DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



Upravo stiglo - Aca93 - 01-10-2014

<p>Moja greska znam da imam takve i da su 80W samo se nisam secao oznake AZ550 je u pitanju...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>A za vece otac ih imao u autu i na obicnom auto radiu kaze da su svirali veoma glasno a imali malu snagu pa sam predpostavljao da imaju veliku osetljivost.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Nazalost ostale su samo korpe sa magnetom, membrana se raspala...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>[attachment=6477:10012014(001).jpg]</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>[attachment=6478:10012014.jpg]</p>



Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 01-10-2014

vlaga ih ubila u kolima. na hotelu interkontinental takvi zvučnici su skidani u odličnom stanju iako su bili baš stari - bili su van dodira vlage.


Upravo stiglo - End0rPh1nE - 01-10-2014

Evo i ja da se pridružim ovoj rubrici, jest' da nije "UPRAVO" stiglo, ali nakon nekoliko neuspelih pokušaja dostave na adresu, na kojoj me za vreme ovih praznika nije bilo, napokon i ja dobih svoj paket od TI. :ahappy: Iskreno, nisam imao određene komponente u planu, osim LM3886 ,više me je interesovalo kako sve to sa semplovima funkcioniše, dostava, koji su rokovi, itd. <br />
2 X LM3886TF (izolovano kućište) koje sam namenuo za Apex A75<br />
1 X LM3886T (neizolovano kućište) za koga, ovako solo, trenutno nemam posebnu namenu<br />
2 X LM4870TA koje bih iskoristio u nekoj šemi gde bih ih vezao u bridge- jedan LM po kanalu, pa ako neko ima neki predlog, a uz to da je koliko-toliko šema proverena, otvoren sam za ideje! :Idea:<br />
[attachment=6483Tongue1090001.JPG]<br />
<br />
<br />
[attachment=6484Tongue1100004.JPG]<br />
<br />
<br />
[attachment=6485Tongue1100013.JPG]


Upravo stiglo - buca33 - 01-10-2014

<p>Izvinjavam se,pogresih, ovaj manji je u pitanju az550. Ma nema on ni blizu 80w,jedva i 20 istrpi (bar ovi moji),</p>
<p>dz0800 jeste da je slab,ali mnogo osetljiv. Za njih planiram da sklepam neku kutiju i odlicni su za izlete uz neki TDA chip.</p>
<p>@endorph1ne: cestitam na prinovi, nadam se da ces ih dobro uposliti</p>



Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 01-10-2014

endorphine,a jedan 2+1 sistem?


Upravo stiglo - End0rPh1nE - 01-10-2014

<p>@buca33 Hvala, ne sumnjam u to, samo je pitanje vremena.</p>
<p>Razmišljao sam i o tome, ali ako bih već sa šemom za 2.1 pojačalo, jedan LM4870 bridžovao za woofer, a drugi koristio za "satelite" ,radije bih iskoristio pun potencijal mosta kod oba.&nbsp; :Thinking:</p>



Upravo stiglo - Aca93 - 01-10-2014

<p>Nisam ih koristio na vecim snagama ali na mojim bas pise max 80W...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Imam i manje (ne secam se oznake) od 45W sa vesanjem iznutra koji isto deluju osetljiviji.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Od svih zvucnika koje imam az550 su najmanje osetljivi...</p>



Upravo stiglo - acivoj - 01-12-2014

<p>Draže mi je kad zakasnim na posao ili da stojim negde u redovima nego kad se uspavam nedeljom i ne odem na buvljak.</p>
<p>Ipak odok malo prošetati da možebiti nakačim koju sliku danas...</p>



Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 01-12-2014

vrijedi li sad ići? kad je pravo vrijeme da se ujutro bude tamo?


Upravo stiglo - TDA - 01-12-2014

<p>U zoru.</p>



Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 01-12-2014

pa kad ĆEMO zazoriti,drugovi i drugarice? Smile to nam je najbliži "otvoreni tržni centar" odgovarajućeg tipa! Smile


Upravo stiglo - TDA - 01-12-2014

<p>Ja sebe teram već godinu dana i nikako da odem.... Sad</p>
<p>Te rano mi, te daleko mi, te mrzi me, te nemam para...</p>



Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 01-12-2014

<p>he,onda ću morati da se dogovorim sa imenjakom pa da se tamo nađemo - daleko si mi da te budim! Smile</p>



Upravo stiglo - ziki - 01-12-2014

<p>Kod nas je subotom buvljak samo je sad broj roma koji prodaju zantno manji od ljudi koji prodaju stvari iz svojih kuća, nažalost.</p>



Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 01-12-2014

<p>zavisi kakve stvari prodaju ljudi iz svojih kuća! Smile ako je u pitanju gomila masivnih matorih sanyo-a i sansui-ja po pristojnim cijenama a u svrhu nabavke novijeg i boljeg - pa to je onda odlično! Smile</p>



Upravo stiglo - ziki - 01-12-2014

<p>Ma nemaju ljudi novaca za osnovne potrebe pa prodaju sve živo.</p>
<p>.</p>



Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 01-12-2014

<p>e to je već bedak...</p>



Upravo stiglo - TDA - 01-12-2014

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="17642" data-time="1389522103">
<div>
<p>he,onda ću morati da se dogovorim sa imenjakom pa da se tamo nađemo - daleko si mi da te budim! Smile</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Jedino ako ti je telefon daleko od kreveta. Pa ljudi se u današnje vreme bude telefonom. Smile</p>
<p>Zamisli koju bi facu napravio da mi ujutru uđeš u sobu i počneš da me drmaš: "E, probudi se da idemo na buvljak...". Big Grin Big Grin Big Grin</p>



Upravo stiglo - acivoj - 01-12-2014

<p>[attachment=6523:Image400-K180.jpg]</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Uzeh neki amp da ponovim pokušaj skutijavanja szekeres headampa.</p>
<p>Preplatih ga u odnosu na onaj Bose od prošle nedelje.Ipak ganci vidi da je ovo pojačalo, a Bose sam provalio po nazivu.</p>
<p>Došlo je i nekih zapetljanih kablova, nisam još raspetljavao.</p>
<p>Stalak od monitora se ne ispušta ako je za dobru cenu.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Strah me da uključujem Magnat da ne ispadne ispravan...</p>
<p>[attachment=6524:Image401-K80.jpg]</p>



Upravo stiglo - mtech - 01-12-2014

<p>Tom Magnatu je vrlo verovatno crklo napajanje. Ako se ne varam pwm regulaciju radi NE555, koji je, naravno, slaba tacka ( za tu primenu ).</p>
<p>Najgore je kada kupis nesto za delove, a ispostavi se da je ispravno ili se moze vrlo lako popraviti. Tu nastaje dilema.</p>