koji se ranije koristio za bežične miševe i tastature.
Zbog BT ih još uvek bije loš glas kao sisače baterija i ako je sada situacija potpuno drugačija.

Prebacivanje fajlova sa računara na računar se lako rešava.
Na jednom šeruješ direktorijum sa podacima a na ostalima ga mapiraš kao network drive.
Na taj način uvek imaš aktuelnu verziju fajla dostupnu svim računarima.
I svi su srećni. Smile


RE: Upravo stiglo - mancube - 05-04-2018

@TDA,
jeftinije sad nego posle kad bude ups pa da se menjaju dva IC-a i ko zna šta još Big Grin


RE: Upravo stiglo - progster - 05-04-2018

I ja potpisujem za bežični miš, baterije mi u Logitech-u traju po 5-6 meseci...


RE: Upravo stiglo - TDA - 05-04-2018

(05-04-2018, 09:53 PM)mancube Wrote: @TDA,
jeftinije sad nego posle kad bude ups pa da se menjaju dva IC-a i ko zna šta još Big Grin

Pa spržiće par integralaca dok se ne nauči da ne menja kablove dok je pojačalo uključeno...
Na greškama se uči. Big Grin


RE: Upravo stiglo - mikikg - 05-04-2018

Baterije su najmanji problem, konkretno ako idete "na put" sa jednim Power-Bank resavate sve probleme.
Sad je to sve na USB 5V (u opticaju su nekoliko razlicitih konektora) ako bas za toliko zatreba, plus taj power bank moze odprilike 20x da napuni tastaturu + mis kad moze ceo smart telefon da napuni jedno 3-4 puta potpuno!

https://www.gigatron.rs/power_bank_eksterne_baterije

Odavno sam nabavio neku od 15.000mAh, ma to je to, cisti mili-amper-sati koje pretacem sa jednog mesta na drugo Wink


RE: Upravo stiglo - ddanijel - 05-04-2018

(05-03-2018, 08:17 PM)mikikg Wrote: Vidi, kod mene imam na stolu 3 monitora i dva racuna, moitori poredjani jedan pored drugog, dakle racunar bukvalno naslonjen na drugi i ja ne mogu da prebacim fajl sa jedno na drugi (mislim karikiram ali nije daleko od toga), ili ne mogu copy/paste da uradim, citam neku dokumentaciju na jednom i hocu nesto copy/paste da prebacim u program i ja to ne mogu nego moram da koristim pastebin.com ili tako nesto, da podatke saljem tamo negde u tri lepe i da prekucavam pastebin adresu a kompjuter opet ponavljam naslonjen jedan na drugi : )
Izmedju ostalog sam ga zbog toga uzeo ...

Heh, mogao si mi se javiti da ti rezervisem neki od mx mastera, doduse 2S mi jos uvek slabo dolaze Smile
Sto se tice logitech flow zanimljiva opcija ali se svodi na to da mish i dalje fizicki nije povezan sa ostalim racunarima vec iskljucivo na master pc, a na ostale prebacuje kursor koristeci networking.
U prevodu ako neki racunar nije spojen u lokalni lan nista od flowa.
Svakako opcija je ok za to sto tebi treba, a da radi i da puno znaci tu nema dileme. Za one sa jeftinijim ulaznicama , Microsoftow program Mouse without borders, isto sto i Logitech Flow samo radi na svim misevima , vredi probati.
Sto se tice trajanja baterije u mx masteru drugar dizajner intenzivno koriscenje 5-7 dana, ali zavisi puno i od podloge, na staklu potrosi bateriju duplo brze u odnosu na svetlu podlogu. Dobro je to sto dok se puni preko kabla normalno moze da se koristi.
Radim servis ovih misheva i neku sitnu prodaju pa ako nekome od vas nekad zatreba servis mozete mi se javiti. Iskljucivo logitech, za njih imam delove vecinom za sve bolje (skuplje).
Ako nekoga jos zanima mx master, anywhere2, triathlon (sva 3 imaju unify + bluetooth) i ako ne krsim pravila foruma neka baci oko na ove koje imam u ponudi na KP , ako je aktivni clan ovde mogu da dam 10% nizu cenu od prikazane na KP.
https://www.kupujemprodajem.com/652195-1-danijeld-svi-oglasi.htm


RE: Upravo stiglo - mikikg - 05-05-2018

@ddanijel Super, mora da ti posaljem ove stare miseve lepo da ih repariras i zamenis mikroprekidace ...

Sto se tice Logitech Flow, ja nisam uspeo da ga aktiviram sve dok nisam stavio Unify receiver na taj PC, ne moze samo preko mreze, mora receiver da ima!
Moze i preko Blue Tooth ako PC ima noviji prijemnik (ver 4.x), meni nece da radi sa 2.x, u mom slucaju je morao receiver da se stavi ..
Probao sam i da sve podesim i da onda sa jednog PC skinem receiver i tada mis prestaje da radi na tom PC!

Taj Flow software samo sinhronizuje mis kad ce na koji receiver da se prikljuci, prati tamo ivicu ekrana i kad stigne do jedne onda misu na HW nivou kaze da se okaci na drugi receiver.


RE: Upravo stiglo - pavla - 05-05-2018

Zna li neko, da li kod nas ima gde da se kupi ESP8266 wi-fi module, i kolika mu je cena?