DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - Vlada021 - 09-19-2017

Evo nekih pločica za kloniranje  Big Grin
(obradiću u temi)


RE: Upravo stiglo - Makso - 09-20-2017

Ne obraduje me poštar samo računima, povremeno dođu i paketići iz kine. Smile

Tu je i čekani enkoder koji moram testirati što prije, i još neke site za ostale projekte...



RE: Upravo stiglo - Braca - 10-02-2017

Mogami Neglex Quad W2534 kabel za mikrofone i ostale niskonaponske izvore koji rade u prisustvu jakih EM smetnji.
Kabel se sastoji od dve udvostručene parice i obezbedjuje EMI zaštitu koja je za 10-20dB bolja nego kod klasičnog kabla s jednom paricom.

http://www.mogamicable.com/category/bulk/microphone/quad/

Belden je verovatno bio prvi sa ovom vrstom kabla, ali ga je u Evropi jako teško dobiti u DIY dužinama, tj. na metar. Ovde je njihovo objašnjenje kako dolazi do povećanog slabljenja smetnji:

http://www.belden.com/blog/broadcastav/How-Starquad-Works.cfm

Kod mene će ovaj kabel ići od gramofona do RIAA preampa.
U drugom planu na slici je novi model Neutrik XLR priključka koji takodje ima poboljšanu EMI zaštitu (limeni prsten oko kontakata).

Pozdrav



RE: Upravo stiglo - vsavic - 10-10-2017

Stigla gomila tutorijala sa free USB-om od Keysight-a Smile Prelistacu ovih dana pa kacim zanimljive PDF-ove.
LM386 i STM32 demo board.

[Image: 20171006_151514.jpg]


RE: Upravo stiglo - midji84 - 10-16-2017

Stigla mi danas donacija u vidu opreme za elektro servis, podsticaj razvoja mikro biznisa na Kosovu. Ukupna vrednost opreme je 2117e a moje učešće je 417e.
Cene na KiM su dosta vece nego sto se isti alat moze kupiti u SRB a plus veci je izbor. Npr., za osciloskop sam trazio Rigol-a al kazu da to ne uvoze.

 



RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 10-16-2017

U zdravlju da koristis Big Grin


RE: Upravo stiglo - TDA - 10-16-2017

Čestitam!


RE: Upravo stiglo - Bocko - 10-17-2017

Da podereš sav taj alat od upotrebe i u zdravlju da te služi! Smile


RE: Upravo stiglo - pinco - 10-17-2017

Nisan odolija, skroz novi, nekorišten, doša u onoj crnoj kutiji, baš san se razveselija. Dočeka me paket kad san doša sa posla, ali tek u ponoć san se moga malo igrat kad su bebe zaspale  Blush

[Image: unimer_3.jpg]


RE: Upravo stiglo - Bocko - 10-17-2017

Neka te dobro služi!


RE: Upravo stiglo - pinco - 10-17-2017

Hvala,
Uboja san još ovo, ovo je 465B, ja san ima obićni 465, al ovaj je u puno boljeme stanju od moga, na ebay.de za 112e, svoga san ode proda za 150e. Ali je poslan na sestrinu adresu u Njemačkoj, i sad moran čekat da dođe sa auton....  Dodgy
Lipo šta dolazi original manual i sl, ovo ga je tamo zet ušteka za isprobat, nisan mu tija prigovorit šta ga je intezitet vako pojačan, ipak ga mi ćini uslugu, a samo ga je slika  Big Grin .

[Image: 465_B.jpg]

[Image: 465.1.jpg]


RE: Upravo stiglo - Gosha - 10-17-2017

(10-17-2017, 06:55 AM)pinco Wrote: Hvala,
Uboja san još ovo, ovo je 465B, ja san ima obićni 465, al ovaj je u puno boljeme stanju od moga, na ebay.de za 112e, svoga san ode proda za 150e. Ali je poslan na sestrinu adresu u Njemačkoj, i sad moran čekat da dođe sa auton....  Dodgy
Lipo šta dolazi original manual i sl, ovo ga je tamo zet ušteka za isprobat, nisan mu tija prigovorit šta ga je intezitet vako pojačan, ipak ga mi ćini uslugu, a samo ga je slika  Big Grin .

Lep primerak i dobro ocuvan.
U zdravlju da te sluzi.

Cini mi se da pot za intezitet stoji na manje od plovine, sto je od prilike neki normalan polozaj.
Moguce da intezitet deluje pojacan zbog fotoaparata jer mu je referentno svetlo ostatak slike pa svetlo na ekranu scopa deluje dosta pojacano. To se i meni desavalo prilikom fotografisanja sleke direktno sa ekrana scopa.


RE: Upravo stiglo - pinco - 10-17-2017

Hvala, moguće da je tako, radiona će se malo odmorit od mene, ima dva ipo miseca stigle prinove, stereo 132 , dvi curice, sad iman tri, doma je veselje Cool Tako da san odma reka, nema žurbe za osciloskop, bitno da je na sigurnome, kad dođe dođe.


RE: Upravo stiglo - vojinilic - 10-17-2017

(10-17-2017, 06:04 AM)pinco Wrote: Nisan odolija, skroz novi, nekorišten, doša u onoj crnoj kutiji, baš san se razveselija. Dočeka me paket kad san doša sa posla, ali tek u ponoć san se moga malo igrat kad su bebe zaspale  Blush

[Image: unimer_3.jpg]

Evocira uspomene!!! Neka te lepo sluzi.


RE: Upravo stiglo - emiSAr - 10-17-2017

Neka tebe a i njih (i instrumente) zdravlje sluzi.
Nekad radio sa modelom 466 (storage) i imao Polaroid prilagodjen ekranu, da se snimi sta se dobilo.
Iz ovih novih digitalnih dobijes ispis...

pOz


RE: Upravo stiglo - gorankg - 10-17-2017

(10-17-2017, 07:20 AM)pinco Wrote: Hvala, moguće da je tako, radiona će se malo odmorit od mene, ima dva ipo miseca stigle prinove, stereo  132 , dvi curice, sad iman tri, doma je veselje  Cool 

Zdravi i veseli bili! Za radionicu ima uvek vremena, sad uživaj.


RE: Upravo stiglo - pinco - 10-17-2017

(10-17-2017, 09:26 AM)emiSAr Wrote: Neka tebe a i njih (i instrumente) zdravlje sluzi.
Nekad radio sa modelom 466 (storage) i imao Polaroid prilagodjen ekranu, da se snimi sta se dobilo.
Iz ovih novih digitalnih dobijes ispis...

pOz

Hvala,
Iman i digitalni Rigol, ali nekako san slab na ovu stariju tehniku, a kladin se da će trajat i duže iako su to stari uređaji. Dok upalin digitalca sa analognin već mirin signal Smile


RE: Upravo stiglo - pinco - 10-17-2017

(10-17-2017, 09:48 AM)gorankg Wrote:
(10-17-2017, 07:20 AM)pinco Wrote: Hvala, moguće da je tako, radiona će se malo odmorit od mene, ima dva ipo miseca stigle prinove, stereo  132 , dvi curice, sad iman tri, doma je veselje  Cool 

Zdravi i veseli bili! Za radionicu ima uvek vremena, sad uživaj.

Hvala, naravno da ima Smile


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 10-18-2017

(10-17-2017, 07:20 AM)pinco Wrote: Hvala, moguće da je tako, radiona će se malo odmorit od mene, ima dva ipo miseca stigle prinove, stereo 132 , dvi curice, sad iman tri, doma je veselje Cool Tako da san odma reka, nema žurbe za osciloskop, bitno da je na sigurnome, kad dođe dođe.

"...
Nema sveta ni planete
Gde ne moze stici dete,
Jer sve decje staze vode
Od igre do slobode.
Cvece je ukras baste
Leptir je ukras cveta,
A deca puna maste
Deca su
Ukras sveta...
Lepe pesme tihe tajne
Sve ljubavi vazne sjajne,
Neka planu nek' se rode
Od igre do slobode.
Cvece je ukras baste
Leptir je ukras cveta,
A deca puna maste
Deca su
Ukras sveta."
.
osciloskop neka čeka, sreća je daleko iznad njega! neka su živa zdrava srećna i voljena!


RE: Upravo stiglo - pinco - 10-19-2017

(10-18-2017, 10:20 PM)HomeMadeAudioProject Wrote:
(10-17-2017, 07:20 AM)pinco Wrote: Hvala, moguće da je tako, radiona će se malo odmorit od mene, ima dva ipo miseca stigle prinove, stereo  132 , dvi curice, sad iman tri, doma je veselje  Cool  Tako da san odma reka, nema žurbe za osciloskop, bitno da je na sigurnome, kad dođe dođe.

"...
Nema sveta ni planete
Gde ne moze stici dete,
Jer sve decje staze vode
Od igre do slobode.
Cvece je ukras baste
Leptir je ukras cveta,
A deca puna maste
Deca su
Ukras sveta...
Lepe pesme tihe tajne
Sve ljubavi vazne sjajne,
Neka planu nek' se rode
Od igre do slobode.
Cvece je ukras baste
Leptir je ukras cveta,
A deca puna maste
Deca su
Ukras sveta."
.
osciloskop neka čeka, sreća je daleko iznad njega! neka su živa zdrava srećna i voljena!

Hvala HMAP na iskrenin željama!