DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 11-25-2017

Hvala Gosha. 
Testiram sledece nedelje Big Grin


RE: Upravo stiglo - Gosha - 11-25-2017

(11-25-2017, 08:54 AM)BeliNinja Wrote: Hvala Gosha. 
Testiram sledece nedelje Big Grin

Samo jos dugmice da namestis i da ukljucis u struju.
U zdravlju da te sluzi.


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 11-25-2017

Hvala Gosho. Bice i dugmici.


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 11-25-2017

Nemoj samo da ostanu samo i dugmići. Tongue


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 11-25-2017

Ujedi se za jezik Big Grin


RE: Upravo stiglo - Gosha - 11-26-2017

Nisam mogao da odolim da ga ne kupim:



I unutra sema jednog od prvih pojacala koje sam napravio:



Informacija za mladje clanove foruma:
radi se o katalogu cuvene firme RIM elektronik iz Minhena koja vec odavno ne postoji.
To je bila firma koja se bavila prodajom svega i svacega za elektroniku ali su se bavili i konstruktorskom delatnoscu.
Mogli su da se kupe uredjaji i u kit formi. Kad sam se prvi put sreo sa njihovim katalogom (negde '82.) jedina zelja mi je bila da posetim njihovu robnu kucu koja se nalazila preko puta glavne zeleznicke stanice u Minhenu, na pocetku cuvene ulice schiler stasse u kojoj se nalazilo mnogo radnji za elektroniku. Zelja mi se ostvarila tek 1988. g imao sam cast da obildjem tu robnu kocu koja je bila u jednoj ogromnoj zgradi na nekoliko spratova. 
Ubrzo posle toga su propali.


RE: Upravo stiglo - mikikg - 11-26-2017

Hehe, meni se tih godina o kojim pricas u istoj ulici u Minhenu zalomio Conrad Electronic i tamo sam kupio svoj prvi unimer koji je dan-danas ziv i ispravan!
Conrad je preteko, imali su dobre kataloge, tetka iz Beca mi skoro poslala ovaj katalog, bas mi je evocirao uspomone ... Morao sam da odem da posetim ponovo, bio skoro, heh, sad prodaju po tim prodavnicama skutere za decu, kablove, televizore, ima i Hi-Fi room nakrcan nekim cudima ... nisam nasao ni jedno zanimljivo parce elektronike koje me je interesovalo u toj prodavnici, uzeo neke flomastere cisto da mi ne bude zao ... u onim "starim" nisu mogli da me odvoje od polica sa unimerima i lemilicama ... Big Grin

Inace malo starija ekipa poznaje verovatno i ovu firmu, i oni su pretekli jos iz tog perioda, vrlo ozbiljan dobavljac elektronkih komponenti sa cenama koje ne mogu da se uporede sa Farnell, Conrad, Mouser i ostalim "poznatim" dobavljacima!
https://www.schukat.com/schukat/schukat_cms_en.nsf/index/home?openDocument


RE: Upravo stiglo - Jevrem - 11-26-2017

(11-26-2017, 11:09 AM)Gosha Wrote: tek 1988. g imao sam cast da obildjem tu robnu kocu koja je bila u jednoj ogromnoj zgradi na nekoliko spratova. 
Ubrzo posle toga su propali.

Gosha skoro bio kod mene u So. Sta da ocekujem posle ovakve karme?


RE: Upravo stiglo - Gosha - 11-26-2017

(11-26-2017, 01:11 PM)Jevrem Wrote:
(11-26-2017, 11:09 AM)Gosha Wrote: tek 1988. g imao sam cast da obildjem tu robnu kocu koja je bila u jednoj ogromnoj zgradi na nekoliko spratova. 
Ubrzo posle toga su propali.

Gosha skoro bio kod mene u So. Sta da ocekujem posle ovakve karme?
Hahaha Deki, nisu oni prpopali zbog moje posete (jer nisam skoro nista pazario) vec zato sto nisu pratii trendove.
Bas sam pomislio, kad sam procitao svoj post, da ce neko izvuci ovakav zakljucak Smile


RE: Upravo stiglo - Braca - 11-26-2017

(11-26-2017, 11:09 AM)Gosha Wrote: Informacija za mladje clanove foruma:
radi se o katalogu cuvene firme RIM elektronik iz Minhena koja vec odavno ne postoji.
To je bila firma koja se bavila prodajom svega i svacega za elektroniku ali su se bavili i konstruktorskom delatnoscu.
Mogli su da se kupe uredjaji i u kit formi. Kad sam se prvi put sreo sa njihovim katalogom (negde '82.) jedina zelja mi je bila da posetim njihovu robnu kucu koja se nalazila preko puta glavne zeleznicke stanice u Minhenu, na pocetku cuvene ulice schiler stasse u kojoj se nalazilo mnogo radnji za elektroniku. Zelja mi se ostvarila tek 1988. g imao sam cast da obildjem tu robnu kocu koja je bila u jednoj ogromnoj zgradi na nekoliko spratova. 
Ubrzo posle toga su propali.
Čuvaj se Goša, nostalgija se mnogo teško leči!

Pozdrav


RE: Upravo stiglo - Gosha - 11-26-2017

(11-26-2017, 02:20 PM)Braca Wrote: Čuvaj se Goša, nostalgija se mnogo teško leči!

Pozdrav

Da znas Braco, mnogo teska boles'
Mada nesto i nemam nameru da je lecim.


RE: Upravo stiglo - mikikg - 11-29-2017

Jos Zokijevih transformatora, kako to covek radi, svaki komad mu je saliven ...

Jedan komad mi je za neku masinu i isti napravio sebi za razne "izolovane" eksperimente Smile




RE: Upravo stiglo - IvanL - 11-29-2017

Da li radi i po narudžbi, ili se poznajete pa je to interno među vama? Nema nikakav sajt.


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 11-29-2017

Nema sajt, imas telefon na zutim stranama. EPROM kragujevac.
Radi po narudzbini. Samo EI.


RE: Upravo stiglo - Macola - 11-29-2017

(11-26-2017, 11:09 AM)Gosha Wrote: Nisam mogao da odolim da ga ne kupim:



I unutra sema jednog od prvih pojacala koje sam napravio:



Informacija za mladje clanove foruma:
radi se o katalogu cuvene firme RIM elektronik iz Minhena koja vec odavno ne postoji.
To je bila firma koja se bavila prodajom svega i svacega za elektroniku ali su se bavili i konstruktorskom delatnoscu.
Mogli su da se kupe uredjaji i u kit formi. Kad sam se prvi put sreo sa njihovim katalogom (negde '82.) jedina zelja mi je bila da posetim njihovu robnu kucu koja se nalazila preko puta glavne zeleznicke stanice u Minhenu, na pocetku cuvene ulice schiler stasse u kojoj se nalazilo mnogo radnji za elektroniku. Zelja mi se ostvarila tek 1988. g imao sam cast da obildjem tu robnu kocu koja je bila u jednoj ogromnoj zgradi na nekoliko spratova. 
Ubrzo posle toga su propali.

I onda jedna poštapalica iz tog vremena kad smo kupovali iz "Rim".
Mogu tebi Gošo. Osećam slobodu jer znam da si mi drugar i da nećeš da se ljutiš.

Jel ti tu Rim? :-) :-)


RE: Upravo stiglo - Gosha - 11-29-2017

(11-29-2017, 07:51 PM)Macola Wrote: I onda jedna poštapalica iz tog vremena kad smo kupovali iz "Rim".
Mogu tebi Gošo. Osećam slobodu jer znam da si mi drugar i da nećeš da se ljutiš.

Jel ti tu Rim? :-)  :-)

Sram te bilo matori..........lep primer dajes ovoj omladini. Smile


RE: Upravo stiglo - me[R]a - 11-29-2017

(11-26-2017, 12:43 PM)mikikg Wrote: Hehe, meni se tih godina o kojim pricas u istoj ulici u Minhenu zalomio Conrad Electronic i tamo sam kupio svoj prvi unimer koji je dan-danas ziv i ispravan!
Conrad je preteko, imali su dobre kataloge, tetka iz Beca mi skoro poslala ovaj katalog, bas mi je evocirao uspomone ... Morao sam da odem da posetim ponovo, bio skoro, heh, sad prodaju po tim prodavnicama skutere za decu, kablove, televizore, ima i Hi-Fi room nakrcan nekim cudima ... nisam nasao ni jedno zanimljivo parce elektronike koje me je interesovalo u toj prodavnici, uzeo neke flomastere cisto da mi ne bude zao ... u onim "starim" nisu mogli da me odvoje od polica sa unimerima i lemilicama ... Big Grin

Inace malo starija ekipa poznaje verovatno i ovu firmu, i oni su pretekli jos iz tog perioda, vrlo ozbiljan dobavljac elektronkih komponenti sa cenama koje ne mogu da se uporede sa Farnell, Conrad, Mouser i ostalim "poznatim" dobavljacima!
https://www.schukat.com/schukat/schukat_cms_en.nsf/index/home?openDocument

Ja imam takav isti instrument iz istog izvora. Jedino sto mi nije u funkciji jer je pukla osovinica od tog velikog selektora...


RE: Upravo stiglo - Jevrem - 11-29-2017

Ja imam 3900, jos uvek radi. ali od kad sam kupio fluke 12 ne uzimam nista drugo u ruke. vec je 16 godina u mene i na terenu i u radionici, radi brzo kao nijedan drugi. To je i moja preporuka za kupovinu fluke 10, 11 ili 12 svejedno, isti su unutra samo je na kutiji manje tastera.Na ebay se nadje za 60 evra


RE: Upravo stiglo - branko tod - 11-29-2017

(11-29-2017, 07:51 PM)Macola Wrote: Jel ti tu Rim? :-)  :-)

Jok, uzo ga Rade !! 24


RE: Upravo stiglo - emiSAr - 11-29-2017

Radio Industria München-RIM.-
pOz